Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

04.05.2024 20:48 | Tisková zpráva

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacistického popraviště ve Vazební věznici a ústavu pro výkon zabezpečovací detence Praha Pankrác. Ceremoniál byl uspořádán k uctění památky všech, kteří obětovali své životy v boji proti nacismu. Události se zúčastnili představitelé parlamentu, státních i občanských organizací a města Prahy.

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

První zastávkou byla Pamětní deska na budově Vrchního soudu v Praze, připomínající oběti justice během Pražského povstání a statečné bojovníky, kteří padli na barikádách v Pankráci. Pietní akt vyvrcholil v tak zvané Pankrácké sekyrárně v objektu pankrácké věznice, kde se za nacistické okupace během druhé světové války konaly popravy gilotinou osob obviněných z protiříšské činnosti. Mezi 5. dubnem 1943 a 26. dubnem 1945 zde bylo gilotinou popraveno 1075 osob a další neznámý počet byl popraven oběšením na ocelových traverzách s osmi háky, zavěšených na stropu vedle gilotiny.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Policista roku 2023

11:44 Policie ČR: Policista roku 2023

V průběhu dnešního večera proběhl na Pražském hradě již 24. ročník prestižní ankety POLICISTA ROKU. …