Senátoři ČSSD jdou proti Sobotkovi. Odmítají, aby NKÚ kontroloval obce, ČEZ nebo Českou poštu
Největší problém mají senátoři s tím, že by novela dopadla i na města, ve kterých řada z nich vládne.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.5.2016 v 09:35, prečteno: 2x

nejlepší články ze dne: 26. 05. 2016

Související články

Senátoři Horník a Linhart (STAN): Pro zákon umožňující blokaci internetu ruku nezvedneme
Senátoři Jan Horník a Zbyněk Linhart regulaci hazardu podporují. Rozhodně ale odmítají, aby mělo ministerstvo financí - a nikoliv nezávislý soud nebo regulátor - pravomoc rozhodnout, které webové stránky zablokuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Omezení pro Českou televizi i Českou poštu. Vláda připravila specifický dokument
Strategickým rámcem České republiky do roku 2030, který v dubnu schválila vláda, by se měly v principu řídit i národní podniky jako Česká pošta nebo veřejnoprávní Česká televize. Bez souhlasu vládních orgánů by tak neměla pošta například redukovat počet poboček, televize by pak v principu neměla omezovat vysílání pro občany. Na dotaz ČTK to připustil bývalý premiér a současný poradce předsedy vlády Vladimír Špidla (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lidovečtí senátoři jdou s Kalouskem. Chtějí vyšetřovat chování policie při návštěvě z Číny
Senátoři za KDU-ČSL a Starosty se postavili na stranu předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten se nejednou ptal, proč nebyli demonstranti s tibetskými vlajkami vpuštěni na Hradčanské náměstí při návštěvě čínského prezidenta v Praze, ačkoli tam měla proběhnout řádně nahlášená a povolená demonstrace. Policie tomu však zabránila a senátoři se obrací na Ústavní soud ČR, aby se k celé věci vyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Navštívili jsme poštu Partner v Horšicích
Poštu Partner v Horšicích provozuje od 1. 9. 2016 mladá a energická Kateřina Štroblová. „Pošta byla dlouho zavřená a s obcí byla domluva zpočátku trochu složitější. Vypadalo to, že bude pošta zavřená i nadále,“ popisuje začátky Kateřina Štroblová. Objekt byl pošty a obec jej musela nejprve odkoupit. Nyní má podnikatelka prostor od obce pronajatý za symbolické peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Zjednodušení daňového systému podpoříme i v Senátu
Senátoři ODS podporují snížení sazby DPH na noviny a časopisy, odmítají novelu zákona o vinařství, která může znamenat konec malých vináren. Občanští demokraté se staví i proti navýšení počtu lékařských specializací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí ČR: Obce poštu žádají o změnu - provozovat pošty všude nechtějí
Legislativní nejistota, nedostatek informací i obtížná jednání, to vše řeší obce, které se dostávají do hledáčku České pošty, která se snaží předat své pobočky jiným provozovatelům. Přitom odměna za provoz poštovní franšízy pokryje ztěží polovinu nákladů. Zbytek je třeba doplatit…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanci a senátoři KDU-ČSL nepůjdou 28. října na Hrad
Poslanci a senátoři KDU-ČSL nepůjdou na oslavy státního svátku 28. října na Pražský hrad. Akce se zvrhává v nedůstojné politikaření a ve vyřizování osobních účtů, řekl dnes novinářům vicepremiér a předseda strany Pavel Bělobrádek. Zároveň považuje za rozumné případné ocenění Jiřího Bradyho při jiné příležitosti, jak naznačil Hrad. Navrhl také premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), aby zvážil udělení medaile Karla Kramáře Bradymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Do boje proti EET se zapojují i senátoři
Zastavit chaos kolem elektronické evidence tržeb chtějí kromě poslanců také senátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Senátoři ODS odmítají opakované vyřazení tzv. zbraňového zákona z programu jednání Senátu
Senátoři ODS zásadně odmítli způsob, jakým se Senát postavil k projednání návrhu novely ústavního zákona o bezpečnosti ČR, která by měla do ústavního pořádku zakotvit právo na legální držbu zbraní za účelem zajištění bezpečnosti a která byla již podruhé vyřazena z pořadu jednání senátního pléna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
O co jde Bohuslavu Sobotkovi? VIDEO vysvětluje jeho vstřícnost k EU
We Are Here At Home.com zveřejnilo na své facebookové stránce video zaměřené proti premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). „Ani na chvilku nepochybujte o tom, že Sobotka přesně ví, kam svým jednáním směřuje,“ uvádí k videu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist