Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 13x, což odpovídá cca 678-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Deutsche Bank? Špička ledovce. Před krizí stála akcie 100 eur, dnes stojí 7. Ekonom radí, na krizi se připravte, takto...
ROZHOVOR Problémová Deustche Bank je jen špičkou ledovce, varuje hlavní ekonom společnosti BHS Štěpán Křeček. Zatímco americkým bankám se od krize daří, v Evropě je situace jiná. Co víc, plánovanou restrukturalizace Deutsche Bank nepřijal trh dobře a propuštění zaměstnanci s sebou mohou vzít i své klienty. A Křeček přidává i několik čísel z minulosti: Před vypuknutím světové hospodářské krize stála jedna akci Deutsche Bank přes 100 eur. A dnes? Stěží 7. Křeček rovněž čtenářům radí, jak se na krizi co nejlépe připravit: Vypořádejte si dluhy, ideálně mějte v pohotovosti nějaké peníze. V minulosti vynášely jak cenné kovy, tak akcie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2019 v 18:35, prečteno: 12x

nejlepší články ze dne: 01. 08. 2019

Související články

Tichý start krize? Lidé vzali Deutsche Bank útokem, odklánějí úspory, tvrdí server
Deutsche Bank stojí podle portálu ZeroHedge před možným bankrotem. V několika minulých týdnech své investiční fondy začaly stahovat desítky firem, přičemž tento „run na banku“ kulminuje v těchto dnech při výběrech přesahujících miliardu dolarů denně. Je to reakce na velkou restrukturalizaci, která výrazně pozmění fungování banky, a také na myšlenku Deutsche Bank prodat své fondy francouzské BNP Paribas. Současná bankovní panika připomíná podobnou situaci dnes již zkrachovalé americké banky Lehman. Je s podivem, že ačkoliv světová média o tomto stavu čile informují, německá média k tématu mlčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nová krize s počátkem v Německu? Šílené sumy, EU nenechá Deutsche Bank padnout. Ekonom Ševčík vysvětluje, co přijde
ROZHOVOR Německý finanční obr Deutsche Bank se dostal do problémů a projde obří a velmi nákladnou restrukturalizací. „Deutsche Bank patří již několik let k velmi rizikové skupině bank. V některých aspektech je na tom stejně špatně jako mnohé italské, španělské či francouzské banky," vysvětluje ekonom Miroslav Ševčík. Podle něj ale vzhledem ke své velikosti představuje mnohem větší riziko právě německý kolos. Za hazard Ševčík označuje vyplacení 127 miliard na odstupném pro končící zaměstnance ústavu. Náklady na restrukturalizaci by dokázaly půl roku živit české důchodce, všímá si ekonom. A problémy zde zdaleka nekončí. Nová krize by mohla mít evropský rozměr...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
To je prů...: Mamutí německá banka se řítí ke dnu. Zrovna dnes
Pozice největší německé banky Deutsche Bank se i nadále propadá. V pondělí po ohlášení nových změn spadly akcie německého finančního kolosu o celých 5 %, informuje BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ekonom Kovanda: Němci narazili. Deutsche Bank? Tikající bomba. To by se přelilo i do bank v Česku, ale...
ROZHOVOR Obchodní válka mezi USA a Čínou, kterou rozpoutal americký prezident Donald Trump, vyčerpává obě země. I kvůli ní má světová ekonomika nakročeno do recese, vysvětluje ekonom, analytik a vysokoškolský pedagog Lukáš Kovanda. Pokud ovšem Donald Trump v blížících se prezidentských volbách křeslo v Bílém domě obhájí, mohl by se stát vítězem obchodní války. Číňané by zřejmě začali dělat ústupky. O co v obchodní válce jde? USA se snaží technologický a ekonomický nástup Číny zpomalit, míní Kovanda. Zastavit Čínu podle něj už ale zřejmě nepůjde. A Deutsche Bank? Jaké dopady by měl její pád na české bankovní instituce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ficův správný názor
Robert Fico zažívá v současné době těžké dny v souvislosti s probíhající slovenskou vládní krizí. Jak se zdá, dává Fico této krizi čas k tomu, aby vyšuměla sama, i když se jistě stala nejvýznamnější událostí letní okurkové sezony na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bude zle, už příští rok, má jasno známý ekonom. A co napsal ke zprávě BIS, čtěte sami. Nechválí
V pořadu Rozstřel na iDnes se ekonom a analytik Vladimír Pikora vyjadřoval k ekonomické krizi, která prý na nás už čeká a které se nevyhneme. Podle něj je dobře, že Česko má korunu, která může na krizi reagovat. Zkritizoval ČNB za to, že udržovala korunu slabou a tak odrazovala firmy od investic. A ekonomovi se nezdá ani zpráva BIS, kterou obviňuje z vyhrocování situace a podpory myšlení, že „kdo není s námi, jde proti nám“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Je jedno, zda imigranty dnes přijmeme, či ne. Ekonom Pikora předvídá, co nás prý čeká po roce 2020
Ekonom Vladimír Pikora se na serveru Reflex.cz zamyslel nad evropskými dotacemi a migrační krizí. „Peníze, nebo imigranti? Za chvíli bude jen to druhé,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Horák: Export a zákon
Búšehr je jenom špička ledovce... aneb Jak doopravdy politici podporují podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tohle může napsat jen totální... Bakalova novinářka si odplivla před Babišem, ale narazila
Předseda vlády Andrej Babiš na summitu EU k migrační krizi jásal, že země Visegrádské čtyřky – Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko – dosáhly velkého vítězství. Ale redaktorka zahraniční redakce Hospodářských novin Silvie Housková má však za to, že takto může přemýšlet jen někdo, kdo absolutně nepochopil, na čem stojí Evropská unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Blížíme se další velké a možná horší ekonomické krizi. EU se není schopna připravit. Dávám Junckerovi rok, maximálně dva, udeřil ekonom Klvač
ROZHOVOR „Nedůvěra k těm politikům, co jsou střídavě 20 let u moci, je u nás už obrovská,“ konstatuje vysokoškolský pedagog a ekonom Jiří Klvač. „Stále se hledá spasitel. Zájemců není málo, ale téměř nikdo, kdo by nabídl silnou vizi, jak se dostat ven z této situace, kdy u nás vládne cizí kapitál a prosazují se cizí zájmy,“ ještě dodává ekonomický expert. Ten si také myslí, že se svět přibližuje k další velké ekonomické krizi, protože příčiny té minulé z let 2008–2009 nebyly ještě stále odstraněny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist