Slovensko končí v roli předsednické země EU, žezlo přebírá Malta
zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz, přidáno 30.12.2016 v 13:16, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 30. 12. 2016

Související články

Co očekávají poslanci z Malty od předsednictví Unii, které jejich země přebírá
Malta přebírá od Slovenska půlroční předsednictví Rady EU. Vůbec poprvé se tak stává formálním zprostředkovatelem kompromisů mezi členskými zeměmi. Tento malý ostrovní stát tím navíc dostává řadu obtížných úkolů počínaje zvládnutím migrační krize, napjatých mezinárodních vztahů a předpokládaného zahájení jednání o brexitu. Co očekávají od začínajícího semestru poslanci a poslankyně právě z Malty?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Evropa prý žasne, jak může taky vypadat parlament. Malé shrnutí toho nejlepšího od slovenských zákonodárců
Slovenská politika se mění v absurdní divadlo. Svědčí o tom slovní přestřelky mezi koalicí a opozicí, v nichž padají slova jako „zloděj“, „chrapoun“. Nezvyklé situace se odehrávají v každém parlamentu, ale na Slovensko se teď upírají zraky celé EU, protože Slovensko od 1. července evropskému společenství předsedá. Parlament předsednické země se prý teď mění v „pavlač“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nejvíce občanství udělilo Španělsko, Itálie a Spojené království
Členské země Evropské unie poskytly v roce 2014 státní občanství 784 753 cizincům. Nejvíce občanství udělilo Španělsko, Itálie a Spojené království. Nejméně naopak Litva, Malta a Slovensko. Česko bylo na 15. pozici. ČSÚ tato data představuje v nové interaktivní infografice Eurostatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sílíme! Premiéři Visegrádské čtyřky pochválili Sobotku za postoj k uprchlíkům
Visegrádská skupina si vydobyla u partnerů silnou pozici, uvedl po dnešním summitu premiérů uskupení v Praze předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). České předsednictví ve V4, které končí v závěru června, zaznamenalo podle něj řadu úspěchů. Dominovalo mu téma migrační krize. Polská premiérka Beata Szydlová, jejíž země předsednictví od ČR přebírá, chce navázat na české priority. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Čapí hnízdo - malta a cihly
Pan Babiš s panem Faltýnkem prohlašují denně jak je stíhání proti nim nespravedlivé, že nikdo nic neukradl a dotace z EU jsou doopravdy proinvestovány, ať se tam jede každý podívat, že ta malta a cihly jsou vidět, že nikdo nic neukradl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Lze vůbec hodnotit míru svobody?
V týdnu jsme se dozvěděli, že podle zprávy Reportérů bez hranic (RSF) jsme se pohoršili spolu s dalšími třemi státy (Slovensko, Malta a Srbsko) na žebříčku míry svobody médií. Přemýšlel jsem, jak lze vůbec tuto míru svobody měřit a tím i srovnávat mezi jednotlivými státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Slovensko se stává poslušným členem EU. Fico si prý ohledně běženců s Junckerem plácl
Slovenský premiér Robert Fico se prý dohodl s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, že Slovensko změní přístup k uprchlíkům a zařadí se mezi „solidární země EU“. Informuje o tom server Politico.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Macronova strana přebírá parlament. Le Penová protestuje, že systém je nespravedlivý
Prezident Macron přebírá Bourbonský palác, sídlo Národního shromáždění. Velký třesk! Macronovi lidé se tam ani nevejdou! Francouzi hlasovali do parlamentu nohama. Francouzské parlamentní volby pro ParlamentníListy.cz zanalyzoval Josef Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist