Pirát Černohorský: Proč odmítáme blok „AntiBabiš“? Jednoduché vysvětlení
ROZHOVOR „Nemáme problém spolupracovat s politickými stranami napříč politickým spektrem, když jde o smysluplné věci nebo o řešení problémů v regionech. Odmítli jsme ale účelové sdružování do předvolebního bloku, jehož jediným cílem je spojit se proti Andreji Babišovi. Tím bychom popřeli naše zásady, politickou identitu i program,“ vysvětluje bývalý předseda Pirátů, nyní místopředseda jejich poslaneckého klubu Lukáš Černohorský. Většina rozhovoru s ním pro ParlamentníListy.cz je však o životním prostředí. To je dle něj na Ostravsku lepší než v minulosti, ale stále to nestačí. „Ostravsko také hodně poznamenaly privatizační kauzy. Místo prosperity nám tu po průmyslu zůstaly hlavně ekologické zátěže a pachuť toho, že se na tvrdé práci lidí napakovala hrstka podnikavců,“ upozorňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2019 v 22:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 07. 08. 2019

Související články

Pirát Černohorský se chce sejít s prezidentem Zemanem kvůli OKD
Předseda vyšetřovací komise k OKD, pirátský poslanec Lukáš Černohorský, dnes požádal prezidenta Miloše Zemana o osobní schůzku ke kauze OKD. Černohorský si od schůzky slibuje, že by mu Zeman jako vrcholný politický představitel privatizační éry mohl pomoci odhalit některé souvislosti nebo detaily, které by přispěly k prošetření celé kauzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): NKÚ bude moci lépe odhalovat korupci
Vláda dnes dala souhlasné stanovisko pirátskému návrhu zákona na posílení pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu. Novelu připravil Pirát Lukáš Černohorský, který je místopředsedou Kontrolního výboru Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Kdy zmizí těžní věže z Beskyd?
Jak dlouho ještě budou na černo postavené těžní věže v areálu Dolu Frenštát hyzdit panorama Beskyd? Na to se ve včera odeslané interpelaci ptá Pirát Lukáš Černohorský ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šéf sněmovní vyšetřovací komise k OKD vypustil jasný vzkaz. Adresován je Zdeňku Bakalovi, který odmítl předstoupit
ROZHOVOR Bakalova reakce mě nepřekvapila. Jeho argumenty považuji za nerelevantní, využiji veškeré zákonné prostředky, aby před komisi musel předstoupit, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda poslanecké vyšetřovací komise ke kauze OKD Pirát Lukáš Černohorský. Bakala je podle Černohorského „mistrem kliček“, který je „schopen najít cestu i tam, kde ji jiný hledá obtížně“. „Zdaleka jsme ještě nevyčerpali veškeré způsoby, jak pana Bakalu přimět svědčit. Pokud bude dále všechny snahy o korektní přístup sabotovat, můžeme ho nechat předvést policií,“ dodává Černohorský. „Skepse“ a „rezignace“, popsal ParlamentnímListům.cz Černohorský atmosféru, jaká teď podle něj panuje v souvislosti s kauzou OKD v hornické Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Žádné prolomené kódy. Stačila jedna fleška
Jan A. Mařenka se vydává po stopách "zapomenutého" zločinu, který dokládá exkluzivitu Protiproudu, a připomíná, že složité věci mohou mít často velmi jednoduché vysvětlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Když násilí vůči ženám je státní filozofií
Tohle není reklama na domácí porody. Tohle není ani obžaloba porodnic. Hrocení a kopání příkopů už bylo dost. Tohle je prosté vysvětlení. Vysvětlení, proč se některé ženy cítí přimáčknuté ke zdi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman nepůjde do prezidentských kandidátských debat. Zde je možné vysvětlení
Alexandr Mitrofanov v komentáři pro server Novinky.cz zhodnotil další prezidentskou kandidaturu Miloše Zemana. Nabídl vysvětlení, proč se Zeman nechystá přijít mezi ostatní prezidentské kandidáty a utkat se s nimi před televizními kamerami či na rozhlasových vlnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Sbíráme a studujeme podklady
Minulý týden se podruhé sešla Vyšetřovací komise k OKD. Místopředsedkyní komise, kterou vede pirátský poslance Lukáš Černohorský, se stala Pavla Golasowskou z KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Evropská komise nedostala ze strany ČR pravdivé informace
Ministerstvo financí podalo Evropské komisi zavádějící informace o nedovolené podpoře Karbon Investu, upozornil Lukáš Černohorský evropskou komisařku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident nás podporuje a chce znát viníky, říká předseda komise k OKD Černohorský
Prezident Miloš Zeman má zájem na tom, aby sněmovní vyšetřovací komise k OKD našla viníky hospodářského úpadku těžební společnosti OKD. Novinářům to dnes po jednání na Pražském hradě řekli předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti) a člen komise Josef Hájek (ANO). Černohorský předpokládá, že komise by měla závěry svého šetření představit v říjnu, do konce pololetí by mohly být známy první předběžné výsledky. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist