Roztržka mezi Spojenými státy a Ruskem. Donald Trump zveřejnil důležité prohlášení
Mezi Spojenými státy a Ruskem to znovu vře. V odvetě za údajné ruské kybernetické útoky proti Spojeným státům nechal končící americký prezident Barack Obama vyhostit ze země víc než tři desítky ruských diplomatů a na Ruskou federaci nechal uvalit další sankce. Budoucí americký prezident Donald Trump dává ale okamžitě jasně najevo, že pod jeho vládou se budou Spojené státy k Rusku chovat jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.12.2016 v 22:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 30. 12. 2016

Související články

Rusové, připravte se. Chystáme si na vás nové, krásné a šikovné rakety. Toto na pokraji války vážně vzkazuje Donald Trump
Mezi Ruskem a Spojenými státy dál narůstá napětí. Ve vzduchu létají slova o tvrdých reakcích, o raketách létajících vzduchem a sestřelování těchto raket. Svět napjatě čeká, jak slovní bitva mezi USA a Ruskem skončí. 45. prezident Spojených států Donald Trump ještě přiložil pod kotel. Současně však naznačil podání ruky Rusku, které by mohlo vést ke smíru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin: Trump je ochoten normalizovat vztahy mezi USA a Ruskem. Já také
Podle ruského prezidenta Vladimira Putina potvrdil nově zvolený americký prezident Donald Trump ochotu normalizovat vzájemné vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy. Putin to sdělil na závěr summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) v peruánské metropoli Lima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Roztržka mezi Trumpem a starostou Londýna je jen bouří ve sklenici vody. Trump testuje UK
Mezinárodní diplomatická přestřelka se odehrála mezi Spojenými státy a Spojeným Královstvím. Konkrétně mezi prezidentem USA Trumpem a londýnským starostou. Situace došla tak daleko, že se do ní vložila i britská premiérka Mayová.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 8.6.2017 v 06:40, zobrazit podobné
Důležité: Zahrabat, vyhrabat. O co jde nyní mezi USA a Ruskem a moc se o tom nepsalo
Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem se opět zhoršují. Washington nejprve pozastavil jednání týkající se konfliktu v Sýrii a Moskva v reakci na to ukončila společný program, v rámci kterého bylo posledních šestnáct let likvidováno plutonium pro vojenské účely s cílem omezit výrobu jaderných bomb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Politico: Trump vystupuje drsně proti Rusku. Ale vůbec nezmiňuje Putina
Bruselský server Politico se věnuje pošramoceným vztahům mezi Spojenými státy a Ruskem, které by mohly podle mnoha expertů vést až k vojenskému střetnutí v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jestli nezaplatíte, ani nejezděte, vzkázal Trump před návštěvou prezidentovi Mexika. Ten jej poslechl a zůstane doma
Napětí mezi Spojenými státy a Mexikem eskaluje. 45. prezident USA Donald Trump vzkázal na sociální síti Twitter svému mexickému protějšku, ať raději nejezdí do Washingtonu, pokud Mexiko nezaplatí zeď na hranici s USA. A Enrique Peňa Nieto práskl dveřmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Musíme zlepšit spolupráci s Ruskem, řekl Trump. V USA však dnes bylo kvůli Putinovi živo
Donald Trump v neděli řekl, že Spojené státy musejí s Ruskem konstruktivně spolupracovat. Kooperace, kterou naznačil, by měla zahrnout i společnou kybernetickou bezpečnostní jednotku. Trump to oznámil poté, co mu ruský prezident Vladimir Putin osobně řekl, že Rusko do loňských prezidentských voleb v USA nezasahovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Schnur: Americké moderátní příměří
Dohoda o zastavení bojů v Sýrii mezi Ruskem a Spojenými státy nevydržela dlouho. Další z bezpočetných „omylů“ americké „super army“ ji u Deir ez-Zor ukončil dříve, než vlastně začala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Shodí Trump jadernou dohodu s Íránem?
V průběhu návštěvy francouzského prezidenta Macrona ve Washingtonu, bylo sděleno veřejnosti mnoho zajímavých věcí. Potvrdil se zvláštní vztah, který se vytvořil mezi Spojenými státy a Francií v průběhu prezidentství prezidentů obou zemí. Ve vyjádření francouzského prezidenta zaznělo, že Donald Trump chce v květnu zřejmě odstoupit od jaderné dohody s Íránem. A chce tak učinit přes to, že je od významné části nebo dokonce od většiny signatářů jaderné dohody z roku 2015 vyzýván, aby tak nečinil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Třeskutě k dění v Sýrii i jinde: Američtí fašističtí šílenci, novinářské prostitutky a my až po uši v...
Historik, religionista a sociální psycholog žijící v německém Hannoveru Petr Schnur se na webu NovaRepublika.cz zamyslel nad příměřím uzavřeným mezi Ruskem a Spojenými státy ohledně bojů v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist