KRNAP: Skauti pomůžou národnímu parku s přemnožením kůrovce
Junák – český skaut chystá jednu z největších akcí zaměřenou na ochranu přírody za poslední léta. Vedení organizace vyzvalo své členy a členky starší patnácti let, aby zvážili možnost zapojit se do pomoci Krkonošskému národnímu parku, který se vinou přemnožení lýkožrouta smrkového nachází ve vážné situaci. První skupiny skautských dobrovolníků vyrazí již během června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 03. 06. 2019

Související články

KRNAP: Krkonošskému národnímu parku je 56 let
17. května oslavil Krkonošský národní park 56 let od svého vyhlášení. V roce 1963 byla završena snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem. Tenko krok logicky navazoval na vyhlášení Karkonoskiego Parku Narodowego na polské straně hor, které nastalo o čtyři roky dříve (1959). Polský KPN tedy letos slaví své šedesátiny!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
KRNAP: Projednávání návrhu nové zonace Krkonošského národního parku
Po 18 měsících intenzivních příprav návrhu nové zonace Krkonošského národního parku je nyní Správa KRNAP připravena předstoupit s tímto materiálem před členy Rady KRNAP (zástupci obcí, vědci, horská služba, podnikatelské subjekty…), se kterými se na podobě nové zonace musí dohodnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
KRNAP: Projednávání návrhu nové zonace se těší zájmu veřejnosti
Správa KRNAP v těchto týdnech intenzivně jedná s představiteli místních samospráv a dalšími členy Rady KRNAP o návrhu nové zonace Krkonošského národního parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
KRNAP: Rada parku se připravuje na jednání o návrhu zonace
Ke svému prvnímu letošnímu jednání se v pondělí 8. dubna sejde Rada Krkonošského národního parku. Jednat bude především o vypořádání připomínek k návrhu nové zonace KRNAP a k návrhu vymezení klidových území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
KRNAP: Kolik nepravdy se vejde do jednoho rozhovoru o zonaci?
V aktuálním vydání zpravodaje Pod Sněžkou, čtvrtletníku města Pec pod Sněžkou, vyšel na titulní straně rozhovor s členem Rady KRNAP, krajinným ekologem Pavlem Klimešem o navrhované nové zonaci Krkonošského národního parku a návrhu vymezení klidových území KRNAP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rada KRNAP projednala návrh nové zonace KRNAP
Na pondělním jednání Rady KRNAP představila Správa národního parku způsob jejich vypořádání - 53 připomínek akceptovala, 32 akceptovat nemohla, u 19 vysvětlila způsob, jakým je připomínka již v návrhu zonace řešena a 21 předložených připomínek nijak nesouviselo s návrhem nové zonace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ivo Valenta: Skauti doběhli Babiše
Komentář na facebookovém profilu k videu, které natočili skauti s premiérem Babišem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Krkonošský národní park: Provádíme havarijní kácení v zámeckém parku
Správa Krkonošského národního parku je nucena provést havarijní kácení dvou stromů - buku lesního a javoru klenu - rostoucích u budovy Správy KRNAP v zámeckém parku ve Vrchlabí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
KRNAP: Zahajujeme projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II
Správy českého i polského krkonošského národního parku realizovaly v letech 2010-2014 projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN. Ve svých závěrech byl tento projekt natolik úspěšný, že jsme s odstupem času připravili navazující projekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
KRNAP: "Borůvkové opatření" letos poprvé platit nebude
Správa Krkonošského národního parku sedmnáct let po sobě omezovala z důvodu ochrany přírody vstup do některých oblastí v Krkonošském národním parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist