Hráček (KSČM): Jak moc potřebujeme v Brně sociální začleňování?
Téma sociálního začleňování je v současné době velice aktuální a to nejen ve městě Brně. Jak moc je potřebné a kdo by měl mít tuto problematiku na starosti, aby výsledky v dané oblasti měly nějaký reálný pozitivní dopad?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2016 v 06:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 11. 01. 2016

Související články

Ministr Dienstbier: Agentura pro sociální začleňování je v boji proti sociálnímu vyloučení funkční
Vláda se seznámila s hodnocením činnosti Agentury pro sociální začleňování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Agentura pro sociální začleňování zmapuje vsetínský terén, zaměří se na potřeby obyvatel
V červenci 2016 zahájilo město Vsetín spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování v rámci takzvaného Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Dnes se uskutečnilo v pořadí již druhé pracovní setkání, na kterém se vedení města představil místní tým Agentury, který v lokalitě začne působit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nové výzvy v OPZ podporují sociální začleňování a sociální služby
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo v Operačním programu Zaměstnanost (OPZ) v rámci prioritní osy 2 Sociální začleňování a boj s chudobou dvě nové výzvy. O finanční podporu na realizaci projektů v této oblasti se mohou ucházet obce, místní akční skupiny či neziskové organizace. V roce 2015 bylo v České republice sociálním vyloučením či chudobou ohroženo 14 % lidí z celkové populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Agentura pro sociální začleňování pořádala odbornou konferenci k sociálnímu bydlení
Odborná konference k sociálnímu bydlení a jeho aktuálním výzvám představila praktické zkušenosti se zaváděním a rozvojem systémů sociálního bydlení v České republice. V Lichtenštejnském paláci v Praze ji dnes uspořádala Agentura pro sociální začleňování ve spolupráci s Armádou spásy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda vzala na vědomí výroční zprávu Agentury pro sociální začleňování za rok 2015
Vláda dnes vzala na vědomí Výroční zprávu o činnosti Agentury pro sociální začleňování v roce 2015. Ta podrobně shrnuje výsledky práce Agentury v obcích a městech, v nichž pomáhá řešit zhoršenou sociální situaci jejich obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zástupci Agentury pro sociální začleňování se sešly s vedením města Vsetín
Dnes od 13 hodin se na Úřadu vlády ČR ve Vladislavově ulici uskutečnilo jednání zástupců Agentury pro sociální začleňování a vedení města Vsetín. Předmětem jednání byla spolupráce v rámci Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám, ke kterému město od července přistupuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zástupci Agentury pro sociální začleňování se sešli s vedením města Vsetín
Dnes od 13 hodin se na Úřadu vlády ČR ve Vladislavově ulici uskutečnilo jednání zástupců Agentury pro sociální začleňování a vedení města Vsetín. Předmětem jednání byla spolupráce v rámci Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám, ke kterému město od července přistupuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Velvyslanec Schapiro navštívil spolu s ministrem Dienstbierem město Kadaň
Během své návštěvy se oba představitelé seznámili s postupem sociálního začleňování v Kadani a okolí. Město od roku 2012 spolupracuje s Odborem (Agenturou) pro sociální začleňování, které spadá do gesce ministra Dienstbiera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Agentura pro sociální začleňování představila Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám v Jihlavě a Českých Budějovicích
Představitelé vybraných samospráv z krajů Jihočeského a Vysočina se sešli se zástupci Odboru (Agentury) pro sociální začleňování ÚV ČR, aby se seznámili s Koordinovaným přístupem k sociálně vyloučeným lokalitám. Své zkušenosti z dosavadní spolupráce s Agenturou, která spadá do gesce ministra Dienstbiera, představili zástupci města Žďár nad Sázavou a České Velenice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Agentura pro sociální začleňování má od loňského září čtyři nové přihlášky o spolupráci. Nyní je ve 37 lokalitách
V neděli 12. června 2016 měly obce nebo svazky obcí poslední možnost zaslat své přihlášky do další vlny spolupráce s Odborem (Agenturou) pro sociální začleňování. O zapojení do takzvaného Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám projevily zájem celkem čtyři obce. Monitorovací výbor pro činnost Agentury zasedne k finálnímu potvrzení spolupráce dne 29. června 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist