Antimonopolní úřad: Naše provozní náklady jsou výrazně nižší, než tvrdí server iDnes
Provozní náklady Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže na jednoho zaměstnance činily v roce 2014 76 252 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 12:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 12. 04. 2016

Související články

Provozní náklady ÚOHS jsou výrazně nižší, než tvrdí server iDnes
Provozní náklady Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže na jednoho zaměstnance činily v roce 2014 76 252 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
MYTO CZ: Provozní náklady mýtného systému klesly na 16 %
Provozní náklady mýtného systému od začátku letošního roku podle očekávání klesly až k 16 procentům z vybraného mýta. Je to důsledek slev, které se ministerstvu dopravy podařilo vyjednat se stávajícím provozovatelem systému firmou Kapsch při prodlužování mýtné smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Antimonopolní úřad: Čtyři stavební firmy přiznaly účast v kartelových dohodách, díky narovnání mají nižší sankci
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým rozhodnutím z 22. dubna 2016 společnostem SWIETELSKY stavební s.r.o., DAICH spol. s r.o., VIALIT SOBĚSLAV spol. s r.o. a CHALIŠ spol. s r.o. pokuty v celkové výši téměř 40 milionů korun za další část kartelových dohod ve stavebnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Další nepravdivé a zmatečné informace Lidových novin
Lidové noviny uveřejnily článek Antimonopolní úřad ve hře o "hlavák", v němž jsou obsaženy zjevně nesprávné a zmatečné informace, které poškozují Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Úřad požádal Lidové noviny o zveřejnění opravného článku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany využívá informační systém VERA Dimenze
V listopadu 2015 vyhlásilo Ministerstvo obrany veřejnou zakázku s názvem Poskytování služby internetového hostingu. Jejím vítězem se stala společnost VERA se svým informačním systémem VERA Dimenze, který je určen právě ministerstvům, krajským úřadům a vybraným institucím veřejné správy. Tento systém poskytuje plnou podporu pro efektivní řízení interních a správních procesů a kompletní zpracování ekonomiky. Zahrnuje také agendu Střet zájmů, která umožňuje plnění zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů. Pro Ministerstvo obrany je aplikace hostována v cloudovém prostředí, které objednateli zajišťuje nižší provozní náklady, vyšší bezpečnost a provozní spolehlivost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Janeček (ČSSD): Proti rozhodnutí, kterým antimonopolní úřad pozastavil autobusový tendr, podáme právní rozklad
Antimonopolní úřad (ÚOHS) vydal předběžné opatření, kterým pozastavuje zadávací řízení pětimiliardového tendru na zajištění veřejné autobusové dopravy na území Královéhradeckého kraje na příštích deset let. Kraj toto rozhodnutí respektuje a dnešní otevírání obálek zrušil. Proti rozhodnutí ÚOHS ale podá právní rozklad. Případné nabídky, které dnes na úřad dorazí, musí kraj poslat zpět uchazečům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Hrádek: MMR se snaží svá pochybení při zadávání veřejných zakázek zamést pod koberec
Minulé úterý ve svém rozhodnutí antimonopolní úřad (ÚOHS) zakázal Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) plnění smlouvy na úpravu Národního elektronického nástroje (NEN) a navíc ministerstvu udělil půlmilionovou pokutu. Antimonopolní úřad ve svém rozhodnutí obsahujícím 79 stránek kritizuje MMR, že jeho postup dosahuje nejzávažnějšího stupně intenzity porušení zákona nebo že došlo ke zcela flagrantni´mu vyloučeni´ hospodářské´ soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Opozice kritizuje Prahu. Lítačka není o moc levnější než opencard
Náklady na provoz nové karty na městskou hromadnou dopravu s názvem Lítačka nejsou výrazně nižší než náklady, které Praha platila za provoz kritizované karty opencard. ČTK to řekli zastupitelé opoziční ODS, TOP 09 a pirátů, které si dnes kvůli Lítačce primátorka Adriana Krnáčová (ANO) pozvala na schůzku. Lítačka postupně nahrazuje dosluhující opencard, která město vyšla na 1,75 miliardy korun. Kvůli opencard dnes padly podmíněné tresty u soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Úroda brambor i kukuřice bude nižší než loni
ČSÚ zpracoval a publikuje výsledky letošních posledních odhadů úrody. Hektarové výnosy všech sledovaných plodin jsou v důsledku nepříznivého počasí v průběhu vegetace, především sucha, nižší než loni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
MF výrazně ušetří za mobilní služby, od roku 2013 snížilo ceny tarifů o více než 90 %
Ministerstvu financí i jeho resortním organizacím rapidně poklesnou náklady na používání služebních mobilních telefonů. Díky nové rámcové smlouvě se společností T-Mobile zaplatí resort za jednotlivé tarify 11krát nižší cenu, než jakou platilo v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist