Unucka (ODS): Hackathon představuje zcela nový ekosystém lidí, které spojují chytré nápady a řešení
Na třicet datových analytiků, programátorů a designérů služeb z celé republiky přijelo na třídenní Design & Data Hackathon. V Impact Hub Ostrava přemýšleli o využití dat a technologií pro zlepšení života v Moravskoslezském kraji, například v dopravě nebo při sportování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2019 v 09:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 05. 06. 2019

Související články

Unucka (ODS): Chceme vytvořit zcela nový ekosystém lidí s chytrými nápady
Vývojáři a IT nadšenci z celé republiky budou v Ostravě vymýšlet, jak zpříjemnit lidem život
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Statistika&My má zcela nový design
Mnoha soutěžemi oceňovaný odborný časopis Statistika&My má zcela nový design. Český statistický úřad jej představuje v aktuálním vydání. Změnila se nejen titulní strana, ale i celkové pojetí. Časopis přináší vzdušnější a dynamičtější řešení textů, grafů i tabulek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Děkan dopravní fakulty ČVUT zahájí mezinárodní setkání o chytré dopravě ve městech
Děkan Fakulty dopravní Českého vysokého učení technického v Praze prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek, dr. h. c., je iniciátorem celosvětového workshopu nazvaného Hackathon na téma chytrá doprava ve městech. Ve dnech 16. až 19. března se poprvé v České republice sejde dvacet nejlepších týmů z celého světa a pokusí se v rámci nepřetržitého dvoudenního programátorského maratonu najít řešení klíčových problémů týkajících se chytré mobility v dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bellu (ODS): Chytré řešení ano, Big Brother ne
Diskuse o zavádění chytrých řešení do veřejné správy se v posledních letech zcela zvrhla. Úplně se totiž vytratil důraz na to podstatné, a tím musí být snaha zvýšit dostupnost a komfort služeb pro občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Moravskoslezský kraj je chytrý, podporuje Chytré myšlenky
Projekt Chytrá myšlenka Moravskoslezského kraje podporuje inovativní nápady a talentované lidi, kteří s nimi přicházejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Nelze najít řešení, které by bylo ke spokojenosti všech
Vyjádření předsedy klubu zastupitelů ODS k optimalizaci krajských nemocničních zařízení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj hledá odvážné vizionáře, chytré myšlenky podpoří
Podpořit inovativní nápady a talentované lidi, kteří s nimi přicházejí. A vytvořit inspirativní prostředí pro rozvoj jejich aktivit. To je cíl projektu Chytrá myšlenka Moravskoslezského kraje 2019, který rozjíždí Moravskoslezský kraj ve spolupráci se spolkem HUB for Change.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanec Klaška: Návrhy na řešení neudržitelné dopravní situace v městě Brně a Černé Hoře
Poslanec Jaroslav Klaška a člen Spolku pro výstavbu dálnic D35 a D43 přichází s konkrétními návrhy na řešení neudržitelné situace v městě Brně. Řešení má tři konkrétní body, které je možné zavést v řádu měsíců. Nemusí se tak opakovat letní kolapsy. Stejně tak Jaroslav Klaška představuje jasný návrh na řešení situace v Černé Hoře. Stejně tak vůbec poprvé představuje způsob, jak získat peníze na výstavbu D43 od Evropské centrální banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Jak se stavíme k migrační krizi a závazkům vůči EU?
Při řešení nepředpokládaných a zcela nových situací dogmaticky trvat a dovolávat se realizace schémat řešení, která s takovou situací vůbec nepočítala je slaboduché, neefektivní a nebezpečné – nové situace vyžadují nová řešení a také nové lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj vyhlásil soutěž o nejlepší inovativní nápady. Realizaci vybraných projektů podpoří až půl milionem korun
Soutěž o nejlepší chytrá řešení v zavádění inteligentních technologií, které budou lidem v regionu šetřit čas i peníze a usnadňovat jim život, vypsal Moravskoslezský kraj. Své inovativní nápady může do dotačního titulu přihlásit malý podnikatel i větší firma se sídlem či provozovnou v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist