Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 13x, což odpovídá cca 678-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Milion chvilek? „Tak si zvolte premiérem Mináře.” Advokát Ortman má nové souvislosti
ROZHOVOR Velká část davu při demonstracích pořádaných spolkem Milion chvilek pro demokracii dělala jenom kulisu. Právě to vadí advokátu Jaroslavu Ortmanovi, protože mu to připomíná animovaný film Rychlá rota, v němž myši poskakují do taktu, jak jimi někdo manipuluje. Jestli je smyslem těchto akcí, aby odstoupila celá vláda, tak ať si příště svolají na Václavské náměstí shromáždění, zvolí předsedou vlády šéfa Milionu chvilek a nemusíme vůbec chodit k volbám. Ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana vnímá jako pokus o zviditelnění některých senátorů a od Jiřího Dienstbiera i jako osobní zášť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2019 v 05:35, prečteno: 15x

nejlepší články ze dne: 01. 08. 2019

Související články

Kdo platí demonstrace na Václaváku? Díváme se na Milion chvilek: Je to zábava
Kdo platí Mikuláše Mináře a Milion chvilek pro demokracii? Podívali jsme se na transparentní účet, který má hnutí zřízený ve Fio bance. A objevili několik zajímavostí. Milion chvilek má milion korun. Přispěla Olga Sommerová, rovněž Johannes Lobkowicz. A Václav Klaus. A ve zprávách zazněla i chvála na prezidenta Zemana a otázka: „Chcete, aby tam byl stahovač králíků – míchačka?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jezdím do Francie. Vím, co nechci u nás, promlouvá známý advokát. I k Šojdrové
ROZHOVOR Advokát Jaroslav Ortman nesouhlasí s návrhem europoslankyně Michaely Šojdrové přijmout padesát sirotků ze Sýrie. „Je to populismus nejhrubšího zrna. Za tím je jedno jediné, paní Šojdrová chce být zase europoslankyní a děti si bere jako rukojmí. Ať řekne, kolik peněz věnovala sirotkům. Až ukáže, že to byly minimálně jeden nebo dva její poslanecké platy, pak má morální právo se o tom bavit,“ prohlásil v rozhovoru pro PL známý advokát a bývalý předseda strany Levý blok Ortman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ostuda! Šílené. Končete. Advokát ke kauzám Babiš i Nagyová. A k Milionu chvilek. Zásadní tvrzení
ROZHOVOR Soudci i státní zástupci si nezávislost vykládají jen jako přímou dálnici, kde nejsou žádné mantinely a žádná odpovědnost. Zásah na Úřadu vlády v době, kdy byl premiérem Petr Nečas, je jedna z největších ostud české justice. Pro advokáta Jaroslava Ortmana je naprostou záhadou, že i přesto je Ivo Ištvan stále ještě vrchním státním zástupcem. Pokud se k soudu dostane kauza Čapí hnízdo a poté by byl Andrej Babiš osvobozen, pak by se musel poroučet celý systém státního zastupitelství od nejvyššího přes vrchní. O předsedovi spolku Milion chvilek si advokát myslí, že se musel zbláznit, když roztrhal Ústavu poté, co vykládá, že hájí právní stát a jde mu o obranu ústavnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Advokát Ortman se obává toho, co přijde po rozsudku Ústavního soudu nad hoteliérem, který neubytoval Rusy
ROZHOVOR I když je závěr Ústavního soudu překvapující, je svatý a je třeba ho respektovat, říká advokát Jaroslav Ortman na rozhodnutí Ústavního soudu, že hoteliér v Ostravě nediskriminoval občany Ruska tím, že je neubytoval, když odmítli odsoudit okupaci Krymu. „Jen jsem se podivil, že tady může člověk vystavit občana jiného státu tomu, aby nesouhlasil nebo kritizoval politiku svého vlastního státu, čímž se může po návratu do domovské země dostat do problémů,“ řekl advokát. V rozhovoru také odsoudil postoj ministryně financí Aleny Schillerové a pozastavil se nad spekulacemi kolem nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Milion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi
Publicista a aktivista Jan Cemper na serveru Manipulátoři.cz upozornil na příspěvek jednoho z uživatelů sociální sítě Facebook, v němž se komentující naváží do aktivisty Mikuláše Mináře, stojícího za spolkem Milion chvilek, který pořádá demonstrace proti premiéru Andreji Babišovi a jeho vládě. Minář na příspěvek reagoval a obhajoval tak například, že jeho otec „nepracuje jako ‚pingl“, že nebyl vyloučen ze školy, nespolupracuje s německou Antifou, podezření z distribuce drog označil za zoufalost a upřesnil, zda měl někdy něco společného s Klinikou. A co se týká demonstrace na Letné, tak prý: „Na pódiu nebude Kalousek, ani se nebudou rozdávat žádné peníze.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Minář (Milion chvilek pro demokracii): Každá velká změna se rodí z mnoha malých chvilek
V úterý 5.6. se sešly desetitisíce lidí na demonstracích po celé České republice, který pořádalo hnutí Milion chvilek pro demokracii. To evidovalo celkem 205 míst, kde demonstrace proběhla. Informace sbírají z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Advokát Ortman, pamětník vzniku české Ústavy: Senát byl úplně zbytečný. Když dnes vidím toho odboráře v čele, válím se smíchy
ROZHOVOR Bývalý poslanec České národní rady, advokát Jaroslav Ortman, vzpomíná na vznik Ústavy České republiky před pětadvaceti lety. Je rád, že Ústava ČR obstála ve zkoušce času. Za jedinou chybu považuje vznik Senátu Parlamentu ČR, který měl být teplým místečkem pro federální poslance. „Pokud někdo tvrdí, že federální poslanci byli politickou elitou, tak já tvrdím, že jen blázen se může sám rozpustit. Jen blázen, když hlasoval pro věrnost České a Slovenské federativní republice, ji může rozpustit,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jaroslav Ortman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Žádáme, vyzýváme! Milion chvilek promluvil: Budou nové demonstrace. A koho si vzali na pomoc?
Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář se na videu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo. Neskrýval zklamání nad rozhodnutím státního zástupce Jaroslava Šarocha celou kauzu zastavit, a premiéra Andreje Babiše (ANO) tak neposlat k soudu. Minář proto na videu vznesl dva zásadní požadavky…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Znesvěcení katedrály. Je to vůbec ještě kněz? Advokát Ortman s odporem k Halíkovi za slova po skonu Karla Gotta. A Kocáb...
ROZHOVOR Jenom malí lidé se takto vyjadřují ke skonu velkého člověka, kterým nepochybně Karel Gott byl. Tak reaguje advokát Jaroslav Ortman na výlevy Tomáše Halíka v souvislosti s úmrtím člověka, který spojoval generace. Tuší, že si nenávistný kněz tímhle způsobem na zemřelém zpěvákovi řeší spory s kardinálem Dominikem Dukou. Za zcela nepochopitelné považuje vyjádření Karla Schwarzenberga, že Karel Gott i v totalitě vydělával velké peníze, jako by on sám neměl nemovitosti a zámky. Trapné výroky expředsedy lidovců Pavla Bělobrádka ho vedou k přesvědčení, že už by lidovci i TOP 09 měli zmizet pod pěti procenty, protože v politice nemají co dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Minář: Stačí nám, když premiérem nebude Babiš
Vůdce protestů Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář dokázal při včerejší demonstraci zaplnit Letnou. „Budeme protestovat, dokud bude premiérem,“ poznamenal Minář v rozhovoru pro deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist