Ombudsmanka se zastala ženy, ze které udělala pojišťovna opatrovníka šedesátiletého syna
Na ombudsmanku se obrátila žena, ze které zdravotní pojišťovna udělala proti její vůli opatrovníka jejího syna. Ten pojišťovně dlužil pojistné. Muž se dlouhodobě zdržoval v zahraničí na neznámém místě a pojišťovna ho nemohla kontaktovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 17:35, prečteno: 2x

nejlepší články ze dne: 03. 06. 2019

Související články

Ombudsmanka se zastala majitelů aut před Ústavním soudem
Ombudsmanka navrhla Ústavnímu soudu – coby vedlejší účastník řízení – aby zrušil část zákona, který zbavil technické způsobilosti auta uvízlá v převodu. Jedná se o situaci, kdy jeden majitel odhlásil vozidlo, ale nový jej nepřihlásil. Pokud tak neučinil do konce června roku 2015, je vozidlo považováno za zaniklé. Ombudsmanka považuje takový postup za neústavní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka se zastala ženy, která čelila šikaně v práci po návratu z rodičovské dovolené
Na ombudsmanku se obrátila žena, která čelila po návratu z rodičovské dovolené v práci šikaně. Cílem šikany měl být její odchod ze zaměstnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Zdravotní pojišťovna se rozhodla náklady vynaložené za pobyt doprovodu zpětně uhradit
Pojišťovna odmítla muži uhradit pobyt doprovodu v lázních. Po zásahu ombudsmanky svůj postoj přehodnotila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací
VÍME PRVNÍ Rodina Hutníkových vyhrála v prvním stání správní soud se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ve věci zamítnutí mimořádné úhrady operativního zákroku svého nezletilého syna. Ten trpí vzácným onemocněním očí, tzv. keratokonem, které v případě progrese, jež může být velmi rychlá, může končit až naprostou slepotou. Žádost o uhrazení operace, která je podle odborníků dosud jedinou efektivní léčbou, však největší zdravotní pojišťovna v Česku dříve zamítla. Místo toho navrhovala problém řešit brýlemi, kontaktními čočkami a v případě dalších komplikací transplantací rohovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Devadesát procent nemocných osteoporózou jsou ženy
Osteoporóza, neboli řídnutí kostí, postihuje především ženy. Z říjnové analýzy Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR, ZP 211) vyplynulo, že ze všech nemocných je 89,6 % žen. Na léčení této nemoci pojišťovna ročně vydá téměř 200 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
„Odpálená bomba?“ Žena definitivně vyhrála nad VZP ve sporu o úhradu operace jejího syna
KAUZA Monika Hutníková definitivně zvítězila nad Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ve sporu ohledně neproplacení operativního zákroku jejího nezletilého syna. Ten trpí vzácnou nemocí očí zvanou keratokonus, při kterém dochází k postupnému hroucení rohovky. Pojišťovna operaci synovi Hutníkové nejprve proplatit nechtěla. Nyní to ale vypadá, že nakonec bude muset.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka se připojila ke Světovému dni Downova syndromu
Ombudsmanka u příležitosti Světového dne Downova syndromu, který připadá na 21. března, se svými spolupracovníky oblékla barevné ponožky, které se staly symbolem Downova syndromu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Donald J. Trump: Madonno, jsi opravdu nechutná! To, cos udělala...
Donald Trump včera poskytl rozhovor televizi Fox News, ve kterém se ohradil proti útočným vzkazům Madonny. Zastal se také svého nejmladšího syna a postěžoval si na neobjektivní práci médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka žádá ministry o řešení dlouhodobých problémů
Ombudsmanka informovala ministry nové vlády o problémech, s nimiž se v jejich resortech dlouhodobě nebo často setkává. Jde o záležitosti, které mnohdy velmi negativně zasahují do životů lidí, v některých případech se navíc týkají zvlášť ohrožených skupin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka zahajuje šetření zateplení školy v Kamenných Žehrovicích
Na základě zpráv z médií a zvýšeného zájmu veřejnosti se ombudsmanka rozhodla prošetřit okolnosti rekonstrukce školy v Kamenných Žehrovicích, během které došlo k zásadní změně vzhledu více než stoleté budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist