Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 16x, což odpovídá cca 835-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Advokátka Slámová: Babiš nemá ve funkci co dělat. Lidé chtějí vyšší příjem a „ochranu“, trestní stíhání politiků jim, bohužel, nevadí
ROZHOVOR Prezident republiky v mnohých případech obhajuje ekonomické a mocenské zájmy cizích států, s nimiž nemá Česká republika spojenecké vazby, což je neakceptovatelné. Stejně tak nelze tolerovat vyzrazování utajovaných informací týkajících se naší obranyschopnosti, jak tomu bylo v kauze „novičok“. To jsou některé z důvodů, kvůli nimž je advokátka Klára Long Slámová přesvědčena, že Senát postupoval správně, když podpořil ústavní žalobu na Miloše Zemana. Souhlasí také s tezemi spolku Milion chvilek, že není udržitelné, aby v čele vlády stál člověk, který je evidován jako agent v seznamech StB a trestně stíhán pro poměrně závažnou trestnou činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 10:35, prečteno: 13x

nejlepší články ze dne: 13. 08. 2019

Související články

Divím se, že Babiš nesedí ve vazbě. Advokátka Klára Slámová tuší, co bude s Čapím hnízdem a mladým Andrejem
ROZHOVOR Advokátka Klára Long Slámová se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřila k aktuálně probíhající kauze českého premiéra Andreje Babiše. „Osobně to vnímám jako zcela legitimní projev názoru, který je v demokratické zemi přípustný,“ míní Slámová o incidentu, kdy aktivista Otakar Von Gemund vyhodil květiny, které Miloš Zeman, Andrej Babiš a Tomio Okamura dali k pamětní desce 17. listopadu na Národní třídě. Z jednání Andreje Babiše prý také vyplývá důvodná obava, že bude působit na dosud nevyslechnuté svědky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kajínkova advokátka Klára Long Slámová: Ať Zeman hned koná a milost udělí, jinak jsou to prázdná slova
Prezident Miloš Zeman by měl doživotně odsouzenému Kajínkovi udělit milost ihned. ParlamentnímListům.cz to řekla jeho advokátka Klára Long Slámová. Hlava státu totiž v Čáslavi před občany řekla, že o udělení milosti „vážně uvažuje“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Chce se mi zvracet! Jste drzí! Dusno kolem Grety, Klára Slámová přitvrdila
„Kde berete vůbec tu drzost psát o Gretě jako o loutce jiných a o spratkovi, který by podle vás potřeboval přinejmenším nafackovat, ne-li něco horšího, když sami nemáte ani na to, abyste na úrovni diskutovali o základních tématech, a raději sdílíte směšné citáty a hoaxy,“ obula se zostra politička a advokátka Klára Long Slámová na svém Facebooku do kritiků švédské aktivistky Grety Thunbergové. A lidé jí v komentáři přitakávají. „Začínám mít problém se jako Čech představovat. Ještě že nikam nejezdím,“ napsal jeden z uživatelů sociální sítě pod její příspěvek s tím, že prý „Českem vládne závist a nenávist“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Justice je zoufalá, právní stát nejsme ani omylem. Babiš dělá politiku, kterou lidé chtějí, uznává pravičák Kříž, který jej opravdu nemá rád
ROZHOVOR „V Babišovi totiž lidi mají paradoxně to, co skutečně chtějí. On dělá politiku, kterou chtějí lidé, své kšefty si dělá bokem, skrytě. To, že se špicluje, udává a ‚zaklekává‘, spoustě lidí vlastně vyhovuje, protože počítají jen to, co mají oni v peněžence. Teď a tady. Že je to cesta do pekel, je nezajímá. ČSSD hraje ve vládě roli užitečných idiotů, kteří legitimizují mafiánský socialismus pana premiéra. Ale na druhou stranu – to oni ho zaváděli,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Roman Kříž (Svobodní), zakladatel Libertariánského institutu. „Naše justice je na tom zoufale. Nejsme právním státem. Ani omylem,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
A teď co? Zatímco „Milion chvilek“ bouří proti Benešové, vyplouvají vážná fakta. Zcela opačná
Autor analýzy o možnosti objednání trestního stíhání v Česku advokát Karol Hrádela se rozhovořil o posudku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, na jehož základě prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) prý tvrdí, že si v České republice lze objednat trestní stíhání. Hrádela poukázal na to, že je v Česku dle něj skutečně možné objednat trestní stíhání a zároveň se táže, proč někteří vyvozují, že své výroky o objednání trestního stíhání Babiš se Zemanem opírají právě o tvrzení Benešové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Že si v Česku můžete objednat trestní stíhání? Jde o bouři ve sklenici vody, míní Pelikán
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) považuje diskusi k prohlášení premiéra Andreje Babiše (ANO) o možnosti objednávání trestních stíhání v České republice za bouři ve sklenici vody. ČTK dnes ve sněmovně řekl, že ji nechce dál zveličovat svým komentářem. Není podle něj možné vyloučit to, že některá trestní stíhání byla vedena z nekalých důvodů, v případu Čapího hnízda však takový poznatek nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za trestní stíhání politiků a organizací, podílejících se na dovozu nelegálních imigrantů
Petice za trestní stíhání politiků a organizací podílejících se na dovozu nelegálních imigrantů do České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Matzner: Odškodnění za nezákonné trestní stíhání
V roce 2018 bylo vyplaceno nejvyššího odškodnění za nezákonné trestní stíhání. Je otázka, zda nedochází k nadužívání trestních stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Emma Smetana vyslechla výklad profesorky Válkové: Stíhání Babiše bude nejspíš zastaveno
Poslankyně hnutí ANO a bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková má za to, že Česko nebude muset vracet dotace z EU, které čerpal Babišův Agrofert v době, kdy byl Babiš předsedou vlády. Sám Babiš tvrdí, že na svou firmu, momentálně odloženou ve svěřenském fondu, nemá vliv. Tady by byla Válková opatrnější. Už teď je však také přesvědčená, že trestní stíhání Andreje Babiše v kauze spáchání dotačního podvodu bude zastaveno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
To má Pavel Zeman být ve funkci doživotně? Co ti demonstranti chtějí, podivuje se advokátka
Advokátka Monika Čírtková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k nadšení demonstrantů, kteří bojují za nezávislost justice a již několik týdnů po sobě naplňují Staroměstské náměstí a snaží se scházet i v jiných městech Česka. Nadšení podle svých slov sleduje, ale nesdílí. Naopak se trochu stydí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist