Senátoři kývli na zákon o hazardu. Cenzura internetu jim nevadí
Senátoři dnes většinou 42 hlasů schválili návrh nového zákona o hazardních hrách, který má platit od 1. 1. 2017. Nahradí zákon, který platí již od roku 1990. Ten podle ministra financí Andreje Babiše dlouhodobě nevyhovoval. Ministr financí označuje nový zákon za revoluční. Daně z hazardních her budou mít napříště dvě daňová pásma. Pro technické hry to bude 35 % a pro všechny ostatní 23 %. Peníze z hazardu podle nového zákona nebudou napříště směřovat jako dary Českému olympijskému výboru. Andrej Babiš chce podporovat sport ze státního rozpočtu. Napříště ve výši šesti miliard korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 17:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 26. 05. 2016

Související články

Cenzura internetu hrozí více, než si myslíme. A teď ji podpořil i Ústavní soud, varuje právník
Ústavní soud odmítl stížnost skupiny jednadvaceti senátorů na zákon o regulaci hazardu na internetu. Ústavní senátoři mají za to, že nám nehrozí rozmach cenzury internetu pod záminkou boje proti nelegálnímu hazardu. Právník Zdeněk Kučera však v rozhovoru pro server Aktuálně.cz vysvětluje, že nám cenzura internetu „ve jménu dobra“ opravdu hrozí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátoři Horník a Linhart (STAN): Pro zákon umožňující blokaci internetu ruku nezvedneme
Senátoři Jan Horník a Zbyněk Linhart regulaci hazardu podporují. Rozhodně ale odmítají, aby mělo ministerstvo financí - a nikoliv nezávislý soud nebo regulátor - pravomoc rozhodnout, které webové stránky zablokuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Regulace hazardu přinese především cenzuru internetu
Přísnější regulace hazardu, kterou schválili poslanci a senátoři, přinese především cenzuru internetu. To je závěr analýzy, kterou na svých stránkách zveřejnil Finanční a ekonomický institut (FAEI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Svobodu internetu budeme chtít ochránit v Senátu
Schválený zákon o hazardu se zařadil do řady minulých i budoucích kroků vlády, které kromě správného cíle, v tomto případě znemožnění hazardu lidem pobírajícím sociální dávky nebo dlužícím na alimentech, zavádí opatření omezující svobodu. V tomto případě jde o svobodu internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Senátoři vládní koalice podpořili cestu k cenzuře internetu
Vyjádření po včerejším jednání sněmovny o zákonu o hazardu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zákon o hazardu je prý naprostý paskvil
Senátoři dnes schválili vládní návrh zákona o hazardu. Podle společnosti SYNOT TIP a.s. má být přijat výhradně proto, že se tak koaliční strany v čele s ČSSD zavázaly v programovém prohlášení vlády. Samo Babišovo ministerstvo však připouští, že v něm jsou chyby a potřebuje úpravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zvára (Svobodní): Cenzura internetu je hazardem se svobodou
Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR ve středu 13. dubna ve třetím čtení schválila novelizovaný zákon o hazardních hrách. Zákon teď tedy půjde do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Senátorka varuje před cenzurou internetu. Řítíme se prý do pekel
Senátorka Veronika Vrecionová (ODS) na poslední schůzi Senátu vehementně upozorňovala na to, že nově schválený zákon o hazardu omezuje svobodu internetu. Toto omezení může provést podle zákona o své vůli Ministerstvo financí. Podle Vrecionové by ovšem o omezování internetu měly rozhodovat výhradně soudy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Zelení: Novela o regulaci hazardu je chybná a nedostatečná
Vládní návrh zákona o hazardních hrách je chybný a nedostatečný. Zelení vítají snahy o přísnější regulaci hazardu, považují však za nepřijatelné ustanovení, které nařizuje poskytovatelům internetu blokovat stránky s nelegálním hazardem. Navíc ho bude jednoduché obejít. Zákon také neřeší dostatečně prevenci hráčských závislostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor ODS tuší cenzuru. Babišovy plány prý mohou zničit internet
ROZHOVOR Zákon ohrožuje svobodu internetu. Aplikací pro hazardní hry a sázky na mobilech se blokace internetových stránek netýká. Zrušení diskuse k zákonu se v Senátu neobávám. Zákon o hazardu je potřeba, ale má mnoho nedostatků. Diskuse na plénu to ukáže. Řekl PL Miloš Vystrčil, šéf senátního výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist