Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 16x, což odpovídá cca 835-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
MH17: Kde se drolí vyšetřování Západu? Malajsie. A nejen ta, dává na stůl český expert z Ruska
17. června 2019 tomu bylo přesně pět let, co byl nad částmi Ukrajiny, kde probíhá občanská válka, sestřelen Boeing 777 Malajsijských aerolinií. Tento zločin nebyl dodnes vyšetřen, nicméně dne 19. června 2019 vydala nizozemská prokuratura, pod jejíž jurisdikci vyšetřování incidentu spadá, mezinárodní zatykač na několik podezřelých. Jedná se o tři občany Ruska (Igora Gyrkina-Strelkova, Sergeje Dubinského a Olega Pulatova) a občana Ukrajiny Leonida Charčenka. I po pěti letech však komise opět nedospěla k závěru vyšetřování. Geopolitický analytik Marek Kyncl nám k tomu řekl více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 14:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 20. 06. 2019

Související články

Bez pravidel, vzkázal Putin Západu. Tereza Spencerová a novinky o Rusku, Číně a MH17
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Rusko i Írán odstupují od zbrojních dohod? „Putin nyní o víkendu na summitu Šanghajské organizace pro spolupráci spolu s Čínou, Tureckem, Íránem a dalšími zeměmi, včetně Střední Asie, konstatoval něco v tom smyslu, že se Eurasie ‚učí žít ve světě bez pravidel‘, k čemuž čínský Si navrhl zřídit si kolektivní obranu, jakési ‚asijské NATO‘,“ překvapuje analytička Tereza Spencerová. Ta v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz komentuje i uzavřené vyšetřování pádu letadla MH17 nad Donbasem. Malajsijský premiér vině Ruska nevěří, připomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sestřelený let MH17: Rusové přišli s novou a pozoruhodnou verzí, co se stalo
Od sestřelení letadla MH17 nad Ukrajinou uplynuly už čtyři roky. Mezinárodní vyšetřovací tým v čele s nizozemskými experty konstatoval, že letoun byl sestřelen ruskou technikou, ale Ruská federace stále závěry vyšetřovatelů zpochybňuje a nabízí odlišné verze toho, co se mohlo na nebi nad Ukrajinou stát. Teď si vymysleli další možný scénář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jak by o sestřelení letu MH17 informovala ČT, kdyby byla státní a pod patronátem Staňka, uvažuje její přední zaměstnanec Wollner
Mezinárodní tým vyšetřovatelů v čele s nizozemským Fredem Westerbekem na tiskové konferenci oznámil, že z usmrcení 298 osob z letu MH17 podezírá tři Rusy a jednoho Ukrajince. Ruská strana to odmítá. A Marek Wollner z pořadu Reportéři ČT k tomu napsal, že dnes mohou být Rusové vlastně spokojeni, protože za těch pět let navršili tolik zavádějících a vzájemně si protiřečících teorií, že celý případ zahalili do mlhy spekulací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hrozba rozšíření klubu zemí s jadernou zbraní. Andor Šándor dává na stůl vše, co se může spustit vypovězením jaderné smlouvy s Íránem
ROZHOVOR Kroku, kterým zřejmě hodlá americký prezident Donald Trump ukončit jadernou smlouvu s Íránem, se bezpečnostní expert generál Andor Šándor obává. „Myslím si, že je lepší mít aspoň nějakou, i když ne ideální smlouvu, a dohlížet na to, aby byla dodržována. Nevím, jaké jsou kontrolní mechanismy, ale obávám se, že když se smlouva s Íránem vypoví, bude těžké dosáhnout smlouvy nové,“ zamýšlí se nad důsledky Trumpovy politiky nejen pro oblast Blízkého východu. Ale v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý šéf zpravodajské služby uznává, že akce izraelského Mossadu, pokud jsou slova izraelského premiéra pravdivá, byla nepochybně majstrštyk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
USA a EU dělají velkou chybu, Putin chce jen jedno. Poslanec Hrnčíř nejen o rozeštvání Ruska a Západu
ROZHOVOR „K zodpovědnosti by měli být pohnáni především západní politici, kteří hřímali na Majdanu, rozeštvávali Ukrajince a Rusy a živili tak nacionální rétoriku, která zbytečně vyvolává obavy právě u ruskojazyčného obyvatelstva,“ říká k aktuální situaci ohledně Ruska a Ukrajiny poslanec za SPD Jan Hrnčíř. V rozhovoru promluvil také o české vládě a ekonomice, vrátil se k 17. listopadu a řekl i svůj názor k reportáži Slonkové a Kubíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko dělá dusno české diplomatce ve vysoké funkci
Ruská federace útočí na českou předsedkyni Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) Janu Reinišovou. Moskva tvrdí, že Češka straní Západu. Informuje o tom ruská vládní agentura TASS. Reinišová obvinění striktně odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ruska se ti lidé nebojí, dráždí je migrace a politici Západu, zaskočil Zahradil Tomáše Klvaňu. Ten odvětil: Jestli se většina Čechů Ruska nebojí...
Analytik Tomáš Klvaňa a europoslanec Jan Zahradil se do sebe pořádně obuli. Kvůli zprávě BIS za rok 2017. Raději se podívejte sami, co všechno si napsali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Americká média jsou vůči nám zaujatá, zní z Ruska
Na Aljašce se uskutečnilo jednání amerického ministra zahraničí Rexe W. Tillersona s jeho ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Lavrov hovořil také se 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem a ruské ministerstvo zahraničí dává najevo nelibost. Proč je ruská strana poněkud rozladěná?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Putin: Válka by zničila civilizaci. Pojďme usednout za jednací stůl, to nabízím Západu
Ruský prezident Vladimir Putin dnes prostřednictvím televizních obrazovek debatuje s občany. Mimo jiné komentoval i vztahy se Západem a zahraniční politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš? Konec. Expert má zásadní informace
Český marketingový expert Martin Jaroš se domnívá, že celá tahle habaďúra zvaná Andrej Babiš pomalu končí a že v příští vládě už českým premiérem nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist