Sekera padesát miliard už v květnu? Jste nemehla, vzkazuje opozice vládě
Opozice je nespokojena s tím, že schodek státního rozpočtu ke konci května stoupl na 50,9 miliardy korun z dubnových 29,7 miliardy. „Ministři jsou nemehla,“ kritizuje hospodaření vlády poslanec Jan Skopeček (ODS). Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek vyzval ministryní financí Alenu Schillerovou (za ANO), aby začala důsledně šetřit, informuje server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 19:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 03. 06. 2019

Související články

Kovářová (STAN): Padesát miliard sem, padesát miliard tam...
Komentář na facebookovém profilu ke státnímu rozpočtu vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Desítky tisíc Poláků dnes ve Varšavě protestovaly proti vládě
Zhruba padesát tisíc Poláků se zúčastnilo protestu jménem Pochod svobody, který se konal v centru Varšavy. Na něm opozice žádala, aby vláda strany Právo a spravedlnost (PiS) dodržovala ústavu, respektovala vládu práva a nezávislost soudů, informovala ČTK. Zástupci opozice kabinet premiéra Mateusze Morawieckého totiž obvinili z oklešťování demokracie, především v souvislosti s kontroverzní soudní reformou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Populisti, slibovači a odkladači. Opozice vystavila vládě vysvědčení za rok u moci
Lídrům opozice vadí na Babišově vládě žití ze dne na den, chybějící reformy či zoufalé snahy o populistická gesta místo řešení důležitých agend.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.6.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Schillerová: Jsem hrdá, že vláda má čisté svědomí
Sněmovna jedná o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše (ANO). Zatímco po projevu předsedy ODS Petra Fialy u řečnického pultíku tleskala pravicová opozice, po projevu premiéra potlesk zazněl mimo jiné od jeho ministryně financí Aleny Schillerové. Když dotleskala, postavila se k pultíku a celou debatu převrátila o 180 stupňů. „Co jste udělali pro voliče vy?“ ptala se opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Opozici nechybí plán B - nemá respektovaného vůdce
Parlamentní opozice se pokusí příští pátek vyslovit nedůvěru vládě Andreje Babiše. ČSSD lavíruje a tvrdí, že opozice nemá „plán B“ a proto raději zůstane ve vládě než mimo ní. Není to celá pravda.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 09:40, zobrazit podobné
Paroubek: Obnova Sýrie za tři sta padesát miliard dolarů
Když byly před zhruba šesti lety v Sýrii v rámci tzv. arabského jara zahájeny ozbrojené boje nejrůznějších skupin ozbrojenců proti legální syrské vládě, málokdo tušil, jak apokalyptických rozměrů syrská válka nabude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Námluvy „demokratické“ opozice s ČSSD a SPD
Tzv. demokratická opozice jde panu premiérovi pěkně po krku, ale pro vyslovení nedůvěry vládě potřebuje spojence, protože sama na to nemá prostě sílu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 7.6.2019 v 14:40, zobrazit podobné
Pravicová opozice a Piráti kritizují plánovaný deficit 50 miliard korun
Pravicová opozice a Piráti kritizují návrh rozpočtu na rok 2019 s plánovaným deficitem 50 miliard korun, který dnes představilo ministerstvo financí. ODS označila návrh rozpočtu za nezodpovědný v době hospodářského růstu. Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek mluvil o navrhovaném schodku jako o rozpočtovém zločinu. Podle Pirátů by stát měl za dobré ekonomické situace usilovat o vyrovnaný rozpočet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pane Macrone, my padesát let vzdorovali Moskvě. Jste pan Nikdo, vás se fakt nelekneme, vzkazuje Ondřej Neff
Západ už není, co býval, píše publicista Ondřej Neff v komentáři uveřejněném na serveru Neviditelný pes. Před rokem 1989 jsme podle spisovatele k Západu vzhlíželi, protože se choval rozumně a ctil svobodu, zatímco Východ byl zvyklý na to, že se z Kremlu dozvídal jedinou správnou pravdu. Za poslední čtvrtstoletí se ale něco změnilo. Změnilo se to, že si Západ sám dováží migranty, nutí k tomu i Česko a tvrdí, že je to tak správné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila státní rozpočet. Bude mít schodek padesát miliard
Sněmovna dnes schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má proti letošnímu klesnout o deset miliard korun na 50 miliard korun. Poslanci v závěrečném hlasování přidali mimo jiné 3,3 miliardy korun na sociální služby, miliardu korun na podporu agropotravinářského komplexu a 300 milionů na investice do mateřských a základních škol. Většinu ostatních návrhů na přesuny peněz zamítli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist