Vykašlat se na dotace. Úplně. Česká prodavačka platí miliardářovi dotační projekt, ukazuje ekonomka Lipovská
ROZHOVOR „Nepřeceňujme vliv domácích kauz: Rakušané dnes řeší svého Stracheho, Britové odstupující Mayovou, Němci rozpad tradiční politické struktury,“ říká k zahraničnímu přesahu kauzy Andreje Babiše ekonomka Hana Lipovská, působící na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně. „Tato kauza by nevznikla, pokud by neexistoval nesmyslný systém dotací. Dotace vždy nutně pokřivují trh – s trochou nadsázky pak vše, co pokřivuje trh, křiví i páteř země,“ dodává ekonomka na adresu dotačního problému. Sama by více ocenila, kdyby lidé vyšli do ulic kvůli výši státního dluhu nebo schodku státního rozpočtu, neboť jde o řádově větší částky než v případě Babišových dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2019 v 19:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 05. 06. 2019

Související články

V EU žádný volný trh neexistuje, tvrdí ekonomka Lipovská
Brněnská ekonomka Hana Lipovská tvrdí, že volný trh EU je v podstatě jen iluze. V rozhovoru pro Český rozhlas vysvětlila, jak k tomuto názoru došla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ekonomka Lipovská k divadlu s Ježíšem znásilňujícím muslimku: Uráží lidi a ještě je nutí, aby jim to z daní platili
Ekonomka Hana Lipovská se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslela nad tím, kde je hranice svobody umění. Její komentář vznikl v souvislosti s hrou, v níž Kristus znásilňuje muslimku, která bude uvedena v rámci brněnského festivalu Divadelní svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Drahé máslo: Děkujte Bruselu, píše ekonomka
Ekonomka Hana Lipovská poděkovala ve svém dnešním komentáři v MF Dnes Bruselu za drahé máslo. „I kvůli špatné bruselské politice rostou ceny másla,“ míní Lipovská s tím, že drahá potravina signalizuje ještě jednu nepříjemnou věc – blížící se ekonomickou krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ekonomka Lipovská: Dělejte si zásoby, bude hůř. Euro vypadá jako výletní loď, ale stane se z něj Titanik. Že nás EU chrání před válkou? Za 13 let 38 islamistických útoků, 578 mrtvých, 4571 zraněných
ROZHOVOR Není nejmenší důvod, proč bychom si v eurotragédii měli zahrát byť jen vedlejší roli, protože euro je z ryze ekonomického hlediska pro současnou eurozónu naprostý nesmysl. Tak reaguje členka Katedry ekonomie Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity Hana Lipovská na dotaz, zda by Česko mělo přijmout společnou evropskou měnu. Připomíná také, že evropská hospodářská integrace je pouze cestou, jak přimět nesouhlasící a nespolupracující evropské národy k integraci politické. Pochvaluje si, že brzy vyschne dotační příliv, neboť dotace udělaly ve struktuře naší ekonomiky mnoho škody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Komu slouží velkolepý Babišův projekt? Ekonomka Lipovská překvapeně zjistila, kdo se na něm podílí
ROZHOVOR „Zatím máme z celého ‚Digitálního Česka‘ zejména zajímavé webové stránky. Dočteme se na nich, že hlavním partnerem programu je Microsoft, MasterCard a Uber a organizátorem konference je prý Google. Tolik k odpovědi na otázku ‚cui bono?‘. Nevěřím líbivým sloganům, věřím jenom konkrétním výsledkům – a ty vidět nejsou. ... Je to paradoxní, ale dnes znevýhodňujeme ty, kdo chtějí hned po škole sami pracovat, vydělávat a platit daně,“ vysvětluje ekonomka z Masarykovy univerzity Hana Lipovská. Podle ní student vysoké školy získá svůj základní kapitál – znalosti i diplom – zaplacený od daňových poplatníků, ale řemeslník by za půjčení kapitálu musel draze zaplatit. Řešením je prý srovnání podmínek zavedením školného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nestrannost? Rozhlas byl za nacistů, televize za komunistů. Ekonomka promluvila k boji o média
ROZHOVOR „Neslyšela jsem, že by si host veřejnoprávní televize mohl vybírat, proti jakému moderátorovi usedne,“ říká ekonomka Hana Lipovská v reakci na rozhovor redaktora ČT Marka Wollnera s Janou Bobošíkovou. Po rozhovoru se objevily fámy, že Wollner byl údajně klamán a bylo mu přislíbeno, že rozhovor s ním povede někdo jiný. Pořizovatel rozhovoru však poté zveřejnil SMS konverzaci, z níž vyplývá něco jiného. Lipovská rovněž nechápe smysl veřejnoprávních médií. „Rozhlas přece existoval i během německé okupace, televize vesele sloužila komunistickému režimu,“ podotýká ekonomka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Chleba zdražil o polovic. Míň prasat. „Výhody“ členství v EU očima ekonomky
Ekonomka Hana Lipovská se na svém facebookovém profilu zamyslela nad tím, co se dnes dočítáme – jak se nám 15 let po vstupu do Evropské unie žije lépe a radostněji. „HDP vzkvétá, země exportuje, domácnosti bohatnou, spokojenost s životem vzrostla,“ cituje Lipovská zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
To nejcennější, co nám politici ukradli. Ekonomka Lipovská promluvila. I o plánu s vnucením eura
POLOČAS HORKÉHO ROKU Jsou země V4 v EU v roli nevděčníků? „Kvůli pár milionům eur z fondů nemůžeme zaprodat naše hodnoty, nemůžeme kupčit se suverenitou naší země, nemůžeme ohrožovat naše hospodářství,“ je rezolutní ekonomka Hana Lipovská, podle které jde do tuhého a v budoucnu budeme nejspíše čelit pokusům o vnucení eura. A hájí hlava státu české zájmy? Z Číny a Ruska se dnes spíše stává klacek na prezidenta Zemana, potažmo Petra Kellnera, míní Lipovská. Zcela jiné mínění má ovšem o lidech, kteří hájí tzv. evropské hodnoty. „Tito lidé jsou ochotni a schopni kritizovat své vlastní předky a svůj vlastní národ jednoduše proto, že si tak díky grantům, dotacím, funkcím a přízni části médií zajistí dostatečně pohodlný život,“ soudí ekonomka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hrozí Majdan! Pozor, už jedou. Vážné slovo k Česku i Slovensku
Ekonomka Hana Lipovská patří k těm, kteří se neváhají vyjádřit i k tématům, která s ekonomií tak úplně nesouvisí. Její nejnovější příspěvek se týká zasahování EU do záležitostí členských států, které začíná mít povahu srovnatelnou s povoláváním sovětských poradců v padesátých letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Přesné počty: Nejsme proti Německu. Německo je proti nám! Řešení je jasné, vybízí ekonomka
ROZHOVOR „Visegrádská čtyřka není ve sporu s Německem. Německo je ve sporu s Visegrádskou čtyřkou,“ komentuje vzájemnou nevraživost středoevropských zemí ekonomka Hana Lipovská z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Češi by se prý ale neměli inspirovat Polskem, které po Německu žádá reparace za druhou světovou válku. „Myslím, že po Německu nepotřebujeme chtít naprosto nic, kromě jediného – aby nechtělo nic od nás,“ říká Lipovská v narážce na Benešovy dekrety a aktivity Bernda Posselta, předáka Sudetoněmeckého landsmanschaftu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
TOPlist