Klouzavý mandát pro členy vlády, kteří jsou současně poslanci, by mohl být dobrovolný
Takzvaný klouzavý mandát pro členy vlády, kteří jsou současně poslanci, by mohl být dobrovolný. Doporučila to dnes sněmovní ústavní komise formou pozměňovacího návrhu k ústavní novele Pirátů, podle níž by členové vlády po dobu svého působení v kabinetu členy Poslanecké sněmovny být nesměli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 21:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Ministr Chvojka: Klouzavý mandát není téma k debatě
Ministr Jan Chvojka včera na Úřadu vlády ČR uspořádal druhý kulatý stůl k revizi Ústavy. Kulaté stoly se konají u příležitosti 25 let existence Ústavy ČR. Diskuse byla věnována moci zákonodárné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanci proberou působnost zpravodajců v kybernetické obraně
Poslanci by dnes mohli posunout do závěrečného schvalování novelu o Vojenském zpravodajství, která upravuje kybernetickou obranu. Na programu jsou ale zejména pravidelné interpelace na členy vlády a mezinárodní smlouvy, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci se budou zabývat zejména pravidelnými interpelacemi
Poslanci by dnes mohli do závěrečného kola propustit novelu, jež by zdravotnickým zařízením zjednodušila odbornou údržbu a opravy přístrojového vybavení i školení o jeho obsluze. Na programu jsou ale zejména pravidelné interpelace na členy vlády a také mezinárodní smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanci budou jednat o prodeji ostravské huti ArcelorMittal
Poslanci budou dnes jednat o situaci kolem prodeje ostravské hutní společnosti ArcelorMittal. Na programu jsou ale zejména pravidelné interpelace na členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci se budou zabývat zejména interpelacemi
Poslanci se budou dnes zabývat zejména interpelacemi na členy vlády. Na programu jsou také některé mezinárodní smlouvy. Sněmovna by mohla do voleb schválit ještě dvě desítky dohod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mezi studenty při stávce: To nemůže Zeman ustát. Demokratickému bloku není umožněno vládnout. Dvojití, trojití agenti. Hrdinní Slováci. Pauza na cigaretu...
REPORTÁŽ Jako před volbami si náhodný kolemjdoucí mohl připadat v centru Plzně. Srocení mladistvých s trikolórami, českými a unijními vlajkami, podpisové archy. A k tomu všemu ještě reklamní bannery ODS nabízející lepší život. Sice již s některými kandidáty, kteří se postupem času stali poslanci, anebo zase s bývalými poslanci, kteří svůj mandát neobhájili. Každopádně ODS se podle názorů kolemjdoucích již připravuje na (nějaké) volby. Asi parlamentní. Jistě mimořádné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanci by měli dál debatovat o návrhu unijního rozpočtu
Poslanci by dnes měli pokračovat v debatě o návrhu rozpočtu Evropské unie v dalším období. Diskusi zahájili před týdnem. Budou také volit člena Rady Českého rozhlasu. Na programu jsou ale zejména pravidelné interpelace na členy vlády. Dopoledne mají poslanci projednávat písemné dotazy na ministry, odpoledne na ně budou mířit ústní otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanci proberou změny ve vydávání řidičských průkazů
Poslanci by dnes mohli posunout do finále předlohu, která zjednoduší vydávání řidičských průkazů. Měli by se také vrátit k projednávání Pařížské dohody o ochraně klimatu a diskutovat o vysokorychlostních tratích. Na programu jsou ale zejména pravidelné interpelace na členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanci proberou změny v oddlužení, mají je víc zpřístupnit
Poslanci by měli dnes začít debatu o změnách v oddlužení, jež je mají víc zpřístupnit. Proberou také výsledky prověrek stranických finančních zpráv za loňský rok, jak je provedl sněmovní kontrolní výbor. Na programu jsou ale především pravidelné interpelace na členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pane Kalousku, poslanci Vám na Novičok ,,hodili bobek". Sněmovna není usnášeníschopná, sdělil Vondráček. Co dál?
Poslanci se dnes měli sejít kvůli kauze kolem jedu Novičok v Česku a souvisejících výroků prezidenta Miloše Zemana o jeho výrobě. Následně by měla pokračovat řádná schůze Sněmovny, odpoledne jsou na programu pravidelné interpelace na členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist