Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.597x, což odpovídá cca 83.329-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Děti a dívky jsou muslimskými přistěhovalci napadány i znásilňovány a policie to tají. Není tu bezpečno a nedá se zde žít. Lidé emigrují. Čech žijící ve Švédsku podává otřesné svědectví
ROZHOVOR Tlumočník, překladatel, někdejší evangelikální misionář a bývalý exportní manažer Patrik Miloš Popp, který žil po mnoho let ve Švédsku, říká, že někteří Švédi na internetu píší, že radši ze Švédska emigrují kvůli bezpečnosti. „Obzvláště ti, co mají děti, stojí před hrozbou, že jejich děti budou ve školách, na ulicích a ve volnoaktivitních střediscích imigranty napadány, mláceny a dívky i děti muslimskými přistěhovalci osahávány a znásilňovány,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Je KDU-ČSL ještě křesťanská? Po vyjádření ministra Hermana a europoslance Svobody stěží
Pokud si poslechneme nebo přečteme poslední vyjádření některých čelných představitelů KDU-ČSL, jmenovitě ministra Daniela Hermana nebo europoslance Pavla Svobody, vyvstává základní otázka, jaké hodnoty hájí dnešní vedení KDU-ČSL?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO To si děláte prdel! Vy jste mi to rozbil! Rozhovor mezi Policií ČR a zastaveným řidičem, který musíte vidět
Podnikatel, bloger a někdejší kandidát Strany svobodných občanů Damir Špoljarič sdílel na serveru YouTube video, ve kterém poukazuje na práci policistů. Podle jeho slov jej bezdůvodně zastavili a následně hledali záminky k šikaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdroj: Mocný přítel Sobotky měl skandální schůzku. Tak hlasitou, až se restaurace otáčela
Předseda Vrchní soudu Jaroslav Bureš má problém. Jak uvádí Lidové noviny, jež spadají do vlastnictví ministra financí Andreje Babiše (ANO), v září loňského roku soudce poobědval s vlivným advokátem. A to přítelem premiéra Bohuslava Sobotky, advokáten Radkem Pokorným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nezaměstnanost je nízká, lidé by si měli říct o navýšení mezd
„Dnes Úřad práce zveřejnil nové údaje o nezaměstnanosti. V České republice bylo na konci prosince 2016 evidováno 381 373 uchazečů o zaměstnání. To je vzhledem k zimnímu období a konci sezonních prací velmi dobrý výsledek. Oproti stejnému období před rokem se jedná o snížení počtu nezaměstnaných o 71 745 osob. Podíl nezaměstnaných osob činí 5,2 %, což Českou republiku řadí na špici v rámci celé Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 2 – Ztroskotanci a samozvanci, vzor 2017
PŘÍBĚHY S OTEVŘENÝM KONCEM Tentokrát se v našem zpětném zrcátku do nedávné „sedmičkové“ historie podíváme na událost starou čtyřicet let. 12. ledna 1977 pod titulkem „Ztroskotanci a samozvanci“ vyšel v Rudém právu článek odsuzující signatáře Charty 77. Článek byl plný velmi emocionálních obrazů a metafor, jmenovitě označoval nepřátele tehdejšího režimu a účtoval s nimi jako s nepotřebným odpadem kazícím naše tehdejší světlé zítřky. Po několika letech tzv. normalizace se v jazyce a slohu tohoto článku vrátila pamětníkům dobře známá nota propagandistické rétoriky 50. let, tedy epochy nejurputnějšího boje proti vnějšímu, ale hlavně vnitřnímu nepříteli. Lexikum propagandy je totiž stále stejné: nemaje argumentů, uchyluje se k jakési perverzní citovosti, jíž doufá zapůsobit na publikum a získat jeho duši jak ďábel tu Faustovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda schválila strategii hospodářské pomoci strukturálně postiženým regionům
Na dnešním jednání jsme schválili zásadní dokument, který má za cíl obnovit dlouhodobě zanedbané a strukturálně postižené regiony České republiky. Strategický rámec hospodářské restrukturalizace Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje obsahuje návrh postupu, jak těmto regionům pomoci zlepšit hospodářskou i sociální situaci. Ty povedou k naplňování jedné z vládních priorit, mezi něž patří snižování sociálních a ekonomických nerovností v zemi. Jsem toho názoru, že ekonomický růst by měli pociťovat všichni obyvatelé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ROP Jihozápad povede i nadále Ivo Grüner
Politikem, který bude v příštích čtyřech letech předsedat Regionálnímu operačnímu programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), zůstává i nadále náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner. Jeho zástupcem se stal první náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola. Dnes o tom rozhodli na svém ustavujícím zasedání v Písku členové Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který je jedním z orgánů ROP Jihozápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Ti zmetci politici nás už zase chtějí okrást
Po více jak dvaceti letech tunelování národního majetku, jeho rozprodávání hluboko pod cenou i nezastíraného rozkrádání by se mohlo zdát, že v této zemi už nic opravdu cenného není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Schapiro jde od válu. Že přijede Ivana Trumpová? Máme šokující novinu, bude to jinak
Bývalá manželka zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana se velvyslankyní v České republice nestane. ParlamentníListy.cz to alespoň zjistily ze dvou na sobě nezávislých zdrojů. Trump si prý v Česku přeje člověka zkušeného například i v bezpečnostní oblasti, protože vnímá Prahu jako důležité místo ve své východní politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Plénum Nejvyššího soudu schválilo stanovisko k elektronické komunikaci mezi soudy a účastníky řízení
Plénum Nejvyššího soudu schválilo ve čtvrtek 5. ledna 2017 Stanovisko k podáním činěným v elektronické podobě a k doručování elektronicky vyhotovených písemností soudem, prováděnému prostřednictvím veřejné datové sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Náměstek Mariánek: Mnozí bezdomovci neprojevují o nabízené možnosti zájem
Problematika bezdomovectví se dotýká všech větších měst v ČR. S ohledem na tuto skutečnost město Ostrava dlouhodobě podporuje nestátní neziskové organizace a má vytvořenou komplexní síť sociálních služeb. Mimo to každoročně začátkem zimy startuje tzv. „Zimní program“. V případě nepříznivého počasí (noční teploty klesnou pod 0°) a naplněnosti kapacit nocleháren je tento program spuštěn. Organizace (přehled je v závěru TZ) navyšují kapacity, aby pokryly aktuální potřeby klientů. Intenzivnější je také terénní sociální práce, při níž sociální pracovníci vyjíždějí do lokalit s větší koncentrací bezdomovců a poskytují poradenství a odkazují klienty na organizace, kde mohou získat teplé jídlo, nápoje, deky či přenocovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Matěj Čeleš: Očekávám, že nezaměstnanost bude lámat rekordy
Komentář k údajům o nezaměstnanosti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Otrokářství se v České republice stává realitou
V médiích se objevila informace, která mimo jiné hovoří o tom, že k tomu, aby si lidé „zasloužili“ příspěvek na živobytí, budou podle senátní novely zákona o hmotné nouzi muset odpracovat pro veřejné blaho nejméně 20 hodin měsíčně. Kdo odpracuje 30 hodin měsíčně, může si přijít „až“ na 605 korun navíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Uprchlíci: Děsivá a podrobná zpráva ze Švédska. Od Češky, která dřív hájila „multi-kulti“
Hostem moderátora Martina Veselovského v diskusi na internetové televizi DVTV byla česko-švédská spisovatelka a novinářka Kateřina Janouchová. Ve Švédsku podle jejích slov roste kriminalita, mnoho migrantů nemá pasy a úmyslně se vydává za děti, aby získali lepší sociální dávky. Řada migrantů prý naletěla pašerákům, kteří jim slibovali nesplnitelné. Řada policistů chce údajně opustit práci a někteří Švédové chtějí dokonce odejít ze země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Já žiju celý život na vesnici! Ministr Jurečka se důrazně ohradil proti Zemanovi
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) zareagoval na svém facebookovém profilu na slova hlavy státu Miloše Zemana, která uvedl pro server Blesk.cz v souvislosti s přebytkem rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Je to prostě k smíchu. Flek pro skupinu aktivistů? Docent z Masarykovy univerzity rozmetal Chovancův „úřad pro pravdu“ a sdělil, o co ve skutečnosti jde
ROZHOVOR Činnost Centra proti terorismu a hybridním hrozbám Ministerstva vnitra a jeho označení nějaké zprávy za dezinformaci může mít opačný než zamýšlený efekt a fungovat jako poutač na takové médium. Upozorňuje na to sociální antropolog Giuseppe Maiello, který na Masarykově univerzitě přednáší teorii komunikace a etiku a zároveň je expertem Pirátské strany na média. Této podivné instituci půjde prý nejspíš o to zavést nějakou formu autocenzury uživatelů internetu, aby si jako dobří občané západní civilizace takové médium sami zakázali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prase, hovado, bídák. Zdeněk Zbořil odpovídá na sprostoty s básníkem a má vzkaz pro Sobotku i Chovance
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Ryba smrdí od hlavy, a tak by vedoucí představitelé EU a členských států měli být pohnáni k odpovědnosti za to, že nechrání své občany před „božími bojovníky“. Politolog Zdeněk Zbořil tak reaguje na slova prezidenta Miloše Zemana o neschopnosti Evropské unie bránit svoje hranice. K tvrzením zpravodajských služeb USA, že tamní prezidentské volby ovlivnili ruští hackeři, v nadsázce poznamenává, že klidné spaní nemusí mít ani Bohuslav Sobotka v obavách, jestli se neprovalí, jak to bylo s OKD a Zdeňkem Bakalou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ve čtvrtek začne v Nemocnici Strakonice platit zákaz návštěv
Téměř dvacetiprocentní nárůst akutních respiračních onemocnění během prvního lednového týdne v Jihočeském kraji nutí další nemocnice k vyhlášení zákazu návštěv. Po českobudějovické, táborské, jindřichohradecké zavádí stejné opatření také Nemocnice Strakonice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Slovenský prezident Kiska vyznamenával. Dočkal se i Kocáb
Slovenská republika se zrodila 1. ledna 1993. U příležitosti vzniku státu slovenští prezidenti tradičně udělují státní vyznamenání. Nejinak je tomu i v případě prezidenta Andreje Kisky. Ačkoli uděloval vyznamenání až. 9 ledna, ocenil celkem 20 osobností. Mezi nimi i Michaela Kocába.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Sociální bydlení - znovu a lépe, prosím
Ano, kritizovala jsem se svými kolegy původní návrh zákona o sociálním bydlení ministryně Marksové, a to především pro nelogické zatížení obcí s velkou odpovědností a s nulovou možností ovlivnit vývoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Úřad na ochranu hospodářské soutěže opětovně pokutoval zakázané dohody mezi mobilními operátory Vodafone a O2
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (dále jen „Úřad“) uložil svým prvostupňovým rozhodnutím ze dne 22. prosince 2016 pokuty v úhrnné výši 99 085 000 Kč mobilním operátorům Vodafone Czech Republic a.s. a O2 Czech Republic a.s. za protisoutěžní dohody ve Smlouvě o propojení sítí. Rozhodnutí není pravomocné, jeden z účastníků již proti němu podal rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jana Bobošíková je ve varu z Chovancova „nástroje politické propagandy“: Časem se může proměnit v obávané místo cenzury a perzekuce!
ROZHOVOR „Vládní rozhodnutí o zřízení ministerského útvaru na třídění a označování pravdivých a nepravdivých informaci je nástrojem politické propagandy, ať ho udělá jakákoliv vláda – zelená, rudá, modrá nebo oranžová,“ uvádí někdejší europoslankyně a bývalá kandidátka na prezidentský post Jana Bobošíková. Své vyjádření pak ještě doplňuje: „Od vyhodnocování hrozeb a dezinformací máme bezpečnostní služby, od objektivního informování média, zejména veřejnoprávní. A lidé mají zdravý rozum.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Až 15 milionů nezaměstnaných Afričanů. Rakouské vojenské zpravodajství varuje před novou masivní migrační vlnou
„Migrační krize zdaleka neskončila,“ varuje rakouské vojenské zpravodajství. Domnívá se, že v příštích letech přijdou vlny ekonomických migrantů ze západní Afriky. Informoval o tom server MoneyMAG.cz na základě německého listu Bild.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Exministr Balvín dostal podmínku v kauze prodeje zámku Českého rozhlasu
Za korupci související s prodejem zámku Českého rozhlasu v Přerově nad Labem dostali bývalý ministr kultury Jiří Balvín, někdejší náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu Michal Koliandr a podnikatel Jan Hnilica desetiměsíční podmínku. Každý má zaplatit také peněžitý trest 240 000 korun. Rozhodl o tom dnes Obvodní soud pro Prahu 2. Rozsudek není pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Sigmar Gabriel chce boj s islamisty
Šéf SPD a vicekancléř SRN Sigmar Gabriel v rozhovoru pro týdeník „Der Spiegel“ hovoří o „nulové toleranci vůči muslimským kazatelům rozsévajícím nenávist“ a o „kulturní válce“ s islamisty. Vyslovuje také názor, že je třeba zavírat mešity salafitů a duchovní vyhošťovat z Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Petránek je nelidské hovado a kreatura! ParlamentníListy.cz jednou někoho zabijí, nadává Jan Čulík a bere si na pomoc...
Publicisté z Britských listů se opět pohoršují nad novinářem Janem Petránkem a ParlamentnímiListy.cz. Jan Čulík s Danielem Veselým pokračují ve snášení vulgarismů, hovoří o trestných činech a dokonce viní novináře s více než šedesátiletou praxí z podněcování k válečným zločinům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jak rozpoznat rakovinu hlavy a krku, radí primář a zdravotní ředitel Protonového centra MUDr. Jiří Kubeš
Že ještě vůbec nevíte, co to je rakovina hlavy a krku a kde v těle může nádor vzniknout? Rakovina hlavy a krku může postihnout každého z nás. Co to vůbec je? Národní onkologický registr zahrnuje pod pojem rakoviny hlavy a krku nádorové postižení rtů, dutiny ústní, hrtanu, hltanu, nosohltanu, dutiny nosní i dutin paranazálních a postižení slinných žláz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO ve jménu slušných občanů, proti islámským vrahům a EU. Přináší Daniel Landa
O předsedovi Evropské komise Jeanu-Claudu Junckerovi se šíří po sociálních sítích další video. A mimochodem jej sdílí i jeden slavný zpěvák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Korupce je problém a nic se na tom nezmění, myslí si většina Čechů
Jednoznačná většina občanů (87 %) považuje korupci za jeden z největších problémů naší země. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Díky Národnímu informačnímu systému IZS jsou záchranáři rychlejší a efektivnější
Národní informační systém integrovaného záchranného systému (NIS IZS), jehož realizaci kontroloval Nejvyšší kontrolní úřad, umožňuje dokonalejší příjem tísňových volání, efektivní vysílání sil a prostředků, a hlavně koordinaci a rychlou komunikaci mezi jednotlivými složkami integrovaného záchranného systému. To vše přispívá ke zvýšení kvality veřejné služby poskytované občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Elektromobily jsou oproti běžným motorovým vozidlům výrazně ekonomičtější
Ministerstvo průmyslu a obchodu realizuje program „Nízkouhlíkové technologie“, který má za cíl rozvoj inovativních technologií pro oblast energetiky v České republice. V rámci těchto aktivit dnes převzal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek od prezidenta Hyundai Motor Czech Byung Kwon Sira a generálního ředitele Hyundai Motor Czech Vladimíra Vošického na základě smlouvy o pronájmu do půlročního užívání elektromobil Hyundai IONIQ Electric.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Kámen z lomu Dobkovičky lze odvážet po kolejích, jsou vzdálené jen pár set metrů
V aktuální debatě o budoucnosti lomu Dobkovičky v těsné blízkosti nově otevřeného úseku dálnice D8 chybí podle zástupců ústecké krajské organizace Strany zelených jeden důležitý argument – kámen lze z kamenolomu odvážet po kolejích, které vedou v jeho těsné blízkosti. Nemusela by se tak kvůli tomu stavět další mimoúrovňová křižovatka v Dobkovičkách a obcím by se stejně ulevilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Veterán, který vystrčil zadek na konvoj USA, promlouvá o Armádě ČR. A ukazuje VIDEO se svou novou akcí, šlo o islám
VIDEO Allahu Akbar, tedy Alláh je velký, a další hesla pořvával na vánočním trhu v Olomouci v hábitu saúdskoarabského šejka podpraporčík v záloze Martin Zapletal. Chtěl prý ukázat, jak je zdejší společnost a policie letargická. Média to nezajímalo, bouřilo se jen pár jedinců a policie nakonec zasáhla. Právě Zapletal je znám tím, že odhlalil na konvoj amerických vojáků zadek. ParlamentnímListům.cz nyní tyto své činy vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Porod v Písku si vloni zvolilo více maminek
Rodit v Nemocnici Písek, a. s., se v roce 2016 rozhodlo více žen. Vyplývá to z čerstvé bilance porodnosti této krajské nemocnice. Důvodem je vysoce kvalitní péče o rodičky i novorozence, ale i fakt, že tato nemocnice upřednostňuje přirozené porody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Letošní rok je v Japonsku rokem české kultury, tahákem bude výstava monumentální Slovanské epopeje
Předseda sněmovny přijal japonského ministra zahraničí Fumia Kišidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jindřich Šídlo prozrazuje, kdy bude Čechům úplně nejlíp
Novinář Jindřich Šídlo ze serveru Seznam.cz zhodnotil měsíc fungování EET. Vysmál se přitom lidovcům, ODS i TOP 09 a prozradil, kdy bude v Česku úplně nejlíp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Iniciativa Přichází rozvědka a obavy České advokátní komory
Novela Zákona o Vojenském zpravodajství je oprávněným a nutným příspěvkem k zajištění klidného života každého z nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Německý cirkus po zvolení Trumpa. Vypadalo to, že EU uvalí sankce na USA, nad Bílým domem ustaví bezletovou zónu a na trůn dosadí Clintonovou, vzpomíná historik Schnur
Historik, sociální psycholog a publicista Petr Schnur se na serveru ČasopisArgument.cz rozepsal o současné krizi evropské integrace a politiky, o jejích dalších souvislostech a hlavně o otaznících nad budoucností Evropy ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Koller si pustil v ČT Vinnetoua a zhrozil se: Bruselská agitka! Umělý kašpar s vyholeným hrudníkem. Ponižování bělochů. Indiáni byli zakrslíci, týrali koně, jedli psy a byli to opilci
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Když jsem v sobotu večer zapnul televizi, vyjímečně ČT1, abych zhlédl první díl nového seriálu o Vinnetouovi, nečekal jsem zázraky. Reakce ze Slovenska, kde film zhlédli dříve, byly do značné míry negativní. Už náramná rychlost, s jakou nový film slovenská i naše státní televize převzaly, byla podezřelá. Obvykle se nějaký rok počká, aby se snížily náklady. V tomto případě pravděpodobně přišel pokyn z Bruselu a šetření muselo jít stranou, píše úvodem svého komentáře pro ParlamentníListy.cz analytik Martin Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec předložil nový plán. Tentokrát jde o platy
Ministerstvo vnitra chce členům bezpečnostních sborů zvýšit od 1. července platy o deset procent. V připravované novele služebního zákona také plánuje zrušení 150 hodin povinných přesčasů ročně, zavést chce náborový příspěvek pro nové příslušníky sborů. Plány dnes představil vládě ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), informovalo vnitro v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hubáčková (KSČM): Vadí nám snad čeština?
Poslanec Zlatuška opět přehání a snaží se dostat navrhovaný zákon o češtině jako úředním jazyku do zcela jiné roviny, nežli předkladatelé tohoto návrhu chtějí docílit. Možná, že mnozí z vás jste navštívili Karlovy Vary, Františkovy Lázně či severní Moravu. Nejen, že najdeme na obchodech německé, ruské či polské nápisy, ale i jídelní lístky, pokud si vás obsluhující špatně odhadne, dostanete v Karlových Varech v ruštině, ve Františkových Lázních v němčině a na severu Moravy v polštině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Lidl a černoch aneb Jak jsem se stal rasistou
Nicméně v této “aféře“ vůbec nejde o Lidl, ale o neustálé “politicky korektní” prosazování jediného “správného” pohledu na svět a jediné “správné” ideologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Jak jsem neodolal a zahrál si na pracovníka Centra proti terorismu a hybridním hrozbám
A to nikoliv na příkladech dezinformací snadno připsatelných Moskvě, nýbrž proti manipulacím šířeným (snad) z opačného břehu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jsou české potraviny bezpečné? V rádiu promluvil ministr Jurečka
Hostem pondělní Kauzy dne na Rádiu impuls byl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Moderátorka Zuzana Bubílková se hned v úvodu ptala, zda jsou české potraviny bezpečné. Jestliže vezmeme v potaz, že se do Česka vrátila po deseti letech ptačí chřipka, šlo o dotaz důležitý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek schvaluje činnost centra proti dezinformacím, ale varuje: Když jsem před deseti lety říkal, že skupiny Romů nepracují a devastují části města...
ROZHOVOR Nové Chovancovo centrum proti terorismu a hybridním hrozbám? Ano, ale zároveň zajistěte přísnou kontrolu. I to vzkazuje senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Dodává, že nepovažuje za demokracii a svobodu slova to, že ve veřejném prostoru útočí kdokoliv na kohokoliv. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjadřuje také k teroristickým útokům a opatřením, která po nich vždy následují. „Je směšné dělat opatření vždy potom. Někde se něco stane a my bychom pomalu zrušili vánoční trhy,“ říká Jiří Čunek s tím, že je nutné řešit příčinu teroristických útoků, a ne až jejich důsledek. Prozradil i to, zda uvažuje o kandidatuře na předsedu strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Celní správa u příležitosti výročí založení střediska služební kynologie předá ocenění
Výcvikové zařízení služební kynologie Celní správy ČR slaví úspěšných 20 let od svého založení. Při této příležitosti předají 13. ledna ministr financí Andrej Babiš, náměstkyně ministra financí Alena Schillerová a generální ředitel GŘC Milan Poulíček v reprezentativních prostorách Černínského paláce pamětní plaketu vybraným českým a zahraničním hostům, kteří se aktivně podíleli na rozvoji výcvikového střediska v Heřmanicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Omezování svobody slova, stále více nikábů na veřejnosti, tiše tolerované šaría soudy... Kapitulace Západu, varuje italský publicista
Italský publicista Giulio Meotti tvrdí, že Západ prohrává s islámem také proto, že neustále ustupuje. Džihádisté si jsou prý vědomi toho, že Evropané v historii rádi a často ustupovali. Meotti konkrétně poukazuje na mírovou konferenci v Mnichově v roce 1938, kdy bylo Československo nuceno předat část svého území Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Obamovi se odpočítává metr, jako kdysi na vojně. Už jen za jedenáct
To, co dělá Barack Hussein Obama v posledních týdnech téměř budí obavy, v jakých rukou se může tato dosud všem jako supervelmoc označovaná supervelmoc ocitnout. Stále nezapomínám, že kdykoliv zřejmě může zmáčknout tlačítko ve své jaderném kufříku. A je to děsivé. Nejsem přesný znalec amerických dějin, ale jsou prameny, že např. prezident Wilson, tvůrce zásady práva národů na sebeurčení se na konci života stal zcela bezprávný v rukou své ženy. Nic to nemění na tom, že i díky jemu vzniklo svobodné Československo, ale otazníky kolem jeho osoby zůstávají…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rozhodčí soud přiznal Ředitelství silnic a dálnic v rámci arbitráže více než osmatřicet milionů korun
Ředitelství silnic a dálnic byl doručen další rozhodčí nález týkající se sporů ohledně staveb dálnice D47. Rozhodčí soud v nálezu rozhodl, že zhotovitelé úseku D47091/2 dálnice D47, společnosti EUROVIA CS, a.s., Skanska a.s. a Porr a.s. musí ŘSD ČR zaplatit částku 30.050.722,47 Kč spolu s úrokem z prodlení ve výši přesahující částku 8,3 milionu Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Ty, kteří nechtějí pracovat, zvedněme z gaučů
K záměrům o znovuobnovení veřejné služby pro nezaměstnané:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nejnižší nezaměstnanost za posledních osm let
Na konci loňského roku dosáhla nezaměstnanost (podle metodiky MPSV) 5,2 %. Bylo to o jeden procentní bod méně než v roce 2015 a zároveň šlo o nejnižší míru nezaměstnanosti za posledních osm let. Naproti tomu už nyní můžeme říct (i když data nejsou ještě k dispozici), že s nízkou nezaměstnaností šla ruku v ruce rekordní zaměstnanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ovlivnění voleb v USA Putinem? Je to jinak, sdělil americký pravičák
Andrew C. McCarthy z National Review Institute rozebírá společnou zprávu amerických zpravodajských služeb CIA, FBI a NSA, která byla zveřejněna tento pátek a zabývá se ovlivňováním prezidentských voleb Putinovým Ruskem. Podle McCarthyho se však zpráva zdaleka nejeví tak jednoznačně, jak se snaží tvrdit demokraté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Korupce je podle názoru veřejnosti stále palčivým problémem naší společnosti
Korupci za jeden z největších problémů naší země považuje jednoznačná většina občanů (87 %). Čtvrtina populace (24 %) zastává názor, že úplatkářství se týká téměř všech veřejných činitelů, polovina občanů (52 %) jej připisuje většině veřejně činných osobností. Dvoutřetinová většina veřejnosti (67 %) si nemyslí, že vláda Bohuslava Sobotky se upřímně snaží vyřešit velké případy tunelování, rozkrádání a korupce. Tento názor od minulého roku ve veřejném mínění posílil. Tříčtvrtinová většina občanů (77 %) dále nevěří, že by se Sobotkově vládě podařilo míru korupce výrazněji snížit. Téměř dvě pětiny lidí (38 %) zaznamenaly pokrok při pronásledování a trestání případů tunelování, rozkrádání a korupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Klusoň: Není výjimkou, že k nám přicházejí za prací mladí Španělé nebo Italové
Komentář k údajům o nezaměstnanosti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Složky Integrovaného záchranného systému si předávaly informace elektronicky. Výjimkou byla pražská záchranka
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na přípravu, vybudování a zajištění provozu projektu Národního informačního systému integrovaného záchranného systému (NIS IZS), který měl při záchranných akcích zefektivnit způsob komunikace mezi základními složkami integrovaného záchranného systému (IZS) – tedy mezi Hasičským záchranným sborem ČR (HZS), Policií ČR (PČR) a zdravotnickými záchrannými službami (ZZS). Projekt NIS IZS byl podstatnou částí Programu IS IZS. Do ostrého provozu byl NIS IZS uveden s dvouletým zpožděním v lednu 2016. Stál téměř 364 milionů korun, z čehož 288 milionů korun financovala Evropská unie prostřednictvím Integrovaného operačního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Taková to byla láska a teď nic. Nečekaný rozměr návštěvy Nadiji Savčenkové v Praze
Občanský aktivista Tomáš Peszynski se na svém facebookovém profilu vyjádřil negativně k návštěvě ukrajinské poslankyně Nadiji Savčenkové, která se tento týden setká v Praze se zástupci neziskových organizací a poslanci. A jeho slova jsou poměrně překvapivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vyvražďování, znásilňování, rabování. Bašár Asad je válečný zločinec, tvrdí česko-syrská lékařka
Rozhovor se syrskou lékařkou Samírou Sibaiovou o situaci v Sýrii přináší server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Reálný růst mezd může být letos slabší
Komentář k podílu nezaměstnaných osob za prosinec 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
To je málo peněz, odmítly neziskovky pomáhat uprchlíkům za 520 milionů Kč
O veřejnou zakázku za půl miliardy korun na tříletou pomoc azylantům se nikdo nepřihlásil. Informoval o tom server Novinky.cz s tím, že Charita ČR, která loni byla hlavním koordinátorem služeb pro azylanty, v této roli po roční zkušenosti končí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Zemřel docent Dimitrij Slonim
Po krátké nemoci zemřel 3. ledna 2017 významný virolog a imunolog Doc. MUDr. Dimitrij Slonim, osobnost, jejíž odborná dráha byla ve svých začátcích spojena se strakonickou nemocnicí, a to konkrétně s laboratoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ivan Poledník: Zanikne naše civilizace? Nepoučitelní králové, preláti i kmáni
Ivan Poledník vysvětluje, co je na roce, do něhož jsme právě vstoupili, vůbec nejzávažnější, a odkazuje na text italské autorky nabádající k následování výzev Matky Boží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Koalice bude rozhodovat, kam pošle 62 miliard z přebytku rozpočtu
Vládní koalice dnes bude řešit, na co použije 62 miliard korun z přebytku státního rozpočtu za rok 2016. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce peníze využít na snížení státního dluhu, naopak lidovci navrhují částku investovat třeba do výstavby čistíren odpadních vod. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) míní, že by vláda měla přebytek prioritně směřovat na odstranění deficitu schváleného pro letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Soud chce pokračovat v projednání kauzy Rittiga a Nečasové
Pražský městský soud chce dnes pokračovat v projednávání případu vyzrazení zprávy Bezpečnostní informační služby. Obžalobě čelí bývalá šéfka sekretariátu premiéra Jana Nečasová (dříve Nagyová), lobbista Ivo Rittig, někdejší poradce ministra zemědělství Tomáš Jindra a Rittigův právník. Jednání muselo být už několikrát odvoláno, a to nejprve kvůli onemocnění Rittiga, později pro nemoc Jindry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nadřazování hospodářských a sociálních práv lidským. Změna politických poměrů, varuje Kroupa
Filozof, disident a bývalý předseda ODA Daniel Kroupa se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz rozpovídal o Chartě 77, o demokracii i o lidských právech. Mimo jiné uvedl, že v Česku nemáme dost demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: I rasistický feťák se u nás může mít multikulti fajn
Typickým příkladem je permanentně zfetovaný klávesový drtič J.X.Doležal. Zrovna včera se blýsknul na stránkách internetové podoby multikulturního žurnálu Reflex. V pozoruhodném postpubertálním rauši, který jeho „tvorbu“ pronásleduje prakticky pořád, tvrdě zúčtoval s Čechy jako rasisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Janusz Konieczny: Víte o skulinách ve veřejných zakázkách?
Na veřejných zakázkách se v České republice ročně utratí přes 600 miliard korun. Část těchto prostředků každoročně zmizí v důsledku korupce či klientelismu. Kdysi jsme odhadli, že každému občanovi České republiky korupce bere měsíčně 1000 Kč, a tedy 5 člennou rodinu tak korupce stojí měsíčně 5000 Kč. Klíčová jsou proto pravidla, za kterých se tyto prostředky rozdělují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Další sledování internetu projednává sněmovna. Přichází rozvědka
Poslanecká sněmovna projednává znění novely zákona o Vojenském zpravodajství, kterou předkládá ministr obrany, a která má chránit internetovou bezpečnost. Schvalování již prošlo vládou a ve sněmovně prvním čtením. Další projednávání je zařazeno na pořad 54. schůze, což je zítra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík v ráži: Deset náměstků na ministerstvu? Nepřijatelné!
V pondělním Interview ČT24 usedl proti moderátorce Zuzaně Tvarůžkové ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). Rozpovídal se o přebujelém aparátu na ministerstvu zdravotnictví, prozradil, zda má nějaké konflikty s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO), a vyjádřil se také k zákonu o zákazu kouření v restauracích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rusko „hacklo“ americké volby? Národní bezpečnostní agentury předložily chabé důkazy, zaznělo z veřejnoprávního webu
Putin americké volby nerozhodl, konstatuje na serveru Rozhlas.cz editor sociálních sítí Matěj Schneider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Meryl Streepová přebírala cenu a vypráskala při tom Trumpa. Jeho reakce byla drsná
Když americká herečka Meryl Streepová přebírala dnes v noci na udělování Zlatých glóbů cenu za celoživotní dílo, zaměřila se ve svém poděkování na politiku. Především se pustila do kritiky nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Füle by mohl kandidovat na generálního tajemníka OBSE
Diplomat a bývalý eurokomisař Štefan Füle (54) by mohl být českým kandidátem na pozici generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). ČTK to potvrdil zdroj z diplomatického prostředí. Nominací Füleho by se měla v lednu zabývat vláda. Ministerstvo zahraničí informaci odmítlo komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Berg (SZ): Ve Zlínském kraji je smog horší než v Pekingu
Ve Zlínském kraji platí ode dneška smogová situace. "Například ve Valašském Meziříčí byly aktuální koncentrace polétavého prachu v neděli večer dosáhla až 295 µg/m3, což překračuje hodnoty znečištění v Pekingu," uvedl Michal Berg ze Strany zelených. Srovnatelné hodnoty mají v Evropě pouze průmyslové oblasti Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česká národní banka musí silně intervenovat
Začíná týden, ve kterém ČNB dostane další důležité dílky do skládačky ukazující na ukončení intervenčního režimu v tomto roce. Dnes by to je další dobrý výsledek z trhu práce - míra nezaměstnanosti sice kosmeticky vzroste na 5,2 %, ale i tak jde o nejnižší prosincovou hodnotu za posledních osm let a číslo velice blízké historickým minimům. Ještě důležitější bude výsledek prosincové inflace (na program v úterý), která pravděpodobně kvůli vyšším cenám pohonných hmot a potravin vyskočí meziročně do těsné blízkosti cíle ČNB - na 1,9 % (úrovně, kde se naposledy pohybovala před čtyřmi lety). A současně tak výrazně překoná poslední prognózu ČNB, která počítala s návratem inflace k cíli až v polovině roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Přituhuje!
Sibiřské počasí, které s nástupem nového roku zasáhlo prakticky celou Evropu, nás překvapilo. V posledních létech jsme nebyli na podobné ataky zimy zvyklí. Věrozvěstům klimatického oteplování podobné počasí jaksi nehraje podle jejich not. Agentury zatím hlásí (dnes v pondělí 9.1.) šest mrtvých v Česku, deset v Polsku, šest obětí mrazů v Itálii a dalších pět na Ukrajině. Ti nezaevidovaní mrtví se nepočítají. V Německu navíc byla část baltského pobřeží postižena záplavami a bouřlivými vlnami, které zničily pláže na Usedomu i jinde. Prostě přituhuje!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Veřejnost byla vyřazena z diskuse o rozšíření rozsahu výkonového zpoplatnění pozemních komunikací
Dnes projednává vláda ČR materiál Ministerstva dopravy pod názvem Rozsah pozemních komunikací zpoplatněných mýtným po roce 2019. V něm se předpokládá rozšíření mýta o cca 900 km s navrhovanou účinností od 1. ledna 2020. Zmíněný návrh byl ministerstvem několikrát měněn, přičemž veřejnost byla z diskuse o tomto rozšíření zcela vyřazena, což je tíživé zejména pro podnikatele v silniční dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rusko kombinuje utajené počítačové operace se státními médii a trolly, uvádí tajné služby USA
Ruské tajné služby se na žádost prezidenta Putina aktivně zapojily do operace, jejímž cílem měla být diskreditace demokratické kandidátky Hillary Clintonové, informují americké tajné služby a varují, že se podobné chování ze strany Ruska dá očekávat i v budoucnu, jak v USA, tak i v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Německo: Další střípek z oslav silvestra. Smrtka máchla kosou, bohužel
Oslavy příchodu nového roku údajně v Německu proběhly v poklidu. Nedošlo k hromadnému obtěžování žen, ale pouze k „jednotlivým případům obtěžování“. Přesto mají silvestrovské oslavy svoji první oběť. Stal se jí patnáctiletý syrský migrant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Co nás čeká na nadcházející schůzi Sněmovny?
Po vánoční přestávce začne v úterý další schůze Poslanecké sněmovny. Na jejím programu je pro sociální demokracii i tentokrát celá řada důležitých bodů, jejichž prosazením chceme pokračovat v naplňování našeho volebního programu a programového prohlášení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Gorbačovova perestrojka podle Jakeše nebyla zapotřebí
Politika „perestrojky“ (přestavby) posledního sovětského vůdce Michaila Gorbačova nebyla ani promyšlená, ani potřebná. V rozhovoru, který dnes zveřejnil ruský internetový list Gazeta.ru, to prohlásil Miloš Jakeš, který před 30 lety stanul v čele československých komunistů. Gorbačov podle něj nechápal, že Sovětský svaz drží pohromadě ideologie a komunistická strana. Československo by podle Jakeše dopadlo stejně špatně jako Gorbačovův Sovětský svaz už v roce 1968, kdyby tehdejší vývoj nezastavil zásah sovětských vojsk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: V Kosovu zrušili rozsudek nad obchodníky s orgány
Nejvyšší soud tzv. Republiky Kosovo rozhodl o opětovném projednávání případu třech mužů, kteří byli odsouzeni za obchodování s lidskými orgány. Politování nad tímto krokem vyjádřila unijní mise EULEX.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Kdy se budou mít naši důchodci lépe? S touhle vládou nikdy
Zásadní důchodové reformě se vyhýbají všechny vlády od roku 1989 přičemž počty starobních důchodců v Česku přibývají. V penzi je nyní téměř 2,4 milionu seniorů, z toho skoro 600 tisíc lidí v předčasné penzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Chyby policie: Když oni se báli, že ho obviní neoprávněně. Proto islámský vrah „fouknul“ i s komplicem, bylo toho více
Americký deník The Wall Street Journal získal tajnou zprávu, která odhaluje zásadní nedostatky v práci belgické policie. K loňskému teroristickému útoku v Bruselu údajně nemuselo vůbec dojít, protože jeho strůjci byli sledováni bezpečnostními službami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zákon musí platit pro všechny, zahřmělo z úst kancléřky Merkelové
Německá kancléřka Angela Merkelová vystoupila v Kolíně nad Rýnem se zásadním projevem. Na zasedání svazu zaměstnanců státní správy poslala jasný vzkaz migrantům. Zákon podle ní musí platit pro všechny. Přidala také jedno „ale“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Muzeum Jana Amose Komenského se zapojí do projektu Celé Česko čte dětem
Kromě čtení – tentokrát na téma zimního období – se budou děti věnovat i činnostem zaměřeným na rozvíjení rytmiky, jemné grafomotoriky, ale hlavně fantazie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD se drží Merkelové a Obamy, což v Česku není moc populární, píše americký novinář Erik Best
Sociální demokraté to mají v Česku těžké. Politici této strany si vytkli za cíl držet se liberální agendy, kterou prosazují především končící prezident USA Barack Obama a německá kancléřka Angela Merkelová. Jisté signály ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka z téže strany však naznačují, že se dosud nejsilnější vládní partaj může začít chovat jinak, až se úřadu prezidenta USA ujme Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Blanský les má novou přírodní památku: Cvičák v těsném sousedství Českého Krumlova
Přírodní památka Cvičák o rozloze 62 ha se nachází v nejjižnější části CHKO Blanský les. Chrání zdejší zachovalá společenstva širokolistých suchých trávníků s rozptýlenými porosty dřevin na vápencovém podkladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Centralizace pomůže kvalifikovanému řízení z pohledu České republiky
Ministerstva průmyslu a obchodu, financí a pro místní rozvoj předložila vládě ke schválení centralizovanou variantu správy finančních nástrojů. Centralizovaná správa finančních nástrojů spočívá ve vytváření implementační struktury finančních nástrojů se zapojením fondu fondů ve formě akciové společnosti s proměnným základním kapitálem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
František Dostál: Stát pohlídá úplně všechno, ale…
S novým rokem vznikl další úřad, který má sice už jmenovaného ředitele, ale nikoliv lidi a ani své sídlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Dejte už s tím Havlem nepodařeným a zločinnou Chartou 77 pokoj
Přijde mi už poněkud trapné jak je po léta neustále adorován Václav Havel a chátra zvaná Charta 77. Uplynulá léta, ale i nestabilní současnost jasně dokládají, že se občané bývalého Československa stali obětí podvodu a špinavé propagandy. Možná by nebylo vůbec od věci vzít si příklad z Kuby a Fidela Castra. Sám Fidel Castro zakázal, aby se na jeho počest stavěly památníky, či se po něm pojmenovávaly ulice a náměstí. Nepřál si kult osobnosti a také dobře věděl, že dobrý státník, politik a člověk spjatý s osudem národa, spjatý s každým človíčkem své země, bude li dobrý, tak zůstane v srdcích svého lidu a to bez pomníků nebo laviček nesoucích jeho jméno. Fidel dobře odhadl, že teprve čas dokáže správnost jeho cesty a právě čas bude tvůrcem jeho nesmrtelné osobnosti. To bohužel Havel a jeho pohrobci nepochopili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Brněnská Senior akademie je vítězem Evropské ceny prevence kriminality
Ve dnech 12. – 15. prosince 2016 se v Bratislavě pod záštitou slovenského předsednictví v Radě EU uskutečnilo zasedání Rady Evropské sítě prevence kriminality (EUCPN) spojené s odbornou konferencí a vyhlášením Evropské ceny prevence kriminality za rok 2016, a to na téma Prevence trestné činnosti páchané na seniorech. Do této soutěže jsou nominovány vítězné projekty národních kol v členských zemích EU. Na projektech se cení především nové přístupy, spolupráce více subjektů a účinnost v praxi. V České republice národní kolo soutěže každoročně vyhlašuje a OBPPK MV a jeho odborní pracovníci rovněž připraví informace o vítězném projekt do požadované formy pro nominaci do evropského kola, kde jej prezentují odbornému publiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nejsou ta čísla nějaká divná?
Pondělní glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje: Vyhlášen zákaz návštěv
Z důvodu strmého nárůstu chřipkových onemocnění platí od 10. ledna 2017 zákaz návštěv na všech pracovištích Nemocnice Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Analýza stavu výzkumu, vývoje a inovací představuje nový přístup
Vláda vzala na vědomí analýzu stavu výzkumu, vývoje a inovací v České republice a jejich srovnání se zahraničím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Účastníci důchodového spoření mohou požádat o doplacení pojistného kdykoliv během prvního pololetí. Nejpozději však do konce června
Zákon o ukončení důchodového spoření, který nabyl účinnosti v lednu loňského roku, poskytuje účastníkům důchodového spoření (tzv. II. pilíře) možnost, aby si individuálně doplatili pojistné na důchodové pojištění. Pokud se pro tuto možnost rozhodnou, musejí nejpozději do pátku 30. 6. 2017 uplatnit žádost o sdělení výše doplatku pojistného u okresní správy sociálního zabezpečení v místě podle svého trvalého pobytu. Doplatek pojistného na důchodové pojištění je třeba uhradit do 29. 12. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Norská sociální demokracie posiluje
Norsko čekají v září parlamentní volby, ve kterých voliči vyberou 169 nových poslanců Stortingu. Před čtyřmi lety sice zvítězili labouristé, ale aliance pravicových stran je odsunula do opozice. Konzervativci premiérky Erny Solbergové sestavili menšinovou dvojkoalici s progresisty za podpory liberálů a křesťanských demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Díky Ekoauditu se nám podařilo i zlepšit podnikatelské prostředí
Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s Ministerstvem životního prostředí předložilo vládě návrhy opatření k posílení konkurenceschopnosti a rozvoje podnikání v ČR, tzv. Ekoaudit, jehož dlouhodobým cílem je snížit administrativní zátěž a usnadnit rozvoj podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Lidé bez přístřeší někdy chtějí setrvat venku
I přes mrazivé počasí nabízejí pražské noclehárny lidem bez přístřeší volná místa. Stále je tedy dostatek míst pro všechny zájemce, kteří by chtěli strávit noc v teple.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad zahájil diskusi k V. regulačnímu období
V. regulační období přinese řadu novinek. Spotřebitelé díky připravovanému zveřejňování nákladů regulovaných společností například uvidí, za co platí v regulovaných složkách cen energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Byl synonymem odvahy, vůle a odhodlání, vzpomínali na Regiho vojenští policisté
Před dvěma lety se ve strašnickém krematoriu uskutečnilo poslední rozloučení s nadpraporčíkem Jiřím Schamsem přezdívaným Regi, a to se všemi vojenskými poctami za přeletu gripenů a bitevních vrtulníků. Dnes, kdy uplynul další rok od jeho úmrtí, se na Vinohradském hřbitově sešli zástupci velení Vojenské policie s maminkou Jiřího Schamse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Černý (KSČM): Jak s obranou České republiky?
Česká republika podle všech dostupných informací chce mít svou vlastní armádu. Proto lze předpokládat, že těžko toto půjde zařídit bez finančních nákladů. Zbrojní průmysl se v posledních letech modernizuje velmi rychlým tempem, a tak i výdaje na přezbrojení naší armády budou rozhodně vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nejsme příliš vzdáleni od historických minim
Nezaměstnanost v eurozóně se držela i v listopadu 2016 na 9,8 % - nejnižších hodnotách od poloviny roku 2009. V Evropské unii dokonce nezaměstnanost dál poklesla na 8,3 % a v čele evropského žebříčku i nadále zůstává Česko s nezaměstnaností na úrovni 3,7 %. To jsou historicky nejnižší úrovně, kterých jsme naposledy dosáhli v roce 1996.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Počet kontraktů na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno vloni vzrostl meziročně o 10 procent na téměř sedm a půl tisíce
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v roce 2016 uzavřeno 7496 kontraktů na dodávku 6,137 milionu megawatthodin (MWh) elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 3,579 miliardy korun. Počet kontraktů proti roku 2015 vzrostl meziročně o 10 procent, nejvíce jich bylo uzavřeno v září (1 224), červnu (1062) a květnu (1059).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Tenhle rok je klíčový
O svých plánech píše vicepremiér a šéf hnutí ANO:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Taková odvaha, takové úsilí o demokracii, oslavila vláda Chartu 77, bez které bychom to prý měli těžší
K tradicím zápasu Charty 77 o lidská a občanská práva se dnes jednomyslně přihlásila vláda. Na Twitteru o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). V úvodu prvního zasedání v roce 2017 ministři přijali prohlášení, ve kterém se mimo jiné uvádí, že si kabinet váží všech obětí represí souvisejících s Chartou. Bez odvážných postojů a vytrvalého úsilí signatářů by byla k dnešní podobě státu mnohem obtížnější cesta, stojí v prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Připomněli jsme si odvahu signatářů Charty 77
Vláda si dnes připomněla odvahu signatářů Prohlášení Charty 77, kteří nenechali normalizační režim zadusit jejich morální standardy a vyslovili se pro obhajobu lidských a občanských práv v tehdejším Československu. Ochotu chartistů vyjádřit občanský postoj a schopnost postavit se za práva svých spoluobčanů navzdory všeobecné nepřízni bychom měli mít na paměti i v současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Regina DAB Praha vstoupila do multiplexu TELEKO
Momentálně nejposlouchanější digitální stanice Českého rozhlasu Regina DAB Praha vstoupila tento týden do dalšího multiplexu. Pražané si tedy mohou svoji oblíbenou stanici nově naladit i při svých cestách po republice. Signál je kromě Prahy nově dostupný na Příbramsku, v severních a východních Čechách a na některých místech Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Já ten papír našel ve výtahu, proto je na něm můj prst. Perly z vyšetřování dotační záležitosti za 14 miliard
Dnešní vydání deníku MF Dnes zmapovalo, jaké další důkazy mají detektivové proti skupině 24 lidí, v níž je mimo jiné i exsenátor Alexandr Novák či někdejší hejtmanka Jana Vaňhová, jichž se týká kauza dotačního čerpání v oblasti ROP Severozápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Strčili mu hlavu do záchodu, mlátili ho a pouštěli při tom hudbu. Nepřítel Putina se ozval z vězení
Ruský aktivista je již celý měsíc nezvěstný. Světová komunita ochránců lidských práv je na nohou a domáhá se spravedlnosti. Ruské úřady s rodinou odsouzeného Ildara Dadina nekomunikují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Migranti podvodně vylákali sociální dávky
Německý federální ministr rozvojové pomoci Gerd Müller (CSU) požaduje opakovanou kontrolu a nezpochybnitelnou biometrickou registraci všech migrantů, kteří přijeli do Německa v posledních dvou letech. Takový krok odůvodňuje vedle teroristického ohrožení také podezřením, že došlo v souvislosti s vyplácením sociálních dávek k podvodům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nové zákony o šmírování: Českem se rozhléhá protest a obavy o ohrožení svobody
Česká advokátní komora (ČAK) se obává, že novela zákona o vojenském zpravodajství naruší důvěrnost komunikace advokátů s klientem. Informuje o tom server Česká justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Hollande mezi francouzskými vojáky
Minulý pátek (6. ledna) měl zvolna končící francouzský prezident Francois Hollande na francouzské televizní stanici France 24 několikahodinový přenos svého projevu k francouzským vojákům. Projev, který přednesl spatra, se týkal podpory francouzských vojáků nasazených v Africe, Afghánistánu, Sýrii a jinde. Prezident ohodnotil jejich nasazení a věrnost Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Přes sedmdesát procent Čechů podporuje přijetí zákona o sociálním bydlení
Většina Čechů si myslí, že by měl existovat zákon, který stanoví obcím povinnost mít určitý počet sociálních bytů, které by měly nabízet občanům v bytové nouzi. Ukázal to reprezentativní průzkum veřejného mínění realizovaný agenturou MEDIAN pro Platformu pro sociální bydlení a Asociaci Dítě a Rodina. Zákon o sociálním bydlení by měl být přijat podle 71 % respondentů. Respondenti se však mírně liší v tom, jaké pravomoci by podle nich měly mít obce v posuzování bytové nouze a jinak přistupují k různým cílovým skupinám sociálního bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Charta 77 vybízela ke zrušení NATO, připomněl známý vědec
Před deseti lety hovořil o významu Charty 77 politolog Jacques Rupnik na mezinárodní konferenci, kterou pořádal Ústav pro soudobé dějiny. Text tehdejšího Rupnikova projevu nyní poprvé zveřejnil na internetu Deník Referendum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Levné hypotéky, drahé nemovitosti. Češi si koledují
Hypotéky dostávají i lidé, jimž splátky vycházejí na doraz, nemají žádné rezervy. Zatím to vychází. Hypoték, které se klientům nedaří splácet, ubylo. Jenže, co je dnes, nemusí být zítra. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) jde proti všeobecnému nadšení z hypoték Petr Borkovec, šéf finančně-poradenské společnosti Partners.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Deficit a dluh vládních institucí ve třetím čtvrtletí: Saldo skončilo v přebytku, míra zadlužení klesla
Hospodaření sektoru vládních institucí ve třetím čtvrtletí 2016 skončilo v přebytku 2,16 % HDP. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku došlo ke zlepšení salda hospodaření o 1,40 procentního bodu (p.b.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Přehled sociálních služeb budou mít zájemci poprvé v mobilu
Informace o tom, kde najít v nejbližším okolí zařízení pro zdravotně postižené, anebo kam se obrátit, když člověk například potřebuje využít některou z terénních sociálních služeb, budou mít historicky vůbec poprvé zájemci ve svém mobilním telefonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Čísla za listopad potěšila, nezaměstnanost klesla
Míra zaměstnanosti 15-64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sezónních vlivů dosáhla v listopadu loňského roku 72,8 % a oproti listopadu 2015 se zvýšila o 2,0 procentního bodu. Míra zaměstnanosti mužů po sezónním očištění činila 79,9 %, míra zaměstnanosti žen 65,5 %. Míra zaměstnanosti osob ve věku 15-29 let očištěná od sezónních vlivů činila 48,6 %, ve věku 30-49 let 87,3 % a ve skupině osob 50-64letých 70,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnaných je o téměř dvaasedmdesát tisíc méně než loni
K 31. 12. 2016 evidoval Úřad práce ČR celkem 381 373 uchazečů o zaměstnání. To je o 18 618 více než v listopadu a o 71 745 méně než v prosinci 2015. Zároveň jde o nejnižší prosincovou hodnotu od roku 2008, kdy ÚP ČR evidoval celkem 352 250 nezaměstnaných. Z celkového počtu lidí bez práce bylo 360 170 dosažitelných uchazečů. Podíl nezaměstnaných osob činil 5,2 % (listopad 2016 – 4,9 %, prosinec 2015 – 6,2 %). Meziročně se o 29 951 zvýšil počet volných pracovních míst. Zaměstnavatelé jich v prosinci 2016 nabízeli prostřednictvím ÚP ČR 132 496, což je nejvyšší prosincová hodnota od roku 2007. Tehdy jich bylo 141 066. V mezinárodním srovnání byla podle posledních dostupných dat (z října 2016) EUROSTATU míra nezaměstnanosti v ČR nejnižší v celé EU. Aktuální výsledky dnes zveřejnil Úřad práce ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Celostátní soutěž Ministerstva průmyslu a obchodu aneb Změna je nechtěná?
To nám ten rok krásně začíná. Ministerstvo se rozhodlo podpořit další z akcí na podporu nárůstu objemu odpadu. Vyslyšelo své poradce z řad těch, které naše plýtvání těší a profitují z něj, a vypsalo soutěž pro všechny, kdo chtějí žít na skládce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: MPSV odpískává sociální bydlení?
Když nedávno premiér Sobotka hovořil o tom, že jednou z priorit prosazovaných do konce volebního období bude předložení alespoň věcného návrhu zákona o sociálním bydlení do vlády, vypadalo to nadějně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Průzkum: Přes sedmdesát procent Čechů podporuje přijetí zákona o sociálním bydlení
Většina Čechů si myslí, že by měl existovat zákon, který stanoví obcím povinnost mít určitý počet sociálních bytů, které by měly nabízet občanům v bytové nouzi. Ukázal to reprezentativní průzkum veřejného mínění realizovaný agenturou MEDIAN pro Platformu pro sociální bydlení a Asociaci Dítě a Rodina. Zákon o sociálním bydlení by měl být přijat podle 71 % respondentů. Respondenti se však mírně liší v tom, jaké pravomoci by podle nich měly mít obce v posuzování bytové nouze a jinak přistupují k různým cílovým skupinám sociálního bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Česko je náš domov, naše hnízdo, naše zázemí... Lucie Bílá opět naštve ty, co jí nadávali kvůli Bangovi
Zpěvačka Lucie Bílá se v sobotním rozhovoru pro Magazín Právo mimo jiné vrátila k předávání Českých slavíků a ke kauze, která vznikla poté, co skupina Ortel i její frontman převzali vyznamenání. Sál tehdy opustil na protest zpěvák Radek Banga alias Gipsy CZ. Bílá jej tehdy zkritizovala, že takovýto projev byl zbytečný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
VLS zvou žáky a studenty na YPEF 2017, v lednu zorganizují osm místních kol
Na Příbramsku, na Českokrumlovsku i Karlovarsku a Olomoucku, ale také na Liberecku pro děti z okolí Ralska proběhne v režii lesních pedagogů Vojenských lesů a statků mezinárodní soutěž pro děti a mládež o přírodě lese a lesnictví YPEF (Young People in European Forests) již opakovaně. Nově se však tříčlenná družstva mohou zúčastnit místních kol u VLS také v Klášterci nad Ohří, Podbořanech na Ústecku a v Plumlově na Vyškovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Esteban Santiago a operace Northwood II.
Staré psy z CIA novým kouskům nenaučíš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Zrzavecký podpořil Tříkrálovou sbírku, vzal na sebe kostým Baltazara
Netradičním způsobem podpořil primátor města Plzně Martin Zrzavecký charitativní Tříkrálovou sbírku. Spolu s biskupem Plzeňské diecéze Tomášem Holubem a hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem na sebe dopoledne vzali kostým tří králů a v doprovodu dětí z pěveckého sboru 34. základní školy v Plzni vyrazili koledovat do ulic Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr zahraničí Zaorálek jednal se svým japonským protějškem
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 8. ledna 2017 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Japonska Fumia Kishidu. Návštěva, která se uskutečnila v roce 60. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi, byla příležitostí k posílení bilaterálních politických a ekonomických vztahů a k diskuzi o aktuálních regionálních a globálních otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra