Nejvyšší soud vydal stanovisko k délce trvání závazku obviněného zdržet se činnosti, například řízení motorových vozidel, v závislosti na délce zkušební doby
Nejvyšší soud se rozhodl jednoznačně reagovat na medializovanou problematiku rozdílně stanovovaných délek osobního závazku obviněného a zkušební doby obviněného, která je veřejnosti prezentována v souvislosti s případem fotbalového reprezentanta Davida Limberského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 10:35, prečteno: 2x

nejlepší články ze dne: 26. 05. 2016

Související články

Hamáček (ČSSD): Je na čase začít mluvit o zkrácení pracovní doby
Komentář na facebookovém profilu k délce pracovní doby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Třetí vlna prodejů aut zabavených z trestné činnosti byla úspěšná
Ve středu 19. října skončila první část podzimních aukcí motorových vozidel zajištěných Policií ČR v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Praha chce omezit provoz motorových vozidel
Středočeský kraj hodlá jednat s Magistrátem hlavního města Prahy o návrhu nařízení omezení dopravního provozu motorových vozidel na území Prahy při vyhlášení smogové situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Király (Realisté): Stavme rychle a jednoduše
Realisté jsou si vědomi faktu, že v délce stavebního řízení patří České republice 130. místo na světě, těsně za Papuou-Novou Guineou a Zimbabwe. Pro menší modelovou stavbu trvá stavební řízení 247 dní, bez toho, aniž by se v průběhu řízení někdo odvolal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČOI: Víc než polovina kontrolovaných autobazarů porušuje zákony
Kontroly České obchodní inspekce zaměřené na prodej ojetých motorových vozidel probíhaly po celý rok 2015. Frekvence kontrol byla nejvyšší v období od začátku července do konce září, kdy probíhala u prodejců těchto vozidel cílená kontrolní akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za zákaz vjezdu všech motorových vozidel na Baštírnu
Obracím se na Vás se žádostí o podepsání této petice, která prosazuje zřízení zákazu vjezdu všech motorových vozidel na Baštírnu mimo dopravní obsluhy, což umožní získání podpory pro úspěšné jednání s příslušnými úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud vydal čtvrté číslo internetového čtvrtletníku AEQUITAS
Nejvyšší soud vydal čtvrté číslo internetového čtvrtletníku AEQUITAS. Titulní strana i úvodní článek jsou věnovány soudcům, manželům Danuši a Zdeňkovi Novotným, kteří společně od soudu odcházejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud potvrdil stanovisko ochránkyně k systému Visapoint
Analýza rozhodnutí českých soudů ukázala, že soudy ve většině případů souhlasí se stanovisky veřejného ochránce práv. Ochránkyně o tom informovala v minulém roce. Stanoviska ochránce slouží k lepšímu uplatňování spravedlnosti v České republice. Poznatků z činnosti veřejné ochránkyně práv využil aktuálně Nejvyšší správní soud v několika svých rozhodnutích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČEPRO: Obvodní soud pro Prahu 1 odsoudil bývalé manažery
Obvodní soud pro Prahu 1 dne 21. března 2018 odsoudil bývalé manažery Ing. Tomáše Kadlece a Ing. Alexandra Houšku za spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Oběma obžalovaným uložil soud prvního stupně shodně trest odnětí svobody v délce 4 let ve věznici s ostrahou a dále povinnost uhradit poškozené společnosti ČEPRO způsobenou škodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud začne řešit Dalíka. Z Prahy odeslali spis a obě dovolání
Nejvyšší soud (NS) se může začít zabývat případem Marka Dalíka, potrestaného čtyřmi roky vězení v souvislosti s nákupem vozidel Pandur. Městský soud v Praze v pondělí odeslal do Brna dovolání Dalíka i Nejvyššího státního zastupitelství a spis shromážděný ve sledované kauze. ČTK to zjistila z justiční databáze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist