Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 5.142x, což odpovídá cca 268.302-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Říkají jí „Matka Kurdů“, přitom se narodila v Česku a žije ve Francii. Mluví o národě, který umíral v bojích s Daešem a pak na něj zase zapomněli. Strach má i o Evropu...
ROZHOVOR Rusko a Amerika čekají na rozpad EU. Také na tom dost dlouho pracují. V momentě, kdy se to stane, všichni zeslábneme a ti obři zesílí. Takhle hovoří Helena Krulichová-Kásemlú, která žije na okraji Paříže. Zanedlouho tomu bude třicet let, kdy jejího bývalého manžela Abdurrahmána Kásemlú, šéfa Demokratické strany íránského Kurdistánu, zavraždili za doposud ne zcela vyjasněných okolností Íránci ve Vídni. Jej někteří Kurdové nazývají „otcem“ a jí „matkou Kurdů“. Není divu, že jsme se v rozhovoru virtuálně pohybovali po teritoriu povolební Evropy a Středního východu po vítězství nad Daešem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 08:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 09. 06. 2019

Související články

Havlovi šlo o budoucnost ducha českého národa. Vyčítám Čechům lhostejnost. Říkají jí „Matka Kurdů“ a my s ní pohovořili ve Francii
Současný svět čelí krizím a nebezpečím, ve kterých jde o přežití všem. A já si nepřeji vidět Českou republiku lhostejnou, do sebe uzavřenou. To říká Helena Krulichová-Kásemlú, bývalá manželka ve Vídni zastřeleného kurdského vůdce žijící už řadu let na okraji Paříže. Někteří Kurdové jí přezdívají „Matka Kurdů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ať země, co dnes staví zdi proti uprchlíkům, chtějí nebo ne, emigraci nezastaví, říká Češka, které přezdívají „Matka Kurdů“
ROZHOVOR Evropa je obklíčena nepřátelskými autokraty – od Moskvy po Ankaru. Uvnitř EU se vzmáhá extrémní pravice, co si plete nacionalismus s vlastenectvím, a všem jde o rozvrácení EU. Unie by se proto měla vzmužit a nastolit ušlechtilou politiku. To říká Helena Krulichová-Kásemlú žijící už řadu let na okraji Paříže. Někteří Kurdové ji přezdívají „Matka Kurdů“. Jejím manželem byl totiž Abdurrahmán Kásemlú, šéf Demokratické strany íránského Kurdistánu, kterého za doposud ne zcela vyjasněných okolností zavraždili roku 1989 Íránci ve Vídni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Česku žije až 70 procent ubožáků, mohla by prý říct Clintonová
Americký novinář žijící v Česku Erik Best se ještě jednou vrací k americkým prezidentským volbám z roku 2016 a k českým sněmovním volbám z letošního podzimu. Našel mezi nimi jednu paralelu. Hillary Clintonová by prý o českém národě mohla říci, že je až ze sedmdesáti procent tvořen ubožáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Chtěl jsem se zabít. Uprchlík z Iráku popisuje, jak se mu žije v Česku
Chtěl jsem utéct do Finska a skončil jsem v Česku. Přemýšlel jsem, že se zabiju. Těmito slovy svou situaci popisuje Iráčan Saeed Hamdan z Mosulu, který uprchl před zrůdami Islámského státu. V rozhovoru pro server iDNES.cz popsal, jak se mu již čtvrtým rokem žije ve středoevropské kotlině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Šidáková (TOP 09): Jsem člověk, který miluje svobodu
Kandidátka do poslanecké sněmovny za TOP 09 v Královéhradeckém kraji s číslem 15, MUDr. Silvie Šidáková, se narodila v Chrudimi, vystudovala medicínu v Praze a žije v Trutnově. To je ta kratší verze. Podívejme se na tu delší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká krajina: A zase dvojčata! Tentokrát se v milovické rezervaci narodila praturům
Jen několik dní uplynulo od chvíle, kdy ochranáři ze společnosti Česká krajina informovali o narození vůbec prvních zubřích dvojčat v České republice, a radují se z dalšího dvojnásobného přírůstku. Tentokrát se v milovické rezervaci dvojčata narodila zpětně šlechtěným praturům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Ten, který mluví naší řečí, ten, kterému rozumíme...
Blíží se prezidentské volby i 100.výročí naší novodobé státnosti. Moudří rádcové se opět houfují a knížecí rady nám „prostým“ dávají. My jejich moudra příliš neposloucháme, naopak ke svému prezidentovi s nadějí vzhlížíme. K tomu, který přišel z podhradí, mluví naší řečí, někdy ostrým slovem, či holí pohrozí, ale rozumíme mu. Miloš Zeman žije s námi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Uprchlíci ano, sousedé ne
Premiér Bohuslav Sobotka se po vítězství Emmanuela Macrona v prezidentských volbách ve Francii vyjádřil, že vítězství bývalého socialisty je dobrou zprávou pro Francii, Česko i Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Multikulturní sen ve Francii končí, sto tisíc Židů už uteklo ze země. Před muslimy, ale v novinách mají strach to napsat
Ve Franci přituhuje. Útoků na Židy přibývá, sen o multikulturní společnosti se hroutí. Těmito slovy popisuje současnou Francii server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Píší mi nenávistné maily. Ale já mlčet nebudu, vzkazuje česká muslimka, která se s tím nepáře
Novinářka Fatima Rahimi se na počátku 90. let 20. století narodila v Afghánistánu, ale v roce 2000 spolu s rodiči utekla před hnutím Tálibán. Dnes žije v Česku a studuje na Fakultě humanitních studií univerzity Karlovy. Jako novinářka sleduje české i zahraniční dění a nezdráhá se toto dění kritizovat, pokud vidí nepravosti. Na oplátku za to od Čechů dostává nenávistné e-maily. Rozhodla se na ně odpovědět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist