Jourová a ti další. Seznamte se se sedmadvacítkou, která bude vládnout Unii
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová představila svůj tým komisařů. Věra Jourová dostala na starost dohled nad naplňováním hodnot Evropské unie a transparentnost. Bude zároveň i místopředsedkyní nové evropské „vlády“, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 21:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 10. 09. 2019

Související články

Cyril Svoboda: Evropa nečeká
V politických zápasech na české politické scéně jde stranou zájem o Evropskou unii. A přitom velmi pravděpodobně tento rok v Unii ovlivní budoucnost České republiky více, než kdo bude vládnout v Praze.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 16.1.2018 v 10:41, zobrazit podobné
Některé země mají velký vydírací potenciál. Věra Jourová odkryla divákům ČT pokličku bruselského hrnce
Eurokomisařka Věra Jourová (ANO), britská velvyslankyně v Praze Jan Thompsonová a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize diskutovali o tom, co bude tvrdý Brexit, tedy prásknutí dveřmi Velké Británie za Evropskou unií, znamenat pro celé společenství a pro samotné Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Musíme postupovat dál proto, aby v zemi byly další svobodné volby! Jourová v rádiu znovu uhodila na Polsko
Evropská komisařka Věra Jourová (ANO) se v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu vyjádřila především k současné situaci v Polsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Chtějí referendum o Evropské unii tak moc, že si jej dali do názvu. Teď díky volebním pravidlům dostali prostor na ČT. Seznamte se
Do Poslanecké sněmovny v nadcházejících volbách kandiduje celkem 31 stran a hnutí. Najde se mezi nimi i hnutí Referendum o Evropské unii v čele s Františkem Matějkou. Ten v České televizi představil své priority.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jourová: Vztah lidí k EU nespraví reforma, ale národní politici
Vztah lidí k Evropské unii ovlivní více chování národních politiků než její reforma, řekla dnes v rozhovoru pro ČTK eurokomisařka Věra Jourová. Nejen v České republice podle ní není dost lídrů, kteří by se hlásili k tomu, že rozhodnutí Bruselu jsou také jejich rozhodnutí. Jourová se v Praze účastnila kulatého stolu Národního konventu o EU, který se zabýval reformou unijních institucí. Z diskuse podle ní vyplynulo, že Česko si zachovává tradičně skeptický pohled, ale zároveň se na reformě chce podílet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Putin řekl, kdo bude vládnout světu
Politologové i samotní politici se nemohou shodnout, která země skutečně vládne světu. Vedle Spojených států se „o slovo“ hlásí také Rusko nebo Čína. Ruský prezident Vladimir Putin před několika dny konkrétně uvedl, kdo by mohl vládnout světu v blízké budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nový rozpočet EU by měl být pro Česko příznivý. Týká se věcí, na nichž máme zájem, říká Jourová
Nový dlouhodobý rozpočet Evropské unie na roky 2021 až 2027 bude pokrývat i témata, která od něj čekají čeští občané, řekla dnes novinářům komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitelů Věra Jourová. Dobrou zprávou podle ní je, že Česká republika i přes ekonomický růst zůstane v příštím víceletém finančním období čistým příjemcem unijních financí. Teprve v příštích týdnech ale bude jasné, kolik přesně peněz by mohla země získat, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dvojí kvalita potravin. Až 30 procent výrobků je ošizeno, uvedla Jourová
Do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu dorazila česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Věnovala se boji s dvojí kvalitou potravin. Jourová je ráda, že Česká republika proti dvojí kvalitě potravin bojuje. Má to ale háček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Co bude paní Jourová dělat? To bude jezdit po Evropě se zdviženým prstíkem? Zahradil se s tím v rozhlase nepáral
Moderátorka Marie Bastlová v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala europoslance ODS Jana Zahradila. Jen co usedl do křesla pro hosta, spustil kanonádu namířenou na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a eurokomisařku Věru Jourovou. Jourová má v komisi Ursuly von der Leyenové dohlížet na fungování právního státu a bude pečovat o evropské hodnoty. Podle Jana Zahradila je tento výsledek totálním selháním Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jourová bude střežit demokracii a právní stát. Babiš, Rouček a Petříček jásají, opozice to vidí jinak
Česká eurokomisařka Věra Jourová bude místopředsedkyní Evropské komise. A bude dohlížet na dodržování zásad právního státu a bude dbát na dodržování ‚Hodnoty EU‘. Předseda opoziční ODS Petr Fiala k tomu poznamenal, že je to místo bez reálného vlivu a pro Česko rozhodně není žádnou výhrou. Ale premiér Andrej Babiš (ANO) nebo bývalý europoslanec ČSSD Libor Rouček to viděli jinak. Ozval se i bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist