Zákon omezující trafiky ve státních firmách je před schvalováním
Vládní návrh nominačního zákona, jehož cílem je omezit dosazování politických nominantů do takzvaných trafik v orgánech státních firem, je ve Sněmovně před závěrečným schvalováním. Poslanci chtějí například uzákonit požadavky na kandidáty, případně nominační proces zpřísnit. Dolní komora by mohla o podobě normy hlasovat koncem září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 05:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 12. 09. 2019

Související články

Vyděšený Pirát Michálek v rozhlase: Komunisté budou zvýhodňovat Rusko, to je ještě horší, než za Nečase. Babiš to vykostí
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl pirátský europoslanec Jakub Michálek, který na rozhlasových vlnách tepal trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše za to, že komunistům nabízí tzv. trafiky ve státních firmách, aby podpořili jeho vládu. Je to prý ještě horší situace než před pěti lety, kdy padla vláda ODS Petra Nečase, když Nečas žádal tři poslance ODS, aby nechali přežít jeho vládu. Výměnou za to údajně nabízel lukrativní posty ve státních firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti připravili propracovaný nominační zákon, který konečně omezí tzv. trafiky
Piráti chtějí zprůhlednit proces výběru adeptů do správních a kontrolních orgánů státních či polostátních firem. Připravili proto návrh nominačního zákona, který omezí tzv. trafiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Omezíme politické trafiky. Vláda schválila návrh upravující výběr lidí do státních firem
Zákon má omezit dosazování politických nominantů do takzvaných trafik.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.6.2018 v 08:36, zobrazit podobné
Dodrží premiér v demisi slovo? Česku stále chybí zákon o nominacích do státních firem
Věčné debaty o průhledném obsazování desítek pozic ve státních a polostátních firmách se neblíží ke konci. Co hůř, hrozí, že jednobarevná vláda v demisi provede kroky, které současný nedokonalý stav pošlou o několik let zpátky. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 4.5.2018 v 16:40, zobrazit podobné
Piráti podpoří zákon proti kumulaci odměn a senátní daňový balíček
Zákon omezující kumulaci odměn za výkon více funkcí, zákon o zpracování osobních údajů, senátní daňový balíček, projednání bodu ke změně klimatu, boj proti kůrovci – tato témata uvedli Piráti jako své priority na pravidelném tiskovém brífinku Pirátů před pokračováním 27. schůze Poslanecké sněmovny PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Miliony ročně. Podívejte se, kolik berou manažeři státních podniků
Až 174 manažerů bere ve státních firmách více než 1,8 milionu ročně. Píší o tom Novinky.cz na základě zprávy o plnění zásad odměňování vedoucích zaměstnanců a členů orgánů těchto společností. Tu tento týden projednávala vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nejde nám o místa ve státních podnicích. Votěch Filip k řečem kolem tolerance vlády
„Chceme, aby politika byla opět politikou,“ uvedl předseda KSČM Vojtěch Filip v rozhovoru pro deník Právo. Mimo jiné také hovořil o tom, že komunistům nejde o místa ve státních podnicích, ale o princip. Spekuluje se totiž o tom, že výměnou za podporu vlády ANO s ČSSD získají straníci právě posty ve státních firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sněmovna rozhodne o karenci, zdanění církví i o vydání Roznera
Sněmovna bude na nadcházející schůzi znovu hlasovat o proplácení prvních tří dnů nemoci nebo o insolvenční novele, která má otevřít takzvaný osobní bankrot širšímu okruhu dlužníků. Před schvalováním je mimo jiné návrh KSČM na zdanění státních náhrad, které dostávají církve za majetek nevydaný v restitucích. Poslanci by měli také rozhodnout o vydání poslance SPD Miloslava Roznera k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Chceme odborníky místo politických trafikantů ve státních firmách
Piráti úspěšně tlačí na projednání nominačního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist