Naštvaný Veleba: Gott? Šišla Šídlo asi trpěl. Havel ikona? Viděl jsem, v čem musela žít jeho invalidní sestra. A Češi dnes musí dovážet i chleba
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Jsme závislí i na dovozu chleba, chybí nám stále více našich potravin,“ hodnotí třicet let od sametové revoluce bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba a dokládá jasná čísla. V rozhovoru mluví o tom, co nám naopak může Západ „závidět“. Nevynechal ani Václava Havla, který pro běžné občany podle něj svými skutky své jméno nakonec „prohrál“. Ostře se opřel do kritiků Karla Gotta. „Různí Jandové, šišlové Šídlové či jakési Hovorkové museli v období oslav mistrových osmdesátin hodně trpět,“ říká a poukazuje, v kolika různých pořadech napříč médii se Gottovi vzdával hold, obdiv a úcta. Připomněl také mistrovo emotivní poděkování prezidentovi za blahopřání k životnímu jubileu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2019 v 19:35, prečteno: 16x

nejlepší články ze dne: 01. 08. 2019

Související články

Gott je prospěchář a ikona normalizace. Nikam jsme se neposunuli, Češi mají rádi normalizaci! píše Šafrova Hovorková
Hlavní editorka Deníku Forum24 se zamyslela nad tím, proč je Karel Gott v české společnosti stále tak populární. A dospěla k závěru, že je to asi proto, že se mnoho Čechů, Moravanů a Slezanů nedokázalo myšlenkově vyprostit ze socialismu. Vzpomínají na doby, kdy byl pro ně svět jednodušší. Gott jim tento svět připomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura, to je na delší povídání. Babička Němcová. Naštvaný a odcházející Jan Veleba promluvil
Bývalý předseda SPO a končící senátor Jan Veleba se rozhovořil pro MF Dnes o svém odchodu z politiky. Podle jeho slov jej rozčiluje to, jak lidé mluví o prezidentu Miloši Zemanovi. Na politiku už prý nemá žaludek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
To nebyl rozhovor, ale výslech. Jan Veleba popisuje, čemu čelil od Veselovského a dalších v DVTV
ROZHOVOR Kam jsme dospěli s demokracií? „Chci se pokusit o to, aby mlčící a dnes i bojící se většina dostala hlas. Vždyť i Karel Gott se bojí říct svůj názor,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Jan Veleba a sděluje, co hodlá podniknout v nejbližších dnech. Vysvětluje ale hlavně to, proč se rozhodl odejít z natáčení rozhovoru pro DVTV. Veleba hodnotí aktuální předvolební atmosféru jako hru proti Miloši Zemanovi. „Já jsem přesvědčený, že to, co se obecně teď děje v souvislosti s volbou prezidenta, je obrovské svinstvo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Gott: Sovětská okupace byla předem domluvená mezi velmocemi. My viníme jen SSSR, ale bylo to jinak. Nedělejme si iluze, kdo to tu řídí
V interview na ČRo Dvojka mluvila ikona české hudby, Karel Gott. Vyjadřoval se k srpnové invazi z roku 1968, o které řekl, že byla mezi velmocemi domluvená. Také se několikrát opřel do svých kritiků a prohlásil: „Jsou písně, které jsou nádherné a jsou o ničem.“ Reagoval tak na zpěváky, kteří si myslí, že musí být „vlajkonoši filozofie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Med namazaný na chleba aneb socialisticko-komunistické sliby pana Landovského
Když jsem letos z billboardů poprvé viděl obličej Jakuba Landovského a nad ním velkou nulu, málem jsem se při cestě do práce v autě naboural. Ne, že by mne vzezření pražského kandidáta ČSSD uhranulo, spíš mne vyvedla z míry nula.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 28.8.2018 v 08:40, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Ombudsmanka pomohla muži získat vyšší invalidní důchod
Muž pobíral neadekvátně nízký invalidní důchod. Jeho opatrovnice se v této věci obrátila na ombudsmanku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
FN Brno: Vrchní sestra neonatologického oddělení druhá v soutěži Sestra roku
Vrchní sestra Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Brno Mgr. Pavla Opálková se umístila na druhém místě v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání v prestižní celostátní soutěži Sestra roku, kterou uděluje každoročně vydavatelství Mladá fronta, a.s. Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 1. března 2018 na slavnostním galavečeru v Divadle Hybernia v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Viděl jsem, jak se Zaorálek objevil mezi lidmi, a stala se tato nehezká věc... A že zpíval Michal David u Babiše? Pokrytec Kalousek se Bursíka chytá. Jan Veleba hovoří
ROZHOVOR „Já osobně si nemyslím, že tu máme dnes demokracii, ale totalitu nového typu, kterou nepředstavuje vedoucí úloha jedné strany, ale peníze, majetek a globální zájmy monopolárního světa. Roli vedoucí úlohy jedné strany obstarává mainstream. Za tohoto stavu nepředstavuje Babiš ohrožení demokracie, ale spíše její částečnou renesanci. On bude po volbách v nové roli, bude chtít dokázat a plnit sliby a čím lepší volební výsledek, tím silnější a odpovědnější ta role bude,“ říká předseda SPO a senátor Jan Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Smutné konstatování Honzejka z Hospodářek: Havel už se vrátit nemůže
Francouzský filozof Bernard-Henri Lévy se v textu pro Hospodářské noviny pohoršoval nad Andrejem Babišem slovy „Pomoc! Ať se vrátí Václav Havel!“ Právě na jeho slova reagoval komentátor Petr Honzejk, a vysvětloval, proč se Havel teď vrátit nemůže. Byl dle Honzejka anomálie. Zato Babiš je podle jeho názoru ztělesněním toho, že Češi považují vyčůranost za legitimní politiku. A dokud v Čechách nevymřou ti, kdo takhle smýšlejí, bude mít Babiš úspěch. Ale s jeho slovy polemizoval člen RRTV Vadim Petrov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš a Václav Havel? Padly zajímavé informace
Komentátor Jindřich Šídlo se na serveru Český rozhlas Plus vyjádřil k tomu, že premiér Andrej Babiš (ANO) se již v několikátém rozhovoru odvolával na Václava Havla. „Respektive aby na něj svaloval odpovědnost za svá rozhodnutí a všechny možné problémy tohoto světa,“ sdělil Šídlo s tím, že Babiš by si měl již toto nechat od cesty, neboť je to nevkusné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist