Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 17x, což odpovídá cca 887-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Balcarová (Piráti): Plošné trávení hrabošů se musí zrušit. Podala jsem proto podnět na Českou inspekci životního prostředí
V podnětu, který jsem dnes odeslala na Českou inspekci životního prostředí (ČIŽP), žádám, aby inspekce bezodkladně zrušila povolení plošné aplikace jedu na hraboše, které je v tuto chvíli jen dočasně pozastavené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 16:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 12. 08. 2019

Související články

Balcarová (Piráti): Doporučení OECD v oblasti životního prostředí by měla být inspirací pro vládu
Tento týden jsem ve Výboru pro životní prostředí zajistila telekonferenci se zpracovateli zprávy Hodnocení stavu a politikou životního prostředí ČR 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Čeští a polští inspektoři životního prostředí se dohodli na spolupráci při kontrole mezinárodní přepravy odpadů
Spolupráci mezi Inspekcí ochrany životního prostředí v Polské republice a Českou inspekcí životního prostředí v České republice stvrdili svými podpisy představitelé obou institucí. Erik Geuss a Paweł Ciećko podepsali v Hradci Králové tzv. Dohodu o společném záměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Ministr Brabec a vláda upřednostňují ochranu zájmů velkých znečišťovatelů
Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes prezentoval na schůzi Vlády ČR Zprávu o stavu životního prostředí za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
AV ČR: Počet hrabošů brzy klesne. Plošné hubení je nyní neopodstatněné
Na základě pozorovaných početností hraboše polního na podzim 2018 a na jaře 2019 lze s vysokou pravděpodobností předpokládat, že momentálně nastává pokles v jeho populacích a v příštím roce budou počty hrabošů opět velmi nízké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Stav krajiny a ovzduší stagnuje
Na programu posledního listopadového zasedání Vlády ČR budou téměř čtyři desítky bodů. Mezi nimi zazní i Zpráva o životním prostředí České republiky v roce 2016. Pro Pirátskou stranu je oblast životního prostředí jedním z klíčových témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Ochrana klimatu a její financování jsou neoddělitelná témata
Pirátská předsedkyně sněmovního Výboru pro životní prostředí Dana Balcarová se od úterý 9. června účastní konference OSN k tématu udržitelného rozvoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Pirátský program v oblasti životního prostředí není stohem populistických výkřiků
Nezávislí experti z Hnutí DUHA a Zelený kruh ohodnotili volební programy politických stran (vybraných dle volebního modelu CVVM) a zaměřili se patnáct oblastí návrhů řešení ekologických problémů. Jeden z nejlepších programů mají podle expertů Piráti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti uspořádali seminář o ochraně ovzduší
Možnosti, jak zlepšit stav ovzduší, byly tématem semináře, který ve Sněmovně uspořádala Dana Balcarová, poslankyně Pirátů a předsedkyně Výboru pro životní prostředí. Semináře se účastnili zástupci odborné veřejnosti z řad občanských spolků, průmyslu, akademické sféry, ministerstev životního prostředí a průmyslu i několik poslanců a senátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MŽP našlo nový domov medvědům dovezeným do ČR bez potřebných povolení
MŽP na krumlovském zámku zajistilo nový domov dvěma v lidské péči odchovaným medvědům hnědým. Šelmy byly už dříve pravomocně zabavené Českou inspekcí životního prostředí. Jejich dovozce neměl pro jejich dovoz potřebná povolení, proto se medvědí mláďata v souladu s právními předpisy EU a ČR stala majetkem státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Saša Vondra přirovnal Babiše k Saddámu Husajnovi. Šílenec tu rozprašuje jedy, přidal se Kalousek. O co šlo?
Povolení plošného trávení hrabošů na polích, které povolil Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ), naráží na odpor hned několika institucí a ochránců přírody. Do věci se nyní vložilo i Ministerstvo životního prostředí a Český svaz ochránců přírody, který zemědělcům místo chemie doporučil hlubokou orbu. Prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek řekl, že otravy jiných zvířat nehrozí a hlodavci naopak mohou ohrozit lidi přenášením chorob. „Žijeme v éře šílenců u moci. Nejprve se jeden šílenec nechá fotografovat se syslem, kterého jakoby ‚vrací do krajiny‘, aby pak druhý šílenec z jeho vlády rozprášil jedy, které zahubí nejenom ty sysly, ale i čápy, dravce, kočky i psy,“ reaguje na hrozbu, kterou jedy mohou představovat pro přírodu Miroslav Kalousek. Ministerstvo zemědělství kvůli likvidaci přemnožených hrabošů na pátek svolává jednání s odborníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
TOPlist