EXKLUZIVNĚ Ministr kultury přemlouval Zemana: Dejte strýcovi medaili a nesejdu se s dalajlámou. Známe pozadí kauzy, která spustila lavinu
Důvodem vyškrtnutí Hermanova strýce Jiřího Bradyho ze seznamu vyznamenaných 28. října na Hradě není žádná msta, ale porušení slibu ze strany ministra kultury. ParlamentníListy.cz zjistily, jak to celé vzniklo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 16:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 21. 10. 2016

Související články

Ministr Herman se sešel s dalajlamou
Ministr kultury se dnes, tj. v úterý 18. října, sešel v Nostickém paláci s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Zeman rozpoutal kolem setkání Hermana s dalajlámou zbytečnou hysterii
Ministr kultury Daniel Herman se v Praze sešel s tibetským duchovním vůdcem Dalajlámou. Dost dobře nechápu, proč se kolem toho strhla taková hysterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nehorázná lež, k tomu bych se nikdy nesnížil. Ministr Herman odmítá slova z okolí Hradu, že kupčil se Zemanem kvůli medaili pro strýce
ROZHOVOR I když jeho setkání s dalajlámou vyvolalo odmítavou reakci nejvyšších ústavních činitelů, ministr kultury Daniel Herman svého rozhodnutí sejít se s nejvyšším tibetským duchovním rozhodně nelituje a i v budoucnu by je prý znovu zopakoval. „Pokud by takové setkání mělo, jak jsem vytušil nebo zaznamenal, narušit vzájemné vztahy mezi Českou republikou a Čínou, pak se ptám po kvalitě těchto vztahů. Mám pocit, že by pak stály na hodně hliněných nohou, a ptám se, jestli by vůbec takové vztahy měly smysl,“ řekl ministr kultury Daniel Herman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Cenu Artis Bohemiae Amicis převzal pan Franz Badstöber
Ministr kultury v pátek v českobudějovickém Jihočeském muzeu ocenil medailí Artis Bohemiae Amicis jeho celoživotní zásluhy o rozvoj a šíření dobrého jména české kultury v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Žádnou dohodu ohledně dalajlámy jsem neuzavřel, ohradil se Herman
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) dnes popřel, že by slíbil, že se s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou nesejde oficiálně. Řekl to ČTK v reakci na tvrzení ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), podle něhož porušil dohodu o tom, že se kvůli česko-čínským vztahům s dalajlámou sejde jen neformálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Cenu Artis Bohemiae Amicis převzal z rukou Daniela Hermana pan Giorgio Ursini Ursic
Ministr kultury v Nostickém paláci ocenil medailí Artis Bohemiae Amicis celoživotní zásluhy o rozvoj a šíření dobrého jména české divadelní kultury pana Giorgia Ursiniho Ursice z Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Žák: Český ministr kultury, dalajlama a Číňané
Někteří kolegové ve vládě, kteří chtějí vypadat před veřejností hezky a velkoryse říkají: „Když už se chtěl ministr kultury Daniel Herman setkat s Jeho Svatostí 14. dalajlamou, klidně mohl, ale proč tak neučinil třeba na konferenci, kterou pořádalo Fórum 2000, nebo někde jinde. Proč ho zval k sobě na ministerstvo? Tím nám značně zkomplikoval život.“
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 27.10.2016 v 10:41, zobrazit podobné
Babiš prý zasáhl Zemana na velmi citlivém místě. Aféra s dalajlámou má tuto nepěknou dohru...
ANKETA Předseda hnutí ANO a vicepremiér Andrej Babiš se zastal ministra kultury Daniela Hermana z KDU-ČSL s tím, že nevidí problém, že se setkal s dalajlámou. Prohlášení ústavních činitelů (včetně prezidenta a premiéra) k Číně a Tibetu podle něj bylo zbytečné a nemůže mít vliv vůbec na nic a obchodní bilance s Čínou je stále stejná – desetkrát víc dovážíme, než vyvážíme. Co si o tom myslí čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Je potřeba diskutovat, najít rozvážný postup a nečinit žádná velká gesta
Ministr kultury si v Českém Krumlově prohlédl známé Otáčivé hlediště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Otřesení odpůrci Zemana: Jindřich Šídlo, Marek Wollner, Jakub Janda, Apolena Rychlíková...
Rozhodnutí TV Prima neodvysílat díl pořadu Show Jana Krause, v němž vystoupil ministr kultury Daniel Herman a jeho strýc Jiří Brady, který vstoupil do povědomí široké české veřejnosti kauzou neudělení státního vyznamenání, a místo toho pustit reprízu s odůvodněním, že tvůrci pořadu nedodali díl včas, spustilo na sociálních sítích lavinu reakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist