Čína se ozvala. K tomu, co se u nás děje kolem dalajlámy
Na prohlášení čtyř českých ústavních činitelů, kteří potvrdili dlouhodobou pozici české vlády, která respektuje jednotnou Čínu a uznává Tibet jako její součást, reagovalo dnes čínské ministerstvo zahraničí ústy své mluvčí. Ve vysílání České televize o tom informovala její zpravodajka v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.10.2016 v 13:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 19. 10. 2016

Související články

Pozor na to, co se teď děje kolem kauzy Čapí hnízdo, burcuje veřejnost komentátor od Bakaly
Podle komentátora Bakalova serveru Aktuálně.cz Martina Fendrycha bychom se opět měli mít na pozoru kvůli tomu, co se děje kolem trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ze sporu kolem dalajlámy zmizel rozum, říká Vladimír Dlouhý. Na Hrad nejde
Ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls promluvil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Posteskl si nad tím, že se ze sporu kolem dalajlámy vytratil zdravý rozum. Bohužel prý také začíná dávat za pravdu kritikům obchodování s Čínou – tyto vztahy nám prý zatím nepřinášejí to, v co jsme doufali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Exministr Svoboda se rozjel v ČT: Kdo nám tedy bude diktovat naše hodnoty, Čína?
Exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a ředitel Knihovny Václava Havla se v úterních Událostech, komentářích České televize shodli na tom, že snad jsme dost sebevědomou zemí na to, abychom si mohli říci, zda do naší vlasti pozveme nějakého duchovního vůdce. Považují za nepřijatelné, jak se Čína vyjadřuje k cestě tibetského duchovního dalajlámy po Evropě. Ekonomický pohled přidal viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Herman znovu promluvil ke kauze Brady: Seděl jsem u stolu s panem prezidentem na slovenském velvyslanectví, když mi řekl...
Hostem nedělního Pressklubu Frekvence 1 Luboše Xavera Veselého byl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). A vyjádřil se především k tomu, co se dělo v posledních dnech – ať již kolem dalajlámy, tak (ne)vyznamenání Jiřího Bradyho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Čína, ačkoli je naším důležitým partnerem, není tržní ekonomika
Podle europoslankyně Čína nesplnila všechny závazky učiněné při přístupu k WTO před 15 lety. Z tohoto důvodu nelze Číně takový status přiznat, ať už k tomu vedou jakékoli právní důvody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dalajláma, Zeman, Čína: Je to tu. O aféře a křiku u nás už píše světový tisk
Návštěva tibetského duchovního vůdce dalajlámy v České republice vzbudila pozornost nejenom u domácích příznivců a odpůrců tohoto nejslavnějšího marxisty současnosti, ale věnují se jí také zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kdo chce Zemana bít... Zdeněk Zbořil se směje Halíkovi, Pithartovi, Gazdíkovi a vůbec všem
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Za druhý start antizemanovské kampaně považuje politolog Zdeněk Zbořil to, co se odehrávalo kolem návštěvy dalajlámy v Praze, i to, co se děje v souvislosti s udělením státního vyznamenání strýci ministra kultury Daniela Hermana. Totéž lze očekávat 17. listopadu a snad i pod stromeček a tak už to půjde pořád dokola až do příštích prezidentských voleb. Politický analytik však upozorňuje na to, že každý další výstřel a zásah určený prezidentovi ale zřejmě působí Miloši Zemanovi radost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
„Něco se děje. Prý je to jako v roce 1989.“ Hilšer a nadšenci z Loun ještě na poslední chvíli pobízeli k volbám. Z davu se ozvala příznivkyně Zemana
REPORTÁŽ „Nevzdávejme to před finišem. Život je přece o kompromisech,“ tak mluvil prezidentský kandidát Marek Hilšer večer před druhým kolem prezidentské volby. Přijel do Loun na koncert na podporu Jiřího Drahoše, kde mimo jiné starosta města prozradil něco, co prý ještě nikdy neřekl. „Když se objeví pravda, okamžitě se aktivuje i lež ,“ zaznělo mimo jiné od salesiánského kněze. A s příznivkyní Miloše Zemana se „drahošovci“ vypořádali po svém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Přijetím dalajlámy prokázal Daniel Herman věrnost evropským hodnotám
Stanovisko pražských křesťanských demokratů k přijetí dalajlámy ministrem kultury Danielem Hermanem a dalšími představiteli KDU-ČSL
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pepa Nos: Zájem okupovat Evropu je na straně islámu, ne Ruska. Do bezpečnostních složek je třeba zvolit lidi, kteří si to uvědomují. A poslal jsem Okamurovi dopis...
ROZHOVOR „Jako každý normální muzikant se tomu chechtám, protože se v této anketě dostali na úroveň stejného levelu jako někdejší soutěž Zlatý slavík za totáče, kde se šíbrovalo s hlasy a vysouvali se různí zpěváci podle náklonnosti ke komunistům,“ říká k dění v anketě Český slavík hudebník a písničkář Pepa Nos a diví se prý rovněž humbuku kolem skládání kabinetu Andreje Babiše. „Teď jsou ve hře úplně noví lidé, nové energie, které smetou ty staré, zatuchlé, špinavé a zfašizované. A to je hodně důležité! Nezáleží tedy teď na tom, jak se to děje, ale důležité je, co se děje a že to ´co´ je úplně nové,“ poznamenává k tomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist