Oficiální zpravodajská média

Ivan Poledník: Romský problém - 600 let marné snahy o soužití
Ivan Poledník upozorňuje na stále živý a palčivý problém soužití s cikánskou menšinou a připojuje text slovenského lékaře o jeho zkušenostech s tímto etnikem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Takže zakážeme i vysokoenergetické nápoje? Svoboda se hádal s Ludvíkem kvůli zákazu kouření
Hosty nedělního vysílání televize Prima Partie byli ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) a poslanec Bohuslav Svoboda (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Jsou zvyklí už od Havla, že o co si řeknou, to dostanou. A to nenastalo.“ Petr Žantovský popisuje, co předvedli Gabal, Marvanová a další při debatě o návrhu zákona o ČT a ČRo
TÝDEN V MÉDIÍCH Enormní aktivitě těch, kdo chtějí ještě do voleb protlačit Parlamentem novelu Zákona o České televizi a Českém rozhlase, se věnuje ve svém pravidelném ohlédnutí Petr Žantovský. Upozorňuje na to, že tito lidé ze spolku Svobodu médiím a jeho podporovatelé úplně ignorují zájmy společnosti, zato výrazně prosazují svoje zájmy a ještě si arogantně myslí, že jim za to bude tleskáno. Oceňuje proto, že při diskusi u kulatého stolu v Senátu se našlo dost těch, kteří s univerzálními nositeli pravdy nesouhlasili a dali jim to jasně najevo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Němci prchají z vlastní země před běženci. K zatracovanému Orbánovi
Maďarsko zavřelo brány uprchlíkům a nastolilo program důrazné ochrany své vlasti, ale do země stejně míří noví obyvatelé. Jen to nejsou uprchlíci, ale Němci, kteří prchají ze své vlastní země právě před uprchlíky. Pikantní na celé věci je, že občané Spolkové republiky Německo hledají útočiště u Balatonu, v zemi často zatracovaného Viktora Orbána. Řada evropských lídrů v minulosti spílala Orbánovi za necitlivý přístup k běžencům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Proč to Chovanec neřekne... Poslanec Ondráček popisuje dramatické situace, které hrozí, pokud Brusel zakáže držení zbraní
ROZHOVOR Poslanec KSČM a člen sněmovního ústavně právního výboru předkládá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz argumenty, proč by měla být přijata novela zákona o bezpečnosti republiky, kterou chce prosadit ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ta počítá s tím, že by legální držitel mohl zbraň použít nejen pro nezbytnou sebeobranu, ale také třeba při teroristickém útoku. Ondráček zároveň uvedl, že návrh ústavního zákona by měl být reakcí na připravovanou evropskou směrnici na „odzbrojení“ obyvatel EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Podporovatel Donalda Trumpa dostal v den inaugurace nakládačku přímo před kamerou CNN
Richard Spencer je jedním z podporovatelů Donalda Trumpa, který oslavil vítězství 45. prezidenta USA. Obává se však, že Trump zabředne do maličkostí a nebude řešit zásadní otázky migrace. Richard Spencer je přesvědčen, že západní civilizaci dokáže zachránit jen bílá rasa a všichni nebílí občané by měli Spojené státy opustit. Možná i za tyto názory dostal pořádně do zubů. CNN útok zaznamenala na kameru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Změny zákona o ochraně přírody a krajiny mohou znamenat konec národních parků
Komentář ministra životního prostředí Richarda Brabce ke změnám v novele zákona o ochraně přírody a krajiny, které navrhli a odsouhlasili senátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stát opět zvítězil nad občanem
Senátu se nepodařilo zastavit další vládní běsnění při prosazování politiky regulokracie. Protikuřácký zákon byl většinově schválen a Senát se tak postavil jednoznačně na stranu dalšího omezení svobody podnikání a svobody jednotlivce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení mají stínovou vládu: Matěj Stropnický coby premiér. Toto budou jeho ministři
Sjezd Strany zelených, který se o víkendu konal v Hradci Králové, zvolil stínovou vládu. Budou v ní bývalá předsedkyně strany Jana Drápalová či bývalý liberecký primátor Jan Korytář. Tvoří ji straníci i nezávislí experti. Zelení rovněž představili nové logo, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 4 – Krvavé déja vu
Dnešní ohlédnutí do relativně velmi nedávné „sedmičkové“ minulosti má nepříjemně hořkou příchuť pocitu zvaného obyčejně „déja vu“. Česky řečeno: to už jsme někde viděli…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Ministr chce Pomocníky VéBé
Radnice českých měst mohou do konce ledna žádat stát o peníze na jakési občanské hlídky. Dobrovolníci by měli, vedle strážníků, dohlížet na veřejný pořádek. Ministerstvo vnitra tak, byť si to nechce přiznat, obnovuje ideu Pomocné stráže Veřejné bezpečnosti, jak jsme ji znali z dob komunistické totality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Muslim v USA dostal v den inaugurace Donalda Trumpa do schránky tento vzkaz od souseda
Hend Amry, podle fotografie na Twitteru muslimka, zveřejnila dopis, který podle jejích slov dostal její strýc v Ohiu po inauguraci Donalda Trumpa prezidentem USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Zdraví zvítězilo, Senát schválil protikuřácký zákon
Senát Parlamentu ČR schválil návrh tzv. protikuřáckého zákona. „Vyhlašuji 30. května 2017 dnem posledního típnutí. Jsem opravdu velmi rád, že Senát projevil zdravý rozum a náš návrh protikuřáckého zákona podpořil. Vítězí tak zájmy ochrany zdraví nás všech, což kvituji s potěšením nejen jako ministr zdravotnictví, ale i jako zodpovědný občan a otec rodiny. Věřím, že i pan prezident připojí svůj podpis pod tuto normu,“ uvedl po schválení zákona ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík, který prosazení tzv. protikuřáckého zákona od počátku svého ministerského mandátu řadil mezi své priority.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Že by měl Putin s tím americkým majdanem zase pravdu?
Když Vladimír Putin několik dnů před inaugurací pronesl napůl nadlehčeně, napůl vážně na video a oficiálně, že síly, které připravovaly v Kyjevě majdan čili svržení zákommého prezidenta se zřejmě poučili a něco podobného hrozí i v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: V ČSSD je hodně nezdravého. Raději bych vládl s Babišem
Raději by šel s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) než s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou. Řeč je o zlínském hejtmanovi Jiřím Čunkovi (KDU-ČSL), který poskytl rozhovor Týdnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Kolaja se zúčastní ministerského zasedání Unie pro Středomoří
Jednání ministrů zahraničních věcí Unie pro Středomoří se uskuteční 23. ledna v Barceloně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek se rozjel na Frekvenci 1: S ČSSD už to horší být nemůže. A Clintonová...
Luboš Xaver Veselý přivítal v nedělním Press klubu na Frekvenci 1 expremiéra Jiřího Paroubka, který totálně vydrtil současné vedení ČSSD v čele s Bohuslavem Sobotkou. Obamův tým vás nezachrání, inspirujte se u Babiše, poradil svým bývalým kolegům. Původně prý chtěl ČSSD pomoct, ale dozvěděl se, že by to prošlo jen přes Sobotkovu mrtvolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Eliška Hašková Coolidge: Trumpa nemá nikdo na provázku
Eliška Hašková Coolidge vystoupila v internetové televizi DVTV a nešetřila chválou na adresu Donalda Trumpa. Dáma je přesvědčena, že sebevědomý Trump nakonec Američany sjednotí, protože jim vrátí hrdost na sebe sama. 45. prezident USA ukazuje, že na to má, cítí se silný v kramflecích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hájek: Donald Trump odstartoval. Řev zombií Západu dokládá, že skvěle
Petr Hájek komentuje Trumpovu senzační nástupnickou řeč, rozhlíží se po ruchu v bažinách a je rád, že nový prezident spoléhá na „utajeného“ mocného spojence
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dlouhé stráně loni navštívil rekordní počet turistů, letos přivítají miliontého návštěvníka
Vodní přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně vloni navštívilo 84 771 lidí, o pět tisíc více než před rokem. Statistiky potvrzují rostoucí oblibu jednoho ze „sedmi divů Česka“, loňský údaj je dokonce nejvyšší v historii. „V roce 2017 přivítáme miliontého návštěvníka, který se může těšit na dárek i exkurzi do běžně nepřístupných míst elektrárny,“ řekl mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Manifestace žen vzbudila rozruch: Ovčáček se vysmál Kerrymu, Peszynski nazval Trumpa prasetem a pohádal se s diskutérem
Manifestací za práva žen a demonstrací proti novému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi se v mnoha místech světa zúčastnil více než milion lidí, předně samozřejmě žen. Událost okomentoval nejen občanský aktivista Tomáš Peszynski, ale i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Sobotka bude jednat se slovinským premiérem Miro Cerarem
Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude v pondělí 23. ledna 2017 jednat s premiérem Slovinské republiky Miro Cerarem, který přijíždí na oficiální návštěvu České republiky na pozvání premiéra Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Donald Trump se vypořádal s protestujícími po svém. Madonně a dalším vzkázal...
Server PoliticusUSA přináší informace o pochodu žen, který se postupně proměnil ve výrazný protest proti novému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi. Jen ve Spojených státech se prý pochodu účastnilo asi 2,9 milionu lidí. Podle všeho šlo o vůbec největší protesty v historii USA. Proti Trumpovi se protestovalo i v dalších částech světa včetně Prahy. Donald Trump si to ovšem nedal líbit. Všem protestujícím vzkázal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Svět sledoval inauguraci Donalda Trumpa. Merkelová šla raději do muzea
45. prezident USA Donald Trump se v pátek v poledne ujímal úřadu. Jeho první projev v roli nejmocnějšího světového politika sledovaly desítky milionů lidí po celém světě. Německá kancléřka Angela Merkelová však dala přednost relaxaci v muzeu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šéf Pirátů burcuje: Pro většinu lidí jsme stranou stahovačů a huličů. To není pravda
Česká Pirátská strana i po sedmi letech existence bojuje s některými předsudky vůči sobě. "Nejsme strana huličů a stahovačů. Přinášíme otevřenost, férovost a boj za svobodného neobelhávaného občana, který má svá práva a může těžit výhody z výsledků své i společné práce. Chceme stát, ve kterém zlobiví politici nemohou švindlovat, krást a odklánět, protože správa věcí veřejných je skutečně veřejná a kdokoliv chce, může z klidu domova jejich práci a toky našich peněz jednoduše kontrolovat," nastínil na akci Pirátů v Liberci jejich předseda Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Zelení nestojí o volební výsledek, peníze si urvou jinak
Zelení budou usilovat o legalizaci squatingu, nechal se slyšet jejich předseda Matěj "Nemuž" Stropnický. Jistěže je hezké, když vám nepřítel sám podá klacek, abyste ho s ním třískli po hlavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Dopis ministru spravedlnosti
Ministr spravedlnosti je zodpovědný za to, aby republika byla právním státem. Pro jeho podřízené (soudce a státní zástupce) by měla být Ústava a Listina práv přímo modlitební knihou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Migrační krize odezněla, ale na jak dlouho. Ona přijde. Promrháváme čas, pustil se v ČT Chovanec do Bruselu
Hosty první části Otázek Václava Moravce České televize byli ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a europoslanec Stanislav Polčák (STAN). Tématem byli především uprchlíci a terorismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MPO k informačnímu systému Registr živnostenského podnikání
V poslední době byly publikovány v některých médiích zkreslené a nepravdivé informace o informačním systému Registr živnostenského podnikání (IS RŽP). Považujeme proto za vhodné uvést tyto informace na pravou míru a poskytnout veřejnosti alespoň základní údaje o tomto informačním systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenský výbor NATO jednal o naplňování přijatých opatření
Ve dnech 17. a 18. ledna se v Bruselu uskutečnilo letos první, ale celkově v pořadí již 176. jednání Vojenského výboru NATO z úrovně náčelníků generálních štábů členských zemí. Za Armádu České republiky delegaci při jednání vedl náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
MŽP podpoří tzv. integrované územní investice a komunitně vedený místní rozvoj. Dá na ně 1,4 miliardy korun
Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo spolu se Státním fondem životního prostředí ČR a Agenturou ochrany a krajiny ČR sedm nových výzev z OPŽP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci ÚZSVM zorganizovali pomoc týraným psům
Zaměstnanci olomouckého pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zorganizovali již poněkolikáté ve svém volném čase pomoc týraným psům, a to prostřednictvím občanského sdružení Zastavme utrpení z Křelova na Olomoucku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
STAN: Zabránili jsme skokovému navýšení autorských poplatků
Přijaté pozměňovací návrhy Petra Gazdíka a Františka Váchy k novele autorského zákona zabrání skokovému navýšení autorských poplatků. Obce si zároveň nově budou moci určit, kdo je bude vůči kolektivnímu správci zastupovat, a odpadne tak zbytečná byrokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tomáš Škvrna: Palach svůj "mučednický" čin spáchal pod vlivem nějaké závažné psychiatrické diagnózy
Ač nejsem psychiatr, mám za to, že Jan Palach před 47 lety ze sebe udělal hořící pochodeň pod vlivem závažného duševního onemocnění. Dojímat se nad tím, že se obětoval kvůli "nám všem" nemohu jinak než považovat za zvrhlý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Michaela Marksová vyzvala kraje k co nejrychlejšímu odeslání peněz na sociální služby
Ministerstvo práce a sociálních věcí splnilo slib. V historicky rekordním čase dokázalo zpracovat žádosti o dotace na sociální služby a odeslat peníze ze státního rozpočtu na účty krajů a Hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Americká média dostala další facku z Bílého domu
Prezident USA Donald Trump zkritizoval média za to, že podhodnotila účast na jeho inauguraci. Informaci přinesla agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jako první bude jednat s Trumpem v Bílém domě britská premiérka
Prvním zahraničním hostem v Bílém domě nového prezidenta Donalda Trumpa bude britská premiérka Therese Mayová. Její návštěvu oznámil mluvčí Bílého domu Sean Spicer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ANO v Praze chce do vedení Babiše, Faltýnka a Stropnického
Pražský sněm hnutí ANO dnes nominoval na funkci předsedy hnutí Andreje Babiše a jako kandidáta na pozici prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka. Nominaci na řadového místopředsedu získal ministr obrany Martin Stropnický, který je současně šéfem ANO v hlavním městě. Stropnický to uvedl na svém Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VLS jsou nositelem značky Dřevo je cesta
Vlastníci i správci lesů, stavební firmy, zástupci středních odborných škol, ale i výrobce hraček se sešli v úterý 10. ledna v Centru současného umění v DOXu, aby se stali nositeli značky Dřevo je cesta. Mezi prvními partnery osvětové kampaně jsou i Vojenské lesy a statky ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zemřel herec Michal Pavlata. Připomeňte se, co řekl pro PL třeba o Havlovi a Zemanovi
V sobotu zemřel dabér, herec a pedagog Michal Pavlata. ParlamentníListy.cz s ním mnohokrát dělaly rozhovor, naposledy se vyjádřil před dvěma dny k otázce inaugurace republikánského prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hrady a zámky navštívilo přes 5,6 milionů návštěvníků
Památky ve správě Národního památkového ústavu navštívilo v uplynulém roce více než 5,6 milionů návštěvníků. Potvrdila se tak rekordní sezona, která i díky vánoční nabídce na hradech a zámcích překonala podzimní odhady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Benjamin Kuras: Hidžáb opravdu, ale opravdu, není projevem islámského náboženství
Islámský šátek zvaný hidžáb, o jehož vnucení českému sekulárnímu školství se vede soudní pře a mediální vřava, je tou první „měkkou“ zbraní islamizace a záklopka na stavidlech, jejímž povolením se vyvalí nekonečná lavina islamizačních požadavků a privilegií nepovolených jiným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Kolář uvedl, že byl už v době jednání o radaru v Brdech konfrontován s ruskou dezinformační kampaní
Bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář v rozhovor pro Seznam Zprávy pohovořil o Ruské federaci. Mimo jiné například uvedl, že i my se snažíme ovlivňovat tam volby, aby byly alespoň férové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ZOO Zlín očekává narození slůněte
ZOO Zlín má velkou naději, že bude vůbec prvním areálem v České republice, kde se narodí mládě slona afrického. Podařila se totiž inseminace slonice Zoly. Pokud vše půjde dle předpokladů, mohlo by se slůně narodit ve Zlíně v létě roku 2018, po dvaadvacetiměsíční březosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Bezpečnostní situaci v okolí Kvasin a Plzně bude řešit pracovní skupina
Problematickou bezpečnostní situaci v oblasti Plzně a obce Kvasiny bude nově mapovat a řešit pracovní skupina, k jejímuž založení dal pokyn ministr vnitra Milan Chovanec. Ustavení skupiny je reakcí na závratné zvýšení zjištěných přestupků související s vyšší koncentrací osob v daných lokalitách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nečas k odsouzení své ženy: Z hlediska zdravého rozumu vznáším otázku...
Expremiér ODS Petr Nečas trvá na tom, že je jeho žena Jana Nečasová – dříve Nagyová – absolutně nevinná v kauze zneužití vojenské rozvědky. Expremiér v rozhovoru pro server Česká justice zdůraznil, že jeho současná choť se nikdy nedostala k žádným materiálům tajných služeb, takže nemůže souhlasit s podmíněným trestem v délce roku a půl, který jí byl soudem uložen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
MZe: Pro uplatnění českých společností na zahraničních trzích využíváme řadu proexportních nástrojů
Odborníkům, obchodníkům i běžným návštěvníkům je určen mezinárodní veletrh potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche, který se do 29. ledna koná v Berlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Nekorektní Trump
Na analýzu projevu amerického prezidenta si netroufám, natolik nejsem politolog, sociolog, odborník na americkou či zahraniční politiku. Jen jsem z jeho slov pochopil, že nechce, aby Amerika napříště působila jako světový četník a vyvážela svou představu demokratického zřízení po celé planetě, když o to nikdo nestojí a má sama problémy u sebe doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paměťové karty řidičů jsou platné i bez homologačního štítku, výměna karet není nutná
Ministerstvo dopravy obdrželo nepodložené informace od řidičů, že v některých státech Evropské unie byli pokutováni za neplatné paměťové karty, a to z důvodu neopatření karet homologačním štítkem. Tyto informace ministerstvo ověřovalo přímo u řidičů a také u sdružení dopravců ČESMAD BOHEMIA – a ani v jednom případě se nepotvrdily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šebek (Svobodní): Naše soukromí a svobody jsou v ohrožení
Na půdě Poslanecké sněmovny se nyní projednává novela zákona, která zásadně změní občanské svobody této země! Proti tomuto zákonu se již zvedla vlna odporu a další lidé se přidávají. Přijetím této podoby zákona by bylo umožněno vojenskému zpravodajství (dále rozvědka) volné sledování a odposlouchávání komunikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Lhoťan: Lidovecko-socialistické blbnutí evropského voliče
Tak nám zvolili nového předsedu europarlamentu. Stal se jím představitel Evropských lidovců a nahradil ve funkci socialistu Schulze, ale jedná se jen o kosmetickou úpravu ve vedení socialistického projektu jménem EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
MSp k závěrům NKÚ: Výsledek hospodaření zkreslen nebyl
Nejvyšší kontrolní úřad dnes zveřejnil informaci, že účetní uzávěrka Ministerstva spravedlnosti za rok 2015 obsahuje chyby za téměř 2,5 miliardy korun. K těmto závěrům NKÚ Ministerstvo spravedlnosti uvádí, že byť došlo k formálním účetním pochybením, celkový výsledek hospodaření ministerstva jako účetní jednotky za rok 2015 nebyl zkreslen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MŠMT: Nové Nagano? Musíme investovat do mládeže
Počet klubů v žákovských soutěžích vzrostl za posledních sedm let téměř o třetinu. Pro český hokej je to vynikající zpráva, předtím se totiž jeho mládežnická základna snižovala. I proto se Český svaz ledního hokeje (ČSLH) začal na nábor dětí více zaměřovat a s finanční podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) spustil projekty, které přivádějí rodiče s dětmi na zimní stadiony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Skotnica (TOP 09): Jančura pouze vyzobává třešničky z dortu
Díky hlasité reakci veřejnosti na rozhodnutí jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly vyhnat „žluté autobusy“ z linky Český Krumlov – České budějovice, se RegioJet vrátil. Zaslouží si ale stejnou podporu snaha Radima Jančury vyjet i se svými „žlutými rychlíky“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Charanzová nekompromisně: Někteří představitelé EK včetně předsedy by měli projít kritickou sebereflexí. To, co nám v řadě momentů předvedli...
ROZHOVOR Europoslankyně a bývalá diplomatka Dita Charanzová říká, že by se Evropská unie nyní měla nadechnout, poučit se z vlastních chyb a vyvarovat se toho, aby je do budoucna opakovala. „Představitelé Unie i členských zemí musí vnímat politický vývoj v Evropě i ve světě jako vzkaz lidí - voličů, že nejsou s řadou věcí spokojeni,“ říká Dita Charanzová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Další z „truců“ Hnutí Pro(ti) Praze 11 vrhá špatný stín i na KDU-ČSL
Na zastupitelstvu MČ Prahy dne 19.1.2017 zase předvedli členové Hnutí Pro(ti) Praze 11 svoje typické chování. Jejich motto by se dalo vyjádřit jako „Když nebude po našem, nebude nic“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Zobali Brabci zobali, Igelitové obaly
V názvu dnešního příspěvku jsme použil text starší než mnozí ze čtenářů. Jak by mnozí řekli, vznikl v jiné době a ti ještě mladší dodávají, v minulém století. I přesto má v sobě kus pravdy. Ptáte-li se proč jsem použil velké písmeno „B“, pokračujte ve čtení, hned to zjistíte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petice proti omezování parkování na Kulturní ulici a okolí v Rožnově pod Radhoštěm
My, níže podepsaní, slušní občané - řidiči, bydlící a parkující na ulicích Kulturní, Jaroňkova a Vítězná nesouhlasíme s nynějším omezováním obvyklého parkování na místech poblíž našich domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Náměstek Tlapa vedl konzultace v Myanmaru/Barmě a regionální poradu titulářů ČR v Asii a Pacifiku
Dne 13. ledna 2017 se v hlavním městě Myanmaru/Barmy Neipyijto uskutečnilo 1. kolo politických konzultací mezi ministerstvy zahraničních věcí ČR a Myanmaru/Barmy na úrovni náměstků. Za českou stranu konzultace vedl náměstek ministra Martin Tlapa, jeho partnerem byl stálý sekretář U Kyaw Zeya.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
První lídr do parlamentních voleb 2017: Piráty povede Ivan Bartoš
Piráti si v prvním kole online hlasování zvolili volebního lídra pro sněmovní volby. Stal se jím Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany, když při účasti 182 hlasujících členů Pirátů získal 143 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Nic nestaví, nic nebudují, ale šíří ‚dobro‘.“ Novinář spustil v Debatním klubu o financování neziskovek
Novinář, překladatel a spolupracovník ParlamentníchListů.cz Josef Provazník se měl původně účastnit debaty v internetovém Debatním klubu, do kterého byli zváni například Radko Hokovský z think-tanku Evropské hodnoty, Jakub Patočka z Deníku Referendum, pozván byl i zástupce nadace Open society fund nebo organizace Člověk v tísni. Nikdo z nich ale pozvání nepřijal, proto byla debata nahrazena debatou ve formě dotazníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Možná přijde i premiér
Nekonečný příběh OKD bude pokračovat při dalším jednání Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Předsedou Svobodných je dále europoslanec Mach. Obhájil funkci
Europoslanec Petr Mach obhájil funkci předsedy Strany svobodných občanů (Svobodní). V elektronických volbách získal 301 ze 487 hlasů, řekl ČTK mluvčí strany Martin Rumler. Hlasovala přibližně polovina členů strany. Mach měl při volbách dva protikandidáty. Ekonom Martin Pánek získal 128 hlasů, pro konzultantku domácího vzdělávání Irenu Steinhauserovou hlasovalo 58 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Donald Trump a česká beznaděj
Když se mne Parlamentní listy ptaly na Donalda Trumpa, položily řadu otázek, jen ne tu, na niž bych rád odpověděl. Co nejzákladnějšího, nejprincipiálnějšího nám tato zkušenost může přinést? Může přinést důvěru ve většinový volební systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Dojde ke zničení národních parků v Česku?
České národní parky jsou velkým národním bohatstvím. Musím říci, že ministr životního prostředí Brabec získal mé osobní i politické sympatie rozhodným vystoupením ve prospěch národním parků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení představili silný tým odborníků, se kterým chtějí uspět ve volbách
Internetový podnikatel a investor Jiří Hlavenka, docentka environmentální ekonomie Naďa Johanisová nebo někdejší šéfka kontroly na Ředitelství silnic a dálnic Miloslava Pošvářová patří mezi nezávislé odborníky, kteří posílí odborný tým Zelených. Jsou součástí širšího týmu expertů, jejichž rozhled a zkušenosti chtějí Zelení využít pro návrhy konkrétních řešení ve všech klíčových oblastech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jaroslav Foldyna: Mluví se o tom, kdo vytáhl emaily Clintonové, ale už méně, jaký měly obsah. Předpokládám, že Trump...
ROZHOVOR „Pro mě to byl sebevědomý projev člověka, který promluvil především ke svému národu, a já nemám, co bych mu v této chvíli vytkl,“ říká k projevu Donalda Trumpa v rámci páteční inaugurace poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. Zhodnotil i prezidentování Baracka Obamy. „V posledních letech se zdálo, jako by Obama nebyl strůjcem zahraniční politiky, ale spíše někdo v pozadí,“ míní Foldyna. Řekl také, jak to vidí s podporou Miloše Zemana ohledně jeho případné kandidatury na prezidenta. „Sociální demokracie by ještě před sjezdem, nikoliv žádným referendem uvnitř strany, měla říct, že podpoří Miloše Zemana,“ říká rázně Jaroslav Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Národ, který se nepoučí z vlastní historie, je odsouzen k tomu ji opakovat
Upřímně lituji odchodu Naděždy Kavalírové. Předsedkyně Konfederace politických věznů byla skvělá, moudrá a silná žena. Neúnavná energie, s níž bojovala za přeživší i mrtvé kamarády, za uznání třetího odboje a proti ztrátě společenské paměti je obdivuhodná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: 4x po Davosu, 4x po inauguraci
Nebyl jsem na místě v Davosu, ale z toho, co mohu číst a slyšet od jednoho účastníka, který tam byl již po několikáté, mohu identifikovat čtyři skutečností, které se budou přímo nebo nepřímo týkat většiny z nás, a mají ve své podstatě něco společného s paralelně ukončenou inaugurací amerického prezidenta Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
SŽDC: Šestý ročník fotosoutěže startujeme v březnu 2017
6. ročník fotosoutěže SŽDC startujeme v březnu 2017. Každý rok vyhlašujeme také Studentskou kategorii, do které zasílají svoje soutěžní snímky studenti z celé ČR. Její jediné kritérium je věk do 26 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Končíme. Teď už bude klid, vzkázal Babiš podnikatelům
Především pravicová TOP 09 a ODS takřka dnes a denně upozorňují na to, že vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) a Andreje Babiše (ANO) nelení a hází podnikatelům pod nohy jeden klacek za druhým. Stačí se podívat na kontrolní hlášení k DPH nebo EET, které připravil ministr financí Babiš, anebo zákaz kouření v restauracích či tzv. pamlskovou vyhlášku, která jde za ČSSD. Babiš podnikatelům slibuje, že teď už budou mít pokoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Přijetí eura opět ve hře
z Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Expert na EU odhaluje, proč evropské instituce nedokáží řešit krizi s uprchlíky a dodává: Klaus měl pravdu s eurem i Lisabonskou smlouvou
ROZHOVOR Systém Evropské unie je nastavený tak, aby fungoval, když je dobře. Na případy, jako migrační krize, není připraven vůbec. To si myslí ekonom a ředitel Institutu evropské integrace Newton College Jiří Malý. Podle něj daly dějiny Václavu Klausovi za pravdu, jak v otázce nemožnosti těsnější integrace států, tak v projektu měny euro. Zásadní problém tkví podle experta na Evropskou unii už v jejích základech, které si nekladou za cíl pomoci svým členům, ale ještě více je propojit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Někdo musí bouchnout do stolu! U Moravce se řešily daně. I u miliardářů
V nedělním pořadu Václava Moravce se tentokrát řešilo téma, které se dotýká takřka všech občanů. Na přetřes přišly daně. Náměstkyně ministra financí Andreje Babiše (ANO) Alena Schillerová vysvětlovala, proč potřebujeme z gruntu nový zákon o daních. Stranou pozornosti hostů však nezůstala ani EET. Schillerová nikoli poprvé konstatovala, že restauratéři zdražili asi o deset procent, ačkoli rozhodně zdražovat nemuseli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Něco končí, něco ne
První lednové zasedání Evropského parlamentu ovládly volby jeho nového vedení. Je pravidlem, že v polovině funkčního období se opětovně volí nejen předseda parlamentu, ale i jeho čtrnáct místopředsedů, kvestoři, schvaluje se (staro)nové složení výborů. Obdobné volby probíhají i na úrovni jednotlivých politických uskupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Zajištění razantního nárůstu peněz pro školství nebylo jednoduché
Středočeští zastupitelé za ODS podpořili koaliční návrh rozpočtu na rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
"Fuck you!" Madonna se mezi ženami drsně vyjádřila proti Trumpovi. Herečka Scarlett Johansson pak překvapivě řekla...
Možná až půl milionů účastníků přilákal pochod za práva žen ve Washingontu a další stovky tisíc v ostatních městěch USA i Evropy. Hlavním cílem pochodu bylo vedle hájení ženských práv vyjádřit nesouhlas s prezidentem Donaldem Trumpem. Na pódiu předneslo své poselství i několik známých tváří ze světa filmu a hudby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČOI: Každá třetí kontrola pyrotechnika v prosinci se zjištěním
Česká obchodní inspekce v průběhu měsíce prosince 2016 na celém území ČR provedla množství kontrolních akcí, které byly opět zaměřené na dodržování zákona o pyrotechnických výrobcích a zacházení s nimi a zákona o ochraně spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka získal podporu už na 12 krajských konferencích
Premiér Bohuslav Sobotka získal nominace na předsedu ČSSD na všech 12 krajských konferencích, které se před březnovým volebním sjezdem dosud konaly. Dnes mu vyjádřili podporu straníci v Olomouckém a Jihomoravském kraji i na Vysočině. Kandidáty do vedení budou v příštích týdnech ještě vybírat sociální demokraté v Moravskoslezském a Jihočeském kraji. Prvním místopředsedou by podle většiny regionálních organizací měl zůstat ministr vnitra Milan Chovanec, kterého si po svém boku přeje i Sobotka. Jen jihomoravská ČSSD dnes na tuto funkci nominovala Jeronýma Tejce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Antonio Tajani předsedou EP. No a co?
Když v diskusích o (ne)demokratické podstatě současné Evropské unie dojdou obhájcům všeho bruselského argumenty, s úlevou prohlásí, že „je tu přece Evropský parlament, jehož zástupci jsou voleni občany, tak jakýpak demokratický deficit Evropské unie“. Ve skutečnosti však jde o první a poslední společný rys, který Evropský parlament s demokratickými národními parlamenty sdílí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Příslušnost k islámu, o kterou nemohou být muslimové připraveni? Rasismus. Tak argumentovali nacisté. Odcizení elit, degradace populi na plebs... Uznávaný profesor Budil obsáhle promluvil
ROZHOVOR Zkostnatělá byrokracie zbavila lidi osobní iniciativy a pseudomanažerská rétorika připomíná spíše zaříkávání. Zásah proti diktátorským režimům na Blízkém a Středním východě byla závažná strategická chyba, která může ovlivnit stabilitu celé Evropy, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz světově uznávaný filozof, profesor Ivo Budil. Zmiňuje se rovněž, že blahosklonný dohled EU nad Kosovem balkánské zemi nijak zvlášť nepomohl, protože odtud utíkají především do Německa tisíce lidí. V naší západní společnosti pak podle Budila dochází ke vzájemnému odcizování, na což tzv. elity reagují až hysterickou stigmatizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
HK ČR podporuje stanovisko ministra Brabce nepředložit vládě návrh tzv. antifosilního zákona
Hospodářská komora se k záměru zákona již v minulosti vyjádřila negativně a to na základě prostudování dostupných materiálů, ze kterých vyplývalo značné nebezpečí nárůstu cen energie z důvodu nutných vysokých investiční nákladů na realizaci opatření, která by byla potřeba uskutečnit pro splnění stanovených cílů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trumpova revolta
Komentáře označují inaugurační projev nového prezidenta USA Donalda Trumpa jako konfrontační. New York Times píší, jak odsoudil celou politickou třídu. Neměl však na vybranou. Kdyby byl mírnější, byl by označen za chvástala, který hned první den vplul do hlavního proudu. Ví, že ustoupit smí jen dopředu, aby neztratil jedinou oporu, své voliče. Je v čele vzpoury proti Washingtonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Juan Zamora: Když po třetím pokračování běží pátý případ
Pan Novák si četl první případ Harryho Holea a pak se s dětmi v televizi podíval na třetí pokračování Harryho Pottera. Zdánlivě neproblematické souvětí informující o večeru pana Nováka může způsobit problémy v pochopení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Zbytečná debata na téma účasti při inauguraci Donalda J.Trumpa
Mainstreamová média rozpoutala nebývalou kampaň, která měla poškodit nového prezidenta a ukázat celému světu, jak malá je jeho popularita ve Spojených státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zemřel herec Michal Pavlata. Připomeňte si, co řekl pro PL třeba o Havlovi a Zemanovi
V sobotu zemřel dabér, herec a pedagog Michal Pavlata. ParlamentníListy.cz s ním mnohokrát dělaly rozhovor, naposledy se vyjádřil před dvěma dny k otázce inaugurace republikánského prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Docent Valenčík: Poprvé v historii USA, ale i u nás, dal mediální mainstream tak okatě najevo, za kým stojí. A utrpěl debakl. Lidé prokoukli podstatu hry
ROZHOVOR Mediální mainstream v USA i v dalších zemích, včetně naší, se jednoznačně postavil na stranu toho typu moci, kterou v době voleb reprezentovala Clintonová. A prohrál společně s ní, uvádí vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. Rozebírá také poslední výroky nového amerického prezidenta Donalda Trumpa například k Brexitu a údajné odpovědnosti Merkelové za migrační krizi v Evropě. Důrazně se také staví proti kritikům Trumpa, kteří varují před jeho politickým stylem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nouza (TOP 09): Tramvajové trasy v centru Prahy
Na jednání Výboru pro dopravu ZHMP byl na programu, bohužel v samém závěru, bod, který se zabýval možným vedením tramvajových tras v oblasti kolem Muzea, horní části Václavského nám., Opletalovi ul. a prostoru Vrchlického sadů před novou budovou Hlavního nádraží (pro znalce Prahy, dnes se tomu říká Sherwood).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Eliška Hašková Coolidge: Být velvyslankyní USA v Praze? To bych přijala
Po odchodu Andrew Schapira je post amerického velvyslance v Praze volný. Nabídce tohoto postu by se podle serveru Blesk.cz nebránila bývalá asistentka prezidentů v Bílém domě Eliška Hašková Coolidge.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Občané přinášejí zajímavé podněty či návrhy, které si ráda vyslechnu
Pražská primátorka se znovu setkala s občany v Otevřené radnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nové významné dny by měly připomínat Osvětim a druhý odboj
Mezi významné dny by se mohly nově zařadit 9. březen, kdy byl vyhlazen terezínský rodinný tábor v Osvětimi-Březince, a 18. červen jako připomínka posledního boje českých parašutistů, kteří našli po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha úkryt v pražském pravoslavném chrámu Cyrila a Metoděje. Iniciativa na novelu zákona o státních svátcích vzniká v Poslanecké sněmovně. "Přišli s ní Robin Böhnisch a Karel Černý," řekl ČTK jejich stranický kolega Antonín Seďa (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lidovec Heller: Demonstrace proti Trumpovi vycházejí z nejistoty. Jeden den něco slíbí, druhý den to popře. Obzvlášť když mu dáte do ruky jaderný kufřík
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR "Donald Trump ve své kampani sliboval nesplnitelné. A postupně ze svých nesplnitelných nesmyslných slibů ustupuje," říká mladý lidovec Šimon Heller. Vyjádřil se k páteční inauguraci Donalda Trumpa i k demonstracím, které inauguraci provázely. Řekl také svůj názor na to, jak vidí do budoucna vztah Ameriky k Rusku. "Donald Trump se daleko více než vůči Rusku vyhraňuje vůči Číně. Nicméně uvnitř republikánské strany je relativně silná frakce, reprezentovaná arizonským senátorem Johnem McCainem, která vůči Rusku zastává tvrdý postoj," míní Šimon Heller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
František Škvrnda: O Donaldovi Trumpovi, USA a svete
V elitách USA (a im slúžiacich a obdivujúcich ich kruhoch) rastie počet neúspešných i temných postáv. Až sa zdá, že dochádza k napĺňaniu najhorších vízií V. Pareta a C. W. Millsa o úpadku a nebezpečenstve konania elít. Sme si vedomí paradoxnosti spojenia názorov týchto dvoch odlišných postáv sociálneho myslenia, ale ide o ďalší dôraz nezvyčajnosti (deformácie) a malej vypočítateľnosti vývoja súčasného sveta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VLS: Registrace na národní dřevorubecký šampionát odstartovala
Zájemci o start na XVI. mistroství ČR v práci s motorovou pilou – Poháru VLS, ale také soutěž operátorů vyvážecích souprav se mohou již dnes registrovat do startovního pole. Obě soutěže proběhnou tradičně v rámci Lesnického dne v Ralsku v pátek 16. a v sobotu 17.června 2017 v lesním areálu Sklená huť v Ralsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Z minulosti máme příklady jiných vůdců, u kterých to takhle začínalo... Michael Žantovský vyslechl Trumpův projev a varuje
Bývalý velvyslanec v USA Michael Žantovský předpokládá zábavné roky. Podle jeho slov má však zároveň obavy z toho, že nový americký prezident Donald Trump chce převrátit svět naruby. Uvedl to v rozhovoru pro server DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Co se zdá, je sen, a Donald Trump není všemocný, stejně jako nebyl třeba Brežněv
Média doslova chrlí zaručené zprávy o Donaldu Trumpovi, o tom, co se chystá udělat, či změnit. Jsou do něho vkládány naděje lidstva na lepší život, na ukončení válek nebo skončení migrační krize. Bojím se však, že lidé Trumpa velice přeceňují a že teprve čas ukáže! Je také otázkou, kam až dovolí skutečné mocenské struktury Trumpovi zajít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Cyril Svoboda: Josefova daň
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist