Úředníci, pozor! Zatím je ekonomika v pořádku. Ale bude nutné propouštět, varuje ekonom Křeček
ROZHOVOR „Na trhu práce bude v budoucnu docházet k výraznému dělení na kvalifikované a nekvalifikované pracovníky. Ti, kteří budou i nadále žádaní a pro firmy nenahraditelní, se budou mít dobře,“ říká Štěpán Křeček, hlavní ekonom společnosti BH Securities. Současnou ekonomickou situaci v ČR považuje za dobrou, příjmy podle něj umožňují pokrytí základních spotřeb a také spoření. Hospodaření státu Křeček rovněž považuje za dobré, třeba míra zadlužení v poměru k HDP klesá, do budoucna ale považuje za nutné zeštíhlit státní aparát a reformovat školství. „Lidem je z kapes bráno víc než dost. Není od věci upravit daňový systém a více zdanit neřesti. Toto opatření by však mělo být doprovázeno dalšími, která budou snižovat daňovou zátěž," říká Křeček k navýšení spotřební daně u tabáku a alkoholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 21:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 07. 06. 2019

Související články

Štěpán Křeček: Čínská ekonomika rostla nejpomaleji za 27 let
„Přestože čínská ekonomika zpomaluje, stále by v letošním roce měla růst dvakrát rychleji než ekonomika Spojených států, a dokonce čtyřikrát rychleji než ekonomika Evropské unie. Čína tak i nadále bude hospodářsky dohánět euroamerickou civilizaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Díly do německých výrobků ať montují dál na východ od nás. Češi totiž mohou uspět s něčím jiným. Ekonom Křeček odhaluje...
ROZHOVOR Hlavní ekonom společnosti BHS Štěpán Křeček rozebírá aktuální ekonomická témata. "Chtít nemovitost a nemít dostatečný příjem není ekonomicky možné," říká Křeček v reakci na rostoucí ceny bydlení. Jedním dechem ale dodává, že ani trh není v pořádku: "Situaci by šlo zlepšit masivní výstavbou nových bytů. To, že se nestaví, přestože je tu silná poptávka po nemovitostech, není normální." Křeček rovněž připomíná, že jakožto malá exportní ekonomika může Česko případnou ekonomickou krizi pocítit více, než některé jiné státy. Vyzývá rovněž k tomu, aby se čeští výrobci a političtí představitelé neorientovali jen na některé trhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
AUDIO Lidé už si nemohou dovolit hypotéky. Trh zpomaluje, a nejen to, varuje ekonom Křeček
Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček ve svém pravidelném podcastu BHS Expres mluvil o situaci s hypotečním trhem. „Ten se v srpnu dramaticky propadl,“ začal ekonom své povídání. Řekl, že objem hypotečních úvěrů zastihl meziroční pokles o 24 %. Proč klesá zájem o hypotéky? Mohou za to nové regulace? A o kolik miliard klesl celkový objem hypoték? I na to Křeček odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Německá ekonomika se dostává do vážných problémů
„Pokles výnosů na německých desetiletých dluhopisech potvrzuje obavy investorů, že by se největší evropská ekonomika mohla v blízké době dostat do recese. Investoři se současného vývoje obávají natolik, že preferují jistotu a převádí svá aktiva do dlouhodobých dluhopisů s mírně záporným výnosem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nezaměstnaní kvůli štědrému sociálnímu státu nechtějí pracovat, varuje ekonom
Česká ekonomika sice zpomaluje, ale stále šlape a podnikatelé si stěžují, že nemohou sehnat zaměstnance. Na úřadech práce je však současně evidováno víc než 204 tisíc osob bez práce. Hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček dospěl k závěru, že nemalou část z nich mohou tvořit lidé, kterým se pracovat nechce. Raději pobírají sociální dávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Katastrofa, kterou způsobí Německo. A Češi nebudou mít na výběr... Ekonom varuje, co zaviní politika Merkelové
ROZHOVOR Ekonomika bude zpomalovat. S tím souhlasí hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček a přidává návrh, kterak se na těžší časy připravit: „Vláda by se měla snažit otvírat nové zahraniční trhy, tak abychom snížili závislost na evropském trhu.“ Současnou vládu považuje za jednu z těch lepších. V souvislosti s aktuálními kroky Křeček chválí plán Andreje Babiše přesunout vládní úřady do plánovaného komplexu v Letňanech. „Když budou všechny úřady na jednom místě s dobrou dopravní obslužností, výrazně se tím zkrátí doba na vyřizování administrativy. Každý, kdo přejížděl z úřadu na úřad zasekanou Prahou, ví, o čem mluvím,“ dodává Křeček. Plán Německa na uzavření jaderných a uhelných elektráren je podle Křečka velkou energetickou katastrofou. A v souvislosti s tlakem na „zelenou“ energii bude Čechům odepřena jedna důležitá volba...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Ekonomika USA roste, ale tempo růstu klesá
„Rekordně nízká nezaměstnanost ani snížení daní nezabralo. Spojeným státům již druhé čtvrtletí po sobě klesá tempo hospodářského růstu. Je možné, že se americká ekonomika blíží vrcholu svého hospodářského cyklu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora varuje: Šílené! Rudozelení sociální inženýři z Bruselu znovu útočí
Evropská i česká ekonomika zpomalují a ekonom Vladimír Pikora v textu pro časopis Reflex prohlašuje, že tuší, kdo za to může. Mohou za to prý rudozelení byrokraté z EU, kteří se buď snaží zcela popřít zákony fyziky, nebo dotlačit automobilový průmysl k nebezpečným experimentům, u nichž zatím nikdo netuší, jak mohou dopadnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Bitcoin přišel o čtvrtinu hodnoty
„Obchodování s virtuálními měnami je extrémně rizikové. Výkyvy v řádu desítek procent jsou na denním pořádku,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ekonom Křeček krotí nadšení. V Praze za metr bytu dáte tři výplaty. Krize nám hrozí kvůli EU. Česko je závislé na Němcích
ROZHOVOR Hlavní ekonom společnosti BHS Štěpán Křeček pro ParlamentníListy.cz popsal, v jaké kondici se momentálně nachází česká ekonomika. Věnuje se problémům, mezi které určitě patří přehřátý realitní trh. Obyčejní lidé si podle Křečka neuvědomují všechna rizika, která jim dnes při koupi nemovitosti hrozí. Jednoznačně největší problém ale Křeček spatřuje v provázanosti České ekonomiky s Evropskou unií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist