Oficiální zpravodajská média

Je to špatné. Martin Schulz na odchodu z funkce nezvykle otevřeně popsal stav EU. Brusel zachvacuje strach
„Evropská unie se nedokázala pořádně vymanit z kataklyzmatu zvaného Brexit a je i nadále paralyzovaná selháním lídrů jednotlivých států, kteří nedokázali prodat evropskou vizi ve svých zemích,“ tvrdí loučící se prezident Evropského parlamentu Martin Schulz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To není žádná cenzura, pane prezidente. Chovanec půjde vysvětlovat na Hrad
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) už má zřejmě až po krk obviňování, že zřídil cenzorský úřad. Jelikož tato myšlenka zazněla i z úst prezidenta republiky Miloše Zemana, Chovanec je odhodlán vyrazit klidně i na Hrad, aby se obhájil. Nejde mu prý o nic jiného, než aby český stát mohl reagovat na lži. Na zprávy hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka nechce Chovanec reagovat vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zatkli „kosovského řezníka“. Mával při tom diplomatickým pasem
Francouzská policie ve středu podle agentury Reuters zatkla expremiéra tzv. Republiky Kosovo Ramuše Haradinaje. Zatčení proběhlo na základě mezinárodního zatykače vydaného srbskou prokuraturou. V současné době by Haradinaj podle médií měl být ve francouzské vazbě. Nepomohl mu ani diplomatický pas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Světnička: Už je to tady! "Cenzorka" obtěžuje na akademické půdě aktivistu Pirátské strany
Už je to tady tady! Koordinátorka Centra proti terorismu a hybridním hrozbám na vnitru za asistence policistů obtěžuje na akademické půdě aktivistu Pirátské strany a kritika jejího cenzorského útvaru. Proto se obracím s se stížností a dotazem na policejního prezidenta a současně i na média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rozruch kolem Sobotkova podpisu. Vládní mluvčí se čílil, Ovčáček dobře bavil
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček si znovu rýpl do premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Tentokrát kvůli nedávné návštěvě předsedy vlády v Lánech, kde Sobotka poobědval s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Ovčáček se podivoval nad tím, že premiér žádal o stažení fotografií s jeho podpisem ze sociálních sítí. Hradní mluvčí premiérovi vyhověl, leč přidal zmínku o „slavném razítku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rok 2016 byl pro Českou televizi divácky nejúspěšnějším za posledních osm let
Programová nabídka České televize loni oslovila nejvíce diváků od roku 2009. S průměrným podílem na publiku 30,96 % se tak z hlediska sledovanosti stala veřejnoprávní televize v roce 2016 nejúspěšnějším vysílatelem na tuzemském televizním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Kvůli ptačí chřipce byla zřízena speciální telefonní linka
V České republice byl téměř po deseti letech potvrzen výskyt vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Bílý dům ničí dokumenty, WikiLeaks vypisují odměnu
Americký internetový portál “The American Mirror” informuje o výzvě WikiLeaks a vypsání odměny za informace o ztrátě důležitých dokumentů z období působení administrativy prezidenta Baracka Obamy. „Nabízíme odměnu 20 tisíc dolarů za informace vedoucí k zatčení nebo odhalení kohokoli z Obamovy administrativy, kdo ničí důležité údaje," uvedl zdrojový mikroblog WikiLeaks na Twitteru. Před touto výzvou WikiLeaks informovaly o ztrátě pevného disku o velikosti dvou terabytů s informacemi o administrativě prezidenta Clintona. Na disku prý mohly být některé tajné informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
DOKUMENT Dost! Braňte občany před islámskými vrahy, pozvedl hlas válečný hrdina, nositel Řádu Bílého lva
2. ledna 2017 spatřila světlo světa Bystrcká výzva, kterou sepsal starosta městské části Brno-Bystrc Tomáš Kratochvíl (ČSSD). Požaduje od českého státu garanci, že bude chránit své občany před hrozícími teroristickými útoky a nepřipustí nekontrolovaný příval migrantů do naší vlasti. Pod výzvou je podepsán také válečný hrdina brigádní generál Emil Boček, narozený v Brně, nositel Řádu bílého lva III. třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Žblebt roku? Vyberte ten nejhloupější
Už tradičně je tu oblíbená anketa obsahující výroky známých osob na téma rozvodu a porozvodové péče o děti. Je smutné, že téměř polovinu nominovaných tvoří tentokrát soudci, z toho většina soudců Ústavního soudu... a muži v nominacích převažují nad ženami. Z 11 žblebtů si můžete vybrat ten podle vás nejhloupější a hlasovat pro něj v anketě (pouze pro jeden).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pozdrav našim komunistožroutům
Česká média vesměs zazdila informaci o tom, že z čínského obchodního centra I-wu (v povincii Če-Ťiang) do Londýna vyrazil po novodobé Hedvábné stezce první vlak, který spojil tato dvě města pravidelným dopravním spojením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Trump a trampoty modrého ptactva
Prozření nejsou k zahození, ani mají-li zpoždění. Tím spíš u těch, co nejsou bez viny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Ježíšek“ Jany Nagyové-Nečasové: Spousta významných jmen a všechno, co si žena může přát. Dostali jsme se k výbušnému dokumentu
Žalobce olomouckého Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Rostislav Bajger dokončil obžalobu bývalého premiéra Petra Nečase za takzvané politické trafiky. Počátek dokumentu se ovšem nevěnuje až tak politickým trafikám, jako spíš dárkům, které tehdejší premiérova milenka Jana Nagyová (dnes už oficiálně Jana Nečasová) dostávala od právníků či byznysmenů. Bylo jich požehnaně a za nemalé sumy. Jenže racionálně smýšlejícímu člověku přijde podivné, jakou mají kabelky, náhrdelníky, kožichy, oblečení a boty souvislost s politickou korupcí ve vrcholných postech exekutivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Uf. Kauzu „černoch v Lidlu“ odnesl Barack Obama, vyjádřil se i syn Petra Nečase
Kauza černošského modela, kterého společnost Lidl umístila do svého reklamního letáku a vzbudila řadu negativních reakcí, pokračuje i dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mira Třebická: V šedesáti letech jsem přestala menstruovat a může za to Andrej Babiš
Dnes ráno jsem při venčení psa potkala sousedku. Sdělila mi, že ve svých šedesáti letech přestala menstruovat, a že za to může Babiš. A protože poctivě poslouchám zprávy a komentáře v rozhlase a televizi, tak jsem se nad tím ani nepozastavila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
A já ho mám většího! Tereza Spencerová s hrůzou odhaluje, kdo skutečně ovládá svět, a obává se toho, co přijde
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Sledujme, co ještě vytáhne z klobouku Barack Obama, vyhlíží příští týdny editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz upozorňuje, že síly jako George Soros či Fethullah Gülen se pokouší řídit svět, aniž by k tomu měly jakýkoliv mandát, a nachází na mapě našeho blízkého okolí další místo, kde je na pomoc voláno Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Muslimové: Nejdřív je jich hrstka. Pak víc, víc, víc a takto se chovají, popsal starý profesor
O tom, jak se projevují muslimové v závislosti na jejich procentuálním zastoupení v populaci dané země, píše na serveru Neviditelný pes emeritní profesor práva Ota Ulč, který žije v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hlavně se tvař jako idiot. Velmi zajímavé věci o novém Chovancově dezinformačním útvaru, či spíše o jisté dámě
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, přezdívané jako „ministerstvo pravdy“, „novodobý Koniáš“ nebo „cenzorní úřad“ s počátkem ledna zahájilo činnost. Kdo vlastně za novým ministerským útvarem, který má prý bojovat proti dezinformacím, stojí a kdo ho buduje? ParlamentníListy.cz zmapovaly některé zajímavosti dostupné z veřejných zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Migranti se vyloďují jako v Normandii. Systém podvodů se sociálními dávkami. Spíte klidně?
Pavel Kopecký přináší zprávy z migrační fronty, kde je i v novém roce pěkně živo, a to i na místech, kde byl delší dobu relativní klid - a současně tím ilustruje, jak lze lhát bez jediného slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Děs a běs. Co to na tom kachlíku vymysleli? Uznávaný bezpečnostní expert se děsí vnitráckého centra proti propagandě, může prý napáchat skutečně velké škody
ROZHOVOR Bude, nebo nebude zvláštní útvar ministerstva vnitra dělat cenzuru? Celou problematiku „ministerstva pravdy“ pro ParlamentníListy.cz rozebírá bezpečnostní analytik, bývalý zpravodajec BIS a spolupracovník LN a České pozice Jan Schneider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Právo nosit zbraň…
Jsem přesvědčen, že docela dobře rozumím většině rozměrů legislativní iniciativy, mající za cíl zabezpečit našim občanům právo nosit zbraň ústavním zákonem. Mám tím na mysli nejen ty podstatné a právní, ale i ty politické - rozměry protibruselský a předvolební.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Europoslanec Keller: Chovanec považuje občany za hlupáky. Ministerstvo vnitra by potřebovalo zřízení odboru psychiatrie – pro vnitřní účely
Snaha ministra vnitra Milana Chovance, aby se do ústavního zákona o bezpečnosti republiky (110/1998 Sb.) doplnilo, že občané mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k tomu, aby se podíleli „na zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti a svrchovanosti a demokratických základů ČR“, narazila podle Práva na odpor ministrů obrany Stropnického a spravedlnosti Pelikána. Varují, že by prý občané mohli útočit na náboženské či národnostní menšiny či na „konvoje spřátelených armád nebo na představitele EU“ či vytvářet domobrany. K celé věci se vyjádřil i europoslanec ČSSD Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kauza "Lidl je černý": Je to prý úplně jinak. Padla sprostá slova a závažné obvinění
ROZHOVOR I to, že je „multikulturní hovado“ se o sobě v uplynulých hodinách dozvěděl předseda Patriotů Jiří Vítek. Přidal se totiž k diskutujícím o aktuálním letáku obchodního řetězce Lidl. Domnívá se, že z celé debaty bude mít prospěch akorát „panstvo“ a předpokládá, že lidé cítí, že se u nás utahují šrouby. „Někdy mám strach víc z bílých kolaborantů, kteří jsou mnohem nečitelnější než ti druzí,“ říká Vítek. A také dodává: „Jsem Patriot, vlastenec, ale musí se rozlišovat, kdo je skutečný nepřítel.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Žalobce uspěl se stížností proti vrácení kauzy CASA k došetření
Státní zástupce uspěl se stížností proti vrácení kauzy nákupu letadel CASA k došetření. Odvolací pražský městský soud rozhodnutí zrušil, a věcí se tak bude znovu zabývat obvodní soud. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud. V kauze čelí obžalobě někdejší ministryně obrany Vlasta Parkanová a bývalý šéf ministerské sekce vyzbrojování Jiří Staněk, hrozí jim až desetileté vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Bílovecká nemocnice má nového ředitele
Představenstvo Bílovecké nemocnice, která je akciovou společností Moravskoslezského kraje, jmenovalo do pozice ředitele nemocnice manažera Zdeňka Horáka. Do funkce nastoupil 2. ledna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimír Dedek: Pane premiére, děláte si z občana prču
Otevřený dopis premiérovi ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Útok na exprezidenta Václava Klause: KIKI, vždyť ty jsi náš! napsali homosexuálové
Poté, co se exprezident Václav Klaus strefil v rozhovoru pro Euro.cz do gayů, ti mu to na svém webu Gaynet.cz vrátili se vší parádou v článku „Václav KIKI Klaus zase kope do gayů! Radši by komunisty než Prague Pride.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Potvrzuje se záměna těl obětí neštěstí u Smolenska
Polská prokuratura chce provést exhumace všech obětí leteckého neštěstí u Smolenska 10. dubna 2011, kdy kromě prezidenta Lecha Kaczyńského a jeho ženy zahynula celá řada výzmaných představitelů polského politického a společenského života. Celkem si neštěstí vyžádalo 96 obětí. Důvodem exhumací je možnost záměny ostatků, když polské orgány v té době neprovedly řádné ohledání ostatků určené zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv ke konci roku sestavil Fotoseriál k důchodům: Deset nejčastějších otázek
Každoročně vyřídíme tisíce podnětů a dotazů týkajících se důchodů. Proto jsme připravili malý grafický seriál, ve kterém se snažíme na nejčastější otázky odpovědět. Více informací k důchodům najdete také na odkazu bit.ly/duchody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pour (ČSSD): Prezident a náš národní zájem
Už mnohokrát byly na nejrůznějších fórech vedeny diskuze o národních zájmech České republiky. Často bylo opakováno, že by se měly politické strany shodnout na jejich definici, měl by být konsensus mezi vládou a Hradem, popř. že ten či onen politik jedná v rozporu s našimi národními zájmy nebo naopak, že je skvěle obhajuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Skoncujme už s globalizací
Jak dlouho ještě bude trvat, než stejně jako jsme uznali za mrtvý koncept multikulturalismu, oznámíme otevřeně smrt toho, čemu jsme sami tak věřili - globalismu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Brigita Janovská: Děti z nízkoprahových klubů mají možnost už devět let poznávat svět na druhé straně hranice
Partnerství Oblastní charity Most se Základní školou Vévody Heinricha Marienberg je již devítileté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bitva o sledovaný zákon před kamerami ČT: Kriste pane, já mám také děti!
Zákon o zákazu kouření se posunul z Poslanecké sněmovny do Senátu. Projde horní parlamentní komorou beze změn, když má koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL většinu, nebo se ho podaří změnit, což prosazují např. senátoři Jaroslav Kubera (ODS) a Ivo Valenta? Ten má zákon za nesmyslný paskvil, který rozhodně nepodpoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nikdo neví, co to vlastně je terorismus. Dost to komplikuje situaci, varuje expert
Mezinárodní spolupráci v boji proti terorismu komplikují spory zemí o to, co všechno lze považovat za terorismus. Na pražském kongresu Společně proti terorismu to dnes řekl odborník na extremismus z brněnské Masarykovy univerzity Miroslav Mareš. Upozornil také, že rozsah spolupráce by měl být zvažován i s ohledem na to, zda ji nezneužívají autoritativní režimy k vlastním cílům, zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Děti Charty: Český rozhlas Plus nabízí netradiční pohled na Chartu 77
Nový dokumentární seriál Českého rozhlasu Plus připomene 40. výročí Charty 77 z odlišné perspektivy než je běžně zvykem. Autoři sedmi dokumentů Ivana Denčevová a Jan Sedmidubský se pokusili na tehdejší události podívat očima těch, kdo svůj osud mohli ovlivnit je částečně nebo vůbec ne – potomků prvních chartistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Nabízíme fakta místo mýtů
Vyjádření na sociální síti Twitter:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruské letadlo havarovalo v Kaliningradu, cestujícím nikdo nepomáhal
Díky Honzovi Jandourkovi a Svobodnému fóru tato zpráva nezapadla. Na letišti Chabrovo havaroval Airbus společnosti Aeroflot, šest lidí bylo zraněno. Personál letiště místo pomoci lidem vyplňoval úřední formuláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejnil Aktualizované analytické přehledy financování infrastruktury
Evropská komise aktualizovala část návodných dokumentů pro poskytovatele k posuzování přítomnosti veřejné podpory a jejímu vhodnému ošetření u veřejného financování infrastrukturních projektů ve vybraných odvětvích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Spolu můžeme vyhrát volby, plánují Jurečka s Gazdíkem. A tím to zdaleka nekončí...
Ve dvouciferný výsledek ve sněmovních volbách věří představitelé lidovců a Starostů a nezávislých, pokud vytvoří nějaké společné uskupení. A podle předsedy STAN a místopředsedy Poslanecké sněmovny Petra Gazdíka i místopředsedy KDU-ČSL a ministra zemědělství Mariana Jurečky by společně mohli soupeřit s ANO a ČSSD a volby dokonce i vyhrát. O tom, jestli budou mít Starostové a nezávislí blíž po volbách ke hnutí ANO Andreje Babiše jako jejich současný koaliční partner lidovci, odmítá Gazdík, který byl doposud součástí opozičního uskupení s TOP 09, mluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Vláda nesmí rezignovat na sociální bydlení
Vyjádření předsedy Strany zelených Matěje Stropnického k aktuální situaci ohledně zákona o sociálním bydlení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nově založená iniciativa Mít svůj domov vyzývá vládu, aby přijala zákon o sociálním bydlení
V Česku vznikla nová iniciativa Mít svůj domov, která prosazuje přijetí zákona o sociálním bydlení. Zástupci iniciativy dnes na happeningu před Úřadem vlády v Praze vyzvali vládu, aby splnila své předvolební sliby a přijala zákon o sociálním bydlení, a to do konce ledna. Iniciativu v současnosti tvoří 80 neziskových organizací a více než tisíc signatářů petice za přijetí zákona. Iniciativu podpořila více než desítka známých osobností, mezi nimi Janek Ledecký, Jiří Lábus, Petr Pithart a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Carey Wedler: Je to jako se Saddámovými zbraněmi hromadného ničení? Co řekne Trump?
Carey Wedler - americký nezávislý novinář - na základě množství expertních názorů na věc dospívá k závěru důležitému pro každého, kdo chce na současnou americkou kauzu číslo jedna mít objektivní pohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Cílem je vrátit politice její pravý smysl a obsah
Jistě jste ode mě mnohokrát slyšeli, že cílem nejen mým, ale celé ODS je vrátit politice její pravý smysl a obsah. Nechceme, aby lidé vnímali politiku jen jako marketingové divadlo nebo soutěž o to, kdo rozdá více koblih, ale jako střet idejí a programů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Lidl diskriminuje
Jestliže Lidl na letácích má zákazníky tmavší až hodně tmavší pleti s tím, že jsou to jeho snad hlavní zákazníci v Čechách, potom diskriminuje například Číňany. To jest miliardu zákazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: USA prý proti Islámskému státu nedělají nic
Turecký premiér Binali Yildirim dnes kritizoval administrativu Baracka Obamy za podporu kurdských ozbrojených sil. Turecko je přitom považuje za teroristické uskupení. Premiér vyzval Donalda Trumpa, aby po nástupu do Bílého domu "skoncoval s touto hanbou".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Herman přesvědčoval čtenáře: Musíme té anonymní stoce nastavit pravidla
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman znovu usedl k počítači, aby odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Tentokrát došlo na úřad bojující pod ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) proti dezinformacím. Lidovecký politik má za to, že je třeba postavit se „anonymní stoce zahořklé nenávisti a šíření zloby“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Z Obamova města: Čtyři pubertální černoši málem umlátili postiženého bělocha, přitom nadávali Trumpovi. Video bylo na internetu, ale pak rychle zmizelo
Město Chicago, volební základna prezidenta Obamy, je v šoku. Na sociální síti Facebook se objevilo video, na němž čtveřice afroamerických teenagerů šikanuje handicapovaného bílého muže. Přitom na týraného člověka pokřikují rasistická a protitrumpovská hesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Situace na silnicích v Královéhradeckém kraji se během noci zklidnila, hlavní tahy jsou sjízdné
„Po náročných více než 24 hodinách permanentních zásahů, kdy se silničáři potýkali s velkými nárazovými spady sněhu a silným větrem, kvůli kterým se tvořily sněhové jazyky, se situace na silnicích v Královéhradeckém kraji zlepšila včera noci kolem 23. hodiny. Tehdy se podařilo odstranit poslední kolony a stojící vozidla, převážně kamiony,“ popsal vývoj posledních hodin první náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Martin Červíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Babiš provádí přesun-nepřesun aneb Vytírá zraky lidem
Ministr financí oznámil, že se do konce ledna vzdá přímého vlastnictví svých firem. Využije pro to tak zvaný svěřenecký fond.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dětská chirurgie oslavila padesáté narozeniny přesunem do moderních prostor
Pacienti dětské chirurgie Pardubické nemocnice se už léčí v novém prostředí ve zrekonstruovaných prostorech v budově "staré" chirurgie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Budeme letos řešit romská ghetta?
Pokud stát připustí vznik sociálně vyloučených lokalit či skupin, musí pak následně obtížně řešit řadu z toho vyplývajících negativních jevů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Chvojka: Zákon o sociálním bydlení bez povinnosti obcí má šanci
Kompromisní návrh zákona o sociálním bydlení, z něhož vypadla povinnost obcí zajistit sociální byty potřebným, by mohla provázet při projednávání menší debata. Je tak šance stihnout ho do voleb přijmout. Novinářům to dnes řekl ministr pro lidská práva Jan Chvojka i ministryně práce Michaela Marksová (oba ČSSD). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav zve na přednášku na zámek Krásné Březno
Přednáška ing. arch. Stanislava Flesara přináší shrnutí dosavadních zkušeností s alternativním využitím sakrálních památek s ohledem na perspektivu těchto tendencí. Vstup volný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prase a hovado, napsal o Janu Petránkovi redaktor Britských listů
Publicista Daniel Veselý, píšící pro Britské listy, se veřejně navezl do novináře Jana Petránka poté, co s ním ParlamentníListy.cz vydaly rozhovor. Veselý na sociální síti označil pětaosmdesátiletého novináře za „hovado“ a „nechutný prase“. Od většiny dalších uživatelů to však v diskusi ostře schytal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Každý z nás může rozhodnout
S čísly, i těmi ekonomickými, se dá dobře pohrát...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Tak nekompetentní ministr ani ten Babiš být nemůže!
Čtvrteční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Aktivisté vyzvali vládu, aby schválila zákon o sociálním bydlení
Osm desítek organizací, expertů i známých osobností vyzvalo dnes vládu, aby do konce ledna projednala a poslala do Sněmovny návrh zákona o sociálním bydlení. Jinak se podle nich norma nestihne do voleb přijmout. Novinářům to dnes řekl předseda Platformy pro sociální bydlení Štěpán Ripka. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Žalobci se už nezabývají oznámením na Chovance a šéfy policie
Žalobci se už nezabývají trestním oznámením na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho bývalého náměstka Zdeňka Laubeho, které se týkalo loňské sporné reorganizace policejních útvarů. Případ založili bez dalšího opatření, jelikož ve věci nespatřují podezření ze spáchání trestného činu. Na dotaz ČTK to dnes uvedl náměstek pražské vrchní státní zástupkyně Adam Bašný. Tuhý trvá na tom, že cílem oznámení byl účelový nátlak, snaha dehonestovat jeho osobu a destabilizovat vedení policie. Podle Chovance šlo o záměrně šířené pomluvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Povinnost pamatovat si kód průkazu je zbytečnost
Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová míní, že povinnost uložená zákonem pamatovat si bezpečnostní osobní kód (BOK) občanského průkazu je zbytečnost, lidem kód k ničemu není. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí ochránkyně Iva Hrazdílková. Povinnost pamatovat si kód se pojí s vyřizováním nového občanského průkazu od 1. ledna 2012.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Co očekávají poslanci z Malty od předsednictví Unii, které jejich země přebírá
Malta přebírá od Slovenska půlroční předsednictví Rady EU. Vůbec poprvé se tak stává formálním zprostředkovatelem kompromisů mezi členskými zeměmi. Tento malý ostrovní stát tím navíc dostává řadu obtížných úkolů počínaje zvládnutím migrační krize, napjatých mezinárodních vztahů a předpokládaného zahájení jednání o brexitu. Co očekávají od začínajícího semestru poslanci a poslankyně právě z Malty?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Vedení Fedu si prý není jisto, ale téměř unisono věří na rychlejší růst
Nad americkou centrální bankou už zase visí obrovský mrak nejistoty. Tentokrát prý kvůli tomu, že je podle centrálních bankéřů z Fedu příliš brzy na to soudit, jaké změny budou (po volbách) v hospodářské politice implementovány a jak se projeví v ekonomickém růstu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Výskyt ptačí chřipky potvrzen
Informace pro veřejnost k nákaze aviární influenzy (ptačí chřipky).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ruští hackeři, víme, že jste to byli vy. Ale víc neřekneme, protože je to tajné, zaznělo z USA. Obavy mají už i naše orgány
Národní bezpečnostní úřad se obává hackerů. Pro Hospodářské noviny dokonce uvedl, že hrozí ovlivnění voleb. Řada úřadů, které mohou být takovýmito útoky ohroženy, tak posiluje svou ochranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vodňanské kuře žádalo Andreje Babiše o laskavost. Neuspělo
Dvě firmy z holdingu Agrofert požadovaly po Specializovaném finančním úřadu přechod do jednodušší elektronické evidence tržeb. Úřad ale žádosti nevyhověl. O celé záležitosti píše server Zpravy.e15.cz. Server Euro.cz se pak zabývá tím, že na majitele Agrofertu Andreje Babiše podal kdosi trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí zveřejnilo zprávu o hospodaření obcí, dobrovolných svazků obcí a krajů
Zpráva o vývoji rozpočtového hospodaření obcí, dobrovolných svazků obcí, krajů a Regionálních rad regionů soudržnosti k 30.11.2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Rok s Open Source ve veřejné správě
Uplynulý rok přinesl mnoho nového ve světě otevřeného softwaru. Čím dál širší skupina lidí vnímá a chápe potřebu výsledného efektu otevřenosti a nejde jen o velké korporace jako Google či Microsoft, ale i o státní správy. Svobodný software - narozdíl od České republiky podpořilo Bulharsko, Itálie i Maďarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Rok 2016 zaznamenal rekordní škody při požárech
Přestože se v loňském roce nemuseli hasiči potýkat ani s povodněmi (poslední velké byly v roce 2013) ani s velkými letními požáry (jako tomu bylo v roce 2015) a oproti roku 2015 bylo i méně událostí, ke kterým vyjížděli, byl rok 2016 rekordní na požáry, jejichž škoda se vyšplhala přes 100 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Chovancův ,,úřad pravdy": Už to řeší světový tisk. A přidává hezkou větu o Zemanovi
Už i zahraniční agentura Reuters zaznamenala tvrdý souboj o úřad bojující proti dezinformacím při Ministerstvu vnitra. Reuters poukazuje především na skutečnost, že se proti tomuto úřadu důrazně staví nejvyšší politik v naší zemi – prezident Miloš Zeman. Agentura mimo jiné připomíná, že prezident je u českých voličů oblíbený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Vzniká ministerstvo pravdy
Článek o tom, jak se dnešní EU nebezpečně podobá totalitní vizi z Orwellova románu 1984 a o tom, jak se naše Ministerstvo vnitra mění na orwellovské Ministerstvo pravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Financování krajských silnic projedná ministr se zástupci krajů
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se dnes sejde se zástupci krajů a s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (rovněž za ANO). Budou jednat mimo jiné o možnostech financování silnic druhých a třetích tříd z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury a z evropských fondů, nebo o odměňování řidičů autobusů jezdících na linkách objednaných kraji. Řidiči si dlouhodobě stěžují na nízké platy, což je podle dopravních odborářů způsobeno tím, že hlavním kritériem při výběru dopravce je v krajských tendrech nejnižší nabídnutá cena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Na opravy silnic bude méně peněz než vloni, varuje Ťok
Kraje zřejmě letos nedostanou z přebytku Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na opravy nebo výstavbu silnic druhých a třetích tříd tolik peněz jako loni, kdy měly tři miliardy korun. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) na brífinku po dnešním jednání se zástupci krajů uvedl, že podle předběžných výsledků byly v roce 2016 prostředky fondu téměř vyčerpány. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Rád přispěji na dobrou věc
Po 13. hodině přijal ve své pracovně primátor Tomáš Macura zástupce Charity Ostrava, kteří organizují Tříkrálovou sbírku. Se Třemi králi se setkal také náměstek primátora Zbyněk Pražák a další členové vedení města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček našel poučení z útoků na Berlín. Musíme se prý důkladně připravit
Předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) pochválil vládu za to, že vytrvale odmítá návrhy na povinné přerozdělování migrantů. Teroristické útoky z minulého roku nás podle Hamáčka poučily v tom, že musíme jít jinou cestou. V první řadě musíme posílit svou bezpečnost, vybavit policii i armádu. Není sice třeba posílat vojáky do ulic, prý nesmíme nic zanedbat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pozoruhodné putování Afghánce Evropou. Tu uřízl hlavu ženě, tam šel s kladivem na policisty
Afghánec Jamshid Piruz volně putuje po Evropské unii. A to i navzdory tomu, že jde o usvědčeného vraha. V Nizozemsku spáchal bestiální čin – uřízl hlavu jedné ženě. Z této země se mu však podařilo odejít a podle informací britského bulvárního deníku Daily Mail se pohodlně dostal až do Velké Británie, kde kladivem zaútočil na dva policisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Pracovat se musí vyplatit
Minimální mzda se od 1. ledna 2017 zvýší o 1 100 Kč. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová prosadila ve vládě návrh na její zvýšení na 11 000 korun za měsíc. Základní hodinová sazba hrubé minimální mzdy se zvýší z 58,70 Kč na rovných 66 Kč za hodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad zahájil jednání o pravidlech pro V. regulační období
Principy regulace pro V. regulační období budou účinné od roku 2019. Podle zákonných lhůt by měl Energetický regulační úřad (ERÚ) zahájit veřejný konzultační proces k pravidlům nejpozději v září tohoto roku. ERÚ však potřebnou diskusi odstartoval už nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Špatné zprávy pro Labour Party
Podle nejstaršího britského socialistického think-tanku, Fabiánské společnosti, v průzkumu, který tato organizace provedla, by Labouristická strana (LP), pokud by byly nyní parlamentní volby, získala méně než 200 poslaneckých křesel z 650, které v Dolní sněmovně britského parlamentu jsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj přijímá návrhy na Cenu hejtmana za práci ve prospěch zdravotně postižených
Už po dvanácté bude v Olomouckém kraji udělena Cena hejtmana za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Návrhy na udělení ceny za rok 2016 mohou občané, spolky, sdružení i právnické subjekty zasílat do 20. února 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky zvou děti a studenty do soutěže YPEF, uspořádají osm kol po republice
Na Příbramsku, na Českokrumlovsku i Karlovarsku a Olomoucku, ale také na Liberecku pro z okolí Ralska proběhne v režii lesních pedagogů Vojenských lesů a statků mezinárodní soutěž pro děti a mládež o přírodě lese a lesnictví YPEF (Young People in European Forests) již opakovaně. Nově se však tříčlenná družstva mohou zúčastnit místních kol u VLS také v Klášterci nad Ohří, Podbořanech na západě Čech a v Plumlově na Vyškovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): ANO něco jiného říká a něco jiného dělá
Že ANO rozhodně není levicové hnutí, je vidět na konkrétních činech i na krajské úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Češi příliš věří dezinformacím. Tvůrkyně vnitráckého centra Romancovová vysvětlovala z Českého rozhlasu, proč je její práce důležitá
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám povede „totální blb“, měl prohlásit v jednom z rozhovorů prezident Miloš Zeman. Současná šéfka nového úřadu ve Dvaceti minutách Radiožurnálu na Českém rozhlase vysvětlovala, jak je to doopravdy. Moderátorce Janě Klímové popisovala, co bude centrum doopravdy dělat. Rozhodně prý nechce lidem bránit ve svobodném vyjadřování názorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Ministerstvo financí konečně začalo respektovat náš požadavek a změnilo zákon
Ministerstvo práce a sociálních věcí výrazně zkrátilo dobu vyplácení dotace na sociální služby. V letošním roce se díky změně předpisů zrychlí výplata dotací ze státního rozpočtu. Kraje a Hlavní město Praha dostanou finanční prostředky již v lednu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Klub KDU-ČSL pořádá tříkrálovou snídani v Senátu
Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí a 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horská pořádají slavnostní tříkrálovou snídani, která se bude konat dne 10. ledna 2017 od 9:30 v Senátorské jídelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan David: Je nás většina! Měli bychom se podle toho chovat. Chováme se tak?
To oni jsou v defenzivě, oni trpí úzkostí. Jejich triumfalismus je pryč. Oni cítí, že havlistická bezvýhradná podpora amerických zájmů kdekoliv na světě je menšinová. Nechtějí být identifikováni jako kůl v plotě. Stále ještě mají značný, možná rozhodující podíl na moci. Mají v ruce silové struktury a média, tajné služby a všechny informace. Vědí, že pokud bude existovat alternativa, nemusí to stačit. Nemohou si dovolit demokracii, jak otevřeně přiznal minulý týden řecký premiér. Potřebují vyprovokovat konflikt, aby mohli uplatnit sílu, jinak by ji mohli ztratit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSD bude hledat manažera volební kampaně. Hlavním favoritem je prý eurotajemník Prouza
Příští pátek se v Praze sejde předsednictvo ČSSD, které bude mít na programu i otázku výběru volebního manažera pro letošní sněmovní volby. ČTK to dnes řekl mluvčí strany Michal Kačírek. Nejčastěji se v souvislosti s funkcí hovoří o státním tajemníkovi pro evropské záležitosti Tomáši Prouzovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Navrkal (KSČM): Kdo to ví, nechť odpoví
Od prvního prosince minulého roku nás poctil stát novou možností. Daňovým portálem, kde jsme mohli najít nahlášení nevydané účtenky. Pokud jsme správně vyplnili daný formulář, identifikační číslo zařízení, popis provozovny, datum, čas, adresu a částku a usoudila-li finanční správa, že na tom něco bude, začalo šetření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Severočeská teplárenská informovala o cenových plánech na tento rok
Společnost Severočeská teplárenská v příštím roce neplánuje zvyšovat ceny tepelné energie domácnostem, jež jsou připojeny na sekundární rozvody. Nadále tak zachovává ceny na celorepublikové úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Levicová aktivistka se postavila do cesty odpůrcům uprchlíků. Znovu stane před soudem
Případem levicové aktivistky Kateřiny Krejčové, která podle obžaloby napadla policistu na demonstraci v Praze, se bude znovu zabývat Obvodní soud pro Prahu 1. Rozhodl tak pražský Městský soud, ke kterému se kauza vrátila po úspěšném dovolání státního zástupce. Informaci z justiční databáze dnes ČTK potvrdila mluvčí Městského soudu Markéta Puci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Výkonu elektrárny mráz sice svědčí, energetici ale musí připravit pomocnou technologii
Až mínus patnáct stupňů Celsia předpovídají meteorologové nejnižší noční teploty na nejbližší dny. Nízké teploty nepodceňují ani v Temelíně. Výkonu elektrárny mráz sice svědčí, energetici ale musí připravit a průběžně kontrolovat pomocnou technologii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Daně - hratelná karta proti Babišovi?
Zcela nepochybně ano, ale ne v tom pojetí, jak to zatím rozvíjí vedoucí představitelé ČSSD. Mluvit o tom, že se ještě sníží zdanění nízkopříjmových plátců daně, už hraničí s nerealismem. Nízké daně už lze jen obtížně ještě dále viditelně snižovat. A stejně tak, pokud jde o daňovou progresi – je to naprosto spravedlivý požadavek. Ale...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad se vyjádřil k rozpočtu
Stanovisko NKÚ ke Zprávě o plnění státního rozpočtu ČR za 1. pololetí 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Černoch z Lidlu a kdo za to může
Když lidé kvůli černochovi v letáku obviňují společnost Lidl z aktivismu a doktrinářství, bijí toho nepravého. Vidět v Lidlu místo oběti pachatele je úplně mylné vnímání situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Slaný: Přebytkový rozpočet za uplynulý rok
Rekordní přebytek státního rozpočtu za rok 2016 ve výši 61,8 mld. korun (což je dle předběžných odhadů 1,3 % HDP) je zajisté dobrou zprávou. Je to po dvaceti letech – od vlád Václava Klause – poprvé, kdy státní rozpočet skončil v přebytku. Data státního hospodaření ukazují:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Ohlédnutí za uplynulým a výhled do nového roku
Investoři nyní znovu bedlivě a ze všech možných úhlů analyzují vývoj v loňském roce a přemýšlejí, kde a jakou formou rozloží své investice v roce letošním. Co všechno přinese rok se sedmičkou na konci? Bude býčí trend zlata pokračovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Osud přeje připraveným
Nedávné teroristické útoky v Evropě naplno odhalily slabiny v našem přístupu jak k vlastní bezpečnosti, tak i k migrační problematice obecně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Česká manažerská asociace se stává partnerem projektu Srdcerváči
Česká manažerská asociace (ČMA) vstupuje do roku 2017 s novým partnerstvím. Spolupráci navázala s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) zaštiťujícím projekt Srdcerváči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv upozornil na zbytečnou povinnost pamatovat si číselný kód
S vyřizováním nového občanského průkazu je od 1. ledna 2012 spojena povinnost občana použít tzv. bezpečnostní osobní kód (BOK). Při podání žádosti o nový průkaz si občan zvolí 4-10 místný číselný kód, kterým by se měl do budoucna identifikovat při komunikaci s informačními systémy veřejné zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Navrhuji bojkotovat černý čaj, černou kávu...
Česko si našlo svou naprosto zásadní aféru. Klučina tmavé pleti na letácích Lidlu! Ufff! Jsem pohoršen!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Německý knižní hit? Mein Kampf
Hitem roku se na německém knižním trhu v roce 2016 stal Mein Kampf Adolfa Hitlera, napsal německý list „Tagesspiegel“. Hitlerův text vydal Institut novodobých dějin s kritickými komentáři v lednu loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To jsou tedy bezpečnostní opatření! Migranti si jezdí do Vídně jako na dovolenou. Rakušané zuří
Rakouský deník Kronen Zeitung se opět vrací k bezpečnostní situaci na hlavním vlakovém nádraží ve Vídni. Místní migrantské gangy ohrožují cestující i byznys zdejších majitelů obchodů a přes Hauptbahnhof také volně procházejí do města ilegální uprchlíci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Neziskovky mohou žádat o finanční dary a o dobrovolníky
I v roce 2017 jsou společnosti United Energy a Severočeská teplárenská připraveny pomoci neziskovým organizacím. Již koncem loňského roku vyhlásila komořanská teplárna 1. kolo přijímání žádostí o dary a sponzoring pro letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Procházka: Rozpočet v přebytku, jenže ne úsporou Babiše
Chlubí se přebytkem, ačkoli ten je způsoben mimořádnou platbou 60 MLD od EU na závěr dotačního období, takže ve skutečnosti se rozpočet motal okolo nuly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Někdy jsme zjednodušeně a mylně považováni za montovnu, ale máme světu co nabídnout
Studenti, kteří uspěli v mezinárodních soutěžích, se setkali s Janem Hamáčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Otřesné několikanásobné znásilnění matky dvou dětí imigranty!
Někteří politici sluníčkářského hlavního proudu se již několikrát vyjádřili v tom smyslu, že si na teroristické útoky a sexuální obtěžování budeme muset postupně zvykat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČT: Kauza nákupu letounů CASA jde opět k soudu
Případ nákupu letounů CASA míří znovu k soudu. Žalobci uspěli se stížností proti vrácení kauzy k došetření. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ve Vyškově už připravují další nováčky
V úterý 8. listopadu 2016 se od 9.00 do 12.30 hodin uskuteční na Základní škole V pondělí 2. ledna nastoupili k Velitelství výcviku – Vojenské akademii další armádní nováčci, aby zde absolvovali tříměsíční kurz základní přípravy. S bezmála 500 rekruty Armády České republiky prošlo vstupní bránou do armády také 33 nových příslušníků aktivní zálohy a dalších 16 účastníků tzv. dobrovolného cvičení. Ti u Centra základní přípravy zdejší vojenské akademie společně projdou šestitýdenním výcvikem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Česká televize a migrace: Na tapetě je vcelku skandální věc
Hned na několik čtenářských dotazů, které se objevily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpovídal v poslední době poslanec Zdeněk Soukup (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Habaďůra kolem bonzáctví
Proč se ministr Babiš naráz staví do role bojovníka proti bonzáctví?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Já žádnou pokutu platit nebudu! brání se Vlasta Parkanová s pomocí doktora Sokola
Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová se bude bránit proti pokutě u Nejvyššího správního soudu. Pokutu dostala za zveřejnění výslechů svědků ze své kauzy údajně předraženého nákupu letadel CASA. Právní zástupce Parkanové Tomáš Sokol už podal kasační stížnost. Informoval o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Potřebujeme úřad pro dezinformace?
Promiňte, úřad pro boj s dezinformacemi. Můj názor je, že nikoliv. Stačí, že jsou manipulovaná mainstreamová média, a zejména média veřejnoprávní. Jak? Výběrem komentátorů, tzv. „závadní“ nejsou zváni, témat, redakčními komentáři k událostem atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Parodie, ta business nezabije
Tak tento kraťoučký slogan, či jingle mne napadl při přečtení rozsudku soudu v New Yorku ve věci žaloby podané společností Louis Vuitton na společnost nesoucí zajímavý název „Má jiná taška“, či v originále My Other Bag.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
K výročí vyjde ztracený Havlův text o prvních dnech Charty 77
Happeningem, pamětnickou konferencí i vydáním textu Václava Havla, který on sám považoval za ztracený, si Knihovna Václava Havla připomene 40. výročí zveřejnění textu Charty 77. Výročí vystoupení neformální občanské iniciativy, která kritizovala nedodržování lidských a občanských práv v tehdejším Československu, připadá na pátek 6. ledna. Happening se uskuteční týž den v poledne před vilou ve Střešovické ulici 64 v Praze, kde žil Havlův přítel, překladatel Zdeněk Urbánek, od něhož se právě Charta 77 za velmi dramatických okolností vydala do světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Tenhle přebytek není na Nobelovku, spíš na čtyřku z počtů
Při nedávném schvalování rozpočtu na rok 2017 jsme opět nebyli ušetřeni tradičního bonmotu prezidenta republiky, který by rád navrhl Andreje Babiše na Nobelovu cenu za ekonomii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek bude jednat se svým japonským protějškem
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijme 8. ledna 2017 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Japonska Fumia Kishidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hubáčková (KSČM): Nová tvorba ČT
Vánoce a Nový rok máme za sebou, a tím i školní volna dětí. Letošní zima nás o Vánocích překvapila poměrně teplým počasím, a tak na Vánoce a Nový rok jsme si o sněhu mohli nechat jenom zdát a místo stavění sněhuláků a zimních radovánek jsme čas trávili u televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Berg (SZ): Vrtěti rozpočtem aneb EET ano, daňové ráje ne
Zatímco všechna média se věnují oslavám nebo kritice aktuálního výsledku státního rozpočtu, uniká nám mnohem důležitější věc. Andrej Babiš odmítá přistoupit na návrhy pravidel, která by na úrovni Evropské unie reálně zabránila odklánění zisků do daňových rájů. Zatímco na malé živnostníky si se svým EET troufl, velké firmy chce nechat plavat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V Praze 6 dnes bude instalován dočasný pomníček k Chartě 77
V místě, kde byli před 40 lety zatčeni disidenti Václav Havel, Ludvík Vaculík a Pavel Landovský unikající před Státní bezpečností s prohlášením Charty 77, bude dnes odhalen dočasný pomník. Instalace v podobě poštovních schránek, z nichž si lidé budou moci vytahovat obálky s textem Charty 77, navrhli studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Sokol pro PL: Teroristické útoky jsme tu už dávno měli, jenže je spáchali Češi, takže se to ideologům nehodí
ROZHOVOR Křesťanství i islám jsou náboženství, ale bojovat mohou jenom ozbrojenci. Někteří z nich se na svůj islám odvolávají, velká většina souvěrců je ale považuje za šílence a zločince. To říká profesor Jan Sokol. Evropská unie, jak v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také uvádí, zatím pobrexitovou situaci zvládá dobře hlavně díky Angele Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Seriál chyb vedení ČSSD na pokračování
Předseda ČSSD Sobotka a tu a tam i další členové vedení této strany zdůrazňují, že v souvislosti s přípravou prezidentských voleb bude uspořádáno v ČSSD referendum, v němž se rozhodne, kterého kandidáta strana podpoří. Je to jednak ukázka alibismu vedení této strany, ale je to také chyba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Uprchlíkova cesta: Vraždil v Nizozemsku. A pak úplně v klidu...
Představitelé Evropské unie často hovoří o tom, že migrační krizi mohou členské státy čelit pouze společně. Případ čtyřiatřicetiletého afghánského vraha však dokazuje, že spolupráce trestuhodně selhává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist