Listopad 89: „Osobnosti“ mu nadávají, on přitom svolal Albertov: Pajerová? Blud. Ona, Pánek a Žáček byli svazáci. Hadr, kterým se mlátilo přes držku? Jaskmanický odhalil víc
ROZHOVOR Galerista Jiří Jaskmanický 17. listopadu 1989 během studentské akce na Albertově řečnil jako jediný oficiální reprezentant bývalého režimu, předseda svazácké městské vysokoškolské rady. Studenti s projevem, který psal jeho kolega ve svazu mládeže Martin Mejstřík, nesouhlasili a své rozhořčení dávali najevo hlasitým pískotem. Jaskmanický o listopadu 1989 promluvil poprvé po třiceti letech v rozhovoru pro MF Dnes, na což reagovaly čtyři desítky osobností a pamětníků tehdejších událostí sepsáním petice. Nyní vrací úder přes ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 05:35, prečteno: 19x

nejlepší články ze dne: 02. 09. 2019

Související články

Pánek na Václavském náměstí: Kdyby se nedělo to, co se děje, tak by Národní třída a Albertov dnes patřili těm...
Na pódium na Václavském náměstí dorazil také šéf Člověka v tísni Šimon Pánek. Zúčastnil se Koncertu pro budoucnost a řekl pár slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kdo má dostat přes držku
„Čtrnáctileté děti protestující proti změnám klimatu by měly dostat přes držku. Stávkují za něco, čemu nerozumí,“ zhodnotil aktivitu mladých Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.7.2019 v 12:40, zobrazit podobné
Rasisté nedávají přes držku cizákům, ale kosmopolitům s rozhledem. Právník a filozof o tom sepsal obsáhlé pojednání
Právník a advokát Michal Palik se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o tom, proč nakonec přes držku nedostane „cizák“, ale „kosmopolita“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nadstranický a pestrý Festival pro svobodu: Drahoš, Pánek, Pithart, Dusilová – tak určitě
Blíží se 17. listopad a tak lze očekávat další ideologickou očistu ze strany vyvolených. Pestrého a nadstranického Festivalu svobody se zúčastní tři prezidentští kandidáti v čele s Drahošem, Pánek nebo Pithart. Ta pestrost je kde?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:40, zobrazit podobné
Pánek varuje před podbízením se Rusku: Možná to pomůže jednorázově k menším kontraktům, když si plácnou nad vodkou
Ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek se nechal slyšet, že se ze společenské debaty vytrácí úcta a respekt. Podle jeho slov k tomu výrazně pomáhají čeští politici bez schopnosti věcného jednání. „Ukazují, že vulgarita a hrubost je v diskusi normální,“ řekl Pánek serveru Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Monika Pajerová: Já si myslela, že dobro zvítězilo. V roce 1990 nás všichni milovali. Ale co se začalo dít potom...
Studentská vůdkyně z roku 1989 a současná vysokoškolská pedagožka Monika MacDonagh-Pajerová už tradičně každým rokem promlouvá na vzpomínkových akcích spojených se sedmnáctým listopadem. K tomuto výročí ji proto na slavnostní vysílání přizval i Český rozhlas a dostalo se jí nemilého překvapení. Jeden ze zaměstnanců premiéra Andreje Babiše, Jan Macháček, jí totiž přímo ve studiu sprostě nadával. „On má stále tvář toho starého Macháčka z osmdesátých let, ale uvnitř už je to úplně jiný člověk,“ řekla o Macháčkovi MacDonagh-Pajerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o změnách v MHD
Dopravní podnik hl. m. Prahy zahájí v září další etapu rozsáhlých oprav v Nuselském údolí, které budou trvat do prosince letošního roku. Druhá etapa bude probíhat od soboty 2. 9. (cca 0:30 hod.) do čtvrtka 28. 9. 2017 (cca 4:30 hod.) a bude při ní přerušen obousměrně provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov a v úseku Výtoň – Albertov – Karlovo náměstí (pouze v uvedeném směru).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Zabili jste nám strejčka, tak tady máte přes držku
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Žáček (ČSSD): Jsme za poločasem, zatím se daří
V olomouckém sídle sociální demokracie uspořádali představitelé ČSSD ve vedení radnice Antonín Staněk, Filip Žáček a Pavel Urbášek setkání se zástupci komisí jednotlivých městských částí Olomouce, kteří byli nominování právě za sociální demokracii. Cílem setkání bylo informovat o plánech vedení města na letošní rok v jednotlivých částech města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist