Kdo chtěl pomoci českému mýtu. Pozadí nezištné slovenské nabídky
České mýto nepřestává budit vášně a pozornost médií. A to i poté, co schůze Sněmovny, která se mýtu měla věnovat, byla zrušena, a co ministr Ťok prohlásil, že 17. února předá vládě návrh řešení, jak vybírat mýto i po skončení smlouvy s Kapschem. Současnou smlouvu – prý nerad – ale prodlouží o dva až tři roky, než připraví otevřené výběrové řízení na nového „výběrčího mýta“. Všechno by tak mohlo být jasné a vyřešeno tak, že český stát nepřijde o miliardové zisky, denně asi 25 milionů korun, a na zodpovědnou přípravu nového tendru získá potřebný čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 15:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 01. 02. 2016

Související články

Milan Šmíd: Politické debaty ve stínu historických mýtů
Žádost policie o vydání bývalého ministra financí a šéfa politického hnutí ANO Andreje Babiše vyvolala řadu historických reminiscencí a vzpomínek na předvolební aféry, které se často pohybují v rovině polopravd či zjednodušených mýtů. Jedním z takových mýtů je tvrzení: „zavřeli Sládka, aby mohl být zvolen Václav Havel.“
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.8.2017 v 21:41, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský: O Frontexu u nás koluje řada mýtů
O agentuře Frontex v České republice panuje řada mýtů. Jedním z nejznámějších je ten, že je to největší cestovka v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Všední dny
Je zvykem, že na přelomu roku jsou různým způsobem oceňováni nebo vyzdvihováni a chváleni zejména Ti, kteří díky svému úspěchu, odvážnému činu nebo třeba nezištné pomoci druhému něčeho významného dosáhli, něco významného vytvořili nebo na sebe jinak upozornili či vynikli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Král (Svobodní): Chtěl jsem najmout lidi, nabízet poctivý přivýdělek. Už nechci
Chtěl jsem studentům, důchodcům, maminkám na mateřské nebo komukoli dalšímu pomoci malým poctivým přivýdělkem. Už nechci. Poděkujte státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Milan Kohout chtěl léčit české sobectví a poslali ho do prdele. Čtěte více
KOHOUTA DO KOUTA Performer Milan Kohout tentokrát ve své pravidelné rubrice líčí, jak dopadla jeho performance, kterou chtěl léčit české-slovenské sobectví a rasistické běsy, které zde začaly řádit. Jak to dopadlo si raději přečtěte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Dolejš: Obraz Kristova pokušení a pochybností
ČT Art letos uvedla právě na Zelený čtvrtek legendární film Martina Scorsese “Poslední pokušení Krista” (1988). Nabízí místo věky vypreparovaného religijního mýtu o Božím synu alternativní vizi přijetí odpovědnosti nikoliv od Boha, ale pochybujícím a pokoušeným člověkem, který chtěl dát lidem naději.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 30.3.2018 v 12:40, zobrazit podobné
dTest: První krok k lepší srovnatelnosti nabídek dodavatelů energií
Zástupci dodavatelů ve spolupráci s Evropskou spotřebitelskou organizací BEUC vydali doporučení, které stanovuje, co všechno by měly obsahovat nabídky dodavatelů energií. Děje se tak v reakci na fakt, že pro spotřebitele je obtížné porovnat nabídky na trhu a vybrat si nejvýhodnější produkt. Nabídky dodavatelů ani internetové srovnávače totiž neobsahují všechny potřebné informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
S fungováním europarlamentu se děti seznámily prostřednictvím mýtů
Prostřednictvím mýtů se mohli seznámit s fungováním Evropského parlamentu žáci a studenti z Litoměřicka, kteří se setkali se zástupci Evropského parlamentu na semináři Fakta versus mýty o EU. Seminář pořádala na konci května Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR spolu s Národním parlamentem dětí a mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Franc: Máme v rukou nabídky od třinácti autobusových dopravců
V uzavřené soutěži na zajištění autobusové dopravy podalo nabídky všech třináct oslovených dopravců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo nabídky na výstavbu dálnice D55, JV obchvat Otrokovic
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo na základě vypsaného výběrového řízení nabídky na výstavbu jihovýchodního obchvatu Otrokovic. Hodnotící komise nyní nabídky zhodnotí a vydá doporučující stanovisko. Konkrétní termín zahájení je závislý na případných námitkách ze strany neúspěšných uchazečů k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist