Likvidace Evropy? Pravda o Gretě Thunbergové. Začalo to v USA
V médiích hlavního proudu se v poslední době často píše o upřímném a spontánním zájmu mládeže, vycházející ve školní pátky do ulic, o otázky životního prostředí. Jenže příběh, jak „stávky za klima“ vznikly, svědčí místo spontánního nadšení spíše o promyšleném plánu skupiny obchodníků a neziskových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2019 v 11:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 07. 08. 2019

Související články

Skopeček (ODS): Vzdělání je překážkou pro novodobé šiřite apokalyptických vizí a novodobé mesiáše
Komentář na facebookovém profilu ke Gretě Thunbergové a její aktivitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tohle se Gretě nepovedlo. Chtěla chránit přírodu a vyrazila na summit na jachtě. Jenže...
Kritika se snesla na hlavu švédské aktivistky Grety Thunbergové. Ta se vydala z Velké Británie do New Yorku na jachtě. Chtěla tak ostatním demonstrovat ekologické chování. Mořeplavec Rudolf Krautschneider však míní, že se k přírodě Thunbergová rozhodně šetrněji nechová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
,,Němci nemají rádi sami sebe." Historik Cerman o Německu, Gretě, svobodě slova a kravím prdění i krkání
ROZHOVOR Téma klimatické krize je v Německu módní trend. Paralelu s módou myslí historik Ivo Cerman doslova. Takové synchronizování názorů, které v poslední době vidíme na Západě, není podle něj třeba vysvětlovat nějakým spiknutím. Je to skutečně podobný společenský mechanismus jako móda. Ale sociální důsledky budou hrozné a nevratné. V jednom totiž dává švédské aktivistce Gretě Thunbergové za pravdu. A sice v tom, že je to jednoduché. Je jednoduché něco zničit, ale mnohem těžší je to obnovit a spíš to nepůjde vůbec. A to nejde jen o ekonomiku, třeba automobilový průmysl, ale i slušné živobytí a složitou politickou kulturu, kterou tu máme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nobelovka? ČT 8 minut vysílala o Gretě Thunbergové. Padly vážné informace
Čeští studenti sice o prázdninách pověsili stávkování na hřebík, ale přesto se alespoň někde stávkovat bude. A to ve švýcarském Lausanne. Zde se koná setkání, na kterém se objeví i proslavená aktivistka Greta Thunbergová. Krátký úvod jí věnovala i Česká televize. A zmínila její celé jméno, i to, jak aktivistka vyjádřila přání, aby mezi světovými lídry nastala panika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se postavil za Jaromíra Jágra: Zeptal bych se těch internetových blbečků, co v životě dokázali. Pak vyprávěl vtip o Babišovi, popravišti a gulagu
Prezident Miloš Zeman se zúčastnil živého rozhovoru Blesku.cz. Mimo jiné se vyjádřil k aktivistce Gretě Thunbergové, kterou nazval hysterkou, hovořil také o hokejistovi Jaromíru Jágrovi i o cestě do Číny. A samozřejmě nechyběla ani anekdota, tentokrát o gulagu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Agrárník Veleba rozkryl skutečný rozsah apokalypsy po hraboších. Pane Brabče, buďte chlap a jděte to říct zemědělcům na pole...
ROZHOVOR Naše země stojí na prahu apokalypsy. Můžou za to hraboši, kteří ničí úrodu za stovky milionů korun. „Jediné řešení je plošné hubení, jinak je nic nezastaví,“ odmítá Jan Veleba pro ParlamentníListy.cz omezení v používání jedu. Bývalý senátor a exšéf Agrární komory se vyjádřil též k boji o klima a Grétě Thunbergové či rostoucím cenám vepřového.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bojujete za klima? Nečtěte. Chudák Greta, jako Gusta Fučíková. Ondřej Neff se do toho pořádně obul
V Prostoru X proběhlo před časem interview s novinářem a spisovatelem Ondřejem Neffem. Hovořil o klimatu i Gretě Thunbergové. „Pro mě je to politováníhodný případ zničení života jednoho mladého člověka a je to zneužití určitě čisté duše k politickým účelům,“ řekl. Vadí mu, že ekologisté brojí proti atomové energii. Ekologismus mu přijde jako náboženství a prý zabraňuje tomu, aby se hledala racionální řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Někteří v mé tramvaji nevidí dál než k večernímu pivu, zametl redaktor Horký s cestujícími, kteří nefandí protestu studentů
Spolu s dnešními studentskými demonstracemi za důslednější boj proti klimatické změně se na sociálních sítích spustila i vlna kritiky a výsměchu. Niť nezůstala suchá ani na samotné šestnáctileté švédské aktivistce Gretě Thunbergové, podle které děti protestují. Schytala to za to, že trpí Aspergerovým syndromem a je nominována na Nobelovu cenu míru. „Retardovaná záškolačka. Protesty kvůli ptákovinám. Idiocie a kretenismus,“ zněly některé z reakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šok nad časopisem Mateřídouška: Od Klause ml. znějí slova zděšení
Má dětský časopis zabíhat do politiky? Časopis Mateřídouška zveřejnil 4stránkový článek o Gretě Thunbergové, švédské aktivistce. Jeho autor Lukáš Malý v něm o záškoláckých demonstracích píše: „To už je síla, se kterou se musí počítat. Snad proto můžeme doufat, že alespoň některé prosby budou vyslyšeny.“ A činnost Grety považuje za úctyhodnou. Ale reakce z internetu nebyly pochvalné. „Propaganda záškoláctví,“ ozývá se od Klause mladšího. A jiní zapátrali v minulých dílech Mateřídoušky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Klub starých mužů, kteří dostali na zadek od šestnáctileté Grety... Na Deníku Referendum vyprávějí vtip se Zemanem, Kuberou a Klausem
Prosťáčci se zdeformovaným myšlením. Těmito slovy popsal aktivista Greenpeace Jan Kubala prezidenta Miloše Zemana, předsedu Senátu Jaroslava Kuberu (ODS), poslance Václava Klause mladšího (Trikolóra) a zákonodárce Jiřího Dolejše (KSČM). Jen skutečností, že jde o postarší jednoduše uvažující muže, kteří se nechali příliš ovlivnit 90. lety 20. století, lze prý vysvětlit fakt, že pánové svorně oponují šestnáctileté aktivistce bojující za záchranu klimatu Gretě Thunbergové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist