Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.010x, což odpovídá cca 209.236-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Sněmovna schválila pravidla pro národní parky. Toto se změní
Pravidla pro všechny čtyři národní parky v Krkonoších, Českém Švýcarsku, Podyjí a na Šumavě zřejmě čeká změna. Nejcennější příroda v nich by se měla podle ministerstva životního prostředí více otevřít turistům. Novinky přinese novela o ochraně přírody a krajiny, kterou dnes schválila navzdory sporům Sněmovna. Předlohu, která zamíří k posouzení do Senátu, dolní komora významněji neupravila, jak požadovali někteří poslanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 13:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 02. 12. 2016

Související články

Sněmovna bude schvalovat sporná pravidla pro národní parky
Sněmovna dnes bude schvalovat sporná pravidla pro všechny čtyři národní parky. Na programu je i podobně kontroverzní předloha, podle níž by už stát neplatil svým podnikům odškodnění za to, že je při hospodaření omezuje ochrana přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Národní parky v ohrožení
Senát ve středu 18. ledna vrátil Poslanecké sněmovně novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která upravuje pravidla pro všechny čtyři české národní parky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude znovu rozhodovat o pravidlech pro národní parky
Poslanci budou příští týden pokračovat v opětovném rozhodování o sporných nových pravidlech pro národní parky, které nedokončili minulé úterý. Mohli by případně schvalovat zavedení předpisů pro zahraniční službu. Do závěrečného kola by sněmovna měla poslat předlohy o možném rychlejším čerpání rodičovského příspěvku a o ohraničení věku odchodu do důchodu nebo novelu stavebního zákona, která má zrychlit povolování důležitých infrastrukturních projektů. Schůze sněmovny pokračuje od úterního odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanci podlehli enormnímu tlaku ochránců přírody, stěžuje si Zimola
Poslanci dnes schválili nová pravidla pro národní parky v Krkonoších, Českém Švýcarsku, Podyjí a na Šumavě bez senátních úprav, které měly mimo jiné zvýšit pravomoci obcí. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) to uvítal, podle něj nový zákon bude znamenat stabilitu pro národní parky. Někteří politici zuří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Poslanci budou opět rozhodovat o pravidlech pro národní parky
Poslanci budou dnes pokračovat v opětovném rozhodování o sporných nových pravidlech pro národní parky, které nedokončili minulý týden. Do závěrečného kola by Sněmovna měla poslat předlohy například o možném rychlejším čerpání rodičovského příspěvku a o ohraničení věku odchodu do důchodu. Do této novely chtějí sociální demokraté prosadit vyšší růst penzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Nový zákon o ochraně přírody pomůže přírodě, turistům i obcím
Poslanecká sněmovna dnes přehlasovala názor Senátu a schválila novelu zákona o ochraně přírody, která slaďuje právní předpisy pro všechny české národní parky a dává je do souladu s platnou legislativou, a to ve sněmovní verzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci budou potřetí hlasovat o pravidlech pro národní parky
Poslanci budou dnes odpoledne znovu hlasovat o nových pravidlech pro národní parky, tentokrát po vetu prezidenta Miloše Zemana. Sněmovna rovněž rozhodne o podobě vládního daňového balíčku, v němž chce Senát osvobodit převod pozemků okolo staveb od daně z přidané hodnoty. V úvodním kole poslanci projednají novelu, jež by zvýšila pravomoci Českého telekomunikačního úřadu k mobilním operátorům a posílila práva zákazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanci budou opět hlasovat o pravidlech pro národní parky
Poslanci budou opět hlasovat o nových pravidlech pro národní parky, tentokrát po vetu prezidenta Miloše Zemana. Čeká je také schvalování kariérního řádu učitelů, ohraničení věku odchodu do důchodu, zpřísnění pravidel pro podnikání v pohřebnictví nebo novely stavebního zákona, která má zrychlit povolování důležitých infrastrukturních projektů. Sněmovna rovněž rozhodne o podobě vládního daňového balíčku, v němž chce senát osvobodit převod pozemků okolo staveb od daně z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sněmovna s úpravami senátu schválila limity na volební výdaje
Sněmovna opětovně schválila novelu, která má zavést pro politické strany a hnutí limity na volební výdaje. Na popud senátu v ní dnes ale zpřesnila pravidla podpory volebních uskupení ze strany nekandidujících občanů, sdružení nebo firem. Novelu volebních zákonů nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Opatrně jsme vážili kompromisy. Není pravda, že člověk nemůže žít vedle vlka
Na pražské Kampě se můžete projít národními parky - pozvánka na výstavu Národní parky ČR 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist