Ve Sněmovně se bude opět mluvit o Babišově údajném střetu zájmů
Sněmovna má dnes na programu hlasování o 11 zákonech, které zamítl Senát nebo je poslancům vrátil s pozměňovacími návrhy. Debatovat však bude velmi pravděpodobně i o návrhu auditní zprávy Evropské komise, podle které má premiér Andrej Babiš (ANO) dál vliv na svou bývalou firmu Agrofert a současně jako předseda vlády na použití unijních peněz. Tento bod chce na jednání prosadit opoziční ODS a dá se očekávat, že vyjádřit se budou chtít i další strany. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v pondělí řekl, že ke kauze promluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 06:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 04. 06. 2019

Související články

Vnitro vyzvalo úřad v Černošicích, aby zveřejnil rozhodnutí o Babišově střetu zájmů
Ministerstvo vnitra se domnívá, že Městský úřad Černošice by neměl tajit rozhodnutí o Babišově střetu zájmů. O analýze, kterou si nechal černošický úřad zpracovat, píše server Echo24.cz na základě informací serveru iRozhlas.cz. Úřad má rozhodnout o tom, zda předseda vlády stále ovládá média skupiny Mafra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér podle svých slov zprávu Evropské komise o jeho údajném střetu zájmů ještě neobdržel
Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že o zprávě Evropské komise, která se týká jeho údajného střetu zájmů a unijních dotací pro Agrofert Holding, neví a nedostal ji. Řekl to dnes ve Sněmovně na dotaz předsedy pirátských poslanců Jakuba Michálka. Podle něj komise měla zprávu zaslat do Česka do poloviny května. Michálka zajímalo, zda se s ní už seznámil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda dnes bude řešit pochybnosti o Babišově střetu zájmu
Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD se dnes bude zabývat právním rozborem údajného střetu zájmu premiéra Andreje Babiše v souvislosti s čerpáním evropských dotací koncernem jeho dřívějších firem Agrofertem. Na pochybnosti právníků Evropské komise okolo oprávněnosti čerpání dotací ve výši přesahující dvě miliardy korun o víkendu upozornily evropské listy. Babiš střet zájmů odmítá, už dříve ale požádala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová o rozbor situace ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (oba za ANO). Dnes tuto analýzu ministři vyslechnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Komisař Oettinger očekává z Česka odpověď na svůj dopis o možném Babišově střetu zájmů
Komisař pro rozpočet Günther Oettinger očekává v příštích dnech či týdnech odpověď na dopis, kterým se kvůli možnému střetu zájmů premiéra Adreje Babiše v pátek obrátil na českou vládu. Oettinger to dnes uvedl v diskusi na výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu. Evropská komise bude podle něj v této věci postupovat s patřičnou rychlostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Útok na české zemědělství! ministr Toman vystoupil k novému problému z EU
Evropská komise o to neprojevuje zájem! Ministr Toman předstoupil před novináře a promluvil, jak o svém údajném střetu zájmů v oblasti čerpání evropských dotací v zemědělství, tak o možném střetu zájmů premiéra Andrej Babiše a holdingu Agrofert v téže oblasti. Podle ministra jde v podstatě o útok na české zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Mariana Novotná Nachtigallová: Jak se Andrej Babiš dostal do střetu svých vlastních zájmů
O střetu zájmů Andreje Babiše bylo napsáno již mnoho. Rizika a nebezpečí plynoucí ze stavu, kdy se premiér země nachází ve střetu osobních a veřejných zájmů, jsou velká pro celou společnost.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:41, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ke změně zákona o střetu zájmů je příležitost vrátit se teď ve Sněmovně
Předseda vlády Andrej Babiš jednal ve Strakově akademii se zástupci samospráv. Společně diskutovali o možné změně zákona o střetu zájmů, kterou hejtmani, starostové a další radní požadují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Kvůli podezření o střetu zájmů premiéra jsme se obrátili na eurokomisaře
Právě dnes vstoupilo v účinnost finanční nařízení Evropského parlamentu týkající se střetu zájmů. Jednotlivé osoby veřejné sféry mají povinnost svoje riziko střetu zájmů nahlásit a v případě jeho potvrzení, musí v této oblasti ukončit veškerou svoji činnost. Piráti jsou přesvědčeni, že ve střetu zájmů je nejenom premiér Andrej Babiš, ale například i ministr zemědělství Miroslav Toman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: Zákon o střetu zájmů jako pozvánka pro zloděje, je třeba změny
Poslanecký klub STAN předložil návrh novely zákona o střetu zájmů, který odstraňuje největší nedostatky jeho letošní novelizace. Pokud bude schválen, k údajům o majetku komunálních politiků a dalších funkcionářů se bude možné dostat na základě žádosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zákon o střetu zájmů se pro komunální politiky změní. Řada údajů však bude nadále anonymně dostupná
Poslanecká sněmovna dnes nepodpořila senátní návrh zmírnění pravidel střetu zájmů pro komunální politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist