Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Třicet let tu mají žně kádrováci. Když slyším „umělec“ a „filosof“, mám nutkání mluvit sprostě, přiznal signatář Charty 77 Jan Schneider
POLOČAS HORKÉHO ROKU V naší zemi bychom měli ukončit „třicetiletou studenou občanskou válku“, říká pro ParlamentníListy.cz politický a bezpečnostní expert, někdejší zpravodajec BIS a signatář Charty 77 Jan Schneider. Podle něho se jen neustále ostře hádáme a vzájemně lustrujeme. S blížícím se výročím listopadu 1989 uvádí, co by naše společnost potřebovala, a obává se, že opět uslyšíme mnoho „černobílých až idiotských řečí o Havlovi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2019 v 06:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 04. 08. 2019

Související články

Fabulátor Hučín naprášil sám sebe. Je to hanba zpravodajské komunity, udeřil Jan Schneider nad článkem o děsivých konexích Andreje Babiše
Na nedávný rozhovor ParlamentníchListů.cz s Vladimírem Hučínem reaguje Jan Schneider, signatář Charty 77, zpravodajský a bezpečnostní analytik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Schneider: Ruskem straší podplacení dementi. Svazáci, na vaše žvanění jsem už starej a nerudnej. Pehe se těší, až odejdou staří? Ať jde sám příkladem
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Signatář Charty 77, bývalý zpravodajec BIS, spolupracovník LN a bezpečnostní expert Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz obsáhle hodnotí současný politický vývoj na domácí i zahraniční scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Schneider: Babiš čelí Kubiceho zprávě číslo 2. Byl jsem u toho, viděl jsem ty lži z Prahy
Andreje Babiše se někdo hodně bojí, proto neustálé vytahování různých „problémů“ a kauz. ParlamentnímListům.cz to řekl bezpečnostní analytik, publicista, signatář Charty 77 a někdejší spolupracovník BIS Jan Schneider. Upozorňuje též na spolek Milion chvilek pro demokracii a otázky, které bychom si v souvislosti s ním měli klást.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Gott se přimlouval za Kubišovou, dával peníze Landovskému. Vzpomínky z hudebního undergroundu
Signatář Charty 77 Jan Schneider zavzpomínal na českého zpěváka Karla Gotta, jenž zemřel v úterý ve věku 80 let. Jeho text přinesl server CasopisArgument.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
A proč Havel otočil? Smrt Karla Gotta: Jan Schneider, signatář Charty 77, „rýpe“ tak, že mnohé naštve
Za minulého režimu selhala Chramostová i Gott, ale oba to dávno vyvážili. Gott pomáhal, o komunistech si myslel své a některé věci si nemohl dovolit. Havel v určité době výrazně otočil v tom, za co byl oslavován. Chartista a někdejší disident Jan Schneider v obsáhlém rozboru pro ParlamentníListy.cz nenechává nit suchou na těch, co dnes na Gotta plivou, a vystavuje jim účet za to, co (ne)dělali za minulého režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nátlak, jak demokratické! Média tomu dají prostor. To se líp protestuje, třeba budou vidět i v ČT. Disident Černý promluvil o těch, co chtějí odstřelit Babiše, silné
ROZHOVOR Disident a někdejší signatář Charty 77 Otto Černý, který se po nátlaku komunistů za minulého režimu musel vystěhovat do Švédska, se vyjádřil k aktuálnímu tlaku na premiéra Andreje Babiše. "Sešli se lidé, kteří emočně nemají rádi Babiše. Chtěli to asi říci veřejně, nota bene, když jistě správně tušili, že mainstreamová média tomu všemu dají široký prostor. To se líp protestuje, třeba budou vidět i v ČT1," komentuje signatář Charty 77 Černý průběh letošních vzpomínkových akcí k 17. listopadu. Na demonstracích podle něj zaznívaly nebezpečné výroky, včetně otevřených výzev ke změně vlády neústavním způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Disident z Charty 77 překvapivě o BIS, ale i o Babišovi a neštěstí doby po roce 1989
ROZHOVOR „Nevyhodili jsme jediný správný názor kdysi okny i s tehdejším nositelem, komunistickou stranou, aby se nevrátil dveřmi? Bez komunistické strany?“ ptá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz signatář Charty 77 Otto Černý. Rovněž zauvažoval, co na základě zkušeností může občana napadnout, když tajná služba veřejně sdělí, že se zabývá odlišnými názory občanů? Asi si řeknou, že se červ prokousal daleko a používá i tajné služby jako politickou policii k prosazování vlastní agendy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Signatář Charty 77 Černý: V EU sedí Německo a Francie na hromadě lupu. Pryč od toho opatrovníka za vlastním životem
ROZHOVOR „V zápalu očisty jsme s vaničkou vylili i dítě. Ostatně, co jsme chtěli čistit? Členy rodiny, bratrance, sousedy? Kdo měl právo soudit?“ ptá se signatář Charty 77 Otto Černý. Dívat se zpět podle něj k ničemu nevede, musíme tehdejší dění proměnit ve zkušenost. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž řekl, že jsme propásli neopakovatelnou dějinnou příležitost: být sami sebou. Únosce plavidla, kteří ovládli loď, jež je zachránila u Libye, označil za piráty a zdůraznil, že podle něj je Evropská unie rodina, v níž menší děti nikdy nemohou dospět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Charta 77 inspiruje i dnes, tvrdí její tehdejší signatář
Jeden z nejmladších signatářů Charty 77 Petr Pospíchal bilancoval pro server DeníkReferendum.cz smysl Charty po čtyřiceti letech. Paralelu mimo jiné nachází i u současných iniciativ solidarity s uprchlíky. Charta 77 podle Pospíchala inspiruje i dnes – k odvaze, ke vzdoru i k solidaritě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist