Velká hra Vladimíra Putina. Může prý vyšoupnut USA z klíčového světového regionu
Analytička Tereza Spencerová hledí na Blízký východ a zamýšlí se nad tím, jak si v tomto regionu počíná ruský prezident Vladimir Putin. Podle jejího názoru si počíná velmi dobře. Dokonce natolik dobře, že by se Kreml mohl stát zásadním politickým hráčem na Blízkém východě – klíčovým hráčem na Blízkém východě, za něhož až donedávna platily Spojené státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2016 v 21:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 12. 10. 2016

Související články

Jedna z nejhlasitějších odpůrkyň Putina sepsala jeho osud. Cesta neznámého Vladimira Vladimiroviče na vrchol
Masha Gessenová je rusko-americká novinářka, spisovatelka a politická aktivistka. Patří k nejhlasitějším a nejvýznamnějším odpůrcům ruského prezidenta Vladimira Putina v západních médiích. V těchto dnech v České republice vychází překlad její knihy "Muž bez tváře. Neuvěřitelný vzestup Vladimira Putina". ParlamentníList.cz měly možnost knihu pročíst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
To způsobí šok: Petr Uhl hovořil o prospěšnosti Vladimira Putina a o Rusku
Občanský aktivista Petr Uhl předestřel v rozhovoru pro server Neovlivní.cz svůj pohled na Ukrajinu, Rusko a ruského prezidenta Vladimíra Putina. Onen pohled je zajímavý už tím, že Uhl odmítá vycházet ze západních předpokladů pohledu na Rusko. Uhl zdůrazňuje, že Putin má i svou pozitivní stránku, a to především v tom, že brání amerikanizaci Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
PŘÍMÝ PŘENOS Tisková konference Miloše Zemana a Vladimira Putina
ParlamentníListy.cz přinášejí přímý přenos tiskové konference Miloše Zemana a Vladimira Putina po jednání v Soči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Deštník v Moskvě: Havlův znalec etikety Špaček se zastal Putina
Kritici ruského prezidenta Vladimira Putina by mohli pánovi Kremlu vyčíst, že při finálovém zápase mistrovství světa ve fotbale mezi Francií a Chorvatskem nepodal pomocnou ruku chorvatské prezidentce Kolindě Grabarové-Kitarovičové. Na první pohled kvůli tomu Putin může působit jako hulvát. Ale znalec etikety Ladislav Špaček, který stál dlouhá léta po boku prvního českého prezidenta Václava Havla, se Putina zastal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman pojede na akci Putinova muže. A Jakub Janda už píše, co tam bude provádět
Zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se opět opřel do prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát za to, že se zúčastní akce Dialog civilizací Vladimira Jakunina, čímž podle něj potvrzuje to, že je spojencem ruského prezidenta Vladimira Putina. Tím vznikla osa Zeman – Jakunin – Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rusko nesmí dostat zelenou, řádila Albrightová. Zkušený znalec regionu odhaluje, jak teď může Putin fatálně zasáhnout NATO
ROZHOVOR Rusko je silným rovnocenným partnerem Ameriky, která nejen před volbami řeší hlavně své vnitřní problémy, nikoliv zahraniční vztahy, říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz bývalý novinář a znalec ruských a ukrajinských poměrů Milan Syruček. Zabývá se rovněž cestou Vladimíra Putina do Slovinska, která se v našich médiích objevila jen ve zmínce o problematickém průjezdu na Jadran a uzavření tunelu Karavanky. A Erdoganova připravovaná návštěva v Moskvě může poněkud oslabit jižní křídlo NATO…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Nenadávej na Putina, když máš křivou hubu
Díky odvážné televizi Prima jsme mohli vidět velkého nepřítele Emanuela Goldsteina alias Vladimíra Putina na televizní obrazovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Danda: Příměří v Sýrii. Západ prohrává další špinavou válku. Kam zmizely slavné Bílé přilby?
Situace v Sýrii se po osvobození Aleppa částečně konsoliduje. Děje se tak i přes krajní nelibost Západu a zejména zavilý odpor odcházející administrativy Husseina Obamy, která se spolu se svými spojenci ze Saúdské Arábie, Kataru a dalších zemí snaží udržet své žolíky v podobě mezinárodních islamistů co nejdéle ve hře. Na diplomatické frontě ovšem Západ již dávno prohrál - a byl tak v pokusu o mírové uspořádání tohoto klíčového světového regionu v podstatě postaven mimo hru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Náhoda? Pustila dál žalobu na Putina. A teď rezignovala
Ruská soudkyně, která hned nezamítla žalobu na prezidenta Vladimira Putina, před dvěma týdny náhle rezignovala. O případu informoval server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Dolejší z Britských listů se snaží nahlédnout do hlavy Vladimíra Putina. Nic moc hezkého tam prý nevidí
Karel Dolejší se na serveru Jana Čulíka Britské listy snaží nahlédnout do mysli ruského prezidenta Vladimira Putina. Vidí člověka, který má pocit prohry v podobě rozpadu Sovětského svazu a je ochoten udělat cokoli, aby tuto tragédii napravil. Cokoli. Západ naproti tomu neustále přepočítává rizika a zisky, proto působí slabě a nerozhodně. Putin toho umně využívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist