Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.545x, což odpovídá cca 132.794-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Soudruhu lžiprezidente, už toho máme dost. Komentátor z Reflexu chce pozdvihnout hlas k revoltě
„Soudruhu lžiprezidente Zemane, už toho máme dost!“ napsal Jan Žáček na serveru Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: Žil jsem vedle muslimů několik let...
Po teroristickém v útoku v Berlíně, následovalo to co obvykle. Prázdné proklamace politiků, mediální strach, aby útok nebyl zneužit „pravicovými“ populisty. Prostě klasika, jako přes kopírák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Střelci z Floridy hrozí trest smrti. Prohlašuje, že se cítí být pod vlivem Islámského státu
Šestadvacetiletý Esteban Santiago, veterán z Iráku, vytáhl v pátek na floridském letišti zbraň a začal střílet. Pět lidí zabil a šest dalších zranil. Vyšetřovatelům řekl, že se cítil být pod vlivem Islámského státu. V tuto chvíli mu hrozí trest smrti. Informuje o tom agentura Reuters, která přináší jednu překvapivou informaci k celé kauze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš všechny přeřve, Fiala zvedne ruku a hlásí se o slovo. Mladý pravičák o zoufalství ODS a naději jménem Klaus
ROZHOVOR Pošilhával po ODS, ale zatím do ní nevstoupil. Příznivce dynastie Klausů, mladý student Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni Jakub Kylián se již roky zajímá o politiku, chodí na nejrůznější setkání a mítinky. Co si vlastně myslí „angažovaná“ mladá generace? ParlamentniListy.cz mu položily plejádu otázek, týkajících se především tuzemské politiky…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Silvestrovské radosti na starém kontinentu
Pavel Kopecký přináší zprávy z migrační fronty, kde je i v novém roce pěkně živo, a to i na místech, kde byl delší dobu relativní klid - a současně tím ilustruje, jak lze lhát bez jediného slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Všude samí ruští zrádci a kolaboranti. Britský komentátor má obavy o budoucnost světa
„Ruská zrada je obrovská a je všude.“ Těmito slovy uvádí svůj komentář pro server britského deníku The Guardian Nick Cohen. Velká Británie se možná bude muset připravit na situaci, kdy bude od Evropy izolovaná a v USA už nebude mít zdaleka tak silného spojence jako dřív. Spojené státy se prý dokonce mohou potenciálně stát nepřátelskou mocností, jelikož hrozí, že se Washington sblíží s Moskvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
HK ČR: Viceprezident Minář odlétá do Chile s 25člennou delegací podnikatelů
Předseda Senátu Milan Štěch spolu s pěticí senátorů v neděli odlétají na pětidenní oficiální návštěvu Chile. Setkají se se svými partnery z obou komor parlamentu, zástupci samospráv nebo ministrem zahraničí. Spolu s podnikatelskou delegací se zúčastní seminářů v různých regionech na podporu česko-chilských obchodních vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Debakl Bradáčové a nejen její
Usnesení Vrchního soudu v Praze ze 17. 10. 2016 v kauze David Rath není samo o sobě debaklem vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové. Ten se stal dříve. Ale v plné nahotě se ukázal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Šéf Pirátů napsal o Babišovi. Tihle dva pánové se do koalice asi nepohrnou
Předseda pirátů Ivan Bartoš se pořádně obul do majitele Agrofertu, šéfa hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše. Tento muž prý netuší, jak funguje internet, a co je ještě horší, netuší, jak funguje libovolná živnost. Je to pět úrovní pod hranicí jeho chápání, píše o Babišovi pirát. Druhý nejbohatší Čech prý dokáže jen jedno – honit se za ziskem. Navíc se zdá, že se Babiše kdekdo bojí, média nevyjímaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé už dobře vědí, že jim politici lžou. Petr Hampl promlouvá o manželech Romancovových a dalších vypečených rodinách
ROZHOVOR Sociolog Petr Hampl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozorňuje na opomíjené aspekty nového Centra proti dezinformacím na ministerstvu vnitra. Ministr Chovanec podle něj vysílá mladým lidem poměrně zřejmý vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Vládne nám vláda, která porušila Ústavu ČR a v níž je strana, která má exekuci
Vláda by měla okamžitě podat demisi. Jednak z důvodu porušení Ústavy a jednak proto, že ČSSD by měla být pozastavena činnost, protože proti ní byla nařízena exekuce a tím ČSSD porušila zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Politická korektnost je ta největší lež. Najednou zjistíme, že sedíme v kriminále s okovy na rukou. Aby se to nestalo, promlouvá Milan Knížák k národu skutečně od plic
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Profesor Milan Knížák v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nastínil svoji vizi budoucí totalitní společnosti. První znepokojivé náznaky však podle jeho názoru pociťujeme již v současnosti. „Šiřitelé dobra jsou ti největší demagogové světa. Politická korektnost je tou největší lží,“ konstatuje dále osobitý výtvarník, hudebník a performer Knížák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Žádné prolomené kódy. Stačila jedna fleška
Jan A. Mařenka se vydává po stopách "zapomenutého" zločinu, který dokládá exkluzivitu Protiproudu, a připomíná, že složité věci mohou mít často velmi jednoduché vysvětlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Polsko buduje domobranu proti Rusku
Poláci mají strach z Ruska. Svým obavám čelí mimo jiné i tím, že zakládají domobranu, která má v zemi fungovat pro případ, že by ruští vojáci prošli přes Ukrajinu až k polským hranicím. Podle informací serveru Lidovky.cz s posvěcením vlády vznikly prozatím tři brigády domobrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dálnice, co jezdí sama. Do dubna bude situace kritická, varovala expertka u Moravce
Hosty nedělního vysílání Otázek Václava Moravce byli ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa, ředitel Ústavu struktury a mechaniky a hornin Josef Stemberk a česká stavební inženýrka Miloslava Pošvářová. Tématem byla především výstavba dálnice D8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tam, kde zdraví je vášeň. U ZP 211
Vášeň je intenzivní, dlouhodobá emoce, která výrazně ovlivňuje myšlení a jednání člověka. Je zdrojem energie, vytrvalosti a vůle. Tahle charakteristika z Wikipedie nás, pojištěnce ZP 211 utvrzuje v přesvědčení, že jsme si vybrali správně. Proč? Protože nejlepší zdravotní pojišťovna roku 2015 a 2016 – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra se řídí heslem: Zdraví jako vášeň!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Co je to za Evropskou unii, kroutil hlavou Miloš Zeman. Není schopná vyhostit ani podezřelého teroristu a pak se jen diví
Prezident Miloš Zeman se ve svém novoročním rozhovoru na serveru Blesk.cz rozhovořil především o terorismu, Islámském státu i české politicie. "Nemáme schopnost deportovat podezřelé z muslimského terorismu, necháváme je na území EU a pak se divíme," zmínil mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Evropská unie dnes potřebuje politiky takového formátu, jakým byl Mario Soares
Vyjádření předsedy vlády Bohuslava Sobotky k úmrtí bývalého portugalského premiéra a prezidenta Mária Soarese
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Borski (STAN): Spolkový život má na vesnicích své nezastupitelné místo
Své o tom ví i starosta Hrádku Robert Borski (STAN), který na předvánočním zasedání obecního zastupitelstva veřejně poděkoval prostřednictvím předsedů místních spolků za jejich činnost pro obec Hrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Topolánek, Langer, Bursík... Vzpomínáte? Před deseti lety začali úřadovat ve vládě
Druhá vláda vedená tehdejším předsedou ODS Mirkem Topolánkem, kterou prezident Václav Klaus jmenoval 9. ledna 2007, se nerodila snadno. Hlava státu měla například i výhrady k tomu, že kabinetu, tvořenému občanskými demokraty, lidovci a Stranou zelených, chyběla většinová podpora ve sněmovně. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
A teď se budou dít věci. Američané to prý v Sýrii zabalili
Američané to prý zabalili. Píše to agentura AP při popisu situace v Sýrii. Spojené státy prý už ani nepředstírají, že by v syrském konfliktu hrály nějakou vedoucí roli. Tu převzaly Rusko, Turecko a také Írán. Administrativa Baracka Obamy prý už jen čeká na svůj konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Kázání ze mše k nedožitým 80 letům Václava Havla
Odkaz Václava Havla nás zavazuje, připomíná kardinál Duka bývalého českého prezidenta v kázání při příležitosti jeho nedožitých osmdesátin..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nechodím na jednání, ale dělám to proto, abych městu ušetřil. Ostravský radní z ČSSD ohromil své kolegy vážně míněným výrokem
Zastupitelé obvodu Ostrava-jih na svém předvánočním zasedání slyšeli něco, co asi hned tak znovu neuslyší. Z úst radního za ČSSD Rostislava Hřivňáka se totiž dozvěděli, že je vlastně pro město výhodnější, když příliš často nechodí do práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Chovancova stříkací pistolka, směje se Martin Komárek vnitráckému centru. Pak ale varoval před propagandistickými médii ruské vlády
ROZHOVOR „Jsme tak trochu v Kocourkově, kdy stát, kterému lidé nedůvěřují, jim bude říkat, čemu mají vlastně důvěřovat,“ říká poslanec a publicista Martin Komárek (ANO) ke vzniku nového Centra proti terorismu a hybridním hrozbám. S humorným nadhledem pak ještě dodává: „V této souvislosti jsem si vzpomněl na Saturnina, který si chtěl se svým dědečkem otevřít agenturu na uvádění románů na pravou míru, jak si všichni pamatujeme…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Bezpečnostní opatření v ČR
Od příštího týdne bude na celém území České republiky úroveň bezpečnostních opatření odpovídající prvnímu stupni ohrožení terorismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Milá CIA, tohle si přečti, ať se neztrapníš. Štěpán Kotrba připomněl nezapomenutelnou ostudu českého úřadu, který honil hackery
O tom, jak lze (ne)odhalit hackerské útoky, se na svém facebookovém profilu rozepsal mediální a politický analytik Štěpán Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Dálnice D3 - obchvat Českých Budějovic má zelenou
Již šest z devíti prioritních dopravních staveb má závazné stanovisko EIA. Jak slíbil ministr Brabec loni v červnu, MŽP ve lhůtě dvou měsíců od převzetí kompletních podkladů od Ředitelství silnic a dálnic ČR a Správy železniční dopravní cesty vydává závazná stanoviska k prioritním dopravním stavbám. Na těch se dohodla vláda s Evropskou komisí v průběhu roku 2016 [1]. 9 prioritních staveb z dohodnutého seznamu tak nemusí opakovaně projít procesem posuzování vlivů na životní prostředí, přestože jim bylo stanovisko EIA vydáno před mnoha lety, ještě podle předvstupního zákona o EIA z roku 1992. Na cestě k vydání stavebního povolení je ode dneška i stavba dálnice D3 – obchvat Českých Budějovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Německý ministr chce znovu prověřit všechny uprchlíky. Lidé na to mají právo, říká
Podle německého ministra pro hospodářskou spolupráci a rozvoj Gerda Müllera je potřeba znovu prověřit všechny uprchlíky, kteří vstoupili na území země v posledních dvou letech. Píše to alespoň server PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Novinářka se nechala vyfotografovat s puškou "na isisáky". Naprostý cynismus, nadávají jí kolegové
Kritika se snesla na novinářku Lenku Klicperovou, jež se nechala vyfotit s útočnou puškou v Sýrii. Fotografie je uveřejněna v publikaci Islámskému státu na dostřel II, kterou novinářka sama napsala. O fotografii píše server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Andrej Babiš nemluví pravdu. O vzniku udavačského webu věděl
Petr Fiala na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To nebyla moč, to byl čaj. Debata, která se Moravcovi v závěru totálně vymkla
V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize proti sobě zasedli současný ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a někdejší ministr obrany Alexandr Vondra (ODS). Možná proto, aby debatu trochu oživil, držel Moravec oba hosty poněkud v chladu. Výměna názorů byla i tak dost žhavá. Hosté svorně zkritizovali odcházející americkou administrativu Baracka Obamy. Vondra nakonec prozradil, zda se v České televizi pije moč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Moderní bláznění
Na světě je všechno v neustálém pohybu. A samozřejmě taky blázni. Vzpomínám si na psychiatrické stáže, které jsem před padesáti lety absolvoval na brněnské klinice. Přestože v té době už nebyli šílenci chováni v okovech jako v dávných blázincích, nechyběly tam svěrací kazajky a elektrické šoky a setkali jsme se tam občas třeba s převtěleným Napoleonem Bonaparte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: 40 let biosférické rezervace Třeboňsko
Třeboňsko bylo vyhlášeno jako biosférická rezervace v rámci programu Člověk a biosféra (MAB) UNESCO již v roce 1977, tedy o dva roky dříve než CHKO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nic jsem o tom udavačském webu nevěděl, přísahal Babiš na zdraví svých dětí. Teď se zjistilo, že jeho osobní poradce prosazoval práskání už před rokem
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) znovu a znovu prohlašuje, že nevěděl nic o „udavačském webu“ k EET. A pokud o něm snad věděl, rozhodně neposvětil jeho zřízení, jak to tvrdí předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Babiš se zaklínal zdravím svých dětí, že je v celé kauze nevinně a rozhodně nikdy nelže. Vychází však najevo, že Babišův poradce mluvil o „udávání“ již v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Finové volili Miss a vítězka mnohé překvapila. Jiří X. Doležal v tom vidí zajímavou inspiraci i pro nás
„Inspirujme se a dovážejme do Česka více černošek,“ poznamenal ve svém komentáři na serveru Reflex.cz k černošské miss ve Finsku Jiří X. Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Všechny vyspělé státy sledují dezinformace, říká Helena Langšádlová. A potřebujeme prý také aktivnější soudy při rušení webů
ROZHOVOR Na internetu a na sociálních sítích se v poslední letech objevuje mnoho dezinformací, myslí si místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová. „Žel je to tak, že v tuto chvíli je Česká republika především pod útokem ruského vlivu, který umně využívá nových sociálních sítí k šíření mnoha dezinformací,“ prozradila ParlamentnímListům.cz. I proto podporuje vznik Centra proti terorismu a hybridním hrozbám. Kromě toho je zastánkyní i občanského vzdělávání. „Abychom rozuměli fungování demokracie, měli vyvinutější kritické myšlení a podobným propagandám nepodléhali,“ doplnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kancelář ombudsmanky přijala více stížností na hluk z dopravy
Kancelář veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové loni přijala více stížností na hluk i vibrace z dopravy, týkaly se silniční i železniční dopravy. V roce 2015 vyřizoval zástupce ombudsmanky 12 stížností na hluk z pozemní dopravy, loni 17. ČTK to řekla mluvčí kanceláře Iva Hrazdílková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT: Řídící orgán OP VVV vyhlásil vloni výzvy za více než 40 miliard korun
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) vyhlásilo v uplynulém roce celkem 23 výzev pro předkládání žádostí o podporu za více než 40 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Výzva pro pana profesora Höschla, aby zvážil kandidaturu na prezidenta ČR
Rádi bychom předešli situaci, kdy nás reprezentuje osoba s tyranským, sebevražedným či přinejmenším zpátečnickým chováním. Potřebujeme někoho, kdo má v životě jasno, nebojí se říci svůj názor a je ochotný se za druhé postavit. Někoho, kdo se snaží používat kritický rozum, má svědomí a hovoří o věcech tak, jak jsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda projedná smlouvu se Slovenskem o pomoci při ochraně nebe
Česko a Slovensko by si mohly vypomáhat při ochraně vzdušného prostoru. Počítá s tím smlouva, kterou bude v pondělí schvalovat vláda. Piloti by mohli zasáhnout i zbraněmi například ve chvíli, kdy by teroristi unesli civilní letadlo a chystali se s ním zaútočit. Slovenská vláda už s dokumentem vyslovila souhlas. Pokud tak učiní i kabinet premiéra Bohuslava Sobotky, bude smlouva předložena ke schválení oběma parlamentům a následně prezidentům k ratifikaci. Platit by mohla v polovině roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Pandur za 103 milionů? Neslýchané!
Ministerstvu obrany poroste každý rok rozpočet o deset procent, což mu dává prostor k nebývalému zvýšení frekvence i hodnoty nákupů vojenského vybavení. A samozřejmě to také dává možnost nakupovat zbraňové systémy a materiály, které nepotřebujeme, za ceny, které jsou neakceptovatelné. Tak je to i v případě nákupu nových Pandurů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hele, kriple, tohle nesmíš říkat. Tož ti rozkopeme a zadrátujeme držku. Tak dopadlo vyřvávání o pravdě a lásce, žasne senátor Doubrava
ROZHOVOR „CTHHMV je sebevražedný výstřel. U voleb to lidem kolem Chovance a Sobotky voliči sečtou,“ říká senátor Jaroslav Doubrava. V souvislosti s „Chovancovým centrem“ mluví stejně jako například prezident Zeman o cenzuře. „Pokud nás někdo chce poučovat, co číst a co nečíst, co je a co není košer, není to primitivní?“ ptá se Jaroslav Doubrava. Vyjádřil se i k informacím, které dostáváme, nebo nedostáváme například ohledně migrantů. „Mám pocit, že zde probíhá sluníčkářsky typicky zaměřená propaganda proti faktům,“ míní senátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nadáváte Rusům a ani nevíte, co to znamená "hacker". Ladislav Jakl dal průchod znechucení
Tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl se ve svém krátkém komentáři zamyslel nad významem slova hacker. Učinil tak v souvislosti s kauzou kolem amerických prezidentských voleb, kdy údajně hackerské útoky a odhalení e-mailů demokratické kandidátky Hillary Clintonové ovlivnily jejich výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Štěpán: Rok 2017 ukáže, kdo bude v ČR vítěz a kdo poražený na řadu příštích let
Česká ekonomika dle médií a politiků vzkvétá, ale ve společnosti se šíří obavy, pesimismus a strach. Jak je to možné v době, kdy i přebytek státního rozpočtu za rok 2016 je rekordní?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Připustíme, aby nás nějaká příští vláda zavlekla do „tvrdého jádra“ EU?
V nadcházejících několika letech nás čeká zásadní střet o budoucnost ČR v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Celník Rousseau poslední týden denně až do 20 hodin
Výstava Celník Rousseau: Malířův ztracený ráj končí již 15. ledna. V posledním týdnu ji můžete navštívit v prodloužené otevírací době.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Radek Pokorný: Progresivní IKEA, uvědomělá Spořitelna a korektní LEGO. Zavedeme volby peněženkou?
Radek Pokorný si všímá vzedmutých emocí kolem jednoho reklamního katalogu německého obchodního řetězce i dalších politických aktivit firem u nás a v zahraničí, které jsou propojeny s ideologií establishmentu - i toho našeho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Žasli jste nad dojemnou písní pro Schapira? Kauza pokračuje, její autor nám napsal
Písničkář Quido Czerny poděkoval čtenářům ParlamentníchListů.cz za sledování jeho tvorby. Jeho poslední píseň na rozloučenou americkému velvyslanci Andrew Schapirovi už zhlédly čtyři tisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC: Informace o konání předběžné tržní konzultace (vysokorychlostní trať Praha – Brno - Břeclav)
Správa železniční dopravní cesty, státní organizace, se sídlem Praha 1 – Nové Město, Dlážděná 1003/7, PSČ 110 00, IČO 709 94 234 (Zadavatel), požádala Asociaci pro rozvoj infrastruktury (ARI) o součinnost v souvislosti s přípravou zadávacího řízení na zadání veřejné zakázky, s předpokládaným názvem „Studie proveditelnosti vysokorychlostní trati Praha – Brno - Břeclav“ (Veřejná zakázka).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Ochrana lidských práv neztratila na aktuálnosti pádem komunismu
Jiří Pospíšil na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SÚJB: Příručka o radiační ochraně
Státní úřad pro jadernou bezpečnost připravil společně s Vědeckým výborem zřízeným při OSN pro zkoumaní účinků ionizujícího záření (UNSCEAR) příručku o radiační ochraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Jen pár vzpomínek dítěte sedmdesátých let
Je dnes módou vzpomínat na socialismus více či méně tendenčně. Od toho jsem se níže zkusil zcela oprostit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Občanský pochod pro Aleppo vstupuje do ČR
V pondělí 9.1.2017 mezi 10.-12. hodinou vstoupí u obce Petrovice na území ČR mezinárodní Občanský pochod pro Aleppo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Důsledek EET? Vyšší daně
Kolikrát jsme slyšeli od představitelů ministerstva financí, že EET se v České republice zavádí podle chorvatského modelu? Tuším, že minimálně tisíckrát...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanci budou hlasovat o Lex Babiš a o možných změnách v EET
Sněmovna bude opět rozhodovat o takzvaném Lex Babiš, který vetoval prezident Miloš Zeman. Na první letošní schůzi bude schvalovat vládní daňový balíček, jehož prostřednictvím chtějí někteří poslanci měnit i elektronickou evidenci tržeb (EET). Dolní komora bude hlasovat také o zavedení týdenní otcovské dovolené, o změnách v kontrole zpravodajských služeb a o reformě financování škol. Schůze začíná v úterý odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Klaus na Primě v plné síle: Tomu se usmívám. Že by hackeři ovlivnili volby, to rozumný člověk nemůže myslet vážně
Exprezident Václav Klaus se prý jen usmívá, když slyší o údajných ruských pokusech ovlivnit americké volby. Každý rozumný člověk musí vidět, že je to nesmysl. Nejen tato slova pronesl v nedělní Partii FTV Prima. Kromě toho konstatoval, že migrační krizi zapříčinilo rozhodování evropských pseudoelit, a zastal se údajně démonizované francouzské političky Marine Le Penové. Pokud jde o českou politickou scénu, nešetřil kritikou nad levicovými „-ismy“, počínaje EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
František Dostál: Čmáralové versus grafiťáci
Strážníci při svém vytížení ohledně blbě zaparkovaných aut dokázali během roku odchytit přes stovku čmáralů, kteří si hrají na tzv. grafiťáky, co ale navyšují škody na zdech pražských domů. I těch historických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pamětník Jaroslav Bašta: Dnešní situace připomíná atmosféru při vzniku Charty 77
Jaroslav Bašta u příležitosti 40. výročí zrodu Charty 77 dospívá k jednomu klíčovému závěru. Dnešní situace je podle jeho názoru hodně podobná té tehdejší. Tehdy signatáři hájili právo skupiny The Plastic People of the Universe. Dnes je třeba hájit toto právo znova, protože odlišné názory jsou vystaveny kritice. Stačí se podívat na Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám Milana Chovance (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Voda jako strategická surovina
Pokusy o regulaci vodárenství jsou otázkou, o které se dá diskutovat. Nyní jsou ceny regulované prostřednictvím cenových výměrů ministerstva financí a kontroly provádí Finanční ředitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zaorálek dnes přijme japonského ministra zahraničí Kišidu
Japonského ministra zahraničí Fumia Kišidu dnes v rámci jeho návštěvy České republiky přijme jeho protějšek Lubomír Zaorálek (ČSSD). V Černínském paláci by měli v podvečer hovořit o mezinárodní politické situaci, hospodářské spolupráci nebo možné návštěvě českého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v Japonsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
MZV: Paříž se od ledna 2017 stane zónou s omezeným provozem
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že dne 15. ledna 2017 se Paříž stane první plnohodnotnou zónou s omezeným provozem ve Francii. Vozidla, která se budou ve vnitřní Paříži ve stanovenou dobu pohybovat, budou muset mít od uvedeného data francouzskou emisní známku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Navzdory podmínkám policisté fungují na jedničku
První velké přívaly sněhu způsobily komplikace v dopravě v celém Libereckém kraji. Policisté vyjíždějí denně k několika desítkám nehod, kolizí na silnicích je oproti běžným dnům až o osmdesát procent více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Pod lampou - kritika Halíka, 12. část
Dvanáctá část interview doplněná komentářem sekretářů Byzantského katolického patriarchátu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Odráží se české stavebnictví ode dna?
Tuzemské stavebnictví v listopadu celkem pozitivně překvapilo, ovšem jen v kontextu svého mizerného výkonu z poslední doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pro tátu je tenhle kretén, tamten kretén a ten třetí taky. Hovoří Klaus junior
Václav Klaus mladší vstoupil do ODS teprve před rokem. Nyní ve straně bojuje o co nejvyšší místo na pražské kandidátce do parlamentních voleb. Mimo jiné také založil nový think-tank – Centrum pro občanské svobody. Rozhovor s ním přinesl server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Galerie Písecká brána: Pozvánka na autorskou výstavu Hugo Kysilky
„Pohodáři všech zemí spojme se, aneb Druhé vztyčení rudých trenýrek, tentokrát na hoře Říp“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Občany jsem informovala o plánované stavbě úseků D6
Historicky první Den s hejtmankou přilákal na Krajský úřad Karlovarského kraje bezmála třicítku lidí. Obyvatelé našeho regionu řešili s hejtmankou Janou Vildumetzovou problémy týkající se zaměstnanosti v kraji i dopravní dostupnosti některých oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bakalův novinář: Charta 77 byla jako neziskovka. Oboje nenávidí stejní lidé ze stejných důvodů
„Charta 77 byla neziskovka,“ napsal si na svůj twitterový účet ve dnech oslav 40. výročí Charty 77 redaktor Jan Lipold ze serveru Aktuálně.cz miliardáře Zdeňka Bakaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
SZIF zahájil příjem žádostí o mimořádnou podporu na snížení produkce mléka
Žádosti o platbu mimořádné podpory na snížení produkce mléka v rámci 1. kola se přijímají na centrálním pracovišti SZIF (dále jen „Fond“), Ve Smečkách 33, Praha 1, PSČ 110 00. Žádosti je nutné doručit na Fond do 14. 2. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Průmysl výborně, export velmi dobře, stavebnictví nedostatečně
Výborná čísla zaznamenala v Česku v měsíci listopadu průmyslová výroba, která vykázala meziroční růst sedm procent. Také index nákupních manažerů na měsíc prosinec ukazuje silnou poptávku po průmyslových výrobcích, a lze tedy očekávat, že čtvrté čtvrtletí loňského roku nezhorší celkový výhled na optimistická čísla v roce 2016, a to kolem úrovně 2,5 % růstu HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
České dráhy: Do Německa supervýhodně!
V lednu a v únoru můžete opět využít supervýhodné ceny jízdenek například do Drážďan, Berlína, Frankfurtu nebo Hamburku...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Po tomhle Merkelovou trefí šlak. Promlouvá tvůrce úspěšné migrační politiky Austrálie
Prezidentský kandidát Michal Horáček před pár dny v televizní diskusi se zakladatelem Realistů Petrem Robejškem tvrdil, že žádná země na světě není schopná ochránit své mořské hranice. Austrálii se to ovšem povedlo. Jeden z architektů úspěšné australské migrační politiky, Jim Molan, nyní tvrdě kritizuje EU za její neschopnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
V zavedených demokraciích občan dávno ví, že jsou jeho názory moci u prdele. Krajan Jírovec srovnává ideje Charty 77 s realitou dnešního světa
JINÝMA OČIMA Chartisté se nemají za čím ohlédnout, a tak se připomínají připitomělým happeningem. K tomu lze říct jen jedno: „Když vás zajímají jen pomníčky a vzájemné plácání po ramenou, táhněte ke všem čertům a už tam zůstaňte.“ Tak drsně se postavil k výročí čtyřiceti let od zveřejnění dokumentu Prohlášení Charty 77 biolog Jiří Jírovec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Novoroční otázky a odpovědi
Nebudu odpovídat na došlé otázky týkající se vnitřní politiky ČR již proto, že vnitřní politika je dnes většinové závislá od zahraniční politiky státu, ta od dění jedné velmoci a minimálně dvou regionálních velmocí ve světě, pominu-li pravdu západních masových mediíí, že za všechno může prezident Putin. Co nás pravděpodobně čeká od USA?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ÚKZÚZ: Upozornění na povinnost podání prohlášení k 15. lednu
Vážení vinaři, vinohradníci a zástupci vinařské veřejnosti, upozorňujeme na blížící se datum 15. ledna 2017 (letos do 16. ledna), které je posledním dnem termínu pro doručení Prohlášení o produkci a Prohlášení o sklizni k 31. 12. 2016 našemu ústavu. Splnění této povinnosti je jednou ze základních podmínek pro přiznání dotačních podpor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Zastupitelé pochopili, že cílem není vlastnit hokejový klub
Zastupitelé města Pardubic schválili nákup majoritního akciového podílu hokejového klubu HC Dynamo Pardubice. Pro hlasovalo 29 zastupitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SFŽP: Aktualizovali jsme Pravidla pro žadatele a příjemce podpory
Aktualizovali jsme Pravidla pro žadatele a příjemce podpory v Operačním programu Životní prostředí pro období 2014-2020 (dále Pravidla) s účinností od 5. ledna 2017. Detailní přehled provedených změn je uveden v kapitole A dokumentu (tabulka Přehled změn). Ustanovení části B Pravidel platí pro nové výzvy k termínu jejich vyhlášení, ostatní části Pravidel jsou platné pro jednotlivé fáze administrace žádostí a realizace projektů od 5. ledna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč budu hlasovat o novele zákona o střetu zájmů proti vetu prezidenta
Novela zákona o střetu zájmů je dobrá, protože ze současného bezzubého zákona se snaží řešit každodenní střety zájmů českých politiků. A opravdu se to netýká pouze ministra financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
SÚKL: Informace o odcizení léčivých přípravků ve Švédsku
Švédská regulační autorita informovala SÚKL o krádeži léčivých přípravků z lékárny ve Švédsku. Celkem bylo odcizeno 179 balení léčivých přípravků, ke krádeži došlo 25. 12. 2016. Všechna balení byla ve švédské jazykové verzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Feranec (ANO): Zájem o aktivní angažmá v politice je malý
Na slovíčko s předsedou oblastní organizace Olomouc Milanem Ferancem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Proč nejdu s odpadovým proudem
Na začátku mé plavby modrým oceánem bez jediné známky probádání, se mne téměř každý ptal, proč jsem se rozhodl se nezabývat managementem odpadu, tak jak to dělají ostatní. Nejčastěji se mne na to ptali lidé z vedení samotných odpadových firem, kterým jsem na počátku nabízel spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Nárazový vítr a mokrý sníh může způsobit pád stromů a větví
Upozorňujeme návštěvníky lesa, že dnešní silný vítr a mokrý sníh může způsobit náhlý pád stromů či větví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Na garantovaný příjem nejsme připraveni, vedlo by to ke krachu státu
Finsko jako první stát EU testuje garantovaný příjem. Přelomového pokusu se zúčastní čtyři tisíce nezaměstnaných, půlka z nich bude dostávat peníze bez ohledu na to, jestli si práci najdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Poděkování čtenářům PL.cz od Quida Czerného
Dopis čtenářům ParlamentníchListů.cz od zpěváka Quida Czerného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Žádní uprchlíci, nájezdníci to jsou. Mají drahé mobily, ale berou dávky na osm identit. Všimněte si, jak plíživě ustupujeme i v kultuře, nabádá poslanec Fiedler
ROZHOVOR „Kdyby byly uvaleny sankce na obchod s municí a zbraní tak důsledně, jak to evropské společenství uplatňovalo vůči Rusku, tak by Islámský stát neměl čím střílet,“ říká nezařazený poslanec Karel Fiedler. Imigranty nazývá nájezdníky a tvrdí, že skuteční uprchlíci se nacházejí v okolí konfliktů. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň prohlásil, že Angela Merkelová je neštěstím pro Německo i Evropu, která napáchala spoustu nedobrých věcí a čím dříve skončí na politickém poli, tím lépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad práce ČR: Při odklízení sněhu mohou pomoci i nezaměstnaní
Starostové obcí, které se potýkají s přívaly sněhové nadílky, se mohou obrátit na Úřad práce ČR. Všechna jeho kontaktní pracoviště v dotčených regionech úzce spolupracují a jsou připravena vyjít jim maximálně vstříc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se s tím nepáral: Pohrdám exhibicionisty, co onanují před kamerou. Jako by si v parku před ženou rozepínal kabát
Prezident Miloš Zeman se ve svém novoročním rozhovoru na serveru Blesk.cz rozhovořil především o terorismu, Islámském státu i Spojených státech amerických. „Mám přátelský vztah s čínským prezidentem, mám přátelský vztah s ruským prezidentem, a byl bych rád, abych měl přátelský vztah i s americkým prezidentem,“ sdělil mimo jiné Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Jací hackeři??
Líbí se mi, jak manipulátoři v souvislosti s provalením skandálních imejlů kolem Clintonové vnutili světu slovo „hacker“. Přitom o hackerství vůbec nejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist