Třicet let tu mají žně kádrováci. Když slyším „umělec“ a „filosof“, mám nutkání mluvit sprostě, přiznal signatář Charty 77 Jan Schneider
POLOČAS HORKÉHO ROKU V naší zemi bychom měli ukončit „třicetiletou studenou občanskou válku“, říká pro ParlamentníListy.cz politický a bezpečnostní expert, někdejší zpravodajec BIS a signatář Charty 77 Jan Schneider. Podle něho se jen neustále ostře hádáme a vzájemně lustrujeme. S blížícím se výročím listopadu 1989 uvádí, co by naše společnost potřebovala, a obává se, že opět uslyšíme mnoho „černobílých až idiotských řečí o Havlovi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2019 v 06:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 04. 08. 2019

Související články

Fabulátor Hučín naprášil sám sebe. Je to hanba zpravodajské komunity, udeřil Jan Schneider nad článkem o děsivých konexích Andreje Babiše
Na nedávný rozhovor ParlamentníchListů.cz s Vladimírem Hučínem reaguje Jan Schneider, signatář Charty 77, zpravodajský a bezpečnostní analytik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Schneider: Ruskem straší podplacení dementi. Svazáci, na vaše žvanění jsem už starej a nerudnej. Pehe se těší, až odejdou staří? Ať jde sám příkladem
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Signatář Charty 77, bývalý zpravodajec BIS, spolupracovník LN a bezpečnostní expert Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz obsáhle hodnotí současný politický vývoj na domácí i zahraniční scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Schneider: Babiš čelí Kubiceho zprávě číslo 2. Byl jsem u toho, viděl jsem ty lži z Prahy
Andreje Babiše se někdo hodně bojí, proto neustálé vytahování různých „problémů“ a kauz. ParlamentnímListům.cz to řekl bezpečnostní analytik, publicista, signatář Charty 77 a někdejší spolupracovník BIS Jan Schneider. Upozorňuje též na spolek Milion chvilek pro demokracii a otázky, které bychom si v souvislosti s ním měli klást.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nátlak, jak demokratické! Média tomu dají prostor. To se líp protestuje, třeba budou vidět i v ČT. Disident Černý promluvil o těch, co chtějí odstřelit Babiše, silné
ROZHOVOR Disident a někdejší signatář Charty 77 Otto Černý, který se po nátlaku komunistů za minulého režimu musel vystěhovat do Švédska, se vyjádřil k aktuálnímu tlaku na premiéra Andreje Babiše. "Sešli se lidé, kteří emočně nemají rádi Babiše. Chtěli to asi říci veřejně, nota bene, když jistě správně tušili, že mainstreamová média tomu všemu dají široký prostor. To se líp protestuje, třeba budou vidět i v ČT1," komentuje signatář Charty 77 Černý průběh letošních vzpomínkových akcí k 17. listopadu. Na demonstracích podle něj zaznívaly nebezpečné výroky, včetně otevřených výzev ke změně vlády neústavním způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Disident z Charty 77 překvapivě o BIS, ale i o Babišovi a neštěstí doby po roce 1989
ROZHOVOR „Nevyhodili jsme jediný správný názor kdysi okny i s tehdejším nositelem, komunistickou stranou, aby se nevrátil dveřmi? Bez komunistické strany?“ ptá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz signatář Charty 77 Otto Černý. Rovněž zauvažoval, co na základě zkušeností může občana napadnout, když tajná služba veřejně sdělí, že se zabývá odlišnými názory občanů? Asi si řeknou, že se červ prokousal daleko a používá i tajné služby jako politickou policii k prosazování vlastní agendy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Signatář Charty 77 Černý: V EU sedí Německo a Francie na hromadě lupu. Pryč od toho opatrovníka za vlastním životem
ROZHOVOR „V zápalu očisty jsme s vaničkou vylili i dítě. Ostatně, co jsme chtěli čistit? Členy rodiny, bratrance, sousedy? Kdo měl právo soudit?“ ptá se signatář Charty 77 Otto Černý. Dívat se zpět podle něj k ničemu nevede, musíme tehdejší dění proměnit ve zkušenost. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž řekl, že jsme propásli neopakovatelnou dějinnou příležitost: být sami sebou. Únosce plavidla, kteří ovládli loď, jež je zachránila u Libye, označil za piráty a zdůraznil, že podle něj je Evropská unie rodina, v níž menší děti nikdy nemohou dospět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Charta 77 inspiruje i dnes, tvrdí její tehdejší signatář
Jeden z nejmladších signatářů Charty 77 Petr Pospíchal bilancoval pro server DeníkReferendum.cz smysl Charty po čtyřiceti letech. Paralelu mimo jiné nachází i u současných iniciativ solidarity s uprchlíky. Charta 77 podle Pospíchala inspiruje i dnes – k odvaze, ke vzdoru i k solidaritě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V 70 letech zemřel bývalý poslanec ODA a signatář Charty 77 Ivan Mašek
V říjnu 1989 byl zatčen a uvězněn pro pobuřování, propustili ho 17. listopadu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.1.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Zemřel slovenský politolog, signatář Charty 77 Miroslav Kusý
Někdejší československý disident, slovenský politolog a filozof Miroslav Kusý zemřel na selhání srdce ve věku 87 let. Oznámil to dnes server Denník N s tím, že zprávu o úmrtí potvrdila Kusého manželka Jolana. Kusý se v únoru 1977 stal v pořadí třetím slovenským signatářem Charty 77.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
TOPlist