Pohled zblízka: Přichází konec mého světa?
„Netoužím po tom, aby někdo žil podle mě, ale stejně tak ani náhodou nehodlám žít podle někoho jiného. Nebudu své názory měnit jenom proto, že si někdo myslí, že když se světem žene vítězná revoluce, která je mu názorově blízká, musí se všichni přizpůsobit,“ píše ve svém komentáři šéfredaktor Respektu Erik Tabery. Text přinášíme se svolením autora v plném znění.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 16.11.2016 v 13:41, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 16. 11. 2016

Související články

Martin Komárek: Přichází Ďábel
"Je konec světa". "Přichází Ďábel!" "Uprchněmež, než bude pozdě!" Tak reagují i poměrně inteligentní lidé na výsledky voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pohled zblízka: Migrační politika EU za bulharského předsednictví: většinová volba o kvótách na obzoru
Jak jsem uvedl ve svém komentáři před několika měsíci, migrační politika se stala evergreenem každého jednání Evropské rady. Přes dílčí optimistická vyjádření ze strany Evropské komise jsme se ale za poslední dva roky z hlediska reformy základních pilířů Společného evropského azylového systému (CEAS) neposunuli téměř nikam. Nastupující bulharské předsednictví přichází v okamžiku, kdy jsou centrální unijní instituce v této věci rozdělené…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 5.1.2018 v 12:41, zobrazit podobné
Pohled zblízka: Umění pro kraj hor a dolů
Česká ekonomika roste, máme se lépe, blbá nálada mizí, pochvaloval si ve vánočním proslovu stav Česka Miloš Zeman. Čísla mu dávají za pravdu.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:41, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: V pátek bude konec světa
Až se v pátek prožene kolem Země asteroid Florence, jen o málo menší než ten, který vyhubil dinosaury, snad si konečně uvědomíme, že konec světa je možný. Avšak dřív, než se nějaký kus skály trefí do naší planety, zničíme ji sami. Půjdeme na to přes klima a přes vodu. Den v týdnu možná bude jiný, ale vývoj zatím odpovídá tomu nejhoršímu myslitelnému scénáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Někdo si myslí, že se světem žene jemu blízká vítězná revoluce a ostatní se musí přizpůsobit. Tak to ne, rozvášnil se Tabery
Komentátor Erik Tabery se na serveru Respekt.cz zamýšlí v souvislosti s americkými volbami nad tím, zda přichází i konec jeho světa. Reaguje tak na titulky, které se v souvislosti s americkými volbami často opakují – že skončil svět, který známe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pohled zblízka: Opomíjená úskalí referenda o „Czexitu“
"Soudobá debata o referendu o vystoupení z EU, kterou nezodpovědně rozdmýchává část politických elit, zcela postrádá základní rámec, v němž by se měla i na základě zkušeností z liberálních demokracií pohybovat," píše Přemysl Rosůlek, politolog Západočeské univerzity v Plzni.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.2.2018 v 18:41, zobrazit podobné
Pohled zblízka: Rektor se volí hůř než papež. Co má společného Libor Grubhoffer a Jan Jesenius
Akademický senát Jihočeské univerzity v pondělí 8. února 2016 již potřetí nezvolil nového rektora. Podle vyjádření předsedy senátu není v dalších kolech voleb nijak omezen, a tak patová situace může pokračovat i nadále.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.2.2016 v 17:41, zobrazit podobné
Konec srandy, jde o hodně. Markéta Šichtařová zásadně k Chovancovu ,,úřadu pravdy"
Konec srandy, ministerstvo pravdy přichází, varuje na svém blogu ekonomka Markéta Šichtařová, tentokrát společně se svým manželem Vladimírem Pikorou. Následuje citát z románu George Orwella 1984, kde se tato instituce objevila poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lékař v rozhlase hájil zákaz kouření: Mně pak pacient brečí, proč jsem mu to cigáro nevyrazil z ruky
Český rozhlas i Česká televize na dnešek připravily speciály k zákazu kouření. Senátorka Daniela Filipiová je tím zaskočena. Speciály se většinou dělají po teroristických útocích, takže teď by se skoro mohlo stát, že u nás nastane konec světa. Stát má podle senátorky lidi nechat žít, nikoli jim nařizovat, jak žít. Majitel hospody U Žaludů Filip Výborný nabídl odlišný pohled. Prý už si připravil kladivo na popelníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Putin je prý nejhorší tyran současného světa. Kanadská novinářská hvězda radí, jak se s ním vypořádat
Mnoha cenami ověnčený kanadský novinář, komentátor a politolog Robert Sibley rozebíral ve své nejnovější úvaze na webu Ottawa Citizen, jak vypadá moderní tyranie. Konec Sovětského svazu totiž, překvapivě pro mnohé, neznamenal konec lidské touhy po neliberálních, nedemokratických režimech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist