Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 5.142x, což odpovídá cca 268.302-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Tahá z dotačních průšvihů: Advokátka už ví, jak dopadne kauza Babiš a Agrofert. Své říká i k Milionu chvilek
ROZHOVOR „Střet zájmů trestný není, ale fakta jsou buď pravdivá, či lživá. Nic mezi tím,“ říká k dění kolem osoby premiéra Andreje Babiše advokátka JanaZwyrtek Hamplová. Sama se už léta věnuje obhajobě obcí i měst, která žádají dotace a nějak pochybí. Upozorňuje, že jednání premiéra ničí morálku ve společnosti dvojím metrem a vzbuzuje nedůvěru ve spravedlnost. V rozhovoru upozornila, že fakta v jeho kauzách jsou konkrétní činy, a nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi se nediví, že se celou věcí hodlá zabývat. Současně pochybuje, že by úředníci riskovali svůj vlastní krk proto, aby dále kryli konání Andreje Babiše, kdyby po něm nevymáhali dotační finance pro stát zpět. Sami by se tak dopustili porušení zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2019 v 12:35, prečteno: 12x

nejlepší články ze dne: 11. 06. 2019

Související články

Aleš Rozehnal: Agrofert zaplatil Babišovi za akcie 527 milionů a obratem je za 20 milionů prodal
Kauza nejasných Babišových příjmů pokračuje. Podle závěrů zprávy auditorských firem získal Andrej Babiš prodejem akcií společnosti Profrost svému koncernu Agrofert přes 527 milionů korun. „Tato částka byla mimořádně přemrštěná. Znovu se tak nabízí otázka, zda spíše než o zaplacení reálné kupní ceny akcií nešlo o zastřenou dividendu. Výplata dividendy by však byla zdaněna, kdežto prodej předražených akcií zdaněn není. V takovém případě by se jednalo o daňový únik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD
Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“, tentokrát se ve výčtu aktivit rozepsal také o zastavení svého trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo, utahoval si z Milionu chvilek, že se splnilo jejich přání. A pořádně se pustil také do exministra zdravotnictví Svatopluka Němečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš, ANO, Agrofert? Vlastimil Tlustý ví o nečekaném scénáři, jak to celé dopadne
ROZHOVOR Celé to může skončit rozpadem ANO na dvě části, čímž Babiš bude vyřazen ze hry, odhaduje nejnovější vývoj kolem kauzy Čapí hnízdo někdejší politický matador Vlastimil Tlustý. Už pro to prý existují indicie. Obecně podle něj bude pro Babiše velmi těžké odejít z politiky, protože nebude mít jak. Nakonec možná jeden z nejbohatších Čechů bude muset pustit k vodě i Agrofert, který vybudoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Úder Milionu chvilek. A Kalouskovi. A novinářům. Důvod? Babiš a Čapí hnízdo
Stoupenci spolku Milion chvilek pro demokracii mají podle komentátora serveru Info.cz pravdu v tom, že se teď opravdu hraje o podstatu české demokracie. Jenže možná jinak, než si myslí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Stát rozdělil potravinářům 400 milionů, čtvrtinu dostal Agrofert z Babišova svěřenského fondu
Česko letos na národních dotacích rozdělilo potravinářským podnikům 400 milionů korun, z toho více než čtvrtinu firmám z holdingu Agrofert. Holding, jehož majitelem byl někdejší ministr financí a nynější premiér Andrej Babiš (ANO), tak žebříček příjemců dotací vede. Dnes to uvedl deník Hospodářské noviny (HN). Babiš v únoru kvůli zákonu o střetu zájmů vložil akcie Agrofertu a firmy SynBiol do svěřenských fondů, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ostuda! Šílené. Končete. Advokát ke kauzám Babiš i Nagyová. A k Milionu chvilek. Zásadní tvrzení
ROZHOVOR Soudci i státní zástupci si nezávislost vykládají jen jako přímou dálnici, kde nejsou žádné mantinely a žádná odpovědnost. Zásah na Úřadu vlády v době, kdy byl premiérem Petr Nečas, je jedna z největších ostud české justice. Pro advokáta Jaroslava Ortmana je naprostou záhadou, že i přesto je Ivo Ištvan stále ještě vrchním státním zástupcem. Pokud se k soudu dostane kauza Čapí hnízdo a poté by byl Andrej Babiš osvobozen, pak by se musel poroučet celý systém státního zastupitelství od nejvyššího přes vrchní. O předsedovi spolku Milion chvilek si advokát myslí, že se musel zbláznit, když roztrhal Ústavu poté, co vykládá, že hájí právní stát a jde mu o obranu ústavnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Koudelka: Ústavní podvod Milionu chvilek
Mikuláš Minář - vůdce Milionu chvilek pro demokracii roztrhal naší ústavu a hnutí obviňuje prezidenta republiky z porušování ústavy. Je to však jen projev politické nenávisti. Miloš Zeman ústavu neporušuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Ústavní podvod Milionu chvilek
Mikuláš Minář - vůdce Milionu chvilek pro demokracii roztrhal naší ústavu a hnutí obviňuje prezidenta republiky z porušování ústavy. Je to však jen projev politické nenávisti. Miloš Zeman ústavu neporušuje.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 23.8.2019 v 16:41, zobrazit podobné
Výkop na výročí Února, Člověk v tísni, Miroslava Němcová a pražské kavárny. Přehledná historie Milionu chvilek demokracie
Kdo je Milion chvilek pro demokracii? Podívali jsme se jim na „zoubek“. Podporují je herci a celebrity, těší se podpoře od opozičních politiků. Toto vše zorganizovali a dokázali za dva roky od svého vzniku. Babiš to proti nim bude mít těžké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš prý stále řídí Agrofert. Máme důkaz, tvrdí protikorupčník Ondráčka
Ředitel Transparency International David Ondráčka tvrdí, že premiér Andrej Babiš (ANO) stále ovládá Agrofert. Dříve však pro to nebyl důkaz, nyní se však organizace rozhodla podat podnět k Městskému úřadu v Černošicích.Tím, že by stále ovládal holding, by porušoval zákon. Hrozila by mu pokuta až čtvrt milionu korun. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist