Státní veterinární správa: Po třech letech se v ČR objevila hniloba včelího plodu
V České republice byla po třech letech prokázána nebezpečná nákaza včel – hniloba včelího plodu. Nákaza se objevila na stanovišti včel v okrese Semily v Libereckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 11:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 04. 06. 2019

Související články

Státní veterinární správa: Loňský rok byl v Libereckém kraji velmi náročný
Rok 2017 byl pro Krajskou veterinární správu pro Liberecký kraj (KVS) velmi náročným. V oblasti nákaz se po dlouhých letech na území kraje objevila ohniska vysoce patogenní ptačí chřipky, likvidovalo se několik ohnisek moru včelího plodu, vyskytla se trichinelóza u divokého prasete a jezevce ve Frýdlantském výběžku a navíc úřední veterinární lékaři v průběhu roku řešili i několik závažných kauz v oblasti potravin živočišného původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa objevila v Jinonicích neregistrovaný chov 34 kusů ovcí
Státní veterinární správa při společné kontrole s Českou plemenářskou inspekcí a Policií České republiky objevila neregistrovaný chov 34 kusů ovcí v Praze – Jinonicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa na Strakonicku objevila neoznačené vepřové maso přepravované při nevyhovující teplotě
Pracovníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj při své kontrole v okrese Strakonice zastavili vozidlo přepravující potraviny živočišného původu. Ke kontrole byla proto přizvána Státní veterinární správa (SVS) pro Jihočeský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Veterinární správa: Zkažené rybí produkty v holešovické tržnici
Kontrola Státní veterinární správy v minulém týdnu v tržnici v pražských Holešovicích zjistila uložení 200 kg produktů rybolovu (čerstvých ryb ve zmrazeném stavu, mořských plodů) neznámého původu, část z nich zkažených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: V Polsku se objevila ptačí chřipka, osm našich obcí je v ochranném pásmu
Na případ ptačí chřipky na území Polska v blízkosti hranic s Královéhradeckým krajem dnes upozornila Státní veterinární správa. Některá města a obce v kraji se tak dostala do ochranného pásma a do pásma dozoru. Státní veterinární správa vydala nařízení o mimořádných veterinárních opatřeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Změna v nařízení SVS o zákazu používání antiparazitik
Ústřední veterinární správa Státní veterinární správy jako místně a věcně příslušný správní orgán podle ustanovení § 48 odst. 1 písm. c) zák. č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů (veterinární zákon), ve znění pozdějších předpisů, m ě n í v souladu s tímto ustanovením mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy – afrického moru prasat na území České republiky vyhlášená nařízením Státní veterinární správy č. j. SVS/2018/134060-G, ze dne 8. 11. 2018 takto:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa vydala mimořádná veterinární opatření k varroáze včel
Státní veterinární správa vydala mimořádné veterinární opatření, které stanovuje zásady postupů preventivních ošetření včelstev v průběhu roku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Ve čtvrtek si připomínáme Světový den boje proti vzteklině
Tak jako v předchozích letech, i letos si 28. září organizace odpovědné za zdraví lidí a zvířat v celém světě, mezi něž patří také Státní veterinární správa (SVS), připomenou „Světový den boje proti vzteklině“ (World Rabbies Day).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa v areálu SAPA odhalila potraviny neznámého původu a nedodržování teplot
Státní veterinární správa (SVS) při společné kontrole s policisty, celníky a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí uskutečněné ve středu 21. 11. 2018 v areálu tržnice SAPA v Praze zjistila ve třech případech pochybení při přepravě masa a masných výrobků. Závady se týkaly neznámého původu potravin, nedodržení teplotního režimu a nezaregistrování vozidla pro přepravu živočišných potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Závažný případ týrání zvířat v Královehradeckém kraji
Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy (SVS) v těchto dnech řeší jeden z nejzávažnějších případů porušení podmínek v chovu zvířat v Královéhradeckém kraji v posledních letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist