Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.287x, což odpovídá cca 119.332-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Štěch (ČSSD): Dokázali jsme přesvědčit, že Česko je na politické i obchodní úrovni spolehlivým partnerem
Cesta předsedy Senátu s podnikateli do Chile skončila úspěchem, o české firmy je zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SVS vyhlásila další ohnisko ptačí chřipky, tentokrát v Jihočeském kraji
Státní veterinární správa (SVS) vyhlásila na základě výsledku laboratorního vyšetření u uhynulé drůbeže z malochovu nové ohnisko aviární influenzy (ptačí chřipky) v obci Chotčiny na Táborsku v Jihočeském kraji. Aktuální počet ohnisek této nákazy na území České republiky tak vzrostl na šest. Přítomnost viru H5 byla nezávisle na tom potvrzena také u volně žijící labutě nalezené v Olomouci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 3 – Historie se bohužel stále opakuje
Loňská aktivní účast ministra kultury a dalších zástupců vrcholné české politické scény znovu otevřela téma, o němž jsme si mnozí před dvaceti lety mysleli, že je z vůle všech zainteresovaných vyhaslé. Totiž téma sudetských Němců a jejich nároků vůči naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zaremba (DSSS): Ekonomická čísla a neradostná realita
Bilancovat uplynulý rok můžeme různě. Vládnoucí režim hodnotí rok 2016 jako rok úspěšný, protože se povedl ekonomicky. Podle vládních čísel ekonomika sílí, nezaměstnanost klesá, platy rostou a lidé nakupují a utrácejí za drahé přímořské dovolené. Ano, může to být pravda, ale když se někdo pohybuje mezi lidmi, tak vidí trochu jiný obraz ekonomické prosperity. Na jedné straně zvyšující se platy, především ale státních úředníků, represívního aparátu a manažerů nadnárodních koncernů, a na straně druhé armáda zaměstnanců pracujících v montovnách či hypermarketech za podprůměrný plat bez existence anebo s minimálními zaměstnaneckými právy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Kolega Pelikán zřejmě málo maká a nečte podklady z vnitra
Prohlášení ministra vnitra Milana Chovance k legálně drženým zbraním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Národní muzeum nabízí čtenářům první vydání amerických vzpomínek na Antonína Dvořáka
V lednu přichází na pulty knihkupectví kniha Nejraději mne tituloval indiánem. Americké vzpomínky na Antonína Dvořáka, která vyšla zároveň v anglické jazykové mutaci pod názvem Three Years with the Maestro. An American remembers Antonín Dvořák. Autorkami edice jsou kurátorky Muzea Antonína Dvořáka Kateřina Nová a Veronika Vejvodová. Oba tituly vydalo Národní muzeum jako výsledek interního vědeckého grantu a vědecko-výzkumné činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nebude klid, není to konec: Na Donalda Trumpa se tento týden chystá něco strašného
„Vyzýváme všechny lidi s čistým svědomím, aby se zapojili do našich akcí. Jestliže bude Trump skutečně inaugurován, měli bychom zajistit alespoň to, aby k tomu došlo za zavřenými dveřmi, ukážeme tak pravou tvář policejního státu, který se Trump chystá zřídit. Celý svět musí chápat, že naprostá většina lidí ve Spojených státech Trumpa nepodporuje,“ uvádí se na stránkách levicové skupiny organizující DisruptJ20.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ouřad, bordelpohádky ČT a pravda o migrantech v Německu: Zcenzurovaná blogerka udeřila s čísly v ruce
Blogerka Lucie Provazníková, která je známá svým rázným vyjadřováním a odmítáním vítací politiky, poskytla na svém webu LucieProvaznikova.cz statistiky ohledně příchodu migrantů. Ty nazývá nájezdníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tak to se podržte. Tolik dostala z vašich peněz neziskovka George Sorose, který podporuje masovou imigraci a Clintonovou. A toto nám k tomu řekl Babiš
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz prověřovaly podezření publicisty a vydavatele Lukáše Lhoťana, že nezisková organizace Open Society Fund Praha (blízká americkému miliardáři Georgovi Sorosovi, který mimo jiné podporuje masovou imigraci, sponzoroval kampaň Hillary Clintonové a údajně podporoval protesty proti Donaldu Trumpovi) měla údajně získat na dotacích z veřejných peněz jdoucích přes ministerstvo financí zhruba 4,78 miliardy korun. K věci se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i ministr financí Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Za tuto větu to od vášnivých milovníků prezidenta Zemana schytám... Bývalý šéf zábavy na Nově o prezidentovi, Babišovi i psychopatech v politice
ROZHOVOR Vzhledem k tomu, že Andrej Babiš nejspíš letošní volby vyhraje, uvidíme, kam se tato země posune. Stát se ale jako firma určitě řídit nedá. Bývalému šéfredaktoru redakce zábavy televize Nova Ivanu Rösslerovi, který napsal texty k písním například pro Karla Gotta či Helenu Vondráčkovou, vyjadřovat své politické názory problémy nedělá. Například říká, že sice není fanouškem Miloše Zemana, ale nikoho lepšího v této chvíli nevidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Místo nadnárodních korporací podpořme české firmy
Dnešní tripartita se bude zabývat odlivem zisků z České republiky do zahraničí. Místo lepšího nastavení podmínek pro reinvestování kapitálů se však bude hovořit o tom, jak zvýšit daně a ještě více zkomplikovat daňový systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek: Jak snadno se nechala společnost zastrašit a vzdala se svých mravních hodnot
Miroslav Kalousek k výročí upálení Jana Palacha na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Rodinná koncepce Marksové je populistický protirodinný paskvil
Ministerstvo práce a sociálních věcí přišlo s novou, a dokonce bych řekl i revoluční koncepcí rodinné politiky. Obávám se ale, že v konečném důsledku půjde spíše o politiku jednoznačně protirodinnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Soros a nepolitická politika
Ruská vláda koncem listopadu roku 2015 oficiálně oznámila, že nevládní organizace podporované americkým miliardářem Georgie Sorosem miliardář představují hrozbu pro ruskou národní bezpečnost a veřejný pořádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
MPO: Příprava zákona o zapojení obcí do výběru lokality hlubinného úložiště bude pokračovat
Vláda podpořila myšlenku věcného záměru zákona o zapojení obcí do výběru lokality hlubinného úložiště vysokoaktivních radioaktivních odpadů, ale uložila Ministerstvu průmyslu a obchodu, aby v nové verzi upravilo ta ustanovení, která by mohla být v rozporu s dalšími zákony nebo ústavním pořádkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB pod rostoucím politickým tlakem
V tomto týdnu nás čeká první letošní zasedání ECB. Pouhých šest měsíců po prodloužení politiky QE (do konce roku 2017) nelze čekat v nastavení měnové politiky žádnou revoluci. Mario Draghi ale i tak bude pod tlakem nepříjemných dotazů - měnová politika ECB a euro totiž začíná být vedle migrace jedním z velkých témat nabitého evropského volebního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Naléhavý právní zájem v našem státě
Z důvodu „naléhavého právního zájmu“ podá ministr Pelikán stížnost k Nejvyššímu soudu v případu Rath. To je informace ze včerejší diskuze Václava Moravce s ministry spravedlnosti Pelikánem a Blažkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Idiot. Rozvracení státu. Schapiro na odchodu, starý publicista píše o „homovelvyslancích“ USA
K odchodu amerického velvyslance v Česku Andrewa Schapira se ve svém textu na serveru NeviditelnýPes.cz vrátil Václav Vlk st.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Obama prohrál, Putin zvítězil. Generál Šedivý předkládá jiný názor na křik kolem ovlivnění voleb. A je překvapen...
ROZHOVOR Bývalý náčelník Generálního štábu české armády a nyní pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Jiří Šedivý říká, že neví, do jaké míry se Rusům podařilo ovlivnit americkou společnost, ale připomíná, že se jim stoprocentně podařilo ovlivnit českou společnost, když se debatovalo o tom, jestli se tady vybuduje radar protiraketové obrany, která měla být rozmístěna částečně i v České republice, nebo ne. A musíme se podle něj připravit na to, že Rusové se budou snažit ovlivnit i naše volby. „A pokud na to nebudeme připraveni, tak se jim povede to, co se povedlo v roce 2008–2009, kdy se rozhodovalo o zřízení radaru u nás, že zvrátili názor veřejnosti úplně na opačnou stranu,“ prohlásil generál Šedivý, který dnes přednáší na vysoké škole CEVRO Institut, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Na statečný a tragický čin studenta Jana Palacha nesmíme zapomenout
Předseda vlády Bohuslav Sobotka společně s ministry za ČSSD dnes ráno uctili památku Jana Palacha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Ivan Gabal temně varoval před dezinformacemi z Ruska. Lidem z ANO přednesl přirovnání
Boj proti dezinformacím obhajoval na nahrávce, kterou zveřejnil na serveru Youtube.com, lidovecký poslanec Ivan Gabal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ale vždyť my to děláme taky. Úplně běžně. Emeritní profesor ve vysmál křiku kolem ovlivnění voleb v USA
Moskva se v rámci amerických prezidentských voleb nedopustila ničeho, co Američané nedělají běžně, tvrdí americký emeritní profesor Marc Trachtenberg v článku pro Foreign Policy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Mimoběžnost uměleckých elit
Když na tradičním předávání filmových cen Zlatých glóbů přebírala ocenění za umělecký přínos herečka Meryl Streepová, svoji řeč nevěnovala obvyklému poděkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman ohrozil život. Prezident dostal u Nory Fridrichové „přes ústa“ za vyzrazení teroristy
Poslední vydání publicistického pořadu České televize „168 hodin“ se věnovalo nedávným výrokům prezidenta Miloše Zemana, které vzbudily velké kontroverze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Noční můra lídrů EU: Donald J. Trump totálně natvrdo o Merkelové, NATO, rozpadu Unie, Putinovi... Nic horšího nemohli slyšet
Donald Trump poskytl britským médiím první rozhovor od vítězství v prezidentských volbách. Pro deník The Times hovořil s někdejším ministrem spravedlnosti Michaelem Govem o brexitu, budoucí spolupráci s Velkou Británií, o Rusku, kancléřce Merkelové i NATO, které mj. označil za „zastaralé“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Slavný britský levicový deník je zděšený z Donalda Trumpa: Podle všeho má raději Putina, než Merkelovou
Přicházející prezident USA Donald Trump poskytl rozhovor slavnému britskému deníku The Times. Evropští politici si tento rozhovor za rámeček nedají. Trump totiž zkritizoval německou kancléřku Merkelovou a v podstatě vyzval k rozpadu EU. Uvítal totiž odchod Velké Británie z tohoto společenství a vyzval i další země, aby učinily totéž. Britský deník The Guardian je šokován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda schválila akční plán, jak připravit Česko na změnu klimatu
Více než miliardu korun budou stát opatření, která mají připravit Česko na klimatické změny. Vláda dnes schválila národní akční plán adaptace na změny klimatu, uvedli ministři na tiskové konferenci po jednání kabinetu. Strategický dokument má pomoci Česku vypořádat se například se suchem, povodněmi i ochránit lesy a vodní zdroje. Zvláštní opatření se mají týkat i budov, aby se lépe přizpůsobily klimatickým změnám. Dokument připravilo ministerstvo životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko trestá za historii, Luzgin emigroval do Česka
Docela mě baví lidé, kteří varují před údajným ohrožováním svobody ze strany Evropské unie. Na druhou stranu daleko brutálnější potlačování lidských práv v Rusku jaksi nevadí. Výstrahou je případ Vladimíra Luzgina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Jak moc podléháme dezinformacím a manipulaci?
V posledních měsících stoupá intenzita výroků, že lidé snadno podléhají dezinformacím a manipulacím šířeným nejen na sociálních sítích. České ministerstvo vnitra dokonce vytvořilo speciální oddělení, které má na starosti oddělovat dezinformace od pravdy. Nedomnívám se, že je to potřeba, protože lidé dobře vědí, jak funguje praktický život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Koucký: Už se zase upravují dějiny. Nelze smést z Němců odpovědnost za 1. i 2. světovou válku
Téma poválečného odsunu sudetských Němců je i po více jak sedmdesáti letech stále živé a citlivé. Stačí vzpomenout na poslední prezidentskou kampaň, ve které došlo na ostrý střet mezi Milošem Zemanem a Karlem Schwarzenbergem právě na téma odsunu a Benešových dekretů. V posledních letech jsme však svědky pokusů o překrucování dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD: Přesná daňová pravidla pro veřejnoprávní média nejsou paskvil!
Důrazně se ohrazujeme proti výroku ministra financí Andreje Babiše, že námi podaný a Sněmovnou schválený pozměňovací návrh, který veřejnoprávnímu vysílání tj. České televizi a Českému rozhlasu umožňuje nárok na odpočet DPH, je paskvilem. Pan ministr Babiš bohužel za paskvily často označuje návrhy, se kterými nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Češi rasisté, troubové? Petr Robejšek poněkud přitvrdil, je to na VIDEU
Politolog Petr Robejšek, jenž stojí za nově vzniklou stranou Realisté, se ve svém videopříspěvku na serveru YouTube vyjádřil k migrantům. „Češi nejsou rasisté, ale ani troubové, kteří se nechají zneužívat,“ řekl mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Pobírání dávek v hmotné nouzi potřebovalo nová pravidla
Konečně jsme schválili zákon o pomoci v hmotné nouzi. Byl to vládní návrh, ale protože se jednou z třetího čtení vrátil do druhého, docela se na něj čekalo. Ministerstvo práce a sociálních věcí ho totiž opět připravilo tak, že se musel hodně opravovat a ve své podstatě i předělávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Stropnický: Ať má ANO vlastního kandidáta na Hrad
Hnutí ANO by mělo mít vlastního prezidentského kandidáta, domnívá se ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Informoval o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Platforma proti hlubinnému úložišti: Potřebujeme zákon, který posílí práva obcí při výběru úložiště
Vláda se má na svém jednání 16. prosince věnovat věcnému záměru zákona o zapojení obcí do rozhodování o hlubinném úložišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Končím, Angelo. Škodíš. Velká rána pro Merkelovou
Erika Steinbachová se stala členkou německé CDU v roce 1974 a od roku 1990 je také poslankyní v Bundestagu. Přesto se nyní rozhodla stranu opustit. Důvodem není zdravotní stav či snad vysoký věk, ale nesouhlas se směřováním CDU pod vedením Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP a RETIA získaly prestižní ocenění firma roku a výrobek roku 2016
Už tradičně se každý rok v lednu koná výroční zasedání redakční rady časopisu CDIS Review a při té příležitosti jsou také předávána ocenění vydavatelství MS Line a časopisu CDIS Review. Letošní zasedání se uskutečnilo 12. ledna a během slavnostního aktu bylo ocenění firma roku 2016 uděleno holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a společnost RETIA získala cenu výrobek roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Káles (Svobodní): Pamlsková vyhláška je k ničemu. O jídle ať rozhodují rodiče
Snaha vlády čím dál více regulovat naše životy se dostala už i k žákům a studentům v podobě takzvané pamlskové vyhlášky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Už dnes se máme lépe než zítra a proto je třeba radikální změny
Sdělovací prostředky, nejen ty tzv. veřejnoprávní, nás dlouhodobě masírují informacemi o tom, jak se stále zvyšuje průměrná mzda, jak se máme všichni čím dál lépe, jak si příznivě stojí hospodářský růst a že máme nejnižší nezaměstnanost v rámci celé EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MSp: K rozhodnutím Evropského soudu pro lidská práva ve věcech Bátěk a ostatní a Štulíř proti České republice
Evropský soud pro lidská práva ve zveřejněných rozsudcích proti České republice ve věcech Bátěk a ostatní a Štulíř shledal, že nedošlo k porušení práva stěžovatelů na spravedlivý proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Úřad pro politickou výchovu dětí? Spor mezi ministryní a KDU-ČSL
V koncepci výchovy k občanství, která chce změnit myšlení školáků a již připravuje ministerstvo školství, je mimo jiné v plánu i instituce, která by na to dohlížela. Lidovecký expert na školství Jiří Mihola s tím však nesouhlasí. Svá slova uvedl pro rozhovor v časopisu Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nějaká sviňa jim to poradila. Do spacáků! Zdeněk Zbořil se prohýbá smíchy nad palbou na Trumpa. I Českou televizí
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Buď jsou všichni zblblí příběhy z Holywoodu, nebo, jak se říká na Moravě, ‚nějaká sviňa jim to poradila‘.“ Politolog Zdeněk Zbořil se tentokrát věnuje ve svém pravidelném hodnocení aktuálních událostí kompromitujícím materiálům o Donaldu Trumpovi. Hovoří o manévrech na „velké šachovnici“, ale reaguje i na dění v rámci české politické scény jako lex Babiš. Rozebírá výtky Rady pro rozhlasové a televizní vysílání vůči České televizi a jejich podání americké volební noci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tři miliardy Kč půjdou na aplikovaný výzkum v humanitních vědách
Až tři miliardy korun v následujících šesti letech zamíří na projekty aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu. Vláda dnes na svém zasedání schválila program Technologické agentury ČR nazvaný ÉTA. Jeho úkolem je zvýšit inovační potenciál společenských a humanitních věd. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Trvám na důsledném vyšetření události a potrestání viníků
Nešťastná událost, která se stala v sobotu večer v novostavbě tělocvičny v České Třebové, mě osobně velmi zasáhla. Nevím v tuto chvíli, zda šlo o šlendrián, diletantismus či nedostatek zkušeností, avšak vyznění celé věci je tragické. Když si představím, co všechno se mohlo stát kdykoliv během provozu, pak mi běhá mráz po zádech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tady nejde o ochranu zdraví. Neomarxisté chtějí lidem zakazovat a protěžovat menšiny. Další senátoři protestují proti zákonu potírajícímu kouření
Senátoři budou ve druhé půlce týdne rozhodovat o protikuřáckém zákonu. Mnozí ze členů horní komory parlamentu mají významné výhrady. ParlamentníListy.cz některé z odpůrců tvrdé normy vyzpovídaly. Ostře proti je dokonce i lékařka a členka zdravotnického výboru a exministryně zdravotnictví Daniela Filipiová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Policejní spolupráce cestou SIS byly opět úspěšné
V pověrami opředeném pátku třináctého se na pražském letišti potkalo několik policejních eskort. Dvě složené z českých policistů si přebíraly hledané osoby dopravené z ciziny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš je málo pravicový, kritizoval Vladimír Dlouhý
V pondělním Interview ČT24 přivítala moderátorka Světlana Witowská prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého. Host striktně odmítl zvyšování daňové zátěže v některých sektorech ekonomiky. Stejně tak vyčinil odborům za to, že hází klacky pod nohy našim firmám, když jim brání v přijímání cizinců. Nedostatek zaměstnanců přitom už dnes brzdí naši ekonomiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Akční plán by měl pomoci zvýšit prosperitu krajů
Vláda během svého pondělního jednání odsouhlasila Akční plán realizace Strategie regionálního rozvoje ČR pro období 2017 - 2018, který předložila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ostravský železniční uzel projde modernizací, SŽDC zahájí projektovou přípravu
Centrální komise Ministerstva dopravy ČR projednala a schválila studii proveditelnosti železničního uzlu Ostrava pro další postup projektové přípravy. Vítězná varianta představuje kompletní opravu dosud nemodernizovaného úseku železničního uzlu Ostrava mezi stanicemi Ostrava-Svinov a Ostrava hlavní nádraží, včetně zřízení nového mimoúrovňového přesmyku, který odstraní kolizní jízdy vlaků v jednotlivých směrech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Pokuta za stejnokroje pro pražské strážníky je pravomocná
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil svým pravomocným rozhodnutím uložení sankce ve výši 500 000 Kč hlavnímu městu Praze za porušení zákona o veřejných zakázkách v zadávacím řízení „Dodávky výstrojního materiálu pro Městskou policii hl. m. Prahy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Když živí, naslouchají mrtvým a mluví s nemrtvými
„Žijeme v domech postavených mrtvými pro živé“ stojí v jedné z mých oblíbených knih. Podíváme-li se kolem sebe, zjistíme, že slovy mrtvých se řídí většina živých a k tomu, se v posledních letech přidala i módní vlastnost, jednostranné komunikace s nemrtvými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
O cenzuře křičí jen potrefené husy. Ovčáček je perfektní ukázkou, udeřil eurotajemník z ČSSD Prouza
Cílem nově vznikajícího Centra proti terorismu a hybridním hrozbám rozhodně není rozdělovat informace z médií a sociálních médií na pravdivé a lživé. Úkolem skupiny analytiků bude pouze poukazovat na fakta, píše v dnešních Lidových novinách státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zděšený Tomáš Halík prosí papeže: Nejezděte se Zemanem do Lidic, chce vás zneužít. Počkejte rok, pak snad bude na Hradě někdo důstojnější
Papež František by podle katolického kněze a teologa Tomáše Halíka neměl přijmout pozvání českého prezidenta Miloše Zemana k uctění památky lidické tragédie. Zeman opětovně hlavu katolické církve pozval do České republiky koncem minulého týdne. Podle Halíka, držitele prestižní Templetonovy ceny a Zemanova kritika, tím prezident nesleduje uctění památky lidických obětí, ale jde mu o zneužití popularity papeže k vlastní sebeprezentaci v předvolební prezidentské kampani. Halík to dnes uvedl v reakci na dotaz ČTK. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v reakci na Halíkovo vyjádření uvedl, že by měl přestat naslouchat hlasům z pekla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Moskva ve chvílích Trumpova blížícího se nástupu na americký trůn
V Moskvě jsem byl naposledy v prosinci 2014. Čekal jsem „mráz jako v Rusku“ (jak se u nás často říká), ale v Praze bylo ráno minus 14 °C a v Moskvě – jak hlásil kapitán letadla při startu – jen minus 6 °C. Nic není, jak bývalo, už i ten mráz putuje opačným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Černý (ODS): Naše nemocnice
Záleží nám na nemocnici v Novém Městě. Většina Žďáráku se tam narodila, je to nejdostupnější poskytovatel urgentní medicíny, diagnostiky, operativy. Také významný zaměstnavatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Posunuté zápisy do prvních tříd? Další nonsens MŠMT
V těchto dnech jsme byli zvyklí, že ředitelé škol vypsali datum zápisu do první třídy ZŠ. Novela Školského zákona ale odsouvá zápisy až na období 1. - 30. dubna. Ptáte se proč? Důvodem prý má být posunutí zralosti oproti lednu na pozdější dobu, děti vyzrají a sníží se počet odkladů povinné školní docházky. Zní to logicky, ale je to nesmysl!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Elektronická evidence tržeb jde do druhého kola. Podnikatelé, vyzvedněte si včas své autentizační údaje
Druhá vlna elektronické evidence tržeb startuje již 1. března 2017. Dotkne se odhadem 250 tisíc podnikatelských subjektů z maloobchodu a velkoobchodu. Podnikatelé by neměli odkládat podání žádosti o autentizační údaje na poslední chvíli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
HK ČR: Zaměstnavatelé ztrácejí trpělivost. Na pracovní síly z Ukrajiny musí čekat více než pět měsíců
Vládní program na rekrutaci pracovních sil z Ukrajiny se stává nefunkční. Zaměstnavatelé musí kvůli nízkým kvótám a zahlcení českého konzulátu ve Lvově čekat už více než pět měsíců, než budou jimi vybraní zaměstnanci na Ukrajině vůbec pozváni na konzulát k pohovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: K Otázkám Vymývače mozků (OVM, ČT 24) z 15.1.2017
Pokud se někdo uvelebil před televizní obrazovkou v poledne 15.ledna 2017 v blahém očekávání, že v proslulém pořadu Václava Moravce se stane svědkem bojového utkání rozkohoutěných kohoutků - bývalého ministra spravedlnosti Pavla Blažka a současného Roberta Pelikána, dočkal se zklamání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Židek (ODS): Papalášské rozhodování co, kdy a kde bude, zavání korupčním prostředím
Přijetí obecně závazné vyhlášky o regulaci hazardu v Liberci je téma, na kterém si někteří liberečtí politici chtějí poměrně lacino „nahrát politické body“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČOI: Nepoctivost poskytovatelů pohřebních služeb roste
Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje činnost pohřebních služeb na celém území ČR. Výsledky kontrol ukazují, že se situace v této citlivé oblasti podnikání příliš nelepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Program destrukce venkova
Venkov. Za Prahou je ho pořádný kus. Vláda o něm ví, dokonce existuje státní dotační program, který má ambice venkov obnovit a rozvíjet. Obce z něho mohou získat peníze například na obnovu drobných sakrálních památek či opravy komunikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Rys ostrovid míří k Brnu
Rys ostrovid, naše největší kočkovitá šelma, se již minimálně od září zdržuje v Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Přímo jej zde pozorovali a zdokumentovali pracovníci Mendelovy univerzity v Brně Martin Duľa a Miroslav Kutal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pojišťovna Generali: Podvodníci jsou nepoučitelní, pojistných podvodů je opět o něco více než před rokem
Zatímco předloni prokázali detektivové pojišťovny Generali 84 případů, vloni jejich počet vrostl na 88. Objem pojistných podvodů meziročně mírně klesl z necelých 51 milionů korun na téměř 49 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Trump je sice nepředvídatelný, ale není důvod se ho bát, tvrdí analytik
Trump je sice nepředvídatelný, figuruje na bankovním seznamu možných rizik pro globální ekonomiku, ale z pohledu finančních trhů není zase tak velký důvod se ho bát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tejc: Odehnali jsme Zemana a nahnali ho k Babišovi
Kandidát na prvního místopředsedu ČSSD Jeroným Tejc považuje za chybu, že se sociální demokracie odklonila od Miloše Zemana. Tím ho prý sama zahnala k předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Uvedl to alespoň v rozhovoru pro Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Böhm (TOP 09): Malostranské náměstí bez aut a co dál?
Současně koncem června vznikla pracovní skupina složená ze zástupců občanských iniciativ a spolků, místních občanů a zástupců Městské části, která se pod vedením Institutu plánování a rozvoje jako pověřeného správce tohoto prostoru, snažila pro náměstí najít co možná nejlepší využití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Policejní reforma a kličkující Pelikán
V Otázkách Václava Moravce 15. 1. 2017 (Česká televize 1) byl duel moravského poslance za Občanskou demokratickou stranu a předsedy vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny k reformě policie Pavla Blažka a ministra spravedlnosti Roberta Pelikána za ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Brňané jí málo ovoce a zeleniny! S novým rokem by měli začít žít zdravěji
Námět pro novoroční závazek pro Brňany: jíst více čerstvého ovoce a zeleniny. Pouze 57 % dospělých obyvatel Brna konzumuje alespoň jednou denně čerstvé ovoce, syrovou zeleninu jí denně pouze 48,6 % a tepelně upravenou (vařenou) zeleninu pouze 8 % Brňanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Loňský rok na ČMKBK: Na energetickém trhu si zajišťuje dodávky elektřiny a plynu už téměř 600 měst a obcí
Vedle ministerstev, krajů a jimi zřizovaných organizací si zajišťuje elektřinu a plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) už 586 měst, městysů, obcí nebo samostatných městských částí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hynek Pallas: O Švédsku se lže. Integrace imigrantů funguje. A země díky uprchlíkům bohatne
Devadesát tři procent Švédů si myslí, že země má stále pomáhat uprchlíkům. Nejhorší v tomto průzkumu a na opačné straně jsou Češi a Česká republika, říká švédský novinář českého původu Hynek Pallas v rozhovoru s Martinem Veselovským na internetové televizi DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
MŽP iniciovalo schůzku k urychlenému řešení zprůjezdnění silnice Dolní Věstonice - Pavlov
Prioritou ministra Brabce je napomoci ke zprůjezdnění uzavřené komunikace ve Věstonicích. Ve čtvrtek se na podnět MŽP sešli zástupci obce Dolní Věstonice, České geologické služby (ČGS), Krajského úřadu Jihomoravského kraje a ministerstva, aby pokračovali v řešení vzniklé situace a navázali na schůzku z loňského října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Střelba u Moravce: Dohra včerejšího vysílání
Právník Zdeněk Koudelka se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vrátil k včerejšímu pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi, kde vystoupili ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a jeho předchůdce Pavel Blažek (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Nedělní Partie ANO a ODS o obraně aneb mlácení prázdné slámy
Hosty nedělní Partie na Primě byl ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a členka výboru pro obranu poslankyně Jana Černochová (ODS). Jejich debata nad úrovní naší armády však spíše připomínala vzájemné osočování kdo za současnou úroveň armády může.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Lidovci jsou jak hadi škrtiči
Poslanec Seďa odpovídal na dotaz, jaký je jeho názor na lhaní ministra Hermana ve věci přijímání migrantů (ten na čtenářův komentář "Lhali jste, že EU nám nebude přidělovat migranty, a teď je sem dovážíte na základě Lisabonské smlouvy" reagoval: "Nikdo nikam nikoho nedováží. Nemáme se za co omlouvat. Usilujeme o odpovědnou politiku, která má především na mysli bezpečnost vlastních občanů a dodržování mezinárodních závazků."):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany připravuje s Vojenskou akademií kurz speciální přípravy pro krizové situace
Kurz se uskuteční ve dnech 21. až 28. dubna 2017 ve Vojenském újezdu Březina a je určený pro novináře a humanitární pracovníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Den bez palmového oleje se blíží
Přesně rok od spuštění úspěšné facebookové akce oslovování výrobců, kteří do svých výrobků používají palmový olej, bude 1. únor Dnem bez palmového oleje. V dalších letech by se s šířením “protipalmového” hnutí z Česka do dalších zemí světa mohl stát dnem mezinárodním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Spolupracovník Jakuba Jandy mluvil v ČT o ParlamentníchListech.cz. Podívejte se, co vám TV neukázala
O ParlamentníchListech.cz se debatovalo v pořadu Newsroom na ČT24, jehož hosty byli profesor mediálních studií Jan Jirák a také politolog brněnské Masarykovy univerzity Miloš Gregor. Reportáž s kritikou přichází v době, kdy sama Česká televize má problém s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli neobjektivnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jako blesk: Češi, starejme se o Česko. Vezměme to do vlastních rukou, zaznělo k Evropě z velmi, velmi významného místa
Soudce Evropského soudu pro lidská práva Aleš Pejchal se domnívá, že v Evropě musí jít Němcům o Německo, Čechům o Čechy a Moravu a Ukrajincům o Ukrajinu. Řekl to pro server Česká-justice.cz. Uvedl také, že lidé by měli vzít životy do svých rukou a začít rozhodovat o svých zemích i o Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda posoudí, zda má ČNB určovat parametry úvěru na bydlení
Česká národní banka by měla od července získat pravomoc určovat parametry úvěru na bydlení. Novelu zákona o ČNB dnes projedná vláda, v současnosti centrální banka vydává parametry pro úvěry na bydlení formou doporučení. Ministři budou také rozhodovat o poskytnutí půjčky 40,5 miliardy korun Mezinárodnímu měnovému fondu, která má nahradit předchozí půjčky fondu. Peníze by měly jít z devizových rezerv České národní banky a stát by měl za ně nabídnout záruku. Peníze ČR půjčovala MMF i v předchozích letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tripartita bude řešit odliv zisků i přijímání Ukrajinců
Odliv zisků z Česka, přípravu velkých staveb či přijímání pracovníků z Ukrajiny dnes projedná tripartita, společný orgán vlády, firem a odborů. Na programu je návrh sektorové a progresivní daně, kterou chce vláda zamezit odlivu zisků. S opatřením ale nesouhlasí Hospodářská komora ČR. Diskutovat se bude také o zrychlení vyřizování žádostí o zaměstnanecké karty z Ukrajiny, což má pomoci řešit nedostatek pracovních sil v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Proč nechci EUropskou armádu
Europská armáda by byla jen a jen další krokem k jednotnému Europskému státu, k reálné obraně členských zemí by nepřispívala a naopak by ji zhoršovala ve snaze konkurovat NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Je velmi důležité realizovat regionální investiční pobídky
Poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný se ve čtvrtek 12. ledna 2017 zúčastnil slavnostního rozšíření bruntálské průmyslové zóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanecká komise k policejní reorganizaci finišuje se zprávou. Babiše se Šlachtou prý rozhodně nepotěší
Práce parlamentní komise ve věci reorganizace policie se pomalu chýlí ke konci. Server Echo24.cz zveřejnil prozatím neoficiální informace, k nimž poslanci dospěli. Pánům Robertu Šlachtovi a Andreji Babišovi (ANO) se prý zjištění komise moc zamlouvat nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda schválila novelu zákona o ČNB
Vláda schválila návrh zákona, kterým se mění zákon o České národní bance a zákon o oběhu bankovek a mincí. Jde o převážně technickou novelu obou uvedených zákonů, jejímž cílem je rozšíření spektra nástrojů určených k plnění zákonných úkolů ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda odsouhlasila plán na podporu ekonomiky pro rok 2017
Vláda dnes schválila druhou aktualizaci Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti, která reflektuje aktuální ekonomickou i sociální situaci v zemi a shrnuje vládní prorůstová opatření pro rok 2017. Ta jsou zařazena pod tři prioritní oblasti: udržení hospodářského růstu, zahraniční a evropskou spolupráci a přípravu na budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: 70 proti 1
Není tajemstvím, že politika “dvou států“, v tomto případě Palestiny a Izraele, je něco podobného jako hospodářská politika udržitelného růstu, jinými slovy „růstu rádi růstu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Novela DPH ukončuje období právní nejistoty a sporů
Vyjádření Českého rozhlasu k novele zákona o DPH, která vymezuje pravidla pro výpočet koeficientu odpočtu DPH u veřejnoprávních médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Trump do půl roku rozloží tuto EU a toto NATO…
Když je něco shnilé, zastaralé, už tak trochu páchnoucí a nebezpečné, musí to být odstraněno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kauza „hovado Jan Petránek“: Další pokračování
Komentátor Martin Hekrdla se na svém facebookovém profilu vyjádřil k názoru Jana Petránka, jenž uvedl, že před uprchlíky by nás mělo bránit NATO. Petránkův text prý nestál za reakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
NKÚ zjistil v účetní závěrce Ministerstva spravedlnosti chyby za téměř 2,5 miliardy korun
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil vedení účetnictví a sestavení účetní závěrky Ministerstva spravedlnosti (MSp) za rok 2015. Podle kontrolorů nevedlo MSp správné a úplné účetnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Tajné služby propadlé finančnímu fetišismu nemají žádný pracovní kredit
Je realita to, co dostávají státníci na svodkách, nebo je tam venku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Bráníme Evropu, už 500 let. A vytrváme. Koluje projev Viktora Orbána k pohraničníkům
„Jsem šťastný, že tu dnes mohu být s vámi všemi. Chmurné časy vyžadují odvážné lidi,“ promluvil maďarský premiér Viktor Orbán k pohraničníkům, kteří právě složili přísahu bránit hranice Maďarska a jejich domovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šmírujeme vás všechny, vše zjistíme? Nastal odpor proti novému zákonu od Stropnického
Zákon o vojenském zpravodajství rozděluje ČSSD a ANO. Šéf bezpečnostního výboru Roman Váňa (ČSSD) i poslanec Jeroným Tejc (ČSSD) chtějí, aby rezort obrany Martina Stropnického (ANO) do zákona zabudoval garance, že zpravodajci nebudou moci bezdůvodně sledovat soukromí občanů. Uvedl to deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Ministr financí jaksi zapomněl říci, že neplnil parametr, který byl v rozpočtu správně zakalkulován
Moje slova, kam investovat případný přebytek rozpočtu, v principu stále platí, pokud by tady ty finance byly. Vycházel jsem z informací, stejně jako pan premiér a ostatní členové vlády, kdy ministr financí nás informoval o přebytku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Česko si připomíná výročí sebeupálení studenta Jana Palacha
Řadou pietních akcí si dnes Česko připomene 48. výročí sebeupálení studenta Jana Palacha. Začnou ráno u Palachova pomníku před Národním muzeem v Praze na Václavském náměstí, kde jeho památku uctí premiér Bohuslav Sobotka a další členové ČSSD. Čin studenta, který se na protest proti vývoji v Československu po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 polil hořlavinou a zapálil se, si připomenou i další politici a také studenti, a to nejen v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Od bezzásahovosti k těžebnímu drancování lesů v NP Šumava
Správa Národního parku Šumava požádala Ministerstvo životního prostředí o výjimku ze zákona o lesích, která má umožnit snižovat úmyslnou těžbou zakmenění porostů pod 7 desetin plného zakmenění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Sobotka se setká s premiérem Slovinské republiky Miro Cerarem
Ve dnech 22. - 24. ledna 2017 navštíví na pozvání premiéra Bohuslava Sobotky Českou republiku předseda vlády Slovinské republiky Miro Cerar. V rámci společného jednání budou předsedové vlád diskutovat především rozvoj vztahů obou zemí a aktuální situaci v Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek pokračuje v úsilí snižovat administrativní zátěž živnostníků
Vláda na dnešní schůzi schválila novelu živnostenského zákona, která napomůže snížit zátěž podnikatelů a zlepšit podnikatelské prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg: Mnichov zlomil národu páteř. Vděčíme Václavu Havlovi, ale nechceme si to přiznat. A ten nemocný člověk na Hradě...
„Mnichov Čechům zlomil páteř,“ řekl v rozhovoru pro Forum24.cz exministr zahraničních věcí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Kromě historického pohledu se zmínil také o prezidentských volbách a vyjádřil se i k prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda vzala na vědomí jmenování profesorky Evy Zažímalové do čela Akademie věd
Vláda na svém dnešním zasedání vzala na vědomí návrh na jmenování předsedkyně Akademie věd České republiky (AV ČR) pro funkční období let 2017 až 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Sýrie - Na Obamův odchod čeká už i Západ
S Obamovou administrativou už jako by v syrském konfliktu nikdo nechtěl mít nic společného, přičemž dny, hodiny a minuty do jejího konce nepočítají jen ti, kdo chtějí válku v Sýrii ukončit porážkou Daeše a Al Kajdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V ostravské ČSSD to vře. Strana kvůli tomu odkládá krajskou konferenci
Krajská konference moravskoslezské ČSSD, která se původně měla konat tento pátek a měly na ní být rovněž schvalovány nominace do celostátního vedení strany, se odsouvá na únor. Rozhodl o tom dnes krajský výkonný výbor sociálních demokratů. ČTK to řekl krajský předseda a bývalý hejtman Miroslav Novák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Skoro sto milionů a velké množství zlata v kauze Nagyová. Já je sám viděl. Věrný souputník Roberta Šlachty bez obalu o Rittigovi, Tuhém a snaze politiků zlikvidovat ÚOOZ
ROZHOVOR Vicepremiér Babiš jako agent bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a tento protimafiánský útvar jako samostatná divize Babišova Agrofertu? Blbost, tvrdí bývalý vysoce postavený policista této pro mnohé kontroverzní, dnes už bývalé složky policie, Milan Komárek. Novináři, vaše zdroje jsou na nic a Šlachta by byl mnohem lepší hlavou policie, než je současný policejní prezident, říká na adresu posledního řádného šéfa ÚOOZ tento příslušník útvaru, nechvalně proslulého drby tzv. Kubiceho zprávy. Ta před 11 lety poprvé v historii ÚOOZ aktivně zasáhla těsně před volbami do politického života České republiky. Stejně jako napodruhé, v kauze premiéra Nečase a jeho milenky Nagyové se ale zatím žádná senzace nekoná…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Voliči se nám vrátí, jsme jediná pravicová strana. První dáma ODS straně stále věří
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byla dnes první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Hovořilo se mimo jiné o podmínkách pro malé a střední podnikatele či o elektronické evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Imám do mešity přinese stížnost, a všichni věříci poslušně podepisují. A další neuvěřitelné historky, jak dnes funguje demokracie v Holandsku
ROZHOVOR Zjistilo se tady, že někteří uprchlíci si z dlouhé chvíle zajeli domů, tedy do Sýrie či Afghánistánu, na návštěvu. Protože podle EU musejí mít azylanti či emigranti konto v bance, kam jim přicházejí podpory, dokázali v tamních automatech vybírat peníze tak dlouho, až jim pak byly bankovní karty zablokovány. To mimo jiné říká Karel Pokorný, který do Nizozemí z Československa emigroval pár dní po srpnové invazi „bratrských“ vojsk v roce 1968. Mluví i o tamních volbách a politicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petice na podporu rehabilitace starého židovského hřbitova v Prostějově
Jsme občané České Republiky, žijeme v zemi, která je naším domovem a byla i domovem našich předků. Naše generace je první, která může většinu života prožít ve znovu nabyté svobodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mrvka (ČSSD): Naši starostové mají potenciál, jen ho správně využít
V letošním roce nás čekají velmi důležité volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které rozhodnou, zda ČSSD bude v příštích čtyřech letech opětovně pověřena vládní odpovědností, či zda zasedne v lavicích opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pozemkový úřad napravuje chyby z minulosti
Státní pozemkový úřad přijal pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Respektujeme tak rozhodnutí o pokutě ve výši 90 tisíc korun za podepisování smluv s právní kanceláří Rowan Legal bez výběrového řízení. Tato chybná rozhodnutí vznikla za předchozího vedení Pozemkového úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Putinův pudlík Trump. Vážné varování Jefima Fištejna
Publicista Jefim Fištejn se ve svém komentáři pro Český rozhlas zamyslel nad tím, zda prezident Donald Trump bude jen pudlem ruské hlavy státu Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sexuologické oddělení FN Brno se přestěhuje do Bohunic
Investiční akce Fakultní nemocnice Brno „Rekonstrukce pro Sexuologické ambulance“ v areálu Pracoviště medicíny dospělého věku (PMDV – Bohunice) je úspěšně dokončena. Nové ambulance budou v Bohunicích spuštěny od 1. 2. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svinská arogantnost nedovzdělaných redaktorů, na to si nikdy nezvyknu. Štěpán Kotrba dodává zásadní postřehy ke kauze "zmanipulované volební zpravodajství na ČT"
ParlamentníListy.cz přinesly o víkendu rozhovor s mediálním expertem, profesorem Janem Jirákem, týkající se objektivity zpravodajství České televize, zejména v souvislosti s kritikou ze strany RRTV. Štěpán Kotrba, politický a mediální analytik, též bývalý člen Rady Českého rozhlasu, se rozhodl s profesorem Jirákem v některých věcech polemizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Spadlá střecha, ostuda na kraj světa! Celá zeměkoule žasne nad karambolem tělocvičny v České Třebové
Česká republika je hodnocena v celosvětovém měřítku jako velmi bezpečná a klidná země. Žádné teroristické útoky. Žádné krvavé státní převraty. Žádné přírodní katastrofy. Z pohledu senzacechtivých zahraničních médií žijeme v poněkud nudné zemi. Aspoň na chvíli tento fakt změnila sobotní událost v České Třebové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miloš Rejmont: Ztrapní se Zeman a ANO u Ústavního soudu?
Zákon o střetu zájmů bude platit. Pro hlasovalo 129 ze 185 přítomných poslanců. Pro schválení novely bylo potřeba 101 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Ministerstvo zemědělství podporuje přírodě blízká opatření
Projednávání Národního akčního plánu adaptace na změnu klimatu, který předkládá Ministerstvo životního prostředí, vláda odložila. Ekologické hnutí DUHA si zcela mylně vysvětluje postoj Ministerstva zemědělství a ministra Mariana Jurečky k tomuto materiálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Akční plán ČR k implementaci rezoluce o ženách, míru a bezpečnosti
Vláda ČR schválila 9. ledna 2017 Akční plán ČR k implementaci rezoluce Rady bezpečnosti OSN 1325 (2000), o ženách, míru a bezpečnosti a souvisejících rezolucí na léta 2017–2020. Cílem Akčního plánu je stanovit konkrétní opatření vedoucí k jejímu naplňování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM předal 8 obrazů Akademii výtvarných umění
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové uzavřel s Akademií výtvarných umění v Praze smlouvu o převodu osmi obrazů, které ÚZSVM připadly jako soudní úschova na základě rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra