Ministerstvo spravedlnosti zjednodušuje proces likvidace právnických osob
Vláda dnes na svém zasedání schválila novelu nařízení o Obchodním věstníku, jejímž cílem je administrativně a finančně zjednodušit proces likvidace právnických osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 22:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 15. 07. 2019

Související články

Vláda navrhuje posílit ochranu klientů bank a spořitelen, zjednodušila i proces likvidace firem
Vláda Andreje Babiše schválila na jednání v pondělí 15. července 2019 návrh novely zákonů o bankách a o spořitelních a úvěrních družstvech, který má posílit ochranu jejich klientů v případě vlastnických změn. Rozhodla také administrativně a finančně zjednodušit proces likvidace právnických osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Resort financí ocenil 20 nejvýznamnějších plátců daně z příjmů právnických osob
Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství uspořádalo 6. června v pořadí již šestnáctý ročník vyhlášení nejvýznamnějších plátců daně z příjmů právnických osob. Broušenou skleněnou plaketu si jako ocenění převzalo „TOP 20 plátců roku 2017“ v reprezentačních prostorách Břevnovského kláštera z rukou ministryně financí Aleny Schillerové a generálního ředitele Finanční správy Martina Janečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Finanční správa: V přiznání k dani z příjmů právnických osob došlo ke změně u příloh
Finanční správa upozorňuje poplatníky daně z příjmů právnických osob, že od loňského roku došlo ve vyhlášce pro podnikatele, kterou se provádějí některá ustanovení zákona o účetnictví, k doplnění nového ustanovení, ve kterém je stanoven rozsah sestavování účetní závěrky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Zaměstnávání odsouzených osob se vyplatí
Ministerstvo spravedlnosti učinilo další zásadní krok ke zvýšení zaměstnanosti osob ve výkonu trestu či se záznamem v Rejstříku trestů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Je to hra, jak zastřít, jak to funguje ve skutečnosti
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 k návrhu zákona o výběru osob do řídících a dozorčích orgánů právnických osob s majetkovou účastí státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Lidé podali téměř dva miliony daňových přiznání
Z celkového počtu 1,9 milionu daňových přiznání odevzdalo 1,63 milionu fyzických a 260 tisíc právnických osob. Elektronickou formu zvolilo 16 % fyzických a 90 % právnických osob. Nejvíce podaných přiznání bylo v Praze a nejméně v Karlovarském kraji. V poslední den podávání, tedy 3. dubna, přijala Finanční správa ještě téměř 160 tisíc daňových přiznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Být členem politické strany je jako být prašivý
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 k návrhu zákona o výběru osob do řídících a dozorčích orgánů právnických osob s majetkovou účastí státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Resort financí ocenil dvacítku TOP poplatníků daně z příjmů
Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství uspořádalo 17. května v pořadí již patnáctý ročník slavnostního vyhlášení poplatníků, kteří odvedli na dani z příjmů právnických osob v uplynulém roce do státního rozpočtu nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Ministr Pelikán podepsal v Hanoji smlouvu o předávání odsouzených osob
Mezi Českou republikou a Vietnamskou socialistickou republikou dosud neexistoval smluvní základ, na jehož základě by bylo možné vzájemné předávání odsouzených osob k dalšímu výkonu trestu odnětí svobody ve svém domovském státu. Ve vztahu k zemím asijského kontinentu se jedná teprve o třetí dvoustrannou smlouvu umožňující předávání odsouzených osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hamáček pro PL: Cizince, který prodával drogy, u nás soudili šest let. A neuvěříte, co v tom období dělal
Cizince s trvalým pobytem, kteří v Česku páchají trestnou činnost, hájí poměrně často soudy a aktivisté. Když je chce policie nechat vyhostit, brání se u soudu a proces trvá roky, anebo se nakonec úplně promlčí. Poslanci tento týden schválili novelu zákona o pobytu cizinců, která proces vyhoštění recidivistů zjednodušuje. Bude platit zásada třikrát a dost a soudy budou mít pevnou lhůtu, do kdy musí rozhodnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist