Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 13x, což odpovídá cca 678-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Naštvaný Veleba: Gott? Šišla Šídlo asi trpěl. Havel ikona? Viděl jsem, v čem musela žít jeho invalidní sestra. A Češi dnes musí dovážet i chleba
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Jsme závislí i na dovozu chleba, chybí nám stále více našich potravin,“ hodnotí třicet let od sametové revoluce bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba a dokládá jasná čísla. V rozhovoru mluví o tom, co nám naopak může Západ „závidět“. Nevynechal ani Václava Havla, který pro běžné občany podle něj svými skutky své jméno nakonec „prohrál“. Ostře se opřel do kritiků Karla Gotta. „Různí Jandové, šišlové Šídlové či jakési Hovorkové museli v období oslav mistrových osmdesátin hodně trpět,“ říká a poukazuje, v kolika různých pořadech napříč médii se Gottovi vzdával hold, obdiv a úcta. Připomněl také mistrovo emotivní poděkování prezidentovi za blahopřání k životnímu jubileu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2019 v 19:35, prečteno: 16x

nejlepší články ze dne: 01. 08. 2019

Související články

Gott je prospěchář a ikona normalizace. Nikam jsme se neposunuli, Češi mají rádi normalizaci! píše Šafrova Hovorková
Hlavní editorka Deníku Forum24 se zamyslela nad tím, proč je Karel Gott v české společnosti stále tak populární. A dospěla k závěru, že je to asi proto, že se mnoho Čechů, Moravanů a Slezanů nedokázalo myšlenkově vyprostit ze socialismu. Vzpomínají na doby, kdy byl pro ně svět jednodušší. Gott jim tento svět připomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura, to je na delší povídání. Babička Němcová. Naštvaný a odcházející Jan Veleba promluvil
Bývalý předseda SPO a končící senátor Jan Veleba se rozhovořil pro MF Dnes o svém odchodu z politiky. Podle jeho slov jej rozčiluje to, jak lidé mluví o prezidentu Miloši Zemanovi. Na politiku už prý nemá žaludek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
To nebyl rozhovor, ale výslech. Jan Veleba popisuje, čemu čelil od Veselovského a dalších v DVTV
ROZHOVOR Kam jsme dospěli s demokracií? „Chci se pokusit o to, aby mlčící a dnes i bojící se většina dostala hlas. Vždyť i Karel Gott se bojí říct svůj názor,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Jan Veleba a sděluje, co hodlá podniknout v nejbližších dnech. Vysvětluje ale hlavně to, proč se rozhodl odejít z natáčení rozhovoru pro DVTV. Veleba hodnotí aktuální předvolební atmosféru jako hru proti Miloši Zemanovi. „Já jsem přesvědčený, že to, co se obecně teď děje v souvislosti s volbou prezidenta, je obrovské svinstvo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Gott: Sovětská okupace byla předem domluvená mezi velmocemi. My viníme jen SSSR, ale bylo to jinak. Nedělejme si iluze, kdo to tu řídí
V interview na ČRo Dvojka mluvila ikona české hudby, Karel Gott. Vyjadřoval se k srpnové invazi z roku 1968, o které řekl, že byla mezi velmocemi domluvená. Také se několikrát opřel do svých kritiků a prohlásil: „Jsou písně, které jsou nádherné a jsou o ničem.“ Reagoval tak na zpěváky, kteří si myslí, že musí být „vlajkonoši filozofie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
A proč Havel otočil? Smrt Karla Gotta: Jan Schneider, signatář Charty 77, „rýpe“ tak, že mnohé naštve
Za minulého režimu selhala Chramostová i Gott, ale oba to dávno vyvážili. Gott pomáhal, o komunistech si myslel své a některé věci si nemohl dovolit. Havel v určité době výrazně otočil v tom, za co byl oslavován. Chartista a někdejší disident Jan Schneider v obsáhlém rozboru pro ParlamentníListy.cz nenechává nit suchou na těch, co dnes na Gotta plivou, a vystavuje jim účet za to, co (ne)dělali za minulého režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Med namazaný na chleba aneb socialisticko-komunistické sliby pana Landovského
Když jsem letos z billboardů poprvé viděl obličej Jakuba Landovského a nad ním velkou nulu, málem jsem se při cestě do práce v autě naboural. Ne, že by mne vzezření pražského kandidáta ČSSD uhranulo, spíš mne vyvedla z míry nula.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 28.8.2018 v 08:40, zobrazit podobné
Desítky tisíc lidí u Gottovy rakve. Miliony dalších zapálily svíčky. Jan Veleba: Národ se probouzí. Jasný vzkaz různým Halíkům, Mitrofanovům, Rychetským...
ROZHOVOR Bývalý senátor a exprezident Agrární komory Jan Veleba v souvislosti s posledním rozloučením s legendou Karlem Gottem a s tím i spojeným národním smutkem uvádí, že se "cosi v těchto dnech v naší zemi cosi výjimečného událo – národ se probouzí a dává jasně a s pokorou najevo, že se s ním musí počítat, že když dojde na lámání chleba, tak lidé ví, kde je jejich místo". A to je podle jeho názoru nejlepší odpověď na kritiku zpěváka ze strany lidí jako jsou mimo jiných kněz Tomáš Halík, komentátor Alexandr Mitrofanov či předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Ombudsmanka pomohla muži získat vyšší invalidní důchod
Muž pobíral neadekvátně nízký invalidní důchod. Jeho opatrovnice se v této věci obrátila na ombudsmanku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
FN Brno: Vrchní sestra neonatologického oddělení druhá v soutěži Sestra roku
Vrchní sestra Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Brno Mgr. Pavla Opálková se umístila na druhém místě v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání v prestižní celostátní soutěži Sestra roku, kterou uděluje každoročně vydavatelství Mladá fronta, a.s. Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 1. března 2018 na slavnostním galavečeru v Divadle Hybernia v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Viděl jsem, jak se Zaorálek objevil mezi lidmi, a stala se tato nehezká věc... A že zpíval Michal David u Babiše? Pokrytec Kalousek se Bursíka chytá. Jan Veleba hovoří
ROZHOVOR „Já osobně si nemyslím, že tu máme dnes demokracii, ale totalitu nového typu, kterou nepředstavuje vedoucí úloha jedné strany, ale peníze, majetek a globální zájmy monopolárního světa. Roli vedoucí úlohy jedné strany obstarává mainstream. Za tohoto stavu nepředstavuje Babiš ohrožení demokracie, ale spíše její částečnou renesanci. On bude po volbách v nové roli, bude chtít dokázat a plnit sliby a čím lepší volební výsledek, tím silnější a odpovědnější ta role bude,“ říká předseda SPO a senátor Jan Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist