Oficiální zpravodajská média

Chartisté sněmovali a sepsuli Sobotkovu vládu. Odklání se prý od lidských práv
V pražské Lucerně se dnes u příležitosti 40. výročí vzniku Charty 77 sešli její signatáři a další disidenti, kteří sehráli klíčovou roli při její organizaci. Na konferenci nazvané Charta vlastníma očima, která předchází večerní oslavě, zazněly nejen vzpomínky na okolnosti vzniku a fungování této opoziční iniciativy, ale i kritika současné české vlády, že se odklání od aktivní ochrany lidských práv v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ještě než šel Dalík sedět, rozjel prý velmi zajímavý byznys...
O podnikání strýce lobbisty Marka Dalíka píše dnešní Mladá Fronta Dnes. Podle ní Dalíka s jeho strýcem, Zdeňkem Pánkem, pojí víc než jen příbuzenský vztah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tříkrálový pochod za monarchii v Praze přilákal asi 150 účastníků
Přibližně 150 lidí včetně dechové kapely se dnes v centru Prahy zúčastnilo Tříkrálového pochodu za monarchii. Jeho účastníci, kteří prošli centrem města mezi Václavským náměstím a Pražským hradem, žádali obnovu českého království. Podle organizátora, historika Petra Placáka, šlo také o protest proti prezidentu Miloši Zemanovi a jeho politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic představuje novou verzi webu Politika jakosti pozemních komunikací
Ředitelství silnic a dálnic ČR převzalo v roce 2016 na základě pokynu Ministerstva dopravy správu webu Politika jakosti pozemních komunikací a zajistilo jeho celkovou aktualizaci. Oproti předchozí verzi došlo ke změně grafického designu, struktury a členění webu a byla přidána řada funkcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Signatáři Charty 77 dnes oslaví její výročí v Lucerně
Čtyřicáté výročí vzniku Charty 77 si dnes připomenou signatáři a další disidenti, kteří sehráli klíčovou roli při její organizaci. Vzpomínkový večer se uskuteční v Mramorovém sále a kavárně pražské Lucerny. Předcházet mu bude celodenní konference nazvaná "Charta vlastníma očima", na které vystoupí například Michael Žantovský, Anna Šabatová či Petr Pithart.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sbírka umění z Rájce nad Svitavou se představuje na výstavě v Moravské galerii
Sbírka umění šlechtického rodu Salm-Reifferscheidtů ze zámku Rájec nad Svitavou se představuje na výstavě v Moravské galerii v Brně. Pod názvem Aristokracie vkusu: Obrazárna zámku Rájec nad Svitavou a sběratelství knížat ji pořádá Moravská galerie ve spolupráci s Národním památkovým ústavem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Marek Malina: Neznamenáte pro nás vůbec nic. Kupujte a mlčte
Senzace! Černoch na letáku Lidlu vyvolal odezvu, pár „správňáků“ se třepe štěstím, jak přistihli obyčejné Čechy při projevu rasismu. K dokonale dobrému pocitu chybí jen vysvětlení, proč by zrovna toto mělo s rasismem nějak souviset.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
To bude drsné: Do Prahy míří Nadija Savčenková. Někteří nebudou nadšeni, těší se lidovec Svoboda
Ukrajinská poslankyně Nadija Savčenková se během návštěvy Česka setká se zástupci neziskových organizací i poslanci. ČTK to sdělil lidovecký europoslanec Pavel Svoboda, který ji do Prahy pozval. Svoboda uvedl, že Savčenková má v Česku řadu příznivců. Vojenská letkyně a politička byla v Rusku zatčena a souzena kvůli podílu na vraždě dvou ruských novinářů během konfliktu na východě Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zděšená analytička v The Guardian: Teď nás Trump nechá na pospas Putinovi
Analytička Natalie Nougayrede varuje v textu pro deník The Guardian Evropu, že se nachází ve velmi svízelné situaci. Až se Donald Trump stane 45. prezidentem USA, bude prý starý kontinent čelit potenciálnímu ohrožení jak z Moskvy, tak z Washingtonu. Z Washingtonu proto, že by Trump mohl nechat Evropu na pospas Putinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jakou svobodu vezmete lidem příště? Zdeněk Zbořil posílá vzkaz Evě Romancovové do vnitráckého centra
Nad zřízením Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) se na webu Prvnizpravy.cz zamýšlí politolog Zdeněk Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tajné služby Trumpa pomasírovaly, řekl analytik Schneider v ČT. A najednou vypadlo spojení
Budoucí americký prezident Donald Trump opakovaně zpochybňuje údajnou roli ruských hackerů v amerických volbách. Mluví dokonce o „honu na čarodějnice“. A to i navzdory tomu, že americké bezpečnostní složky o vlivu ruských hackerů nepochybují. Kde je tedy pravda? V pátečních Událostech, komentářích ČT se o ni přeli analytici Tomáš Rezek, Jan Schneider a komentátor Tomáš Klvaňa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Katolický kněz: Lidovci vyjednávají i s ďáblem, jde jim jen o koryta. Odpadlík Herman tajtrlíkuje okolo neomarxisty dalajlámy. Buzna. Svoboda hájící Islámský stát by měl držet hu…
ROZHOVOR Katolický kněz Evermod Jan Sládek říká, že lidovci nejsou věrni křesťanství – jen korytům. „Když vidím kdysi katolického kněze, jak tajtrlíkuje okolo neomarxistického buddhisty a otvírají společně jakési ‚průduchy‘ za obdivného křepčení ministrových stranických soudruhů, tak se ptám: Co je na lidovcích křesťanského?“ zlobí se. Otec Sládek sám vypomáhá jednomu sirotčinci v Sýrii a zlobí se, že europoslanec Svoboda říká, že Asad je horší než Islámský stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Ohrazuji se proti opakovaným lžím ministra Babiše o udávání
Europoslanec Zdechovský se dnes ostře ohradil proti opakovaným lžím ministra financí Andreje Babiše, že by kdykoliv udal jeho nebo poslance Faltýnka, že sedí v té či oné dozorčí radě, jak dnes opakovaně Babiš tvrdil v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Daněk (SPO): Bohuslave, máš poslední šanci zachránit tvář strany a rozpustit vládu
Nikdo Ti sice už nesundá kabát z ostudy, který si navlékl ČSSD odvoláním vlastních ministrů, jenž hodila stín jen na Tvé ministry!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice o zákazu/omezení užívání zábavní pyrotechniky širokou veřejností
My, níže podepsaní obyvatelé České republiky, prostřednictvím této petice žádáme Vládu České republiky o zákazu/omezení užívání zábavní pyrotechniky širokou veřejností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodní chtějí svobodný internet a odmítají jeho masivní sledování státem
Poslanecká sněmovna schvaluje zákon, který by dal vojenskému zpravodajství obrovskou moc - bez soudního příkazu monitorovat jakoukoli aktivitu na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Že Clintonová prohrála volby jen kvůli Rusům? To je hodně velký nesmysl, kroutí hlavou komentátor
Americké bezpečnostní složky tvrdí, že ruské kybernetické útoky ovlivnily volby. Teoreticky by se dalo říct, že Rusové zařídili prohru Hillary Clintonové a výhru Donalda Trumpa. Podle Viliama Bucherta je to nesmyslná sci-fi. V komentáři pro server Reflex.cz vysvětluje proč. Současně varuje, že pro samou Hillary Clintonovou nevidíme jedno opravdu velké nebezpečí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vojenští veterináři pomohou s likvidací ohnisek ptačí chřipky na Moravě
V pátek 6. ledna ve 13.40 hod. obdrželo Společné operační centrum Ministerstva obrany cestou OPIS Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR žádost o aktivaci veterinární zásahové skupiny z Vojenského veterinárního ústavu v Hlučíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jeden mladý novinář mi rozhořčeně tvrdil, že píseň Kaťuša oslavuje rakety... Český moderátor Alexandrovců vzpomíná na mrtvé umělce i zoufalství jejich kritiků
ROZHOVOR Dva týdny po letecké tragédii, při které zahynulo 64 členů uměleckého souboru Alexandrovci, přinášejí ParlamentníListy.cz detailní pohled na soubor, některé kontroverzní výroky na adresu sboru i výklady o havárii. O tom všem jsme hovořili s Jiřím Klapkou, šéfem České asociace rusistů, který pravidelně moderoval turné ruských umělců a blízce se s nimi znal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Jsme víc než policie, jsme víc než ústavní právo, jsme státní úřednici?
Kupujte nové kotle, vpusťte do domu revizory, plaťte výpalné, starý kotel? Váš konec!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mimořádně zákeřný útok. Herman zajíždí do Norimberka pozdravit sudeťácké „milé krajany“. A posedlost z upadnutí do „ruské sféry vlivu“… Klausův spolupracovník hovoří
ROZHOVOR „Andrej Babiš si s lehkostí asi dokráčí pro vítězství a tak snad to zajímavé ke sledování bude pouze to, kdo a proč s ním do té jeho ‚čistočisté protikorupční‘ vlády vleze,“ odhaduje výsledek sněmovních voleb Ivo Streček. „Sociální demokracie padá rychleji, než jsem očekával, TOP 09 doufejme mizí ze scény, ministr Herman zajíždí do Norimberka pozdravit sudeťácké ‚milé krajany‘, část politiky považuje prezidenta Zemana za úhlavní zlo a Andrej Babiš si tady dělá, co chce,“ komentuje současnou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Krádež České televize za bílého dne. Petr Žantovský upozorňuje, co se připravuje ve stínu debat o Chovancově centru
TÝDEN V MÉDIÍCH Problém nově vzniklého Centra proti terorismu a hybridním hrozbám je v tom, že dělá práci za politiky, kteří by měli s občany komunikovat místo vnitráckých úředníků. To je jeden z názorů na ministerstvo pravdy, který z uplynulého týdne vybral Petr Žantovský. Mezi dalšími nechybí úvaha o hybridní válce s pravdou, o pravé podstatě útvaru pro boj s dezinformacemi i o tom, že by policejní kyber­šmíráci nemohli dělat nic jiného než uvádět na pravou míru každé druhé slovo premiéra a jeho ministrů, zhusta profesionálních politických lhářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lank z Úsvitu o Chovancově úřadu: Tak abych nebyl moc zlý...
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se rozhodl přímo před kamerami ČT hájit své nové Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. V pátečních Událostech, komentářích proti němu zasedli Bohuslav Chalupa (ANO) a Martin Lank z Úsvitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Co přeji naší zemi do roku 2017?
„Česká republika je krásná a především se tu dobře žije. Toho si musíme vážit a to dobré u nás rozvíjet,“ říká předseda ODS Petr Fiala v novoročním videokomentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Miloš Rejmont: Babiš zase "perlil"
Ve středu byl Andrejem Babišem zrušen udavačský web, který vznikl v rámci EET. A jak je jemu vlastní, tak opět mlžil. Prohlásil: „Já jsem rozhodl, že se zruší ten web. Já jsem o tom webu nevěděl“. O existenci webu se prý dozvěděl před Vánocemi z twitteru...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kraje dostanou další peníze na opravy silnic, mohou využít i evropské miliardy
Pomoc ze státního rozpočtu na opravy krajských silnic II. a III. tříd a možnost využití zdrojů integrovaného regionálního operačního programu pro krajské silnice. Taková byla hlavní témata dnešního jednání ministra Dana Ťoka s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou a nově zvolenými zástupci Asociace krajů ČR v čele s hejtmankou Karlovarského kraje Janou Vildumetzovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tito politici prý ovládnou letošní rok. Jedna slavná ministerská předsedkyně v seznamu chybí
Server Politico nabízí seznam možných vítězů a poražených politiků pro letošní rok. Vzhledem k volbám v Nizozemsku, Francii, Německu a nástupu Donalda Trumpa do úřadu amerického prezidenta může být rok 2017 skutečně přelomový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Klaška (KDU-ČSL): Nejlepší výsledek státního rozpočtu v historii ČR. Je to dobrá zpráva?
Ano, je to jednoznačně pozitivní zpráva a jasný signál o dobré kondici našeho hospodářství. Do voleb jsem šel s tzv. Josefovým pravidlem - v dobrých časech tvořit přebytky a v dobách horších je využít. Teď ale pod drobnohlededem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Krejza (ODS): Nepoučitelná justiční šlechta
V posledních dnech minulého roku jsme měli možnost opět shlédnout bombastický zátah orgánů činných v trestním řízení týkající se Regionálního operačního programu Severozápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Merkelová v precedenční pasti
V Německu zadrželi přistěhovalce podezřelého z terorismu. Zjistili, že dotyčný je nositelem osmi falešných identit. To samo o sobě by v právním státě bylo dostatečným důvodem k vazbě, soudu a následnému vězení nebo vyhoštění. Ne tak v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tři krále před Sněmovnou přivítal Jan Hamáček
Poslaneckou sněmovnu v pátek navštívili "Tři králové".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš prozradil, jak se zapíše do historie
Obsáhlý rozhovor s ministrem financí a lídrem hnutí ANO Andrejem Babišem přináší dnešní Právo. Ministr se v něm vyjadřuje například k tomu, zda ANO postaví svého kandidáta na prezidenta, jakou povede volební kampaň nebo čím se zapíše do historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora: Ministerstvo Pravdy bude řešit zprávu o přebytku rozpočtu
Feldkurát Katz: „Co kdybychom prodali pohovku?” - Josef Švejk: „Za tu by moc nekáplo.” - Feldkurát Katz: „Ne? A tak si ji necháme. Stejně je to domácího, tak co.” Co se Vám vybaví, když čtete tuto scénu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lhůta pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí končí v úterý 31. ledna 2017
Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí by neměli zapomenout podat zejména poplatníci, kteří v roce 2016 nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Chartu 77 financovala i CIA. Historik promlouvá zcela otevřeně
Nebýt historika Viléma Prečana, o Chartě 77 by se nikdo nemusel dozvědět, píše server Ihned.cz. Prečan prozradil, že na aktivity spojené s Chartou 77 přispívala penězi také americká tajná služba CIA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Konec jedné éry
Končí éra globalizace a vstupujeme do období protekcionismu a konfliktů?, ptá se Martin Wolf ve Financial Times. Nastupujeme dlouhou a bolestivou cestu k rozvratu světových pořádků? Ne všichni to však vidí černě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Před dvěma lety politici křičeli, že jsou Charlie. Teď podporují cenzuru a boj s "nenávistí". Komentátor rozebírá, co se mezitím stalo
Nad druhým výročím pařížských atentátů, ke kterým došlo 7. ledna 2015, se v dnešních Lidových novinách zamýšlí jejich komentátor Zbyněk Petráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Proces řízení rizik v České poště je transparentně nastavený
Poradenská společnost PricewaterhouseCoopers Česká republika, s.r.o. zhodnotila úroveň řízení rizik v České poště ke konci roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Moravec: Pan úředník Rudolf Schmaus (k 50. výročí úmrtí)
Kdo je tvůrcem platidel? Akademický malíř, jenž namaluje návrh, který se pak musí přenést na desku? Umělec, jenž vytvoří odsouhlasený sádrový návrh mince, který se musí v dalším procesu upravit k ražbě?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Uděláme vše pro to, abychom všechna stanoviska vydali do poloviny února
Dálnice D3 - obchvat Českých Budějovic má zelenou. Posouzení EIA získalo už 6 z 9 prioritních dopravních staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Znalosti o problémech životního prostředí se zlepší
Ministr Richard Brabec schválil dotace pro 3 desítky projektů z Národního programu Životní prostředí zaměřených na environmentální vzdělávání (EVVO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Česká republika v rámci Unie neplní své základní úkoly
Objektivní analýza nebo dezinformace placená nepřáteli? Už brzy rozhodne CTHH čili Koniáš ČÚTI!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Jsou dvě tváře u muslimů v Evropě islámský standard?
To, co bývá v různých diskusích o islámu častým předmětem sporu, jsou verše Koránu, doplněné sunnou a hadísy. Obhájci islámu jako mírového náboženství odsuzují kritiky za špatný a tendenční výběr islámských textů. Ze stejného jsou tito obhájci viněni protistranou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tarifní mzdy zaměstnanců Nemocnice Pardubického kraje budou navýšeny
Na základě dohody vedení společnosti a odborových organizací dojde k navýšení tarifních mezd zaměstnanců Nemocnice Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Farský (TOP 09): Pokračuji, nevzdám to
Komentář na sociální síti Twitter:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Trampoty Marine Le Penové. Tradiční banky jí nechtějí dát úvěr na kampaň. Zejména poté, co promluvil Hollande...
Lídryně francouzské pravicové Národní fronty Marine Le Penová má problémy s financováním vlastní prezidentské kampaně. Francouzské banky jí odmítají poskytnout půjčku. Nakonec dostane šest milionů od společnosti svého otce, informují světová média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jůzl (KDU-ČSL): Vzpomínky na generála Gablecha se mi nesmazatelně vryly do paměti
Místostarosta Jůzl vzpomíná na mimořádný život generála Gablecha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Koukej se ostříhat a mazej makat na kamenolom, dozvěděl se Dominik Feri. Studentům radil, jak „bojovat s kreténama“ a překvapil odhalením, kdo bude prezidentem po Zemanovi
REPORTÁŽ Kdyby se Miloš Zeman rozhodoval sám za sebe, už asi kandidovat nebude, ale donutí ho k tomu poradci. Martin Nejedlý a jiní, protože budou chtít zůstat ještě u lizu. Prohlásil při přednášce před studenty Gymnázia Nad Kavalírkou mladý radní z Teplic a člen TOP 09 Dominik Feri. Prozatím nejnadějnějšímu protivníkovi současného prezidenta v příštích volbách Michalu Horáčkovi prý jeho slova nevěří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Na tohle jsem alergický. Prohlašuji na svou čest a zdraví mých dětí. Andrej Babiš vysvětloval udavačský web a velmi se přitom rozčílil
Na tohle jsem alergický! Já nelžu! Andrej Babiš (ANO) se velmi rozčílil, když mu server bulvárního deníku Blesk připomněl, jak to bylo s „udavačským webem“ k EET. Když ve středu dostal hodinu času v České televizi, tvrdil mimo jiné, že o anonymním webu na udávání k EET absolutně nic nevěděl, jenže server vytáhl jednu SMS zprávu starou pár týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Chovancovo centrum skončí fiaskem, soudí komentátor. Největší dezinformace prý páchají neschopní čeští novináři
Historik Tomáš Krystlík vynesl ortel nad Chovancovým Centrem proti terorismu a hybridním hrozbám. Tento úřad je podle Krystlíka jasně odsouzen k neúspěchu a to už kvůli špatné práci novinářů, kteří mnohdy plodí dezinformace už jen tím, jaké titulky ke článkům dávají. A to není jediný důvod, proč se Chovancovu centru nemůže dařit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
To je neuvěřitelné. Solární elektrárny vykazovaly více vyrobené elektřiny, než bylo fyzikálně možné
Při kontrolách odhalila Státní energetická inspekce více než tři sta solárních elektráren, které vykazovaly vyšší produkci elektřiny, než je podle fyzikálních zákonů možné. Informoval o tom server iDnes.cz. Majitelé zmíněných solárních elektráren tak neoprávněně dostali zaplaceno za vyšší množství dotované elektřiny, než kolik mohli vyrobit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
SVS rozhodla o utracení veškeré drůbeže v ochranných pásmech v Ivančicích a v Moravském Krumlově
Státní veterinární správa (SVS) na základě vyhodnocení nákazové situace rozhodla o utracení a neškodném odstranění veškeré drůbeže v ochranném pásmu ohnisek v Ivančicích a v Moravském Krumlově. Důvodem bylo zejména neustálé přibývání hlášení o zvýšených úhynech v ohniscích a v ochranných pásmech. K veškerému utracení drůbeže dojde během následujícího víkendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD chce cílit na "městského voliče". Stranický veterán Stanislav Křeček vedení šetrně poučil co to bude znamenat
Nad tím, co si přeje městský volič, se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Činnost chystaného Centra proti terorismu a hybridním hrozbám zcela určitě ztroskotá
Byť se slovy europoslance Luďka Niedermayera, který zřízení Centra pokládá za smysluplné do doby „než budeme všichni dostatečně vzdělaní na to, abychom byli schopni rozeznat dezinformace a účelové manipulace“ lze souhlasit, zbývá otázka, kým ono Centrum personálně obsadit a jak má působit na veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Novela zákona o Vojenském zpravodajství? Připojujeme se k iniciativě Přichází rozvědka
Pirátská strana se připojuje k iniciativě Přichází rozvědka, aby poukázala na další neúměrný růst pravomocí Vojenského zpravodajství ve vztahu k občanům této země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Do Česka přijel japonský ministr zahraničí Kišida
Japonský ministr zahraničí Fumio Kišida dnes zahájí návštěvu České republiky. Šéf japonské diplomacie dorazil do Prahy po 15 letech. Kišida se v Česku setká se svým protějškem Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) a také organizátory akcí, které letos připomenou 60 let od obnovení diplomatických vztahů mezi ČR a Japonskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Důležité údaje platné pro sociální zabezpečení v roce 2017
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) přináší rekapitulaci důležitých údajů pro oblast sociálního zabezpečení v její kompetenci pro rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MŽP: Metodika serveru Hlídač smluv je prapodivná, očerňuje i ty, kteří důsledně dodržují zákony
Ministerstvo životního prostředí se ohrazuje vůči opakovaným vyjádřením provozovatele serveru Hlídač smluv Michala Bláhy v médiích, týkajících se počtu a hodnoty zveřejněných smluv, které MŽP vkládá do registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Mráz a pijatiky. Trochu jiné pojednání o Rusku od zkušeného Milana Syručka
Krutý mráz není jen v politice. Ba naopak, Evropu nyní svírá pořádná reálná zima. „Ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století Zdeněk Mlynář napsal ve vídeňské emigraci knihu Mráz přichází z Kremlu. Samozřejmě to myslel obrazně, a když nyní chci napsat o tom, jak mráz spaluje Moskvu, vůbec to nemyslím jako metaforu, a především vůbec nejde o politiku,“ uvádí ve svém aktuálním příspěvku pro ParlamentníListy.cz Milan Syruček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Úředníci proti Baťovu kanálu
Jsem šokován úředním šimlem, který kvůli nesmyslným požadavkům opět blokuje prodloužení Baťova kanálu až do Kroměříže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mojmír Grygar: Kdo zavinil první světovou válku? Odpovědnost monarchů a šéfů vlád
Poznámky k fenomenologii války – část 17. navazuje na předchozí, jejímž autorem je rovněž Mojmír Grygar, literární teoretik a historik. Pro web Literárních novin připravil rozsáhlou několikadílnou úvahu a analýzu války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Česká pošta: K 1. lednu 2017 vzniklo 15 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2017 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven a k 1. lednu 2017 převedla dalších 15 provozoven. Celkem tak k tomuto datu funguje 254 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Primář a Kalouskův poslanec: Ať se Babiš místo hospod stará o desítky miliard, co unikají z velkých koncernů. A Chovancův předvolební populismus...
ROZHOVOR „Elektronická evidence tržeb řeší pouhý zlomek šedé ekonomiky v našem státě,“ konstatuje poslanec a člen výboru pro obranu i zdravotnictví Parlamentu ČR Jiří Skalický (TOP 09). „Jsem přesvědčen, že ministr financí by se měl primárně starat o závažné daňové úniky v desítkách miliard v jiných odvětvích a také o to, aby velké koncerny nevyváděly zisky za hranice České republiky,“ dodává ještě ke svému názoru pardubický primář z krajské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Andrew, jsi velkej pašák. Rozlučka s Schapirem pro otrlé. Podle všeho myšlená zcela vážně
Na serveru YouTube.com se objevil pozoruhodný hudební počin – video s písničkou, jejímž prostřednictvím se její autor loučí s končícím velvyslancem USA v ČR Andrewem Schapirem. Tvůrcem je Quido Czerny, tvůrce písně Ruský šváb, který se ve své tvorbě obvykle vysmívá Miloši Zemanovi. Tentokrát se naladil na výrazně lyričtější notu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Výsledky kvalifikovaných odhadů počtu romských žáků v ZŠ
Počet romských žáků vzdělávaných podle snížených standardů se mírně snižuje. Vyplynulo to ze zjišťování kvalifikovaných odhadů počtu romských dětí a žáků na základních školách s ohledem na jednotlivé vzdělávací programy základního vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Promlouvá ruská počítačová expertka, kterou obviňují z porážky Clintonové. Nesmyslné obvinění z USA jí zničilo kariéru
Mladá odbornice na kybernetickou bezpečnost Alisa Ševčenková odmítá, že by jako hackerka zasahovala do amerických prezidentských voleb. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Singltrek v Písku nebude, bohužel
Singltrek dostal v Písku od zastupitelů červenou. Neprošel ani návrh oddílů na redukovanou podobu stezky, která lépe vyhovuje podmínkám Píseckých hor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční podpora na znevýhodněné žáky je od ledna vázána na konkrétní školy
Finanční podpora na vzdělávání znevýhodněných žáků je od 1. 1. 2017 vázána na potřeby konkrétních škol. Krajské úřady tak z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) dostanou peníze podle vykázaných potřeb každé školy, a přesně tuto částku pak jednotlivým školám odešlou. Díky opatřením na podporu znevýhodněných žáků mohou nyní školy využívat více asistentů a nakupovat speciální pomůcky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Kalendář jako médium vlivu
Od Německého kulturního fóra východní Evropy jsem dostal nástěnný kalendář na rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Zrušme EU dotace na nesmysly, ničí nás morálně i ekonomicky
Takzvaný monstrproces kolem zneužívání evropských dotací v Severních Čechách je báječným soustem pro sdělovací prostředky. Máme více než osmdesát obviněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Jak se dělá propaganda
Na webu Extrastory.cz je příspěvek s názvem „10 ikonických fotografií z 2. světové války“. Je školským příkladem nepravdivé propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Další výbuch v Sýrii. Prozatím 43 mrtvých
Městem Azaza na severu Sýrie u tureckých hranic otřásl další teroristický útok. U jednoho z místních tržišť explodoval vůz naložený trhavinami. Pravděpodobně vůz maskovaný jako cisterna s vodou či palivem. Na místě jsou desítky mrtvých a mnoho zraněných. Odhady v počtech mrtvých se rozcházejí, ale arabská televize Al-Džazíra prohlašuje s odkazem na místní zdroje, že na místě zemřelo 43 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Epidemie chřipky udeřila na celém území ČR
V 1. kalendářním týdnu tohoto roku je celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky na úrovni 1528 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje vzestup o téměř 49 %, ve srovnání s předvánočním týdnem se jedná o nárůst o 12 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Schnirch (TOP 09): Veřejný prostore, kde domov tvůj?
Na položenou otázku asi správnou odpověď neznám, ale vím, že má cenu se poučit z chyb jiných – a že jich současná koalice ANO-ČSSD-(KSČM)-SZ málo nedělá, vzpomeňme třeba na dvojí vydání časopisu, ve kterém teď tento článek čtete, dvojí bydlení paní místostarostky Borhyové, které zřejmě předcházelo jejímu konci, atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trump ulevil České národní bance
V listopadu Česká národní banka v rámci svého intervenčního režimu vydala na bránění závazku – tj. kursu české měny vůči euru nejvýše na úrovni 27 korun za jednotku jednotné evropské měny – zhruba 7,5krát nižší objem korun než v říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Univerzita obrany otevře brány zájemcům o studium
Zájemci o vysokoškolské studium na Univerzitě obrany budou mít jedinečnou příležitost získat co nejvíce informací na dnech otevřených dveří jednotlivých fakult.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Josef Linhart: Již dlouho upozorňujeme na negativní důsledky veřejných soutěží s hlavním kritériem nejnižší ceny
Na pondělí 9. 1. 2017 ve 13.00 hod. byla do Teplic svolána schůzka zástupců Odborů s dopravci, kteří poskytují služby dopravní obslužnosti v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
SZPI: Kontroly restaurací 2016 - třetina provozovatelů nadále nepřijatelně chybuje
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uskutečnila v roce 2016 téměř 10 tisíc kontrol v provozovnách společného stravování, tedy mj. v restauracích, pivnicích, vinárnách, barech, cukrárnách i čerpacích stanicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Volební sjezd SPO se uskuteční 11.2. 2017
Volební sjezd Strany Práv Občanů se uskuteční v sobotu 11.února 2017 od 9.30 hodin v prostorách TOP HOTELU Praha, Blažimská 1781/4, Praha 4 – Chodov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Charta 77 a současnost
Obdivuji kroky jednotlivců, kteří se v letech 1976-77 dokázali postavit za ideály práv občanů. Mohli si domyslet, jak režim bude bojovat o svou záchranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
5,5 milionu pro držitele krajské či celostátní ceny Zelená stuha. MŽP jim přispěje na projekty zlepšující životní prostředí
Obce, které loni uspěly v soutěži Vesnice roku, mohou od Ministerstva životního prostředí získat dotace na zlepšení zeleně, obnovu či budování cest nebo na podporu udržitelného rozvoje v těchto obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Slavný spisovatel a poradce Thatcherové: Velké společnosti a neziskovky jsou jedna parta
O příčinách voličské revolty, která v roce 2016 otočila řadu klíčových zemí Západu směrem, jaký si málokdo dokázal představit, mluví v rozhovoru pro Týdeník Echo britský komentátor, spisovatel, bývalý výkonný ředitel Rádia Svobodná Evropa, poradce a autor projevů Margaret Thatcherové John O’Sullivan. Ukázku přináší server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Řídit rozpočet jako firmu dává smysl, přebytek to dokazuje
Komentář ministra financí Andreje Babiše k výsledkům rozpočtového roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ve středu vyjížděli hasiči každé 2 minuty, nejčastěji k popadaným stromům a dopravním nehodám
Ve středu 4. ledna vyjeli hasiči celkem k 680 událostem. Na jejich likvidaci se podílelo 939 hasičských jednotek. Pro srovnání, průměrně denně vyjedou hasiči ke 293 událostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Budeme pokračovat v důležitých oblastech naší činnosti z minulých období
Uběhlo zhruba sto dní od posledních voleb. Nové složení krajského zastupitelstva vzniklo rozhodnutím vás – voličů. Následovala nelehká jednání o složení rady a dalších orgánů kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Rekordní státní přebytek? To bude drahé
Stejně jako pro všechny podnikatele, bude jistě i pro stát rekordní přebytek státního rozpočtu velkým problémem. Nedivil bych se, kdyby to byl právě on, kdo oslabí vládu natolik, že politici nebudou chodit mezi lidi a budou jim vzkazy posílat jen přes media.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babišovský hejtman, který vás v lecčems překvapí. Například se přimlouvá za malé podnikatele a střední třídu
ROZHOVOR „Čím méně daní, tím lépe. Myslím si, že vyšší daně mají také přímou souvislost s nárůstem byrokracie, protože jejich výběr a přerozdělení pak musí kontrolovat více lidí, a to jsou samé neproduktivní činnosti,“ uvádí vysokoškolský profesor a hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). „Střední třída u nás zatím tahá za kratší konec, nemůže si odepsat některé životní náklady z daní jako větší podnikatelé,“ doplňuje své vyjádření k českému daňovému systému někdejší rektor Technické univerzity v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Januj (Úsvit): Hrůzný plán islamizace Evropy Husseinu Obamovi zatím vychází
Vzpomínáte si na velkou aféru s odposlechy telefonů a sledování emailů evropských politiků ? Ano, to byl začátek dobře promyšlené islamizace Evropy a uvolnění hranic pro příliv migrantů. Původně to byli inženýři a doktoři, co šli pomoci Evropě....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Cvičák - nové chráněné území v CHKO Blanský les
AOPK ČR, Správa CHKO Blanský les vyhlásila nové chráněné území – přírodní památku Cvičák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Rostly spotřební i investiční výdaje domácností
Ve 3. čtvrtletí roku 2016 se ziskovost podniků snížila o 2,2 p.b. ve srovnání s předchozím rokem, a to na 49,6 %. Reálná spotřeba domácností na obyvatele se meziročně zvýšila o 2,3 %, to je o 1,2 p.b. vyšší tempo ve srovnání s růstem reálných příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Globalizace to má nahnuté. Sociolog rozebral, jak Trump a brexit změní svět
Nad tím, že výhra Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách a odchod Britů z EU mohou zásadně změnit dynamiku globalizace v celém světě, se v dnešní Mladé frontě Dnes zamýšlí ekonom a politolog Marek Loužek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lidé z Pošumaví budou dnes protestovat proti jadernému úložišti
Obyvatelé vesnic v Pošumaví, sympatizanti a chataři budou dnes protestovat proti plánované stavbě hlubinného úložiště jaderného odpadu. Už 14. ročník devítikilometrového pochodu "K uctění a zachování přírody a života v Pošumaví" povede po pomyslném obvodu zvažované stavby, která by v podzemí zabrala plochu asi 300 hektarů a na povrchu 19 hektarů. Loni přišlo přes 400 lidí, řekl ČTK starosta Chanovic Petr Klásek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Tento týden v EU (3)
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Konec dlouhé éry A. Merkelové
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
TOPlist