Obránce nespravedlivě stíhaných: Máme čím dál více práce. Víme o desítkách případů, kdy opravdu nevinný člověk šel do vězení
Justiční omyl není v České republice žádnou výjimkou. Podle spolku na podporu nezávislé justice v České republice Šalamoun jsou dokonce desítky případů, že se za mřížemi ocitne opravdu nevinný člověk. „S těmito případy máme čím dál tím víc práce,“ říká pro Týden Václav Peričevič ze spolku Šalamoun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 21:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 07. 09. 2019

Související články

Jan Ziegler: Neviní lidé ve vězení, to je pokaždé zločin
Odsouzení českého řidiče Jiřího Sagana ve Francii považuji za nespravedlivé a doufám, že bude propuštěn z vězení. V ruském pracovním táboře ovšem pro změnu trpí nevinný ukrajinský režisér Oleh Sencov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Vzniká Společnost na obranu nespravedlivě stíhaných. Hlásí se k odkazu VONS z doby komunismu
Stanislav Mečl, bývalý vrchní státní zástupce v Praze, je jedním ze sedmi členů přípravného výboru Společnosti na obranu nespravedlivě stíhaných. Ta chce poukazovat na konkrétní kauzy, v nichž podle jejich názoru český justiční systém pochybil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Před 40 lety byl ustaven Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných
Před 40 lety, 24. dubna 1978, se sedmnáct představitelů tehdejšího disentu rozhodlo ustavit Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS). Úkolem nezávislé instituce bylo v duchu Charty 77 sledovat případy osob, které byly v komunistickém Československu trestně stíhány nebo vězněny za projevy svého přesvědčení, nebo se staly oběťmi policejní či justiční svévole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Víme, co dostalo Marka Dalíka z vězení. A máme důkaz
Už pár dní je na svobodě lobbista a někdejší poradce premiéra ODS Mirka Topolánka. V kruzích bojovníků proti korupci a části justice jeho propuštění vyvolalo zděšení. Jenže Nejvyšší soud neměl jinou možnost než Dalíka z vězení propustit s tím, že jeho případ bude muset být znovu a řádně posouzen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Radovan Krejčíř se opravdu chce dostat z jižní Afriky do ČR Dělá kvůli tomu neuvěřitelné psí kusy
Podnikatel a zločinec Radovan Krejčíř si odpykává svůj trest v jihoafrickém vězení, ale rád by se dostal do vězení českého. Aby přesvědčil úřady, že je opravdu třeba ho přesunout, volí občas prazvláštní taktiku. Vyhrožuje např., že z jihoafrického vězení uteče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Roman Ševčík - český Tomazs Komenda
V nedávné době i v České republice pobouřil veřejný prostor případ Tomazse Komendy. Polského občana, který byl po 18 letech propuštěn z vězení, když se prokázalo, že je nevinný. Skoro vůbec nikdo netuší, že i v České republice máme, a to již přesně od 8. 8. 1989, svého Tomazse Komendu, a to Romana Ševčíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Je normální, že si při nižším příjmu nakonec vyděláte více než při vyšším?
Nejen české právo mnohdy plodí nespravedlivé paradoxy, o tom netřeba snad nikoho přesvědčovat. Jedním z nich jsou odvody z tzv. dohod o provedení práce (DPP), kdy si můžete nelogicky ve finále vydělat v „čistém“ více i když máte nižší příjem. Ale pěkně popořadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Jak vážně myslí Babiš snižování daní, může prokázat již ve středu
Jediná ODS dlouhodobě prosazuje snižování daní a odstraňování byrokracie, protože víme, že to nejvíce zatěžuje podnikatele a jejich zaměstnance. Upozorňujeme na to, že máme jedno z nejvyšších zdanění práce v rámci OECD, a že máme jeden z nejkomplikovanějších daňových systémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Desítky odpůrců komunismu převzaly ocenění za účast ve 3. odboji
Dalších 43 účastníků odboje a odporu proti komunismu dnes ve Vojenském klubu Praha obdrželo osvědčení a ocenění za účast ve třetím odboji. Oceněni byli za podporu nespravedlivě stíhaných lidí, rozšiřování samizdatové literatury, účast na protestních akcích nebo autorství protikomunistických textů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šrámek (Svobodní): Opravdu se máme od „Západu co učit“? Tohle my už známe, politické procesy
Tommy Robinson byl zatčen a poslán do vězení na 13 měsíců na základě porušení podmínek podmínečného trestu. Řeklo by se, měl si dát pozor, aby se nestal recidivistou, když už byl jednou odsouzen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist