Špičky protonové terapie se sjely do Prahy na světový kongres
Na dva tisíce onkologů, radioterapeutů a fyziků se sjelo do Prahy, aby tady diskutovali o protonové léčbě. Výroční 55. ročník konference světové Společnosti částicové terapie se koná od 23. do 28. května v Kongresovém centru. Poprvé v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 15:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 26. 05. 2016

Související články

Protonové centrum v Praze, bezpečná léčba, vyspělá technologie, svět říká „ano“
Obrovským zájmem z řad předních světových odborníků se může chlubit kongres o protonové terapii, který proběhne za pár dní v Praze. Na světový kongres PTCOG55 v letošním roce se sjedou významní radioterapeuti z USA, Evropy a Asie, aby prezentovali klinické výsledky protonové léčby a diskutovali o nových možnostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Význam protonové terapie potvrzuje rostoucí počet indikací, mezinárodní doporučení i počet budovaných center
Rok 2015 byl pro komunitu protonové terapie velmi významný a do provozu bylo uvedeno dalších 12 center. Množství indikací roste a protonová terapie proniká i do mezinárodně uznávaných doporučení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jedině nulová dávka znamená nulové riziko
Už tři roky slouží onkologickým pacientům, kteří potřebují radioterapeutickou léčbu, Protonové centrum v Praze. Za tu dobu PTC úspěšně odléčilo stovky pacientů a v podobě moderní technologie využívající záření s jinou fyzikální charakteristikou, než má dosud masivně používaná fotonová terapie, jim nabídlo bezpečnější možnost léčby. Nezpochybnitelné výhody protonové terapie vyplývají z jednoduchého faktu, totiž že neexistuje nic jako bezpečná dávka záření. Pokud zdravou tkáň ozáříme, tak ji poškodíme. Tečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: V Česku se poprvé v historii uskuteční Světový spánkový kongres
Česká republika bude poprvé v historii hostit Světový spánkový kongres, který se koná od 6. do 11. října v Kongresovém centru Praha. Světový spánkový kongres je vůbec prvním společným setkáním dvou nejvýznamnějších společností světového spánkového výzkumu (World Association of Sleep Medicine a World Sleep Federation). Přestože je spánková medicína relativně mladý obor, v tuzemsku má více než padesátiletou tradici. Do spánkových laboratoří se navíc jezdí školit odborníci z celé Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Léčba rakoviny prostaty protonovou terapií – minimum rizik, přesvědčivé výsledky
Do Prahy míří více jak 1000 protonových specialistů. Významná světová protonová centra prezentují na celosvětovém kongresu své výsledky a ve vzájemné spolupráci posunují hranice možností protonové terapie. Hostitelem letošního ročníku byla zvolena Praha a PTC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Neurochirurgové Krajské zdravotní uspořádali světový kongres v rakouském Innsbrucku
Nejen v České republice, ale také ve světě slaví úspěchy renomovaní lékaři Krajské zdravotní, a. s. Důkazem toho je světový kongres „7th International Neurosurgical Winter Congress,“ který proběhl v lednu v Innsbrucku, hlavním městě rakouské spolkové země Tyrolsko. Pořadateli prestižní akce byli operatéři z Neurochirurgické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Protony budou standardní konvenční metodou, nepochybuje prezident organizačního výboru světové konference PTCOG55
Experiment, nebo standard?! Tak už otázka ohledně protonové terapie nestojí Rozhovor s prezidentem organizačního výboru světového kongresu o částicové terapii PTCOG 55 a primářem Protonového centra MUDr. Jiřím Kubešem, Ph. D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka a ministr zdravotnictví Němeček otevřou Centrum fotonové terapie v Brně
Předseda vlády Bohuslav Sobotka zahájí společně s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem činnost modernizovaného a zároveň největšího Centra fotonové terapie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
VLS: Na dřevorubecký šampionát se registrovalo rekordních 57 závodníků
Na národní šampionát, který je otevřen mezinárodní konkurenci, se registrovalo rekordních 57závodníků. Je mezi nimi úřadující světový juniorský šampion Martin Švec, pět německých reprezentantů i všichni borci české národní špičky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pražské Protonové centrum uzavřelo smlouvu s norskou národní pojišťovnou
Norské zdravotní instituce a státní nemocnice prostřednictvím svých regionálních poboček národní zdravotní pojišťovny svěřily norské onkologické pacienty do péče lékařů Protonového centra v Praze. Uzavřením čtyř individuálních smluv tím Norsko urychlilo a zjednodušilo přístup svých občanů k protonové léčbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist