Úředníci Babišova ministerstva skončili. Kvůli tomu, že upozornili na nepravosti
Server Neovlivní.cz připomíná kauzu z roku 2016, kdy tehdejší úředníci Ministerstva financí, Martina Uhrinová a Ladislav Janák, zjistili, že jedna z jejich podřízených pokoutně zjišťovala informace v Bruselu ohledně kauzy Andreje Babiše Čapí hnízdo. Upozornili na to náměstka resortu... A – čekalo je kárné řízení a ve svých funkcích skončili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2019 v 10:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 05. 06. 2019

Související články

Je nás málo, stěžují si úředníci. Kvůli Ukrajincům
Ministerstva vnitra, zahraničí a práce žádají o další pracovníky kvůli zamýšlenému zdvojnásobení počtu přijímaných pracovníků z Ukrajiny. Resorty by rády získaly celkem 133 nových úřednických či inspektorských míst. Bez posílení by se mohlo vyřizování agendy zhroutit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Krysy! Rozčilený Trump se zdráhal vyhostit Rusy kvůli Skripalovi. Pak se do věci vložila CIA
Deník New York Times tvrdí, že se 45. prezident USA Donald Trump zdráhal vyhostit ruské diplomaty kvůli aféře se Sergejem Skripalem na britské půdě. Britové upozornili, že Sergeje Skripala otrávili agenti ruských tajných služeb, ale Trump se tomu zdráhal uvěřit. Skripalovu aféru považoval za součást zpravodajských her.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babišovo ministerstvo lživých financí?
Podívejme se na další propagandu z dílny Babišova ministerstva: "Máme spočteno, že výběr DPH se zvedl díky kontrolním hlášením o deset až dvanáct miliard," řekla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. Je tomu opravdu tak?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 8.2.2017 v 08:40, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová nechce tajit zprávu OLAF. Dokonce kvůli urychlení odvolala úředníky z dovolené
Ministryně financí Alena Schillerová dala najevo, že nehodlá zatajovat zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF). Hodlá dodržet zákon a tlačí na úředníky, aby text uveřejnili co nejdříve. Prý kvůli tomu někteří úředníci i přerušili dovolenou a opět jsou v plné práci. Informuje o tom Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Důkazy? Ty děti polévané vodou, tomu se vysmáli i lidé přímo na místě!" Skála a Pospíšil se před kamerou ostře střetli kvůli Sýrii
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a místopředseda KSČM pro ideologickou práci Josef Skála. Pořádně se do sebe pustili kvůli útoku v Sýrii. Raději se podívejte sami. Došlo i na sestavování české vlády s důvěrou. O slovo se přihlásila také Veronika Vrecionová z ODS a ministr zemědělství v demisi za hnutí ANO Jiří Milek. Ten si postěžoval, že někteří úředníci na ministerstvu mu škodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Horní komora obvinila vládu z pohrdání Senátem kvůli auditům z Bruselu
Za pohrdání Senátem dnes označila horní parlamentní komora přístup vlády kvůli tomu, že mu ministerstva odmítla poskytnout návrhy auditních zpráv EK, které se týkají premiéra Andreje Babiše (ANO) a unijních dotací pro holding Agrofert, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Ministerské lži o EET
S mírnou nadsázkou se dá říci, že snadno poznáme, kdy úředníci ministerstva financí lžou. Jakmile mluví o EET. Tentokrát se ukázala, a ne poprvé, ministryně Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Úředníci z berňáku, flákáte se. A veřejné rozpočty kvůli tomu pláčou, varují Lidové noviny
Lidové noviny patřící do fondu předsedy vlády Andreje Babiše premiéra vychvalují. Právě jemu se prý po jednadvaceti letech podařilo skončit s rozpočtem v přebytku. Stalo se tak v roce 2016. Letos se to podle deníku nepodaří zopakovat. A to údajně i proto, že je stát příliš měkký na všechny své občany - daňové poplatníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Česká lékařská komora: Nemocnice v problémech. Varují premiéra před kolapsem zdravotní péče
Stát dluží nemocnicím stovky milionů korun za poskytnutou péči. Nemocnice se kvůli tomu dostávají do ekonomických a personálních problémů, řada z nich bojuje o přežití. Za současné situace nebudou schopny pacientům zaručit péči, na niž mají ze zákona nárok. Hrozí kolaps celého systému. Zástupci devíti organizací sdružujících nemocnice, lékaře, zdravotníky i pacienty společně upozornili na vážnost situace premiéra ČR a vyzvali ho, aby problém osobně urychleně řešil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Úředníci musí nést zodpovědnost za své chyby
Státní úřady, ale také jednotliví úředníci musí být zodpovědní za škody, které svým nezodpovědným jednáním způsobí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist