Turistický spolek Lipenska: 21. září vystoupí zatopená obec pomocí 3D animace na hladinu Lipna
Zatopená obec Dolní Vltavice se vrátí nad hladinu Lipna, byť na jediný večer. Během 21.září se bude v Dolní Vltavici konat velkolepá světelná show, kdy lidé znovu uvidí zatopené domy i kostel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2019 v 21:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 05. 06. 2019

Související články

Turistický spolek Lipenska: Konference ve Frymburku dala podněty pro pomoc podnikatelům v okolí Vltavy
Turistický spolek Lipenska ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu uspořádal ve Frymburku vzdělávací konferenci v rámci projektu Vltava etapa1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Netypický spolek pro děti v Černé v Pošumaví
Nadšenci z Lipenska otvírají kroužek pro děti, kde se naučí nejen netradiční, adrenalinové sporty, ale instruktoři povedou děti i k otužování a naučí je základy první pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Na břehu Lipna vznikají originální sochy
Osm originálních kamenných soch či skulptur bude tuto neděli zdobit pláž v kempu Jestřábí v Černé v Pošumaví, které leží u lipenského jezera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: V Černé v Pošumaví se staví unikátní cyklostezka přes hráz Lipna
V Černé v Pošumaví se začala budovat unikátní cyklostezka, která povede vedle hráze oddělující tzv. velké a malé Lipno. Bude stát 43 milionů korun, hotovo by mělo být na konci září tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Balonové létání ukončí letní turistickou sezónu
Prohlédnout si krásy Lipenska z pohodlí koše horkovzdušného balónu mohou všichni ti, kteří se rozhodnou využít nabídky Turistického spolku Lipenska. Ten chystá na sváteční pátek 28. září první ročník zážitkové atrakce, při které se zájemci po zaplacení lístku proletí v balonu nad touto jedinečnou krajinou. Organizátoři očekávají, že k nebi vzlétne zhruba 20 balonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Bude na Vítkově hrádku nejhlubší vrt u nás?
Do tří let by měla být na Vítkově hrádku konečně voda a odpovídající sociální zařízení. Plánuje to obec Přední Výtoň a Spolek přátel Vítkova hrádku, který tento nejvýše položený hrad u nás provozuje. Před začátkem letošní sezóny tu zastřeší podium a přivezou sem dřevěnou sochu Václava IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Balonové létání zakončilo letní sezónu
Více než stovka vzduchoplavců si o víkendu užila balonové létání na Lipensku. Lety organizoval Turistický spolek Lipenska jako nultý ročník nové atrakce, která by se měla stát tradičním zakončením letní turistické sezóny. Ani špatné počasí v sobotu a v neděli nezkazilo fantastický zážitek z úspěšného pátečního letu a proto je letošní akce dobrou předzvěstí pro příští první ročník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Odkaz Adalberta Stiftera žije
V sobotu 26.8. uplynulo přesně 140 let od odhalení obelisku Adalberta Stiftera nad Plešným jezerem. Adalbert Stifter (1805–1868) byl česko-rakouský spisovatel, malíř, pedagog a básník Šumavy. Byl spojovatelem obyvatelstva i kultur na česko-německo-rakouském trojmezí a milovník šumavské přírody. Že jeho odkaz žije dodnes, se přesvědčilo přes 50 účastníků sobotní akce nazvané Znovuodhalení obelisku Adalberta Stiftera po 140 letech, kterou uspořádal Turistický spolek Lipenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Bruslařská sezóna je zatím druhou nejlepší za posledních 10 let
Druhá nejlepší za posledních deset let bude letošní bruslařská sezóna na Lipensku.Stála zhruba 400 tisíc korun. Na hladině Lipna se letos bruslilo zhruba měsíc a byl zde také stanovený nový bruslařský rekord.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Adrenalinem prosycený víkend v Černé v Pošumaví
O víkendu 24. 2. - 25. 2. se v Kempu Jestřábí (Černá v Pošumaví) uskuteční hned dva vrcholné závody zimní sezóny. Kiteři z celé ČR a okolních zemí se sjedou v sobotu na Mistrovství ČR ve snowkitingu a v neděli budou pokračovat maratonem na zamrzlé ploše Lipna. K vidění a vyzkoušení budou i velmi nevšední Windboardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist