Blbé, nebo i trestné? Klausův zásah proti Noře Fridrichové z ČT: Řídící orgán promluvil
Redaktorka České televize Nora Fridrichová svými vyjádřeními na Twitteru popíchla poslance Václava Klause k tomu, aby se obrátil na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Je totiž přesvědčen, že se zjevně jedná o nenávistný výrok a výzvu k diskriminaci jedné konkrétní skupiny obyvatel, a proto chce, aby k tomu radní zaujali stanovisko. Advokát Daniel Novák, člen RRTV, ale upozorňuje, že mohou posuzovat jen to, co vidí diváci na obrazovce. Konat by podle něj měly orgány činné v trestním řízení, pokud by opravdu šlo o nenávistný výrok a výzvu k diskriminaci. To mediální analytik Jiří Mikeš míní, že šlo jen o hloupý výrok redaktorky při snaze být vtipná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2019 v 12:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 05. 06. 2019

Související články

MŠMT: Řídící orgán OP VVV vyhlásil vloni výzvy za více než 40 miliard korun
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) vyhlásilo v uplynulém roce celkem 23 výzev pro předkládání žádostí o podporu za více než 40 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Klaus ml.: Zakročte proti Noře Fridrichové. Oficiálně vyzývám
Poslanec Václav Klaus mladší se na svém facebookovém profilu rozhodl zveřejnit dopis adresovaný Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Klausovi se totiž nelíbí tweety redaktorky veřejnoprávní České televize Nory Fridrichové, která si na svém facebookovém profilu rýpla do slev na jízdné pro seniory, jež zavedla vláda Andreje Babiše (ANO). A poté ještě v diskusi přidala další komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Soukup „poblil“ ČT jako ještě nikdy. Vrátil Fridrichové 168 hodin. I s dárkem
Nora Fridrichová se v 168 hodinách zaměřila na podnikání majitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Soukup si to s ČT vyříkal hned v úvodu Mých zpráv. Vysvětloval, že podmínky pro úvěry jsou teď příznivé, pro spoření vůbec. A na adresu ČT a jejích zaměstnanců padala slova jako „hnusná, zatuchlá instituce“ či „zoufalec“. Noře Fridrichové moderátor nakonec zakoupil a doporučil kurz ekonomie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zahradil obvinil z neobjektivity Wollnera a Fridrichovou. Z ČT přišla rázná reakce
Marek Wollner z České televize se na sociální síti Facebook pustil do křížku s europoslancem za ODS Janem Zahradilem. Důrazně se ohradil proti nařčení, že by měl nějaký podíl na údajně nevyváženém zpravodajství o amerických volbách. Po Zahradilovi ale zřejmě nemůže chtít, aby se zabýval fakty. Zahradil za údajně neobjektivní zpravodajství ČT vyčinil Wollnerovi a Noře Fridrichové z pořadu 168 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství: Žáci MŠ a ZŠ mohou vyhrát užitečné ceny
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání vyhlásilo soutěže s názvem „NAMALUJ SVOJI UČITELKU NEBO UČITELE“ a „JAK POMOHLY PENÍZE Z EU NAŠÍ ŠKOLE“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga předal ceny dětem z celé republiky
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) vyhlásilo v září dvě soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hodit po Noře Fridrichové půllitrem? Krávy. Co nezaznělo v pořadu ČT, který vás důrazně varoval před Czexitem
Zchudnutí o polovinu, ekonomická katastrofa? Ekonom Martin Kunštek po zhlédnutí posledního vydání pořadu České televize 168 hodin rozebírá aktuální téma vystoupení Česka z Evropské unie, tzv. Czexitu. Jakkoliv toto téma dle jeho názoru svým neprofesionálním přístupem může diskreditovat Tomio Okamura, leccos je prý jinak, než tvrdí ČT
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Nula Nora Fridrichová, duhová televize. Nářez od Štěpánka, Jakla a analytika od Klause
V Pardubickém salónu o České republice hovořili zástupci Institutu Václava Klause, Ivo Strejček a Ladislav Jakl spolu s Petrem Štěpánkem. Bavili se o sociální demokracii, SPD a o Istanbulské úmluvě, spolu se slovy profesora Piťhy. A vzhledem k tomu, že byl přítomen i Petr Štěpánek, tak došlo i na Českou televizi. O Noře Fridrichové prohlásil, že je nula. Záznam debaty z Pardubického salonu je k dispozici na TV Patriot na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT: Podporu z OP VVV získá 5 koncepčních projektů VOŠ
Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání dokončil hodnocení žádostí o podporu z výzvy Vyšší odborné školy. Pro 5 projektů, které hodnocení úspěšně absolvovaly, se již připravují rozhodnutí o poskytnutí dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství spustilo šablony pro střední a vyšší odborné školy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání vyhlásilo další dvě výzvy k předkládání žádostí o podporu formou projektů zjednodušeného vykazování, tzv. šablony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist