Opozice hledá cestu, jak na Babiše: Ve hře je i hlasování o nedůvěře vládě
Lídři většiny opozičních stran budou dnes odpoledne jednat o společném postupu kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Ve hře je i vyvolání hlasování o nedůvěře vládě. ČTK to potvrdili předseda KDU-ČSL Marek Výborný a místopředseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2019 v 14:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 05. 06. 2019

Související články

Fiala (ODS): Když opozice vyhlašuje hlasování o nedůvěře vládě, nemá dopředu dostatek hlasů
Komentář na facebookovém profilu k procesu vyhlášení hlasování o nedůvěře vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Hlasování o nedůvěře přineslo několik důležitých zpráv
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům hlasování Poslanecké sněmovny o nedůvěře vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Byla to naše povinnost, burácí Kalousek k vyvolanému hlasování o nedůvěře vlády
Přestože předsedovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi bylo jasné, jak dopadne hlasování o nedůvěře vládě, které vyvolala opozice, byla to podle jeho slov povinnost. Uvedl to v rozhovoru pro dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek přiznal: Babišovu vládu neshodíme. Předčasné volby nikdo nechce
Hlasování o nedůvěře vládě se blíží. Už tento pátek se rozhodne o tom, bude-li Babiš sesazen z postu premiéra, nebo zda opoziční poslanci dostatečnou podporu neseženou. Končící předseda KDU-ČSL v rozhovoru pro Českou televizi naznačil, že páteční hlasování o nedůvěře vládě bude v podstatě jen rétorickým cvičením opozice, která ale v tuto chvíli nemá šanci něco změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zdrogovaní piráti, tři lidovci soutěžili o to, kdo bude šéf KDU... Andrej Babiš se s tím po porážce opozice nepárá
Předseda vlády Andrej Babiš se může radovat; vládní krize skončila, jeho kabinet přežil díky hlasům ANO a KSČM pokus opozice o sesazeni vlády. Jak se na hlasování o nedůvěře vládě dívá zpětně a co říká na postoj ČSSD, která nakonec při hlasování o nedůvěře vládě odešla ze sálu? „Hamáčka chápu, jiní se tam ale chovali jak pod vlivem drog, chtěli si do mě kopnout,“ uvedl Babiš pro deník Právo a prozradil, jestli si po této situaci myslí, že jeho vláda přežije další tři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hlasovat o nedůvěře vládě ano, ale všechno má svůj čas…
ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí STAN hodlají společně ladit noty na hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Šanci na úspěch mají malou a možná si tak dobrovolně podřezávají pod sebou větev, která ještě ani nevyrostla…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.6.2019 v 12:40, zobrazit podobné
Kluci mají penis a holky vagínu, řekl Semín, a proto vadí. Poslední trapnost ČSSD. Ondřej Neff udeřil
Pravicová opozice se spolu s Piráty rozhodla svolat hlasování o nedůvěře vládě. K této snaze se připojí i Tomio Okamura spolu s kolegy z hnutí Svoboda a přímá demokracie. Šéf Pirátů Ivan Bartoš k tomu však poznamenává, že Okamura v podstatě drží u moci předsedu vlády Andreje Babiše. Publicista Ondřej Neff tvrdí, že hlasování o nedůvěře vládě bude jen prázdným gestem bez šance na úspěch. Bartoš však doufá, že by ČSSD mohla Babišovi vládu položit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš přežil, opozici chybělo 9 hlasů
Po čtvrté hodině odpoledne se nachýlila k závěru schůze Sněmovny, na které se hlasovalo o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Ověřovateli hlasování byl Stanislav Berkovec z ANO a poslankyně Jana Černochová. Premiér Andrej Babiš hlasování o nedůvěře přežil. Podle očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kolik hlasů pro odvolání vlády má opozice?
V  situaci, kdy ČSSD a KSČM „napínají“ média a nechtějí sdělit, jak budou hlasovat při hlasování o nedůvěře vládě, má opozice údajně „jistých“ 92 hlasů. Nic není ale tak, jak to na první pohled vypadá.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.11.2018 v 08:40, zobrazit podobné
Demonstranti u Sněmovny žádali hlasování o nedůvěře vládě
Proti vládě ANO a ČSSD podpořené komunisty protestovaly na pražském Malostranském náměstí dvě stovky lidí. Protestující požadovali vyvolání hlasování o nedůvěře vládě. Protest se odehrával nedaleko Sněmovny, která dnes jedná. Několik opozičních poslanců přišlo demonstranty podpořit. Akce začala po 17:00 a skončila po dvou hodinách. Podobný protest se u Sněmovny odehrál v červenci, kdy poslanci hlasovali o důvěře vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist